Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

r.o.s.s.i.b
10. pro 2007

kaciska:Fakt??Tak to mě těší,to jsi určitě těhulka,když tolik testů poz.neboj určo jsi zajdi k doktorce ať máš lepší klid 😉

kaciska
10. pro 2007

ahojky rossib,já mám pořád pocit že to nevyšlo sice mi testy vycházej pozitivní ale ta čárka nesíli 1 den před ms jsem si udála 4 testy a všechny poz. slaboučká čárka ale byla videt,další den 1 test taky tam byli // ale ta druhá opět slabá,a dnes další 3 a jsou slaboučký pořád a naběhnou tam 2 // až za 3 minuty...já nevím ale zase kdybych nebyla těhu tak se tam nemůžou zobrazit obě dve?!že jo!!??mám obavy

mery.luu
11. pro 2007

Ahojky těhulky,
tak jsem včera byla na kontrole a pořád nebylo vidět srdíčko ☹ ☹ Bojím bojím...mám přijít na kontrolu zase za týden a "uvidí se jestli tam bude" - to jsou slova doktora...Napsal mi další Utrogestan a k tomu ještě Askorutin - včera jsem i slabě špinila... ☹ Ten týden nevydržím!!!

anta
11. pro 2007

Ježiš mery.luu, jak se ti to stalo, co? Ten týden to ještě vydrž, v 8 tt by mělo již být vidět. Držím ti palce 😉

kaciska
11. pro 2007

ahoj holky,mery.luu to bude v pořádku jak říka anta za týden to bude jistě videt.... 😵 držím palečky

petula5
11. pro 2007

Ahojky těhulky,
jak se máte?
Mě už je dneska dobře, ale včera mě bylo pěkně zle. Mám dotaz pobolívá Vás občas bříško?

anta
11. pro 2007

Ahoj petulo, ano bříško pobolívá občas jako když to máš dostat, tak tak, to se neboj a nestresuj se kvůli tomu, to je naprosto normální, roztahuje se ti děloha, tak to trošku bolí, žádné strachy 😉

petula5
11. pro 2007

jo jo bolí jako bych to měla dostat to já nesrestuju jenom se ptám 😉 🙂

anta
11. pro 2007

Já vím, asi jsem přehnala užití termínu stresovat, tož to se opravuji, "neboj se" vlka nic 😀 😀

icek
11. pro 2007

Ahoj holčiny, dělala jsem si 2 testy, oba pozitivní, mám 3 den skluz menstruace, ale objednaná jsem až na 7.1.2008. Ale stejně jsem si nechala udělat test z krve na HCG, je pozitivní a hodnota je 1422, dá se z této hodnoty zjistit v kolikátém jsem asi týtnu? Díky moc za odpověď!!

mery.luu
11. pro 2007

anti i kacisko - díky moc za podporu, ale ve mě to všechno vře, jsem nervozní, roztěkaná u ničeho nevydržím...už aby bylo pondělí, abych věděla na čem jsem, ta nejistota je úmorná.....

anta
11. pro 2007

Mery.luu - abych pravdu řekla, tak se ti ani nedivím, mně taky samotnou čeká UZV v pondělí a už teď jsem nervózní jak stará panna, fakt, i mě dokážou ty pochybnosti hnusně dostat. 😢 Někdy mi přijde, že těhotenství je taková sázka do loterie, buď to vyjde anebo ne a stejně s tím nic nenaděláš. Neboj, budu na Tebe myslet 🤐 😨

r.o.s.s.i.b
11. pro 2007

kaciska:Neboj určitě jsi jinak by se tam neobjevovaly 😉 já byla dnes u doktorky na krev a už mám průkazku 😝 na další kontrolu jdu až v Lednu 😒 měřila m pánev a říkala,řže jsem na hraně jen tak tak tak nevím co si mám myslet 😉 tak ahojky těhulky

r.o.s.s.i.b
11. pro 2007

petula5:ahojky,taky mám problém s bolením podbříšku jako při MS,ale prý je to normální jak mimíš roste mě to tedy zabolí občas za den a jen chvilkově..

petula5
12. pro 2007

Holky, tak už začínám stresovat, protože jsem v noci měla, tak neuvěřitelnou bolest v podbříšku - byla hodně podobná jako při měsíčkách akorád silnější až mě to probudilo. Tak nevím jestli je to normální. Dneska budu konečně mluvit s doktorkou,tak se jí musím zeptat.

gimulka
12. pro 2007

petule já se na to taky ptala dr. a říkal, že to je normální, že se roztahuje děloha..mě se to taky sem tam stává, třeba když rychle vstanu, kýchnu, smrkám...

anta
12. pro 2007

petule - odhoď stresy a zeptej se ještě dr. ten tě uklidní stejně jako my, uvidíš 😉 A pak, že "stres" je silné slovo 🙂 , ten se objeví ani nevíš jak, ale fakt si myslím, že si děláš zbytečné starosti, mě jednou tak bolelo bříško v noci, že jsem myslela, že jsem potratila a dokonce se mi kvůli té bolesti o potratu zdálo, tím tě samozřejmě nechci strašit. Hezky se dr. zeptej, ať máš klídek. 🙂

petula5
12. pro 2007

anta, taky jsem si myslela, že potratím jaká to byla bolest - člověk se pořád bojí, aby to všechno dobře dopadlo.

anta
12. pro 2007

To mě povídej, člověk si má těhu užívat a mám pocit, že se víc bojí. 🤐 Ale každým týdnem těhotenství se zvyšuje šance, že bude vše o.k. 😉

agnea
12. pro 2007

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás měla nebo má problémy se spaním, ja jsem jinak hrozněj spač ale co jsem těhu tak nemužu usnout, v noci se furt převaluji a budím a ráno už nemužu dospat,četla jsem že v těhu bývá spíše opačnej problém-únava, ospalost, možná jsem nějaká vyjímka,ale zase mi není vůbec zle

many
12. pro 2007

ahoj holky 😀
agnea - ta únava teprve příjde 😉 počkej 😀

kaciska
12. pro 2007

ahojky holčičky tak si představte že na dnešním testu byli už krásné tlustice //.takže není už že jsem těhu k dr jdu až 27.12.jinak mám otázku za jak dlouho od vynechané ms vás začli trápit těhu příznaky???

many
12. pro 2007

ahoj kaciska - já ti říkala,že jsi v tom 😀 😀 😀 😀 a ty furt zkůšaš a zkůšaš 😀 😀 😀

kaciska
12. pro 2007

já vím jen sem si nebyl jistá,,,,jsem nejštastnější ženská na světe.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

many
12. pro 2007

mně začalo být špatně od 5. nebo 6. týdne -to bych kecala a bylo mi zle do 10.t. ale naštěstí jsem vůbec nezvracela,ale pořád jsem ležela,měla jsem nízký tlak a hrozně se mi motala hlava,tak jsem ležela a nebo seděla u netu 😀 a nemohla jsem do sebe dostat moc jídla,hodně jsem do sebe cpala ovoce -banány,mandarinky,... a okurky - salátovky,jsou šťavnatý,protože jsem ani moc nepila a pít se má hodně 😉

kaciska
12. pro 2007

ok já už ted moc nechci jist jen zeleninu a ovoce ale naky knedlo vepro zelo to se me zveda zaludek a puji docela dost 2,5 nekdy 3 litri za den ted varim brambory a umiram tim smradem... 😠 😠 😠 🤐 🤐

many
12. pro 2007

taky mi vadí sem tam nějaké pachy,ale jinak dobrý 😉 já nemůžu pořád uzeniny a kořeněná jídla,to mi vadí 😝 😝 😝

agnea
12. pro 2007

Many myslíš, co jsem se bavila s holkama tak říkaly že právě tou únavou na sobě poznaly těhu, a pak to trvalo až do nějakého začátku druhého trimestru, mě zatí není špatně vůbec, ale bolí mě prsa a taky už docela povyrostly,což samo oceňuje manža 🙂))))

kaciska
12. pro 2007

to mě nevadí asi se to vic projeví az dyl ale jsem ujeta na banany a hořtici nejim to dohromady 😅 ale ted to můžu...

many
12. pro 2007

agnea - ne únava není příznak těhu,já bývala unavená pořád i z práce 😉 já měla týden zpoždění a příznaky jako bych to měla dostat,bolest v podbříšku a bolavá prsa 😀 a únava prý trvá celý těhu tak nevím 😉 a je dobrý odpočívat,abys měla klidný miminko 😉 a prsa už mi taky narostly 😉 manžel mi říká prsatice 😀 říkal,že jak jsem těhu tak ho čím dál tím víc přitahuju 😀 😀 😀 a bolívají mě hlavně bradavky 😀 jak začaly prsa růst,tak jsou bradavky každou chvíli vystrčený a bolí ☹ no to musíme vydržet 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru