Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

beruska2x
6. led 2008

no myslim ze ebutik.cz a batolatko.cz, podle to co shanis, jinak Tesco....

beruska2x
6. led 2008

tak papa 😵

liduna
6. led 2008

Ahoj holky, prosím moc o pomoc. Jsem nachlazané a mám pořádnou rýmu a docela mě bolí hlava. Horečku nemám, ale boílest hlavy je silná, můžu si vzít jeden paralen? Na letáčku je napsáno, že těhotné ženy mohou užívat Paralen po dohodě s lékařem. Děkuji moc Lidka 🙂

meni
6. led 2008

ahoj, někdo tu psal, že Paralen se používat může 😉

mery.luu
6. led 2008

ahojky,
liduno - jsem na tom stejně. Lékaři mi říkají , že paralen těhule můžou. A v lékárně mi už 2 lékárnice řekly, že se paralen v těhotenství nesmí....tak se v tom vyznej....Ale já ho užívám, jinak bych asi chcípla a k tomu se může do nosu pinosol, nebo mořská voda...pinosol - do 50,- a mořská voda 100,- a je k ničemu ( mě to teda nepomohlo vůbec 😢 )

mery.luu
6. led 2008

hokly já jsem dneska viděla v tescu jednu maminu s nádherným kočárkem. Jenže mi bylo trapné se zeptat, jaký to je, tak jsem jen po očku pokukovala na nápis - ale moje skleroza se ukázala v plné polní.... ☹ Vím jen, že tam bylo napsáno na konstrukci magic a něco k tomu. Nikde ho na netu nemůžu najít.....Jestli tu mamču ještě někde potkám, tak se jí asi fakt zeptám - co myslíte, bylo by to blbé se takhle ptát????

xbimbobl
7. led 2008

Ahoj holky všechny vás moc zdravím a vidím že diskuze běží v plném proudu 🙂 ....Jsem ráda že to tady tak pěkně rozebíráte a musím říct že s některýma z vás shoduju na 100%...Od soboty mě trošku pustily ty nevolnosti které přetrvávaly celý den a zmírnily se jen na ráno a večer a to se dá přežít....taky mám pocit jako by mě bylo spíš blbě z hladu než nějáký těhu příznaky....máte pravdu s jídlem je to děs..musím jíst skoro každé 2 hodiny a na to jsem fakt nebyl zvyklá....zatím jsem vůbec nezvracela ale jsem pořád na suchým rohlíku,piškoty,jabko,banán atd....a už jsem zhubla 2 kg.....fakt konečně účiná dieta kterou zrovna držet nechci ☹ .Ale tím si asi projde většina z nás....Taky jsem se podivovala jak to tady počítá taky mě příjde že to počítalo o týden víc a děkuji za váš příspěvěk teď už je mě to jasný....já mám trošku výhodu že vím termín oplodnění..tak se snad s Dr. dopočítáme....jsem taky zvědavá co uvidím na čtvrtečním UTZ...naposledy jsem byla v 5tt a to jsem byla 3tt těhotná a byla tam ta malá bublika ...tak teď snad už bude fazolka 🙂 ....taky mám pořád obavu aby to bylo všechno O.K. 😅 ...mějte se zatím fajn a během dne ještě určitě nakouknu a rezetce držím všechny palce

rezetka
7. led 2008

Ježiš mě zas bylo ráno blbě, to není možná, aby to nebylo od těhu.
xbim:Děkuju, já mám strach už teď 😀

ada80
7. led 2008

Ahojky holky tak odpolko jdu k doktorovi, ale mám strach co mi řekne, protože jsem trošku špinila, ale už je to dobrý.Myslíte, že to je blbý? Jinak mě pořád bolí prsa a je mě i špatně tak nevím, nevím.

mery.luu
7. led 2008

ahojky,

ada - neboj, to špinění nemuselo nic znamenat, jen se třeba mimi ještě uhnízdovalo, nebo byla jen překrvná sliznice...já jsem taky špinila a už je to OK 🙂

rezetko - vydrž, ty nevolnosti tě určitě brzy opustí 😉

Xbimbobl - já jsem musela při prvním těhu jíst co 3 hodiny - ve dne v noci a to celé těhu, jinak mi bylo zle. Takže jsem si před spaním musela dát k posteli nějaké papání a vždycky tu nevolnost zajíst.....a kynula jsem a kynula... 😅

ada80
7. led 2008

mery.luu jak hodně jsi špinila? ¨Já mám hroznej strach, že je něco špatně.

xbimbobl
7. led 2008

ada80: neměj strach já si myslím že je to taky vyvolaný tím uhnízděním....píše se to skoro všude....muselo by to být krvácení které udajně doprovází křeče aby bylo něco v nepořádku...neboj bude to O.K.

ada80
7. led 2008

holky děkuju za uklidnění, ale stejně mám strach. Mám to vždycky pár kapek tmavý krve, ale nic mě nebolí, tak nevím. Fakt myslíte,že je to v pohodě?

mery.luu
7. led 2008

ada - prej tmavé špinění je v pořádku...ale nebezpečí prej představuje světlá čestvá krev - a to jsem měla já. Hned jsem raději hned letěla k dr, ale jak jsem viděla na UZ jak krásně bije srdíčko, tak jsem se uklidnila....Uvidíš že to bude všechno O.K. 😉 🙂

rezetka
7. led 2008

Jéžiš, to jsou stavy...

maruska39
7. led 2008

Ahojky 😉
Terez kdy jdeš k tomu Dr.? 😉

many
7. led 2008

krásné pondělní odpoledne 🙂
tak co je tu nového asi je to dočítání na dlouho,že 😉 tak že byste mi to nějaká z vás napsala stručně 😀 tak holky jak jste dopadly u doktora 😉 doufám,že dobře 😉

maruska39
7. led 2008

Ahoj many 😉 Nic nového,aspoň o ničem nevím 🙂

many
7. led 2008

tak vás stíhám dočíst 😀
liduna - jediný co se může brát je prý paralen,ale pokud nemáš horečky vyšší jak 38,tak se nemá brat 😉 myslí na mimi,raději si lehni a pokus se vyležet 😉 a hodně píj čaje,já to tak taky dělala a dostala jsem se z toho 😉
rezetko - tak nevolnosti už se dostavili ☹ a co doktor 😉

many
7. led 2008

ada - vydrž k doktorovi a držíme ti pěsti ať je to v pořádku 😉
Maruš - u mě taky nic 😉

maruska39
7. led 2008

Jj many,akorát mě děsně bere spaní,takže to asi balím a jdu si schrupnout 😉

many
7. led 2008

tak ju,já plánuju,že si zachvíli vlezu do postele a budu si číst pohádky 😀
jinak já už v noci trpím nespavostí ☹ je to hnus 😠 ale co,mimčo za to stojí 😉 už mi pomalu roste pěkně břícho,tak se převaluju z boku na bok 😉 a to má teprve půlku za sebou 😀 no tak zatím pa pa

rezetka
7. led 2008

Maruško, v půl páté až, jsem děsně nervózní.

ada80
7. led 2008

Ahoj holky tak jsem zpátky od doktora posílá mě na týden do nemocnice na zklidnění.Jinak jsem těhotná 8 týdnů plus dva.

rezetka
7. led 2008

Ma zklidnění???Proč?

maruska39
7. led 2008

Nebuď nervozní Terez,nic patného tě nečeká 😉
Doufám,že přijdeš říct jak si dopadla,moc se těším až uvidím tvou fazolku (nebo dvě 😉 )

liduna
7. led 2008

Ahoj holky, díky moc za pomoc, raději jsem si vzala půlku Paralenu a je mi už lépe. Nejraději bych byla, kdyby už bylo teploučko a ty hrozný rýmy jsem se zbavila. 🙂

maruska39
7. led 2008

No tak čekám na tu Terezku a jejího mimíska a furt nic,tak snad přijde 😵 😵

meni
7. led 2008

rezetka nás napíná 😉

maruska39
7. led 2008

jj napíná 😵 😵
Ahoj meni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru