Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pipinka
10. led 2008

ahoj holky, včera jsem si dělala testík, vyšli mi dvě čárky a jedna z nich byla slabší. Odpoledne jsem šla k doktorovi, vzal mi krev a utrazvukem mi sdělil, že mám zvýšenou sliznici. tak doufám, že to konečně vyšlo. neměle jste to některá také tak? dík za odpovědi

fido
10. led 2008

Zdravím všechny a prosím o Váš názor. V červnu jsem po 5 letech vysadila antikoncepci a protože o 2. dítě jsme se chtěli začít snažit až tak za rok, praktikujeme s manželem přerušovanou soulož. Poslední menstruaci jsem měla 25.12., potom jsme se milovali 9DC a 12DC a manžel si v obou případech nebyl zcela jistý, že si to dobře načasoval. Teď už 2 dny mám hustší bílý výtok (na infekce netrpím) a pobolívá mě podbřišek jako před MS. Taky jsem už od odpoledne hodně unavená a včera jsem zničehonic měla průjem. Myslíte si, že by to snad mohlo něco znamenat? Díky za odpověď.

gabi78
10. led 2008

Ahoj holky, tak jsem si vás přišla dočíst po dlouhé době a pozdravit vás a napsat, jak sem dopadla v pondělí u dr. Teda byla jsem jen na tom odběru krve na lačno (ale snědla sem suchý rohlík), jinak to bylo v pohodě, ani modřina nebyla a co je hlavní holky, mám průkazku 🙂 🙂 🙂 jéééé
Chtěla

labut
10. led 2008

fido: něco to znamenat může ale taky vůbec nemusí. přerušovaná soulož není zrovna dobrá antikoncepce, ale chce zkusit těhu test pár dní po vynechání menzes, nebo v ten den kdy měla přijít a dozvíš se víc. 😉

gabi78
10. led 2008

Ahoj holky, tak jsem si vás přišla dočíst po dlouhé době a pozdravit vás a napsat, jak sem dopadla v pondělí u dr. Teda byla jsem jen na tom odběru krve na lačno (ale snědla sem suchý rohlík), jinak to bylo v pohodě, ani modřina nebyla a co je hlavní holky, mám průkazku 🙂 🙂 🙂 jéééé
Chtěla jsem se zeptat, jestli je na tom některá z vás stejně jako já, že když si nevezme vitamíny (já beru mamavit), tak jí je špatně, až na zvracení? U mně to tak bylo, ale když beru ty vitamíny, tak musím zaklepat na dřevo, ale nevolnosti nejsou. Akorát co mně trápí, tak je zácpa, to je strašný teda, včera sem ani kvůli tomu nemohla usnout. A samozřejmě pachy, uzeniny, smažení, lednička, blééé 😝
Rezet: neboj se, srdíčko příště už půjde vidět 😉 uvidíš, nejhorší je to čekání,ale bude to stát za to, určitě to bude v pořádku, budu držet palečky

many
10. led 2008

gabi - ahoj- tak s tou zácpou,no to mi povídej 😉 já dneska málem rodila 😀

gabi78
10. led 2008

many - snažím se dnes víc pít jak jíst, a piju hruškový džus s vlákninou, tak sem dnes byla jen jednou, ale aspoň něco 😀 to je fakt asi příprava na porod 😀

ada80
11. led 2008

Ahojky holky tak jsem se dnes vrátila z nemocnice. Dostala jsem utrogestan a musím ležet.Jsem v 8 týdnu a něco i mimčo tomu odpovídá.příští týden mi můj doktor vystaví průkazku.Byla vidět i srdeční akce a prej je všechno v pořádku, takže jsem ráda, a doufám, že už bude všechno v pohodě.

ia.
11. led 2008

ahoj holky jste tady všechny čerstvě těhotné, takže si určitě budete pamatovat na své ranné začátky těhu 😉 kdy jste začaly pociťovat, že to asi "vyšlo"? jsem týden po ovulaci, bolí mě prsa, píchá v pravém podbřišku a buší mi srdce. MS mám dostat až za 8 dní, takže na test je ještě brzo, ale kdy vy jste věděly, že "asi"? až z testu, nebo jste to cítily dřív? díky za odpovědi

many
11. led 2008

ahoj holky 🙂
ada - to je super,že je vše ok 😉 tak pěkně odpočívej u televizky nebo u počítače 😉
ia - já nepociťovala vůbec nic,měla jsem příznaky jak když mám dostat měsičky - bolestivá prsa a bolest v podbříšku a po týdnu co nepřišla jsem si udělala test a byl pozitivní až pak nějak v 6.t. přišli nevolnosti,ale naštěstí jsem ani jednou nezvracela 😀 a skončili v 10.t

daiquiri
11. led 2008

ia: jsem taky čerstvě těhotná, teprve necelé tři týdny 🙂
Jsem po umělém oplodnění a přesně týden po mě začaly strašně bolet prsa a bradavky, nafouklo se mi břicho
a bolelo mě jako před menstruací.
test jsem si dělala 14 dní po zákroku.

gabi78
12. led 2008

Ahoj holky 🙂
ada- taky sem moc ráda, že jste v pořádku 😉 taky beru utrogestan (zavádím ráno a večer)a sem na neschopence
ia- já taky nic necítila, až den po vynechání ms sem si udělala test a byl pozitivní 🙂 jo, a taky mně bolely prsa a v podbřišku, nevolnosti někdy mívám, ale zatím sem nezvracela, beru vitamíny mamavit

r.o.s.s.i.b
13. led 2008

Ahojky těhulky,prosím o radu,myslíte že je normální,že v 15tt se necítím jako těhulka??Bříško povyrostlo jen hodně malinko. 😝

zoffka
13. led 2008

to ia: v dobe, ked som mala dostat karmy islo vsetko tak ako vzdy - zacala som mat citlivejsie prsia, bolesti krizov, podbruska... ked to uz trvalo tyzden a kramy nikde, tak som si spravila test. ranne nevolnosti mavam, i ked som zatial nezvracala 🙂 inak nic, len sem - tam pobolieva podbrusko.

to rossib: velkost bruska je dost individualna, poznam aj take, ktorym bolo brucho vidiet ovela neskor... netreba sa strachovat, ved dr. vidi, ci je vsetko v poriadku 🙂 i ked kazda by sme asi chceli vidiet na sebe to krasne tehu brusko 😉

chcem sa opytat, ci ste niektora spinili... v piatok rano, ked som sa zobudila a isla som na wc, tak siel zo mna zvlastny vytok - taky ruzovy az do hneda. strasne som sa prelakla a myslela som uz na to najhorsie :( potom som pre istotu sla k doktorovi, ten ma pozrel a povedal mi, ze mam v bruchu malu zrazeninu krvi. dal mi nejake tabletky, co posilnuju cievy a okrem toho berem aj duphaston. mali ste niekto s tym skusenosti? bojim sa, aby to nejako neuskodilo malinkacikovi... 😖

zoffka
13. led 2008

inak, uz sa pozerate po tehu obleceni? a uz ste si nieco kupili?

meni
13. led 2008

těch, co mají špinění, je více, neboj 😉 , jinak jsem tu četla, že špatně by byla jasně červená krev, ale do hněda že by nemměla uškodit, samozřejmě že i jábych pro jistotu běžela na gyndu.

Po oblečení se asi budu muset brzy podívat, hlavně po kalhotech, protože ačkoliv jsem cca v sedmém týdnu, bříško se mi zvětšuje, že při chůzi jsou mi kalhoty dobře, ale když sedím, je to docela problém. Jen chci ještě chvíli počkat, než půjdu na další kontrolu, a uvidíím srdíčko, a doktor mi potvrdí, že je opravdu všechno v pořádku 😉

zoffka
15. led 2008

ja uz som videla srdiecko a bilo, a to som bola v strachu, ci tam to babatko vobec je a doktor bol strasne zlaty. ma monitor oproti pacientke, takze vzdy vsetko vidim. a hovori: ahoj mama, tu som! bol mily a mne vtedy padol kamen zo srdca. vcera som si kupila prve tehotenske nohavice. tiez som mala ten problem, ze som si nemohla v hocicom sadnut a potom som to robila tak, ze som si rozopla gombicku a ked nebolo vidno, tak i zips, lenze sa mi stalo, ze som na to zabudla a potom som chodila ako uchyl 😀

beruska2x
15. led 2008

ahoj, dlouho jsem tady nebyla a nikdo tady................. ☹

zoffka
16. led 2008

meni, kde si nasle take pekne tehotenske oblecenie? aj ten kocik, co mas v albume je zaujimavy, krasny vzor 😉

ada80
16. led 2008

Ahojky holky jak je?Já pořád ležím a odpočívám aby bylo všechno v pořádku.V pátek jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jestli mimčo aspon trochu povyrostlo.Už taky dostanu průkazku a dozvím se kdy půjdu na plodovku.

pavlina05
autor
16. led 2008

ada80 proč by jsi měla jít na plodovku?

ada80
16. led 2008

Pavlína05 já jsem totiž už jednou těhotná byla a právě z plodovky mi zjistili, že mimčo mělo vrozenou vadu takže jsem ho musela dát pryč.Takže ted půjdu znovu aby se ujistili, že je mimčo v pořádku.

pavlina05
autor
16. led 2008

ada aha, tak to jo. Tak to snad teď už vyjde! 😉 Držím pěsti.

ada80
16. led 2008

Pavli a ty jsi na plodovce nebyla?

pavlina05
autor
16. led 2008

ada80 já byla před 14 dny teprve na Tripplech. Na NT vše bylo ok, tak snad budou ok i testy. Zatím nikdo nevolal....Uvidíme na další kontrole 6.2.

pavlina05
autor
16. led 2008

ada80 na Nt jsi byla? Půjdeš? Tam se zjistí spousta vývoj vad..

r.o.s.s.i.b
16. led 2008

Zoffka:Děkuji za odpověď podle doktorky je vše v pořádku,ale na bříško se moc těším 😀

many
16. led 2008

ada - já taky nebyla na plodovce,ale na tom screeningu v prvním trimestru jak Pavlínka 😉 to je fakt super, a na plodovku by si určitě nemusela,si myslím 😒
r.o.s.s.i.b - mně taky začalo růst bříško později 😉

many
16. led 2008

vem si,že to miminko je malinký 😉 tak proč bys měla mít hned bancek 😀 😀 😀

mysojc
16. led 2008

AHoj holky, chci se zeptat, od kdy jste měly nevolnosti - pokud jste je měly. Já jsem byla u doktora, ale nic neviděl - jen malou černou tečku, řekl, že je zvýšená sliznice a že mi to nemůže potvrdit. To bylo minulý týden v pondělí. Mám jít 22.1. a už mi hrabe. Dělala jsem si několikrát test, pokaždý pozitivní, bolí mě bradavky, mám nafouklý břicho, nemůžu pořádně na záchod a když tak to stojí za to, chodím často čůrat.....tak to vypadá na těhotenský příznaky, ale nevolnosti žádný...ne, že bych je teda nutně chtěla...ale aspoň bych se uklidnila... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru