Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

kaciska
16. led 2008

ahojky já měla nevolnosti od toho 7 týdne a mám je do ted,vždy večer mi je zle ale zvracela jsem jen dvakrát,taky jdu k dr 22.1.to už mě napíše průkazku...já byla na utz tak v 5 týdnu a taky nic neviděla v 8 týdnu už to bylo vidět tak se nestrachuj...chce to čas,ty začátky jsou nejdelší a nejrizikovějši tak bud v klidu ju?! 😵 😵 držím palce

mysojc
16. led 2008

Díky za milá slova....snad budu v klidu....i když při mém povolání ( učím na ZŠ)..to zas tak jednoduše nejde 🙂

daiquiri
17. led 2008

mysojc: já zjistila těhotenství po 14 ti dnech, a už tak 10 po oplodnění jsem měla nafouklý břicho, bolely mě prsa a zácpu jsem měla taky. Tak neboj.
Jinak já byla 3 tt na UZV a už tam byly vidět dva takový oválky 🙂

mery.luu
17. led 2008

mysojc - tak to jsi určo těhu, to je jasný... 🙂
já byla u Dr. v 5tt - černý flíček...pak v 7tt- žloutkový váček, ještě však bez srdíčka...pak v 8tt a už bylo srdíčko...Příznaky jsem měla jako ty a nevolnosti jsem měla od 6-9tt - to jsem blila i 5x za den, někdy i v noci, bylo to šílené období.....

Tedkom je mi spíš jen zle, ale už nezvracím 🙂

Tak všem novým maminám GRATULUJI!!!! 🙂

ada80
17. led 2008

Pavli a many já jsem na žádném screeningu nebyla. půjdu pouze na tu plodovku.holky v jakém týdnu vám začalo růst bříško-

mysojc
17. led 2008

daiquiri, mery.lüu: Tak děkuju moc za slova útěchy...už to je jen pár dní a budu vědět...ale je to teda nekonečnej tejden, to vám povím

Holky, nevíte, jak je to s barvením vlasů v těhu?

daiquiri
17. led 2008

mysojc: když ti vyšel pozitivní těhu test, tak je to jasný 😀 Jsi těhu - gratuluju 😅
Já tomu taky nechtěla věřit, ale doktorka mi říkala, že je to jasný, stejně jsem nevěřila a ještě jeden jsem si udělala.

Jinak já si taky vlasy barvím, vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, že by se to nemělo 😨

akras
17. led 2008

mysojc, ahoj. Už jsem ti tady někde psala, že jdu taky až 22.1. na prohlídku (8tt) a teď koukám, že jsi taky učitelka na ZŠ, koukám, že toho máme docela společného.
Uvažuješ o neschopence, kdyby ti ji dr. nabídla?

mery.luu
17. led 2008

no já včera byla u holičky na melíru a chytil báječně - jindy mívám problémy, mám dost tmavé vlasy, tak často chytá do oranžova, ale večera chytil krásnědo bíla....To se nesmí v těhu barvit vlasy?????

akras
17. led 2008

já učím dopoledne na ZŠ a odpoledne na gymplu, je to děsná honička a hlavně mám z toho učení furt nervy (si jako všichni zač. učitelé), hrozně dlouho mi tvají přípravy, takže když přiletím z práce, dělám třeba do 22h přípravy, jdu spát a ráno zase nanovo 😒 taky se bojím, že od dětí vždycky nco chytnu -teď jsem doma s virózou. Ještě státnice mě čekají. Ale zas si teda neumím představit, jak bych to řekla vedení...asi by mě zastřelili 😉

akras
17. led 2008

Asi jsem tě, mysojc, zase nechytla, no nic, neva, třeba příště 🙂

anngie
17. led 2008

ahoj holky, já si vlasy barvím normálně, nikdy nebylo prokázaný že by barvení mělo špatný vliv na plod tak se nebojte 🙂

beruskap
17. led 2008

Ahoj holky, já jsem v pondělí dělala testík a byl pozitivní. Druhá čárka byla slabší. V pondělí jsem měla dostat menstruaci. V úterý byla čárka trochu silnější. Teď si chci udělat test v sobotu, tak snad už budou stejné. Nevíte po jaké době mají být stejné?

anngie
17. led 2008

beruskap: já si dělala testy dva, večer to bylo slabší ale byla tam, a druhý den byla silnější a bylo to jasně vidět 🙂 jestli jí tam máš tak jsi těhule

many
17. led 2008

já si taky myslím,že jsi těhu 😀 😀 😀 😀

mysojc
17. led 2008

akras: něco mi to připomíná....je to věčný koloběh....taky mě děsně děti vysávaj. Já jsem to vedení naznačila, že by ta možnost tady byla. U nás měli všichni radost, takže si myslím, že by to poršlo bez nehod. A co učíš?

beruska: Já si taky myslím 🙂 Ale ještě bych to zkusila později 🙂

akras
17. led 2008

Ahoj, mysojc, no já učím prvňáky - jen skupinku M a ČJ a to je teda lítání kolem nich až až. No, u nás se mnou dost počítají i do příštího roku, tak to bude ode mě docela rána pod pás. Asi byh to musela třeba ještě 2 měsíce vydržet, aby za mě někoho našli a já ho trochu seznámila s dětmi apod. Ale zas na druhou stranu nejhorší nevolnosti apod. můžu čekat právě v nejbližších měsících a nevím, jak bych mohla fungovat, když budu ráno před odchodem do práce třeba zvracet...ale prostě si nejsem schopná představit, že bych tam 22.1. zavolala, že už nepřijdu ☹ Nikdo nic netuší, no, já taky čekám na to úterý, jak na smilování, aby bylo vše v pořádku a potvrzené.

meni
17. led 2008

Taky si myslím, že by barvení vlasů neměl být problém, jen se barvím sama, a první barvení v těhu mi barva chytla místo dohněda dočerna. Někde tu psali, že v těhu je nejlepší barvení od kadeřnice a ne barvama z drogerky, díky hormonům chytají jinak 😎

mysojc
17. led 2008

akras: No tak to je blbý. Já to mám z druhýho konce...mám deváťáky a jsou strašný zvířata...tak se nechci stresovat, protože to dělám denně, chodám tam a řvu jako Viktorka u splavu, protože jsou rozjívený a poťapaný. A co teprve po přijímačkách. To si pljdem hodit s kolegyní mašli...tak bych radši asi šla na nemocenskou...

meni: Já to prostě někde zaslechla, ale vzhledem k mejm tmavejm vlasům jsou ty šediny už docela vidět... 😝

beruska2x
18. led 2008

ahoj

ada80
18. led 2008

Ahojky holky ted jsem se vrátila od doktora.Takže jsem v 10 týdnu a termín máme 10.srpna.Už jsem konečně dostala průkazku.1.2.máme další ultrazvuk. 🙂

mysojc
18. led 2008

ada: Tak to moc gratuluju, to bude malé lvíče...🙂

sylvka
18. led 2008

Ahoj těhulky,prosím poraďte jsem zoufalá 😢 😢 😢 mám týden po opožděné MS,byla jsem u doktora,test pozi.,HCG 463..ale na děložním UTZ není nic vidět 😢 Doktor mě navíc vystrašil,že mám malé množství vody za dělohou.Jinak mi ale nic není,břicho mě nebolí,nešpinim....holky,strašně se bojim!!!!!!!!! ☹

ada80
18. led 2008

mysojc děkuju a doufám,že bude všechno v pořádku.A co ty?doufám, že lvi jsou hodní 😉

lisounek
18. led 2008

ahoj holky dlouho jsem tu nebyla, od Silvestra v nemocnici, vypadalo to blbe s mimiskem, bylo to fakt psycho 😕 chci vas vsechny zname i nezname pozdravit 🤐

ada80
18. led 2008

ahojky lisounku já jsem byla od minulého pondělí do pátka 11.1. v nemocnici protože jsem začala špinit, ale dostala jsem utrogestan, který pořád beru,a musím dodoržovat klidový režim, ale už je to v pohodě.A co tvému mimču bylo?

lisounek
18. led 2008

utrogestan beru taky uz od zacatku - objevil se hematom, ktery castecne odlucoval ten plod a porad se zvetsoval az pak najednou se zacal vstrebavat...ufff hlavne at do dobre dopadne

gabi78
18. led 2008

Ahoj holky, i já jsem tu dlouho nebyla 😉 omlouvám se, ale otravovaly mně z práce, musela jsem uzavřít klasifikaci, takže tímto zdravím tady kolegyně p. učitelky, akorát já jsem na rozdíl od vás od začátku na neschopence 🙂
Lisounku - to jsem moc ráda, že jsi v pořádku a ať to tak zůstane 😉

micanek
18. led 2008

mysojc: Táke si myslím, že jsi těhu. Když jsem zjistila, že mám 2 čárky, tak jsem šla hned k Dr. Ona to necítila a podle UTZ to nešlo tak ypoznat. Prďola byl ještě moc malinkej .... takže je to normálka.

Co se týče barvení vlasů .. tak by se to nemělo, jelikož to jde do kr. objehu. Většinou taky blbě chztá barva.
Já si teda hlavu barvila a chytlo to moc dobře ... takže je to asi na každým, zda do toho jde.

mysojc
18. led 2008

holky a jak je to s nějakým cvičením? Bojím se, že budu bedna kytu.. 🙂 Už těď jsem docela kousek... 😀

gabi: Já to ještě nemám potvrzeno od doktora, ale taky o tom uvažuju, že půjdu na neschopenku domů...no, uvidíme, co nám v úterý řekne pan doktor. Snad bude vše Ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru