Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
27. čer 2008

rolincova- přeju pěkné páteční odpoledne. Ten email mě přišel několikrát a fakticky mě pobavil. To mě mrzí, že ti ten jogurt nepomohl. Snad už je to trošičku lepší....
hrozinka- to jsi mě pobavila s tím o bývákem,ale aspoň jsou ti chlapi opatrnější..Snad to s tím jídlem bude lepší. Uvidíš.
pipinka- zajdi ještě jednou k dr. Pokud budeš mít dále pochybnosti. Předtím si ejpreve s odstupem času udělej test a uď tam ta čárka bude nebo nebude..

welc- slabší menses klidně u těhotných může být. Testy často někomu dlouho neukáží // čárečky. U každého je to jiné..

micanek
27. čer 2008

Ahojky Babulky.
tak včerejšek jsme proplakali a i já byla večer už na měko. Ale přes noc bobánek spal krásně adneska už doufám dobrý. měl teplotku z vedra. Do toho máme rýmajdu a dneska jsem mu našla v pusině takovej vodnatej pliskejř. Tak jsem hned volala Dr. a ta mi řekla, že to má boban od kojení. Že to ti prďolíci takhle maj. Ale asi ho to taky bolí, chudáčka. Jinka jsme mu začali říkat repař. Pořád repuje ručičkama. 😀 😀 😀 No ... je to moje sluníčko ... fakt se holky máte na co těšit 😀 😀 😀

lestep
27. čer 2008

micanek- tak snad už ti ude dneska líp spinkat..Ty vedra jsou hrozný,ale když je zima, tak taky nadáváme.. držte se.. užívej si bobíka.. 🙂

micanek
28. čer 2008

přes noc jsme spinkali zase moc pěkně, no ale přes den tomu moc nedáme. ... no jak to může takovej bobánek malinkej vydržet??? 😅

lestep
28. čer 2008

ahojky, tak aspoň že to dožene přes noc..
nějak je tady mrtvo? Že by se všichni uvařily v tom vedru? 🙂
Přeju krásné sobotní odpoledne všem.. 🙂

zanettt
29. čer 2008

ahojik holky kde pak se vsichni toulate?? par dni jsem tu nebyla tak si vas musim docist co je noveho 😉 😉

micanek
29. čer 2008

Ahojky babulky. Tak máme po víkendu a zase jsem nic nestihla. Zítra budu z Michálkem cestovat po úřadech, tak doufám, že nebude žádnej pařák.
Co vy bříškandy, jak se máte??? 😀

marki.la
29. čer 2008

holky, je normální, že testy mi od 18 DPO nesílí, jsou pořád stejné, ale najede čárka rychleji. viz album. jsou tmavé, ale nejsou tmavší než kontrolní. v albu mám nové jen mamatesty, ale včera večer jsem dělala i rapid clear, a ten byl světlejší.....zítra jdu na uzv, jsem ale nervní, 2 krát jsem již potratila a dneska jsem 29 dpo.

zanettt
29. čer 2008

marki.la - neboj urcite to bude vsechno v poradku 😉 😉 budu na tebe zitra myslet ju?? 🙂

hrozinka
29. čer 2008

Ahoj berušky, byli jsme na víkend zase u rodičů a tam je tak pomalej net.. to radši vydžím a počtu si až doma. U nás je to teď hrozně super, moje mamča mi nakupuje 100% juice a já si je míchám s vodou,kupuje mi hodne zeleninky a tak, tchyne me zase porad pusinkuje a rika ze jsme jeji zlaticka a ze je strasne stastná 😵 takze mame ted hezke období, v sobotu byl u nas detsky den ( jsme si s pritelem rikali, ze pristi rok uz tam budem, taky 😀 ) a vecir byla diska, reknu vam je hrozny koukat strizliva na lidi co jsou pod parou a strasne dobre se bavi 😖 i kdyz nekdy je to k smichu co vyvadi, ale vim, ze ja bych to delala taky.

Berunka: co myslíš tou mutací? já si budu píchat heparin, protože jsem v 19 prodělala silnou žilní trombózu ☹

holky ten můj chlap mě ted tak hezky obskakuje, posledni dobou mi byva hodne zle, primo nezvracim,ale porad me neco nadavuje. dneska jsem videla jak se libaji 2 spinavi lidi a bylo mi na omdleni ☹ je normalni, abych v těhu spíše hubla? já už mám dole zase 2kg, ale bříško roste, prsa se ted zastavila v růstu, ale jsou krasne pevné 🙂

rolincova : ty uz jsi na nemocenske k vuli těhu? a můžeš mi poradit kdy to asi mám říct v práci. ono vzit dene 50 hovoru je psychicky náročný, nervičky taky pracují a nechci mimi zbytečně stresovat, ale taky to neříkat zbytečně brzy. dekuji 🙂

smolinek
30. čer 2008

ahoj holky,

hlásim návrat z přírody. Ty vedra byly fakt strašný, hlavně v neděli, to jsem přijela domu a usla s kocourem v náručí. Jinak jsem skoro celej víkend, měla na starosti malou neteř. Kromě toho, že jsem se poblinkala, z toho smrádku co si nadělila do plenek, jsem ji muchlovalo pořád 😀 😀 se už těšim tak na to moje stvořeníčko

hrozinka: to se máš, že tě všichni obskakujou. Mně zas řikaj tohle nedělej a tohle nesmíš a vem si pantofle 😖 😀 každej do mě cpe jídlo a přitom jsem zblajzla celej kastrůlek krupicový kaše. Jinak jsem s váhou taky v mínusu, mám pořád 47kilo a né přibrat. příští týden jdu na ty vstupní testy, docela se začínám už nervovat 😢

lestep
30. čer 2008

ahojky. zdravím vás po víkendu. My měli taky náročný víkend- pouťový,ale zvládli jsme ho i s naším bafanem.. Pěkně už o sobě dává vědět. Ukazuje se mě pěkně bříško. Včera jsem měla takový letní šatky a měla jsem břicho, jak v 6 měsíci. Na té pouti na mě každý koukal. Takže kdo si toho nevšiml včera, že jsem těhu, tak je asi fakticky slepej..Manžílek z toho měl radost, jak všichni koukají a byl na to patřičně hrdej,až mě to rozesmálo..Taky přijel brácha s děckama- evička- 2 roky a víťa 5 let, tak bylo veselo..
ahojky micanek- snad vše vyřídíte dobře. Úřady to je kapitola sama pro sebe.. 🙂

marki. la- já jsem také měla pozitivní testy a nikdy nebyla ta druhá čárečka stejě silná jako ta kontrolní..Uvidíš na ultrazvuku, držím pěsti..

hrozinka- to je krásný, že tě tak všichni obskakují. Tchýně má také hroznou radost, říká, jak už se těší. Ona bude mít teprve první vnoučátko, tak je moc natěšená. Jsem ráda. Je naše velká podpora..
hrozinko- to hubnutí je normální..Hlavně aby to nebylo extrémní.Dokonce jsem někde četla, že tloustnutí do 4 měsíce taky není dobrý..Také jsme se byli kouknout na zábavě na vesnici a bylo to fajn..Už jsme tam neblbli jako loni,ale aspoň jsme se zúčastnily..

smolinek- 47 kg, tak to je taky mazec..Držím pěsti,aby vše dopadlo dobře. My máme příští týden poradnu a pak asi triple testy..Taky to budou nervy.. 😒

smolinek
30. čer 2008

lastep: no to je, ale Dr. řikala, že je to zatim dobrý. Kdyby se to horšilo, že by zasáhla. Zatim už se mi daří papat a nevyblinkat to. Sice toho neni moc, ale hlavní je že jim. Spíš se bojim až uhoděj zase ty vedr, tak to neudejchám. Jinak pupíček už mi trošku vyrostl.

micanek: neboj, to s tou pusinkou bude dobrý. Ségra to začala mazat tou fialovou vodičkou na aftíky a zmizelo to. Sice sem tam se to vrací, ale vodička to jistí 😉

lestep
30. čer 2008

smolinek- to je dobře, že je to dobrý..Hlavně něco sníst. Tak to je fajn, mě také pupíček roste..Zatím tak nenápadně.. 🙂

micanek
30. čer 2008

Ahojky babulky.
Zdravím po víkendu ... no, teď už nějak není čas ... malinkej přes den moc nespí, teď začínáme s tou stavbou, tak se snažím jezdit z manžílkem. I když z bobánkem jsem mu pouze psichyckou oporou 😀

Co ta marki.la ... jak dopadla??? 😅

petis
1. črc 2008

Ahoj holky,
jak se vede v těch vedrech?
Já to snáším jak kdy, ale bolí mě hlava a trápí únava...
Dnes mě čeká čtvrté cvíčo, ve čtvrtek jdu na krev na genetiku a v pátek jdu na kontrolu, měsíc utekl jako voda... 😉 Co vy, vše OK?

rolincova
1. črc 2008

ahojky holky 🙂 krásné úterní ráno.... No vedro je mazec, taky mě docela často pobolívá hlava, ale naštěstí to spraví vždycky jen půlka paralenu.
petis: držím pěstičky na tu krev, určo to bude v pohodě. Ale je to vypětí. Mě už se to v bříšku pěkně mele...

micanek: jen si mamino Mišáčka užívej 😉 A vy začínáte stavět?

lestep: ahojky, teda mě pupíček roste hodně nápádaně, to je mazec, si říkám, co mi ještě do listopadu vyroste, švagrová se divila, jestli tam prý nemám 2. Ale to fakt ne...

hrozinka: No já jsem doma od začátku, jak jsem psala, byla jsem na tom IUI a pak jsem si řekla, že chci být doma, ale hned mi to napsali a vůbec to neřešili. No a ve 2 měsíci mi dali neomezené vycházky. Je to super, u stolu v práci bych si mačkala bříško a jak mi bylo ze začátku špatně, tak nevím jak bych to zvládala. No a sama víš, jaký to je stres, teda aspoň u nás se musí plnit různé cíle. Mě to teda nevadilo, ale teď mám úplně jiné myšlenky. Tak jdi taky na nemoc. Jo a výplata je téměř stejná, protože nemocenská se nedaní, takže jsem fakt ráda.

petis
1. črc 2008

Ahoj Roli 🙂
Já se na tu bolest hlavy snažím hodně pít, ale nějak to nezabírá. od lektorky ze cvíča jsem si minule koupila nějaký olejíček, co je prvním pomocníkem při jakýchkoli obtížích, tak si ho jdu vetřít do spánků ...
Odběrů krve se nebojím, jen bude dlouhá chvíle, než budu vědět výsledky. Ještě k tomu všude straší, že bývaí často "falešné", tak pak aby se v tom čert vyznal. Já věřím, že bude vše v pořádku 🙂

Holky, stává se vám, že vás někdy "tak nějak blbě" píchne v podbřišku? Mi se to občas stane až mě to vyleká. nedávno jsem si v leže kýchla a hodně mě podbřišek zabolel, tak snad je vše v pořádku. Ono to hned odezní, ale i tak mě to znervózňuje. Zkusím se poptat i lektorky na kurzu...

Už se taky vidím, že bych byla ráda doma. měla jsem to tak krásně naplánované, že přes prázdniny si vyberu dovču a od září zůstanu doma, ale nástupkyně se tu u mě ještě ani nezačala zaučovat, je na nemocenské a kdo ví, kdy přijde. Byla bych ale ráda, kdybych od září mohla být doma.

jaja257
1. črc 2008

Ahojte kocky,
prave som prisla z vysetrenia a mimi je v poriadku napriek stresom z prace 😉 aj sme sa zasmiali lebo dnes nemalo navstevny den a nechcelo sa dat odmerat a ani odfotit 😉 no proste asi budeme mat potom veselo, ked sa narodi 😉 doktorka vravela, ze este nieco take nevidela, lebo vraj stalo 😲 ale potom navela si lahlo a mam teda aj fotku 😉

marki.la
1. črc 2008

ahojte holky, včera jsem byla na uzv, jsem asi podle mých výpočtů 6tt+2 a byl zatím vidět jen gestační váček, dr. říkala, že je to ok, ale jak se tady dočítám, všem byl plod vidět už v 5tt..............jsem vlastně 30 dpo. Jdu na další uzv až za 2 týdny, do té doby se asi zblázním.....

markytkaaa
1. črc 2008

marki.la: V poho já to měla stejné 🙂 U mě byl plůdek i se srdeční akcí vidět až v 7tt+4 🙂

smolinek
1. črc 2008

ahoj maminy,

tak prvně blahopřeji holkám, že jste zvládly ty nervíky a holkám co čekaj na vyšetření držim palečky, určitě vše dobře dopadne. Já jdu taky příští týden na vstupní testy a pro těhu průkazku. Tak jsem nervní jak pes. Bojim se těch testíků.
Jinak ty vedra mě snad zabijou. Jestli to takhle budu dál tak jsem adept na PN. Vůbec to venku nemůžu udejchat. 😒

jaja257
1. črc 2008

smolinek: neboj sa, urcite to dobre dopadne 😉 ja sama som sem pisala tie iste slova a baby ma ukludnovali, aby som sa nebala 🙂 a dnes som si bola po vysledky a zatial je to v poriadku, teda ja som zdrava 🙂 dnes mi brali krv na prvy screening a mne ako aj vestkym ostatnym maminkam ostava len verit, ze kazdy test dipadne vyborne. Ale drzim palceky, nech je vsetko v poriadku 🙂

marki.la
1. črc 2008

fakt, tak myslíš, že ¨je to v klidu, Mám strach ze zamlknutého těhotenství, já byla na prvním UZV 15, to byla jen zvýšená sliznice 😒

berunka
1. črc 2008

marki: bud v klidu ja jsem byla na prvim UTZ v 6tt a videl taky jen vacek a ani nemohl rozpoznat jestli bije srdicko takze jsem tam sla za tyden znova a pak uz videl srdicko.takze za 14 dni uz to uvidi uplne v pohode.

zanettt
1. črc 2008

koukam holky ze taky mate strach o mimiska jestli je vse v poradku?? ja se dneska vzbudila s dojmem ze na sto procent v poradku neco neni a mela jsem nutnou potrebu volat lekari aby me prohlidl.. ale ted me uklidnila kamoska ze si to nesmim tak brat...zitra mame ten pohreb a tak asi se smichalo jedno s druhym a vylezla takova ohrpomna depka ale uz je lip... 🙂

marki.la
1. črc 2008

beru, takže taky jsi měla jen dutinku, nebo gestační váček, jo? a kdy už viděl plod se srdíčkem?

smolinek
1. črc 2008

jaja: to si řikám pořád, ale ty mrchy pochybnosti ti nedaj. Jak se ten den odběrů blíží, tak mi to přijde, že je to pořád za hodně dlouho 😀 a pak za ještě jeden týden, jéééé já se zbláznim 😀

berunka
1. črc 2008

no plod je to az nekdy od 11tt takze o tom nemuze byt na zacatku rec, ale uz v 7tt bylo videt srdicko.

lestep
1. črc 2008

ahojky. zdravím vás při horkém popoledni.. Byla jsem také nějaká unavená,ale už je to dobrý. vařila jsem totiž vepřo, knedlo, zelo, tak ono to dá docela práce. teď odpočívám.. Dneska mě čeká první cvičení, tak jsem zvědavá, jaká to bude..

micanek- držím pěsti, hlavně manžílka podporovat ve stavbě.Já mám teď manžela také pořád na stavbě,ale u svýho bráchy. Tak to tam nacvičí a pak zbouráme náš domeček a budeme stavět..Docela jsme si to pěkně zařídily,ale kamenný zdi jsou holt kamenný zdi, tak musíme baráček zbourat a postavit nový..

rolincova- také jsem vždycky měla představu, že břicho začíná růst, až později,ale taky se nějak rychle zvětšuju..

petis- tak ať je vše v pořádku i genetika i kontrola. Také z toho mám obavy, ať je vše v pořádku. O těch falešně pozitivních testech jsem také slyšela..Holt se musíme nechat překvapit.. Ty bolesti a píchání v podbřišku občas také mám. Docela mě to nedávno vylekalo,ale stane se to jen občas a je to chviličku, tak jsem se tím dál neznepokojovala.S tím kýchnutím se mě to stalo taky a ještě, když jsem ráno smrkala..Třeba ti porodní asistentka řekne na cvičení víc. Dneska jdu taky, konečně a docela se těším..

marki. la.- neboj, určitě bude vše v pořádku. Když se budeš zbytečně stresovat, tak ti to nebude nic platné. Stejně musíš vydržet do příštího týdne..Snaž se na to tolik nemyslet.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru