Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

sisstin
24. zář 2007

danca: jsem koukla..tak ve 21tt jsem měla přesně 4 kg nahoře...což je tak normoš 😉 ale fakt záleží, jak budeš zadržovat vodu a tak 😉

danca27
24. zář 2007

o voda s tim budu mít hodne problémy ale schválně se zvážím zítra ráno váhu už mám...tak to teda hned písnu🙂)) 😉 a jako ve 21TT jen 4 kila no to bych si přáááála🙂 ...když já jsem od malinka žravej tvor juá miluju sladký a nic si nedokážu odtrhnout od ..pusy no....ale tak se TO nák shodí nooooo🙂žejo? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

danca27
24. zář 2007

a jinak jste tady holky náká z Prahy????.....

micanek
24. zář 2007

Já pokud odrodím, tak budu mít nejmíˇm metrák. Už teď mám 88 kg.Nesmím se hejbat nožky maj bejt nahoře. To mě jednou odvezou jako hrocha

sisstin
24. zář 2007

micanek: ty silnější holky přibíraj spíš mín..tak se neboj 😉

danca27
24. zář 2007

no přesně právě si píšu s micinkou22 a ta přibrala jen 8 kilo a je ve 34 týdnu?....no to je výkon.A ještě taková věc holky může se normálně tooo když jsme takhle brzo?.... 😎

sisstin
24. zář 2007

danca: já normálně toooooooooooooo celý těhu 😎 😅 pokud nemáš problémy.. 😎

micanek
24. zář 2007

Pořád jsem se divila, proč mám tak nafouklej pupík, až mi včra Dr. řekl, že to je normální, že je nafouklá děloha. No... fakt se cítím jak kdybych už měla teď nejmíň 10kg navíc.

tlap.ka
24. zář 2007

😉 no můžeš normálně toooo, pokud máš choutky 😉

danca27
24. zář 2007

no fakt a dobrý Siss?....nemáš žádný potíže? já jsem taky jako balon Mico...z toho si nic nedělej🙂)) a bude huř😀DDDD 😀 😀 😀 ☹

sisstin
24. zář 2007

danca: nemám..akorát tak od 30tt nemáš na výběr už moc poloh 😅 😅 😅 😅

micanek
24. zář 2007

mě toooo dneska Dr. zakázala, že 3 měsíce nic... ☹

micanek
24. zář 2007

Manžel hold bude mít chlupatý ruce... 😀 😀 😀

tlap.ka
24. zář 2007

tak jsem tady vyčetla z chytrýho prospektu, že:
celkový přírůstek váhy v těhotenství je 8 - 12kg (3,3kg je váha plodu, 2,5kg je hmotnost dělohy,plodové vody a palcenty, 2,5kg je hmotnost zvětšeného objemu tekutin v tkáních a objemu krve, 0,5 - 0,7kg je zvýšená hnmotnost prsou) tak asi tak 😉

sisstin
24. zář 2007

tlap.ka: no já mám už teda 12,5kg..a asi ještě tak jedno či dvě dám 😝 😅

tlap.ka
24. zář 2007

😉 no jo, jenže nemůžeme věřit taky všemu, co píší, že jo 😉

micanek
24. zář 2007

Bolela Vás hned taky na začátku tak prsa jako mě?

danca27
24. zář 2007

no a hlavně nemůžeme vědět jakej a kdy budeme mít hlad žejo?🙂)) a s těma polohama ..to musí být zajímavý🙂..jinak celkově když to tak vezmu tak bych TOOO pořád to jsou hormony šílený a manžel hotovej...MiCi chlapatý ruce 🙂 to mám normálně záchvat smíchu😀...miluju nade všecko svýho manžela , ale normálně drze po x letech vejram cizím chlapům na zadky🙂 ...to je něco....máte to taky?....

tlap.ka
24. zář 2007

mici - no prsa mě přestala bolet až teď, jinak od začátku mě bolest probouzela i v noci,ale teď už je to pohoda, jen mi prsa narostla a na to nejsem ani já ani přítel zvyklí - jinak jsem spíš taková plošinka 😉

danca - tak apetit Ti závidím, chudák můj přítel, ale chápe to a stále věří, že se hormony uklidní 😉 miluju ho,ale prostě nějak se mi do toho nechce 😉

danca27
24. zář 2007

nojo to je jasný každá to má asi jinak...no třeba tě to chytne ve třetím tri...ještě že ty chlapi maj ruce hehe....jo s těmqa prsama myslíte holky že prsa vyrostou ještě víc než do toho 8ho týdne? ježiš jestli jo tak já prasknu....

anngie
24. zář 2007

Ahoj holky,dneska jsem vás nějak zanedbala 😀
No tak já jdu zítra na první UZV takže vám večer napíšu jak to je. Moje máma je tak šťastná že to nechce zakřiknout že mi dneska řekla: tak zítra uvidíme jestli "to" tam opravdu je jestli nemáš jenom zaražený prdy 😀 Tak řikám: no měsíc zpožděná menstruace je už dost velkej důkaz 😀
Jinak Dančo jsem z Prahy, váhu ti ani nevím jestli mám řikat. jsem kus ženský, vysoká a nikdy jsem nebyla vychrtlá ani hubená. Moje váha se ted pohybuje něco přes 80kg, když jsem cvičila tak jsem nabrala svalovou hmotu takže i váhu takže ne vyloženě že bych byla tlustá ale třeba na břiše přibírám opravdu dost. A pěkně mě to sere, protože břicho já nikdy neměla. Co se týče jídla tak sežeru co najdu, dnes jsem uvařila svíčkovou a sežrala jsem k obědu 7 knedlíků. Nevím kde se to ve mě bere, normálně sním 3 ale co nadělám že 😀 Už si připadám jak prasnice, břicho nafouklý a prsa mě bolí tak moc, že se v noci i budím....někdo se tu na to ptal, takže si můžeme podat ruce 🙂

anngie
24. zář 2007

dančo: tak hele, já mám teď D a počítám že před porodem budu mít tak K protože to co se děje je neuvěřitelný. Modlím se aby mi ty prsa pak splaskli protože jinak nevím kdo to bude tahat. Už takhle si připadám jak mašina a to radši nepřemýšlím jak budu vypadat před porodem 😀 budou pro mě muset přijet Greenpeace 😀

veda
25. zář 2007

ahoj anngie, docela jsem se zasmála. Neboj všechny moje kamarádky jsou po porodu hubenější než před ním. Trochu na to spoléhám 😉Já jsem včera začala trochu špinit a nevím, jestli mám jít na gyndu. Dnes je vše v pořádku.Poraďte. Žádné velké bolesti nemám. Břicho mě bolí už od začátku jako když to mám dostat, ale dočetla jsem se, že je to normální.

markytkaaa
25. zář 2007

Ahoj ... holky je normální v 6tt+4 velikost plodu 4mm? Není to málo?

danca27
25. zář 2007

Ahoj holky tak Anngie já mám teď C a cpe se to pomalu k Déčkům a jinak mám radost ráno jsem byla poprvé po dlouhý době bez problému kakat🙂..to je radosti z takový blbiny co?😀 a vážím po ránu na nový váze 64,2kg no takže to vychází 2 kila nahoře...tak to mám radost jinak celou noc jsem chodila čůrat minimálně 6x to už je na pos...í...no a Vedo se špiněním to není sranda hlavně nesmíš nic tahat a šup volat k dktorovi!!!!!!Markytka: Taky jsme měli jen 4mm v 5-6 tt....tak asi normál no....a jinak kdo jste z Prahy tak by jsme mohly udělat dortovej dýchánek🙂...v 37 týdnu už se totiž nehneme😀DDDD....no?....Ann a stim Greenpeace to je mazééééc😀DDDDDDD 😀 😀 😀 😀 😀

veda
25. zář 2007

Ahoj holky, zrovna jsem se vrátila od doktora. Vše je v pořádku a opravdu jsem těhotná 😀 Jinak jsem viděla jen nějakou dutinku nebo co,ale byla jsem z toho tak pryč, že jsem se zeptala jestli je tam jedna ta dutinka a on se smál.Prý to je moc brzo, ale příští týden si mě pozval znovu a snad uvidí zase o něco víc. Jsem neskutečně šťastná. Jen tam mají pekelnou kr.. sesřičku. Celou dobu než jsem šla do ordinace měla ubohé kecy o tom, že ať se ještě neraduju,,to víte do 12 týdne může dojít k potratu a pak stejně ještě nemáte vyhráno, odeberou se vzorky na genetiku a to může být špatný a půjdete na potrat´´ naštěstí jsem byla nad věcí a nikam jsem jí neposlala 😵

micanek
25. zář 2007

no jo, ty sestry s ekolikrát chovaj, jako by nikdy neměly děti.... u nás jsou taky sestry horší než doktorky. Když jsem teď byla kuli tomu špinění u doktotky, tak se na mě koukala proč se nervuju, kdzž jsem těhotná asi jenom měsíc... jsou to obyčejné megery....
Kór teď s i přijdu ještě víc citlivá... koukám někomu do albíčka, jaké tam má fotky a dokážu se nad tím rozbrečet... no hrůza...

tlap.ka
25. zář 2007

ahoj holky, tak to mám za sebou 🙂 mimčo je v pořádku NT je 1,4 - myslím, že je to v pohodě, aspoň podle toho, co jsem tady četla, pan doktor ze mě měl opět srandu, když jsem mluvila o mimísovi jako o obrovi - holky, máme už 6cm 😉 a když jsem si mu řekla o fotečku, dal mi radši hned 2 🙂 jinak mimčo odpovídá 12+2,ale podle menstruace by mělo být 13+6, věřím ale radši tomu co vidím,takže jsme 12+2 😉

micanek
25. zář 2007

Tak t blahopřeju.... už bych chtěl amít taky 😵 takového obra....

anngie
25. zář 2007

ahoj, tak UZV dopadl výborně, máme první foto! Jsme 7tt+3 a brouček je velký 12mm, viděla jsem i jak mu tluče srdíčko. Bylo to úžasný to vidět. Protože s mým gynekologem velmi dobře známe, tak jsem se při ultrazvuku docela nasmáli, řikal že vypadá jak králíček a podařilo se mu to tak vyfotit. Takže máme malého králíčka 😀
danca: dortovej dýchánek beru! od 1.10. jdu na rizikové těhotenství takže budu mít času 😀
Jinak co tady holky píšete o těch sestrách, tak já si teda nemůžu stěžovat. Možná je to tím, že můj doktor je tak trochu jako rodinný známý, ale myslím že takový přístup jako ke mě tam mají ke všem pacientkám.
Jsem fakt šťastná že je to v pořádku. Bohužel "techničák" dostanu až 19.10. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru