Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
13. říj 2008

ahojky roli- dáši, no koupila jsem si šampón, sprcháč, odličovací pleťové mléko, tamp´mky, kartáček na zuby, pastu, no prostě takový ten základ. ostaní až zase jindy.. To je dobře, že vám to učení jde..

micanek- tak jsem ráda, že se ti foto líbí.. 🙂

dadule4
13. říj 2008

martii, já byla u dr. dneska, prvně říkal, že jdu moc brzo, ale po předchozím nezdaru jsem nechtěla nechat nic náhodě, říkal že ještě nejspíš nic nebude vidět, a bylo 🙂 červík, jak mu říkám a nazval ho tak i Mudra, byl vidět krásně a dokonce už mu buší i srdíčko, máme obrovskou radost a doufám, že tentokrát to všechno dobře dopadne

dadule4
13. říj 2008

jinak s tím jídlem je to u mě docela drsný, od začátku těhu, už mám přes tři kila dole, na nic nemám chuť, nemůžu cítit uzeniny a maso kromě ryb, ale donutit se k tomu něco sníst je fakt umění, jím jen protože musím 😨 snad to přejde, radši než tohle, bych měla pořádně žravou 🙂

lestep
13. říj 2008

jankapavol- no, pupíček jsme fotily včera aktuální..Špičatý je celkem dost, to máš pravdu.. Oliver je zajímavý jméno. my se držíme Ondráška. Do 3 d ultrazvuku to byl pořád Kuba a teď už je to jen Ondrášek. manželovi se to také líbí, tak u toho asi zůstaneme.. 🙂

andrea- občas polévky ze sáčku udělám, i nějakou konzervu, prostě všeho s mírou..

lestep
13. říj 2008

andrea- ten časopis pošli recept je fakticky super. Také si ho kupuju, ale dneska jsem si ho chtěla koupit. Ten starý neměly a nový ještě také ne..Tak jsem si koupila bramborovou kuchařku. vaření mě hodně baví a hlavně vařím pořád. Mám i domácí pekárnu, takže peču chleba doma..

martii07
13. říj 2008

největší strach mám z toho aby se nezjistilo že je to třeba mimoděložní,zatím je mi teba dobře jen sem tam mě zabolí břicho

lestep
13. říj 2008

tak jsem vás konečně dočetla. Dneska jsem byla ve městě..Byla jsem na sundání umělých nehtů.. Měla jsem je docela dlouho, byla jsem na ně i dost zvyklá, ale teď už bych to časově nezvládala dojíždět na doplňování..Také jsem vyrazila po obchodech... Sháněla jsem deku do kočárku. mají pěkný výber, koukala jsem na povlečení a postýlky..Nakonec jsem koupila takovou super deku se zapínáním do autosedačky. nikde jsem to ještě neviděla. V tom obchodě, co jsem byla, tak byla super prodavačka. vše mě ukázala a donesla i tuto deku.. Je to místo deky, kterou mimi stejně odkope, dá se to perfektně zapnout.,Vypadá to jak zavinovačka. Nafotím, dám do alba. Ještě jsem koupila nějaký zimní overálky, bavlněný čepičky a trička..Zase jsem uvalila peněz, ale co se dá dělat.. 🙂

dadule4
13. říj 2008

marti, to ti věřím, že máš strach, držím palečky aby bylo všechno v pořádku!

maximm
13. říj 2008

ahoj dadule4 : ahoj ja mam ten istý problem so stravou,, nemozem nic zjest iba ovocie 😒 a stale citim hlad no katastrofa 😉 strasne si prajem pribrať ale nedarí sa ,,,,

dadule4
13. říj 2008

no maxi, doufám, že to brzy přejde,aby jsme mohly ty naše mimísky pořádně živit 😉

lestep
13. říj 2008

maximm- neboj, to se upraví. Ty začátky s tím jídlem jsou problematický..Neboj, přibereš. V prvních měsících je váhový úbytek nebo stagnace váhy celkem normální..

dadule- držíme pěstičky, aby se červíček dobře držel.. Je super, že už vám buší srdíčko.. Neboj, vše špatné, je pro něco dobré..A to že se to napoprvé nepodařilo, to nevadí, hlavně, že se to podařilo teď..Také mám takovou zkušenost..

micanek
13. říj 2008

gag .. s tím zalehnutím ... to ti podvědémí nedá .. spíš tak nějak jinak 😅

Holky ... polívky ze sáčku s e v těhu nemají ...

micanek
13. říj 2008

ani light vírobka a hříbky .. jo a mořské ryby taky ne .. něco ze sebe vylučují... 😅

gag
14. říj 2008

marti: Vítám Tě do našich řad...nestresuj se, taky jsem ještě u dr. nebyla...

gag
14. říj 2008

Micanek: Je fakt, že když se mnou spí pes, tak ho taky nezalehnu 😀 😀 😀

Jiank všem přeji pěkný den, ikdyž trochu zamlžený

lestep
14. říj 2008

je, u nás bylo cešlý dopoledne krásně a teď se to nějak kaboní. asi bude pršet..
Jak se všichni máte? Co je nového? 🙂

ajajanku
14. říj 2008

to u nas o rana byla pekna mlha a asi před hodinou vysvitlo sluníčko ale už se taky schovalo

andreahrbacova
14. říj 2008

ahojky holky,tak dneska u doktorky vše ok,pěkně rosteme,jsem v 7tt.Doktorka říkala,že to nejhorší máme za sebou,tak jsem zvědavá
🙂

ema7
14. říj 2008

Jeeej Aďka blahoželám, som rada, že je všetko OK. A už bolo počuť aj srdiečko? A koľko máš HCG?

andreahrbacova
14. říj 2008

tak HCg mám 3960 a srdíčko asi zatím ne,doktorka teda nic neříkala

andreahrbacova
14. říj 2008

minulý týden mi napsala že jsem v 4tt+6 a dneska už 7tt+1 toto poskočilo 🙂 asi to nešlo ještě minule na tom ultarzvuku moc poznat

blueberry
14. říj 2008

Ahoj Andrej ...tak jsem ráda, že se tobě i miminku daří ....já jdu na ultrazvuk v pátek a už se hrozně těším ...takže ty už jsi sedmý týden...to už by ale srdíčko mělo být vidět, ne? Aspoň já jdu teda na ultrazvuk s tím, aby se zkontrolovala srdeční akce, jak říkal doktor .... a jak se cítíš? Bývá ti zle?

andreahrbacova
14. říj 2008

ahojky blueberry,zatím nic neříkala,ani se nijak nemračila,tak možná že to bude až tam půjdu příště,já jsme se jí zapomněla na to zeptat,v hlavě jsem měla dvě otázky,které jsme jí chtěla položit,ohledně bazénu a sexu 😀 a to mi vypadlo úplně z hlavy.Ale to by mi určitě řekla,kdyby bylo něco v nepořádku.Hlavně že minulé úterý jsem byla v 4tt+6

gag
14. říj 2008

ahoj Andeo, tak moc gratuluji...se těším na příští týden, dneska sem na bodu mrazu...
Vrátila sem se z endokrinologie, náladu mám na bodu mrazu...letrox mi zvýšil dr. z 50/denně an 100/denně a prý se z těhotenství nemám moc radovat, že za dobrý výsledek považuje až porod zdravého dítěte, že ne ve všech případech, ale stává se to u snížené funkce štítné žlázy, žena potratí... ☹ 😢

ema7
14. říj 2008

Gag treba veriť, že ty nie si ten prípad a basta!!! A bábätko porodíš zdravé...

andreahrbacova
14. říj 2008

určitě gag,mě taky hned ze začátku staršili,nesmíš se nechat,a hlavně nesmíš na to myslet,ale ono se to lehce řekne.Jop teď to hcg budu mít určitě ještě vyšší,protože my to brali 30.9.ale minulke to sestra si zapomněla tam napsat,tak to udělala až dneska
tak já jen doufám,že příště uslyšíme srdíčko,ale doktorka by mi určitě něco řekla,kdyby to nebylo ok,ne?

gag
14. říj 2008

Emo ,díky...taky si říkám, že mě třeba chtěl jen varovat, že seto stane, ale nemusí, že doktor vždy řekne tu horší variantu...

andreahrbacova
14. říj 2008

holky v kterém teda tt by mělo jít slyšet srdíčko?

micanek
14. říj 2008

ahojky babulky .. těhulky ... mooc vás všechny zdravím.

Dneska mi psaa ta kamárádka ... musím vám to sem hodit ....

Ahoj Zuzi,

moc děkuji za podporu, jsem opravdu v čudu, musím pořád brečet a myslet na něj. Opravdu nevím, kdo na světě mě nemá rád, že mi něco takového udělal, ale bohužel se stalo a musím se s tím nějak vyrovnat i když nevím jak. Rodit mrtvé dítě je ten nejhorší zážitek, který se mi kdy stal a vlastně tohle celé je šílené.

holky .. to je tak hrozný ....

lestep
14. říj 2008

micanek- to musí být fakticky hrozný,když rodíš mrtvý dítě.. Brr. Nedokážu a ani nechci si to vůbec představit. Je mě jí hrozně líto.. Vždycky mě to tak rozesmutní..Může se to toiž stát komukoliv z nás..To je právě to nejhorší..

andrea- to je dobře, že je vše v pořádku. U mě bylo slyšet srdíčko v 7 tt. Ale v pasu máš 9tt? Také se mě stává, že se chci na něco zeptat a pak na to úplně zapomenu..

gag- držímě pěstičky, aby vše vyšlo.. Nemysli na to.. Kdybys na to pořád myslela, miminku nepomůžeš, jen mu budeš škodit a sobě taky.. Prostě se šetři. choď na pravidelné prohlídky jak na gyndu, tak k endokrinologovi a určitě bude všechno dobrý..

blueberry- určitě vše dobře dopadne..Myslíme na vás i s pupíčkem všechny začínající těhulky.. Hodně štěstíčka..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru