Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

maruska39
5. led 2008

kacm tak to taky nevím,kdy se bere krev na vady plodu 😕 😅

kacm
5. led 2008

Rezetko a jak jsi to zjistila že bys měla být v 5tt podle netu, myslím, že to dobře nepočítá, nebo mi to dobře nepočítal Mudr......já měla MS poslední 3. 11 a k doktorovi jsem šla až 15 prosince a nic neviděl, takže to beru podle sebe, ale třeba to bude OK a prcka uvidíš.....

mery.luu
5. led 2008

Já zpočátku chodila na kontroly každý týden (asi 2x) - až jak bylo vidět srdíčko v 8tt tak jsem dostala průkazku a pozval si mě do poradny za další 4 týdny - takže už jenom čekám...

kacm
5. led 2008

No zase jsem slyšela že někteří Mudr. dávají průkazku až po 12 tt jelikož je tady ještě riziko samovolného potratu a já myslím, že ten můj Mudr. to tak dělá, takže si na průkazku asi počkám až do 12tt.....hlavně aby bylo vše OK....

maruska39
5. led 2008

Terez aha 😅 No mám mezery 😅

no kacm,třeba jsi otěhotněla mimio ovu,ale o dost později,proto máš mimi menší než 8 tt a DR. ti to řekl třeba správně 😉

Marti mě čeká poradna příští týden,tak doufám v tu průkazku,říkala mi včera,že mi ji už dá 😉

mery.luu
5. led 2008

jj maruško je to tak. Taky jsem v těch týdnech tápala. Tady na MK jsem to v jedné diskuzi našla...momentík kouknu se a zkusím to najít...

meni
5. led 2008

co se týče zubaře, tak i netěhule by neměly platit 2x za rok, prevetivní prohloídky jsou zdarma. A 1x ročně by se nemělo platit ani na gyndě. Takže když jsem na gyndě byla poprvé loni v květnu (přecházela jsem k jinému doktorovi), tak letos poo květnu bych taky jednou neplatila, alespoň mi to ak vysvětlovala sestři 😎 čka

maruska39
5. led 2008

kacm ano,někteří to tak dělají,já mám pořád strach o to maličké,máte to taky tak?
pořád kontroluji kalhotky jestli nešpiním nebo něco,jsem jak prdlá,ale nemůžu si pomoct ....

kacm
5. led 2008

Maruska 39 to je také možné, jelikož já jsem si BT neměřila, nechala jsem to vše na přírodě, takže jsem na to nechtěla tolik myslet a myslím, že některé holčiny se na to tak upnou že to pak nejde....takže jsem to vše nechal jak to má být.....

maruska39
5. led 2008

kacm já taky neměřila,ale zase vím,kdy byla ovu,měla jsem snad poprvé v životě plodný hlen a pořádný,takže vím,že jsem ji měla 10 DC,ne 14 jak by měla normálně být a tíím pádem jsem měla i 3 dyn před očekávanou ms pozitivní těhu testy 😉 A to jsem vůbec právě nevěřila,že by to mohlo vyjít 😉

jj Marti už mi to je jasné,pořád jsem si říkala,proč jsem o týden tady napřed a už vím 🙂

mery.luu
5. led 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... t
ak tady jsou ty týdny rozebrané do podrobna....

kacm
5. led 2008

Maruska 39 to víš, že máme také strach já jsem to samé, také se sále kontroluji zda je vše OK, ale normálně bežné věci dělám, jako uklid či vytírání podlahy a tak, říkám si, že když se to mimi má udržet, tak se udrží ale jen netáhám nákupy a těžké věci, to vždy musí moje drahá polovičky do auta pro nákupy no a už takhle týden vozím v kufru balení vody.....ach jo ty chlapy.....

maruska39
5. led 2008

Ano taky dělám běžné věci,nejsem zase přehnaně úzkostlivá,ale mám strach,aby se něco špatného nestalo ☹
poslední dobou mě přešly veškeré nevolnosti,jenom takové miniaturní,které hned přejdou,tak si říkám,snad to neznamená nic špatného ☹

Marti hned mrknu 😉

kacm
5. led 2008

Holky a jak se těšíte na ty pařáky v létě a s pupíkama, já mám z toho hrůzu, že budu nateklá a vodnatá a že ty vera budu špatně snášet, ale třeba je to blbost.....

maruska39
5. led 2008

Marti super,už jsem to přelouskla,objasnilo mi to,tak tedy už vím,že teď jsem v 8 tt,ale mám ukončený 7 tt 😀
Děkuji 🙂

Kacm těším se hrozně a to úpřimně,nikdy jsem neměla žádné bříško,tak se hrozně těším až nějaké budu mít a doufám,že pořádně velké 😅

beruska2x
5. led 2008

to blbost neni mam z toho taky strach, budeme jak vorvaň na suchu 😀 😀 😀

meni
5. led 2008

maruško: s ledničkou máš pravdu, když jí otevřu, je mi na po..., ale manžel nic necítí 😎
co se týče pachů, já je vnímám dost odjakživa, ale teď je to 100x horší.

A ještě k tomu vyšetření, teďka mi udělal jen UTZ, ale příští prohlídku za měsíc už mi budou dělat nějaké testy, brát krev, mám přinést moč, znovu UTZ a založí se těhu průkazka. JInak mi také řekli že na braní krve nemusím chodit nalačno.

a taky jsem někde četla, že letošní léto by mělo být chladné, tak nevím, jestli tomu mám až tak věřit...

maruska39
5. led 2008

No vidíte a já se na to těším 😅
A kde nám zmizela Terezka 😕 😨

mery.luu
5. led 2008

no já jsem asi vadná, ale mě se těhulky líbí, vždycky po těch bříškách pokoukávám - tak se těším , až budu mít to svoje....i když abych pravdu řekla, se svými 73kg živé váhy teda pořádný špek mám, ale ještě to není těhotenský.... 😅

maruska39
5. led 2008

meni jo ta lednička je za trest 😀 😅

Moč mám přinést teď ve středu,na odběrech jsem už byla,UTZ taky(máme srdíčko) a průkazku budu mít taky ve středu 😵 😵 Já teda na odběry musela na lačno 😨
Myslím si,že léto bude jako vždy,1 měsíc chladno a 1 pařáky 😅

beruska2x
5. led 2008

pockej az budes napuchla, spocena, upachtena, neni to nic lakaveho, aspon podle me...
jen se to musi vydrzet 😉 , zmrzlinu nemuzes, koupani zadny... snad nebudou obr hice

kacm
5. led 2008

No nevím přijde mi že u nás léto začíná květnem a končí červnem, jelikož pak tu pořád jen leje a leje, takže by mě to chlapdné léto až tak nevadilo......já mám z toho hrůzu a doufám, že moc nenaberu......

meni
5. led 2008

Já se taky těším, až budu bříško ukazovat, na těhulky se taky ráda koukám, tak až aby to bylo a bylo co ukazovat 🙂

meni
5. led 2008

a ona se nemůže ani zmrzlina? 😅 😕

mery.luu
5. led 2008

berusko - já chodila těhotná se se synem taky přes léto a nebylo to tak strašné - no potila jsem se jak kráva to ano, ale normálně jsem jezdila k vodě, narvala jsem se do plavek a chodila jsem se i smočit...ovšem, deku jsem měla ve stínu, ve vodě jsem byla jen nad kolena a nechávala jsem na sebe cákat - to bylo příjemné 😅

maruska39
5. led 2008

jj těším se na to,opravdu,protože vím,že to bříško budu mít jenom párkrát za život,asi jenom 2 x pokud se podaří a jak píše kacm léto u nás není žádný extrém a dá se vydržet,až na pár dní,kdy nás zasáhnou tropy 😉

kacm
5. led 2008

Holky nemůže se skoro nic......fakt možná zhubnem, než abychom přibírali podle toho jídleníčku co se může a nemůže......
No jo rezetka nám zmizela......snad jsem jí nepolekala tím, že by na UTZ nemuselo být nic vidět.....

beruska2x
5. led 2008

to bych se asi bala infekce - zvlast takhle v pokrocilem, nepripadaji mi natolik ciste
ani prehrady ani koupaliste, ...
podle me je zmrzlina na urovni salatu - listerie a salmonela takze ji klido ozelim, sne jen nanuk nevadi..

maruska39
5. led 2008

Jak píše mery.luu myslím,že pokud se chce,všechno se dá,i ty pařáky vydržet někde ve stínku 😉

kacm neboj,ona se jenom zasekla někde na těhulkovských stránkách a louská a louská 😎 Viď Terezko 😉

beruska2x
5. led 2008

rezetka je rozumna - sla se najist 😉 😀 taky mam hlad jen nevim co si dat, manza kuchtil tak doufam ze mi to dneska sedne at mu to neni lito ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru