Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

alca.m
29. kvě 2007

Jak říkal můj známý (gynekolog)- pobolívání břicha může být, je to tlakem na dělohu jak píše lendyy, jenom kdyby se to zhoršilo ve velké bolesti nebo křeče, tak hned k doktorovi.
Mě bývá taky před spaním hůř, ale to je podle mě kvůli tomu, že přes den na to nemám čas myslet a večer jak už nic nedělám tak to najednou cítím.
Taky jsem pořád unavená, chodívám spát kolem deváté, někdy i dříve. Už se těším na víkend jak ho skoro celý prospím. Už to bude asi třetí víkend za sebou, ale říkám si, že radši budu odpočívat..dokud to jde, až budu toho prcka každou chvíli krmit tak se asi moc nevyspím 😉

tttina
29. kvě 2007

Ahojky pufino, nemám s tím vlastní zkušenost, ale na těhu nevolnosti pomáhají dětské piškoty namočené v mlíce 🙂 , tento typ mám od své budoucí švagrové, která porodila tři krásné holčičky 😀,

lendyy
29. kvě 2007

tttina - tak to dneska kupuji 1lmléka a 1 balení piškotků 😀
Dneska jsem ani nesnídala - jen jsem vypila kakao a když jsem se dívala na manžu, jak tam ráno tlačí do sebe salám - málem jsem se pozvracela.
Piju čaj pro těhotné - lížu lízátka - ale není to ono.
Prozatím jsem dneska ještě nezvracela, ale žaludek jako na vodě ☹

alca.m
29. kvě 2007

lendyy: Teeda, mám pocit že ten Tvůj mimišek bude kus děcka..už Ti dává na vědomí tak brzy že tam je tak abys náhdou nezapomněla 😀 Ale vážně, jsem ráda že takové problémy nemám, tak snad Ti ty piškoty s mlíčkem zaberou 😉

ice.tinka
29. kvě 2007

Miláškové ....Já jsem včera taky poznala co to jsou tehotenské nevolnosti a vyzvracela jsem 2 piškoty které jsem se marně snyžila v sobě 10 minut udržet ani minerálky jsem se nemohla napít nakonec mě do toho přišla migréna no a to byla moje malá smrt...umírala jsem z mokrou hadrou na hlavě pak začalo pršet a mě přestalo být blbě a hlava z ničeho nic přestala bolet a to mám problémy i normálně s 5 dní trvající migrénou ...včera se stal zázrak a bez léku 😀 😀 Pak jsem do sebe nacpala zeleninový salát a šla chrupkat ....dneska jsem nezvracela ale jak píše lendyy žaludek na vodě!!!!!!

ronikacz
29. kvě 2007

Ahojte, tak tato diskusia je stvorena pre mna.Cez vikend mi vysli 4 testiky pozitivne a podla datumu poslednej MS 18.4. by som mala byt uz skoro v 6tt.Doktorka ma ale objednala az na 15.6.-to as nevydrzim. Podbrusko ma pobolieva viacmenej permanentne ako keby som to mala uz uz dostat, mam pocit, ze ujdem par metrov a som zadychana.Skusim este radsej koncom tyzdna jeden testik. Zatial som este negrcala, ale citim, ze mam zaludok na vode a cakam, kedy to prijde.Nocna mora je,ze by to prislo rano na ceste do prace 😖 Uz aby som to mala potvrdene a babatko pekne zahniezdene.

lendyy
29. kvě 2007

holky, holky, co nás to potkalo ? 😀
Však už jsem si dělala s "manžou" srandu. Když mně bylo minulý týden tak špatně, tak jsem tomu prckovi hned řekla, že jen co vyleze - tak si to s ním vyřídím 😀
Podle paní doktorky - pokud je to jen taková mořská nemoc - tak to protrpět.
Ale jakmile se přidá zvracení a neustává - tak nasadí nějaké léky.
Ale mně je jen zle - nezvracím - prozatím!!!
Teď se do sebe pokusím nasoukat banán a jeden tvarohový jogurt. Doufám, že ho tím trochu umlčím "čertíka" malýho ! 😀

marinka
29. kvě 2007

Holky, všimla jsem si, že řešíte nevolnosti, tak jsem vás chtěla povzbudit 🙂 Já jsem si je užila docela dost. Od 5 do 7 tt mi bylo jen špatně a pak jsem začala zvracet a řeknu vám,že to byla úleva! Člověk se vyblinká a pak má na celý den od nevolností pokoj.Naštěstí jsem nevzracela moc často, jen tak jednou za dva dny, takže to dr. nijak neřešila.Nejhorší jsou ty permanentní nevolnosti. Mně nejvíc pomáhaly lízátka a ledová Cola a vůbec jsem nemohla mléčné výrobky, ale ty někdy nemůžu ani teď. Zvracet jsem přestala asi v 16 tt. Teda, tak jednou za 14 dní si to ještě připomenu, ale už je to dobrý. Tak vydržte, za pár týdnů bude líp!! A kdo zvrací, má menší riziko potratu 😉

pavlina05
autor
29. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Tak já musím zaklepat, ale mě ještě není ani špatně ani nezvracím. Jen když dorazím z práce, tak jsem unavená. 🙂
Asi to bude tím, že jsem teprve ve 4tt. Což pořád nechápu.Asi jsem měla ovu fakt dost pozdě, možná že až 17 dnů od poslední ms, to by tak vycházelo. Včera mě to docela mrzelo, ale hlavně že jsem!!! 🙂 A za 14 dnů budu vidět na ultrazvuku víc!!!
Jinak já nekrvácím, tak nevím proč jsem dostala ten Utrogestan. Dr. říkla, že pro udržení těhu. Asi má zkušenosti.

A taky zdravím holky s // 🙂 🙂 🙂

kreksi
29. kvě 2007

Ahoj holky! Tak pevně doufám, že se k Vám brzy připojím. Poslední MS 23. 4. a těhotenský test pozitivní 😀 . K lékařce jdu v pátek, to by bylo, když bude ten Mezinárodní den dětí, aby to nedopadlo 😉 . Přeji všem hodně pohody a samé dobré zprávy.

pavlina05
autor
29. kvě 2007

kreksi pozitivní testík - to zní dobře! Určitě to bude těhu!!! Držím ti pěsti a dej vědět, že budeš patřit mezi nás. 😀

katkaz
29. kvě 2007

Ahoj miho.piho, jsem taky alergik-astmatik. Je mi ted hrozně zle - nemůžu dýchat, mám rýmu a slzej oči. Volala jsem na plicní, kde mě léčí a dr. mi říkal, že všechno co beru, můžu i v těhu. Prý to píší na všech letácích, že se to nedoporučuje, ale lepší je to udržet v normě než mít záchvat ...
Jo, ještě do všechno beru - Zodac, Seretide, Ventolin, Flixonaze. Tak snad to prckovi neublíží.

katkaz
29. kvě 2007

Jo, taky zdravím všechny nové a gratuluju 🙂 Ronikacz, jsem na tom podobně - poslední MS 13.4. //zjištěny už 13.5. ale obj. k dr. až 13.6. Takže čekám a čekám. Jen jsem dneska trošku "zašpinila" tak doufám, že to nebude nic špatnýho. Prý se to stává, ale zítra radši zavolám dr. a zeptám se. Nemáte někdo zkušenost?

katkaz
29. kvě 2007

Pavlina05 taky nerozumim, proč se to jednou počítá od poslední MS, jindy zas od OVU. Pak máš + - až 3tt. No, ale nakonec je to jedno, hlavně aby mimi bylo v pořádku a vyvíjelo se jak má. Sama jsem zvědavá, co mi řekne dr. za 14dní, protože podle teplot vím, kdy OVU byla a taky na to sedí snažilkování a nejspíš oplodnění.

ronikacz
30. kvě 2007

Ahoj, tak ja som dneska skoro nevstavala z postele, jak mi bolo spatne od zaludku.Vcera aj po teplom obede a teplej vecery sa mi urobila tak spatne, ze som myslela, ze ma picne.No a dneska rano som musela kvoli tomu meskat do prace, elbo som ten bolavy zaludok musela rozdychat....

mahulena
30. kvě 2007

ahoj holky, tak taky nevim, jak se to počítá, já měla poslední MS 23/4 a koník mi vypočetl, že jsem v 6tt. Asi to pak upravim až podle návštěvy Dr., hlavně aby bylo všechno v pořádku.
Asi je to opravdu tady - i včerejší druhý TT dopadl pozitivně, a byla to jiná značka 😉
mé příznaky-prsa o číslo větší,výrazné žíly,a žaludek na vodě a hlad 😉

ronikacz
30. kvě 2007

Joo, priznaky som vlastne nespominala. Mam pocit, ze mam skoro vsetky - unava, zaludok na vode, zvysene slinenie, bolenie podbruska, a este by som mohla pokracovat....

alca.m
30. kvě 2007

katkaz: No pokud to špinění bude přetrvávat, tak jdi k doktoru.
Vítám všechny nové těhulky 😉

masacek
30. kvě 2007

Ahoj holky hlasím se k vám do klubu.na testu jsem měla dvě čárky a je mi dost špatně celý den.Nezvracím ale nevolnosti mám celý den jen večer a v noci to je lepší.Na ultrazvuk jdu 12.6.tak se nemůžu dočkat.Je nějaký návod jak poznat že je mimčo v pořádku?Už jsem totiž dvakrát potratila.
Novým těhulkám přeju hodně štěstí 🙂 🙂 🙂 .

ammalka
30. kvě 2007

ronikacz, mám to úplně stejné jako ty, taky chodím teď později do práce, nejhorší to bylo, když jsem to tajila, jenže teď už mi to dr. potvrdil, tak už nic netajíme, asi už to stejně nemá cenu, chodím zvracet i v práci 😝 😝

marinka
30. kvě 2007

masacku, tak ty už jsi těhulka?? To je krásné, moc gratuluju a ještě víc držím palečky, aby to už konečně dobře dopadlo a v lednu jsi se dočkala vytouženého miminka!! 😉

mihapiha
30. kvě 2007

holky, nepište o zvracení 😝 😝 😝 Stačí to jen číst 😅

alca.m
30. kvě 2007

masacek: tak to bohužel nevím, jak se pozná že je mimčo v pohodě. Být Tebou tak k doktorovi zajdu radši hned jen pro jistotu a toho 12.6. už bude vidět na ultrazvuku.. 😉

mahulena
30. kvě 2007

holky, já pořád přemýšlím nad tím, aby bylo všechno v pohodě, úplně se tím sebelinčuju 🙄 , nevím, jak se toho zbavit
já mám jen ty prsiska žilnatý a větší, pocit nevolnosti mírné mám jen před jídlem a musím to zajíst...
je to strašně zvláštní pocit

janinininka
30. kvě 2007

ahojky holky,
nepatřím bohužel mezi vás, a začínám nějak blbnout, v týdnu a ještě včera mě bolely prsa, bavila jsem se s kamarádkou, která má mimi, a říkala, že jí to začalo stejně, ráno mi bylo zle, motala se mi hlava, bylo mi na zvracení, ale asi jsem to chytla od babičky, která má chřipku, začínám pozorovat příznaky a hned to svádím na těhu, mrzí mě to, protože akorát takhle z toho budu smutná, dělala jsem si test, a samozřejmě nic, i když asi jsme se přesně strefili do ovu, ale na testu nic.
Jak na to nemám myslet, začínám najednou blbnout!!!! 😠

pufina
30. kvě 2007

Janinininko, třeba to vyjde, zkus test za pár dní. Mě ukazoval až 4 dny po vynechání a jen slaboučkou druhou čárku. Taky jsem si myslela, že na mě leze chřipka. Jo a víš co jsem na sobě pozorovala, večer mě vždycky úplně hřálo na vaječnících to mi bylo divný a myslela jsem že jsem prochladla na motorce 🙂 Psala jsem si i z jinejma holkama a taky to říkaly - a to už jsem pozorovala tak týden před menstruací.
Holky vidím, že obavy aby bylo všecho v pohodě má každá, mám někdy hrozný strach. Taky by mě zajímalo, jestli když se cítím v pohodě jen ty nevolnosti 🙂, nekrvácím v podbříšku mě jen pobolívá tak si pořád říkám, že by nám snad to naše tělo dalo vědět, že je něco špatně ne??? 😉 co myslíte

katkaz
30. kvě 2007

Janinininko, jak dlouho jsi po ovu? Mně první test taky neukázal nic 11DPO, pak další 14DPO skoro neviditelný, ale postupně čárečka sílila. Tak přeji hodně štěstí. Ale je pravda, že 2 měsíce předem jsem si to nějak vsugerovala, měla jsem všechny příznaky a nakonec nic. Ted jsem vlastně nic necítila a ono snad něco. Ať ti to dobře dopadne!!!

janinininka
30. kvě 2007

mě pobolívá zase dnes na vaječníku, coz se mi stává v době, kdy mám ovu, ted jak jsem byla přistydlá, mám už po ovu, a ted mě to tam nějak píchá, ale třeba se taky moc pozoruju, musím s tím skončit, nebo mě klepne! 😠
To víš, že se bojí každá holka co se snaží nebo je těhu, ale to je normální, neboj!!!
Máš pravdu, taky si myslím, že tělo by dalo nějaký signál, že něco není v pořádku!
A ty jak píšeš ty příznaky, to je v poho, ne? Buď ráda a opatruj se!!!

pufina
30. kvě 2007

Jani a kdy by jsi to tedy měla dostat. Každej se pozoruje 😉 a ať nikdo netvrdí, že ne 😀

mahulena
30. kvě 2007

holky, a myslíte, že už dr. něco uvidí, když se objednám? ráda bych přebila nějak tu nejistotu...mj. to měla i potvrzené.
jani-držím palce, aby to bylo ono!, já dělala test až týden po vynechané MS a čárka naběhla hned!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru