Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

gabi78
31. pro 2007

jééé, teda to sem tomu dala ☹ já v poslední době jedla paštiky i játra 😢 tak s tím ihned končím, díky za informace

lisounek
31. pro 2007

no pokud jsi v pocatku, tak by to melo byt ok, neboj nic - samozrejme ze jednou za cas se nic nestane 😅

gabi78
31. pro 2007

díky za uklidnění 🙂 můj manža smaží řízky, tak větrám jak o 106 😀

lisounek
31. pro 2007

no jo to znam, manza smazil na stedry den - olej byl na zdi, na zemi a jeste pomalu metr od sporaku 😀 ale rizky byly vyborny ... 😵

majucha
31. pro 2007

tak jsem našla tohle, aspoň je tam o tom vitaminu A zmínka
http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/p...

gabi78
31. pro 2007

taky sem si teď pochutnala na řízečkách, mňam, už je mi trochu líp 😀

meni
31. pro 2007

dopoledne jsem šla kolem lékárny a až když jsem přišla domů, tak jsem si uvědomila, že jsem si tabletky nekoupila. Tak teď vyrážím na procházku a hned to naparvím 😀

gabi78
31. pro 2007

meni 😀

mery.luu
31. pro 2007

ahojky těhulky,
já nevím jestli nemám vadnýho doktora, ale ten můj mi řekl, že začít s listovkou až když jsem těhotná je už pozdě a zbytečný. Že je hodně důležitá v době oplodnění (tedy i před otěhotněním) , jak se dělí bunky a vzniká základ pro nervový systém a v době, kdy zjistíme že jsme těhu, je už toto hotovo (hlavně to dělení buněk)...Tak jsem z toho paf.... Ted babo rad... ☹

kacm
31. pro 2007

Ahoj mery.luu to nemáš vadného Mudr. je to opravdu tak, pokud plánuješ těhotenství, tak listovku máš brát půl roku do předu a zaroveň i calibrum baby plan to obsahuje veškeré vitamíny co mimi potřebuje a tvé tělo potřebuje před plánovaným těhotenstvím....... 😵

mery.luu
31. pro 2007

kacm - tak proč tady všichni baští listovku, když už jsou těhotnýýý?????

kacm
31. pro 2007

Já jí také baštím pořád a je i v calibrumu baby planu ten je na první a druhý trimestr těhotenství, obasahuje vitamíny které tvé tělo a mimi potřebuje, ale je opravdu více důležitější, když se vyvíjí mimi od začátku, což je ten první měsíc a to kolikrát ani nevíme, že jsme těhotné, takže se opravdu doporučeuje jí brát před plánovaným těhotenstvím.....listovka je opravdu dobrá na dělení buňek a také na začínající nervovou soustavu a vývojevé vady jako roštěp atd. ale měla by se brát alespoň 6-4 měsíce před otěhotněním, aby mělo tvé tělo dostatečnou zásobu, ale normálně jí ber i tedˇ.... můj Mudr. mi řekl, že jí můžu baštit dál......

lisounek
31. pro 2007

listovka je potreba i v prvnim trimestru, takze to neni jen o tom predtim (idkyz ja jsem to tak delala),ale hlavne v prvnich trech mesicich, protoze to se teprve vyviji nervova soustava 🙂

mery.luu
31. pro 2007

tak jste mě přesvědčily a budu jí baštit taky.... 😉 🙂 😀

lisounek
31. pro 2007

basti 😉

kacm
31. pro 2007

Ale stejný vliv to má i před otěhotněním, Mudr. mi to hned doporučil, když jsem mu zdělila, že vysazuji prášky a chci otěhotnět, tak mi řekl, atˇ začnu hned bašit listovku.....

majucha
31. pro 2007

jen jí baštěte holky 🙂

Vitaminy

Jsou nenahraditelnou složkou potravy, protože se v těle nevytváří. Největším zdrojem vitaminů je zelenina a ovoce.

Z nich nejdůležitější jsou vitamin C, beta karoten, vitaminy řady B a kyselina listová. Již 2 měsíce před plánovaným početím je vhodné zvýšit přísun kyseliny listové, která je pro zdravý vývoj plodu nezbytná, po porodu je naopak nezbytná pro kojící maminku. V těhotenství v prvním trimestru ji těhotné pravděpodobně předepíše gynekolog.

Nedostatek kyseliny listové může způsobit mnoho vrozených vývojových vad, zejména defekty neurální trubice a rozštěpy rtu. Pravidelný přísun kyseliny listové v tabletách může snížit výskyt těchto vad až o 75%. Najdete ji také v syrové listové zelenině, špenátu, droždí, játrech, černém chlebu.

mery.luu
31. pro 2007

majucha - no to byly vyčerpávající informace.... 😉

mery.luu
31. pro 2007

tak jsem si jí polkla... 😀

lisounek
31. pro 2007

majucha: super, ale ja tohle vsechno znam, jsem nutricni terapeutka a listovkou jsem se pojistila uz davno 😉 kazdopadne kazde info je dobre dikas

majucha
31. pro 2007

lisounek: to bylo hlavně pro mery.luu 🙂 , ale jinak je to užitečný samozřejmě pro všechny 😉

lisounek
31. pro 2007

jasan beru i ja si rada poctu 😉

gabi78
1. led 2008

Ahoj holky, tak to sem si teda moc nepomohla, když sem tu listovku začala baštit až teď (6tt, ale ještě nepotvrzen oficiálně)

many
1. led 2008

taky jsem ji začala brát jak jsem zjistila,že jsem v tom,doktor mi to totiž neřekl,že by se měla brát hned po vysazení HA 😉 a stačí ji brát do 12.t. 😉 já už ji přestala brát,ale calibrum beru už pro druhý trimestr,ale nepolikám 2 tablety,ale jen jednu 😉

many
1. led 2008

polykám 😉 teda ty chyby 😉

meni
1. led 2008

ano, taky si říkám, že mi to mohl doktor říct, že bych to měla brát, když to věděl, že jsme se o mimi snažili 😒

rezetka
1. led 2008

Ahoj, jdu se něco přiučit 😀

many
1. led 2008

musíme věřit v to,že je mimi úplně v pořádku i bez té listovky předtím 😉 však jsme papaly zeleninku a ovoce 😀 když né tu listovku 😒

rezetka
1. led 2008

Ale v Calibru je taky listovka,ne?

meni
1. led 2008

ahoj rezet, teda kde na tebe všude nenarazím. Jsi také těhulka? To je super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru