Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
2. led 2008

Ahojlky holky můžu se přidat?MS jsem měla naposledy 3.11. a od té doby nic jen mě pekelně bolí prsa a od minulého týdne se mi občas zvedne žaludek.Myslíte že můžu být těhotná?napište mi své názory.

meni
2. led 2008

a ty sis ještě nedělala test? Jasně že můžeš být těhotná, já pomalu první den vynechané MS dělala test, takhle dlouho bych to nevydržela 😉

rezetka
2. led 2008

nechápu to s to ochrannou lhůtou... 😅

mery.luu
2. led 2008

many - taky ti blne koník?? No to jsem si oddychla, už jsem si myslela, že je to mým pc...

mery.luu
2. led 2008

ada80 - vítám tě, no já bych ai bez testíku taky tak dlouho nevydržela. Dělala jsem si ho hned v den očekávané MS a už mi ukázal //. Tak šup šup do lékárny a nezapomen nám hned napsat výsledek... 😉 Budu držet palečky 🙂

gabi78
2. led 2008

Ahoj těhulky, taky mi dopoledne blbnul koník, tak sem to vzdala 🙂 opět mně bolí bříško jak při ms, prý je na to dobré magnesium, tak řeknu dr. zítra, ať mi ho napíše. Tak koukám, že se budu muset vzdát i mé oblíbené kávy ☹ ach jo, i když je to jen 3v1 tak i to se nemůže,že?
ada80:ahoj, já si také dělala test den po vynechané ms a druhá už tam byla vidět, sice slabounce ale jo 😉 tak dej pak vědět,ju?
Taky slyším prvně o nějaké ochranné lhůtě 😅

rezetka
2. led 2008

Já slyšela, že káva se může jednou denně a slabá 😉

ada80
2. led 2008

ahoj holky tak jsem si dělala test a jsou tam 2 //.Ta druhá vylezla ještě dřív než ta první. Já jsem tak ráda. 🙂

rezetka
2. led 2008

I u mě to tak bylo 😀 Gratuluju.

ada80
2. led 2008

Rezetko moc děkuju za gratulaci a tobě taky blahopřeju.Jaký máš příznaky těhotenství?

rezetka
2. led 2008

Žádný, jen mě bolí prsa a občas pálí žáha. 😀

kacm
2. led 2008

Ochranná lhůta je ochrana, když vás zaměstnavatel propustí nebo neprodlouží smlouvu, tak máte nebo to tak dříve bylo, že jste v ochranné lhůtě dvou kalendářních měsíců a když byste se v té lhůtě hodily marod, tak pobíráte stále 80% z platu, tedˇ je to asi už jiné, ale dříve to tak bylo........ 😉

many
2. led 2008

ahoj holky 😉 manžílek šel večeřet,tak můžu být chvíli tady,než zase půjde k počítači 😒

many
2. led 2008

ada - vítáme tě mezí náma a blahopřejeme ti 😀 určitě jsi těhu 😉 to budeš jak moje sestra ta měla měsíčky naposledy 1.11 a je už ve 3.měsíci 😉

many
2. led 2008

jo teď jsem si přečetla,že sis dělala test 😀 tak si nastav ty týdny 😉

rezetka
2. led 2008

A teď je to teda jak s tou ochrannou lhůtou?

monnni
2. led 2008

Ahoj holky nevíte jaká je ideální hladina HCG v krvi v počátku těhotenství??? 🙂

ada80
2. led 2008

Many jak se ty týdny nastavujou?Holky v kolikátým týdnu asi jsem?

many
2. led 2008

budeš asi v 9.t jak moje sestra,tak nějak,začátek 3.měsíce 😉 nahoře máš nastavení tak tam si najeď a vypiš si to 😉

many
2. led 2008

www.tehotenstvo.academy.sk/
mrkni na tyto stránky - nahoře si napíšeš datum posledních měsíčků a taky se ti to ukáže a počteš si něco o mimču 😉

many
2. led 2008

tak jestli jsi měla ty měsíčky naposledy 3.11 tak jsi v 8.t + 4 dny - takže 9.týden těhotná a to je začátek 3.měsíce 😀

many
2. led 2008

jsou to super stránky 😀

gabi78
2. led 2008

Rezetko, dík 😉 si mně potěšila, jinak nevím, jak na můj nízký tlak a teď v těhu prý bude nižší 😖 to jsem asi měla dnes
Chtěla jsem se vás zeptat 🙂 Vypijete 2-3 litry tekutin denně? Já mám problém do sebe dostat i 1 a půl, vypiju tak litr.
Zítra nevím, nevím, jak to vydržím, jsem stále unavená, a jdu do práce, učit puboše 😒 až odpoledne jdu k dr. tak ji požádám, ať mi vypíše neschopenku. U nás ve škole je to o hubu, jen ten kravál o přestávkách mi vadí, a pak rozčilujte se nad nějakým hajzlíkem.... to nebudu riskovat,že?
A co vy? Chodíte do práce? A jestli jo, tak jak vám to jde? 😉

rezetka
2. led 2008

Mrknu Many 😉

many
2. led 2008

gabi - já taky zezačátku hrozně málo pila,nebylo mi dobře a nevypila jsem ani litr za den,jediný co do mě hodně šlo byla zelenina a ovoce,tak jsem jedla čerstvé okurky a papriky,jsou šťavnatý,tak z toho jsem měla aspoň nějakou vodu,ani teď nevypiju 2 litry 😉 a ještě jsem do sebe dostala polívku 😉 jinak taky jsem měla nízký tlak,na to v těhu trpí hodně maminek ☹ takže jsem měla motáky jako ďas,ale bylo mi zle jen do 10t. teď je mi úplně super až na ty prsa a bříško,to bolívá víc

gabi78
2. led 2008

many : děkuji za vyčerpávající odpověď 🙂 já zas do sebe cpu jablíčka, přesnídavky
Moc si přeji, aby mně ten nízký tlak taky tak brzo opustil jak tebe 😉 Doufám, že ho nebudu mít celé těhu 😖 ale fakt je mi dnes nějak slabo, tak se s váma rozloučím a půjdu se natáhnout 😵

many
2. led 2008

tak odpočívej 😉 to je potřeba 🙂 já už jsem doma 3 měsíce,tak jsem odpočata až až 😀 ještě že máme doma net,jinak bych se nudou zbláznila 😀 taky valím do vany a k telce,tak zase zítra pa pa a dobrou a sladké sny 😀

meni
2. led 2008

Já o tˇé ochranné lhůtě taky dřív nevěděla, to jen jak nás propustili víc, tak jeden kolega se o tom zmínil, že dřív už to tam takhle pár lidí udělalo. Takže jsem sena to šla podrobně zeptat na sociálku. Od ledna už to není šest týdnů, ale jen sedm kalendářních dnů. Pokud do sedmi dnů po skončení pracovního poměru půjdete k doktorovi a ten vám napíše neschopenku, platí vás bývalý zaměstnavatel. Snad je to trochu srozumitelné 😅

jinak s pitným režimem nemám problémy, ale to jsem neměla nikdy, denně tak ty tři litry vypiju 😉

ada80: vy jste plánovali miminko? Fakt nevím, jak bych takovou dobu vydržela bez testu 😉

mery.luu
2. led 2008

ahojky těhulky,
co vám v těhu více chutná - sladké nebo kyselé???? Slyšela jsem takovou pověru, že jestli na sladké, tak to bude holčička a jestli na kyselé tak chlapeček. Jaký na to máte názor?? U mě to asi podle těch chutí vypadá opět na kluka....U syna jsem taky jedla kyselé....

meni
2. led 2008

tak to vůbec nevím, zatím, to se asi teprve uvidí, na co budu mít chuť 🙂
Teď jsem si nakrájela ananas, já na něm docela ujíždím... Dala jsem si mističku na stolek, a manžel mi skoro všechno snědl, nechal mi pět malých kousků 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru