Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
9. zář 2008

jankapavol- ahojky, jak se daří? S vařením je to někdy problém. taky nevím, co pořád vymýšlet,alr naštěstí mě to baví. Včera jsem dělala svíčkovou z králíka a a dneska francouzské brambory. Zítra teda nemám ponětí, co uvařím..Neboj, dočkáš se brzy..Určitě dá už o sobě brzy vědět.. 🙂

rolincova
9. zář 2008

Ahojky Leni... 🙂

merylin
9. zář 2008

Holky ... já nic nevymejšlím ...l. protože nevařím .... 😀 😀 😀
Tak to mám jednoduchý 😀 ¨

Roli: jak aqhoj Leni ... zdravím všechny ne? 😠

jaja257
10. zář 2008

Ahojky babulky,
ja varim podla danej chvile, proste to na co mam chut. Niekedy imrovizujem a dam do hrnca co mi pride pod ruku alebo si najdem nejaky recept na nete. 😀 Manzel vsak tvrdi, ze najlepsie su tie nahodne recepty, len nastava problem ked chce aby som to uvarila este raz a zas je to ine...... 😀

petis
10. zář 2008

AHoj holky, zdravím vás z domu 🙂 Mám od pondělka dovolenou, tak si lebedím doma. No teda zase takové lebedění to není, ale hlavní je, že nevstávám ve 4:50 !!!

V pátek jsem byla na kontrole, byla to rychlovka, jen mi zkontroloval čípek, miminku srdíčko a nazdar. Další kontrola bude zase za měsíc. Jen koncem příštího týdne si tam zajdu pro nemocenskou.

Jinak doma se zatím nenudím, vařím, peču, manža pořád maká venku, tak spolu moc nejsme, ale zato stavbička se hýbe. V sobotu jsme byli známým na svatbě, bylo parádně. Tuto sootu jdeme na další a to se vdává manžova sestřenice, ale tam se mi moc nechce.
Ještě se vám musím pochlubit, že jsme měli s manžílkem včera dvouleté výročí svatby 🙂 a dostala jsem krásnou kyti 🙂

Budu končit, přemlouvám se k žehlení, i když se mi vůbec nechce 😖 Pa pa, zase se ukážu 😉

jaja257
10. zář 2008

Ja som na PN uz od 2.9. a zrejme budem az do materskej. Som doma, ale vzdy si clovek nieco najde 😉 Len ma trapi, ze sme pozvani na svadbu a neviem, ci pojdeme, lebo nemam vychadzky ☹ ☹ asi budem pekne krasne sediet doma a cumiet na telku miesto kolacov 😝

lestep
10. zář 2008

ahojky daši- jak se daří? Co mišánek? 🙂

merylin- tak to máš dobrý, že nevaříš. A co jíte?

ahojky petis- to jsem ráda, že ses mezi nás přišla podívat. Tak už jsi také doma..Já také pořád uklízím, vařím, peču. zatím mě to ještě baví..S manželem se taky moc nevidíme. Buď je na stavbě nebo v práci..Koukala jsem zrovna včera na tvé album a té kytičky jsem si všimla. je moc krásná..i ty ostatní fotečky..Svatbičku si užijte. my jdeme příští týden. Manželův brácha a zároveň moje spolužačka ze střední a základní školy.. 🙂

jaja 257- a vycházky ti nenapsal?

micanek
10. zář 2008

lestep: leni odpovím za Merylin ... manža chodí na obědy ... já čas na jídlo strávím radši u komplu a Michálek má odemě mlíčko 😀 😀 😀 .... a když je večer hlad ... tak manža uvaří 😀 😀

lestep
10. zář 2008

ahojky micanek- taky zajímavý.To mám všechny poslat na obědy do jídelny? Kdyby ale bylo kam? To je dobrý, že i manža uvaří. Máš to dobře zařízený..To já se radši pořádně najím.. 🙂

jaja257
10. zář 2008

No ja co sa tyka jedla, tak mi prestava chutit...... 😝 mozno je to tym, ze kym si sama navarim, tak ma aj prejde chut. Uz si varim 3 mesiac a fakt mi nechuti...... 😝 Manzel sa smeje ze si mam zvykat, lebo do konca materskej umriem od hladu 🙂

jaja257
10. zář 2008

lestep: vychadzky mi dali ale len od 14 do 16 a to nestihnem ani zagratulovat, nieto dostat sa ku kolacom 😀

micanek
10. zář 2008

lestep: Leni já vařím jak ponocnej a manža vaří víborně ... tak se překecávám, že v novém domečku na pořádnýchstrojích se KONEČNĚ do toho skoro po 29 letech dám. 😀 😀 😀

lenule76
10. zář 2008

ahojky všem, moc se omluvám že nepíšu, holky já totálně nestíhám. jsem pořád unavená a je mi špatně, sice nevolnosti trochu ustoupili, ale opravdu jen trochu. Snad mě ještě vezmete mezi sebe 😉 Včera jsem byla na prvním ultrazvuku a viděla jsem obě miminka, slyšela obě srdíčka. Bylo to nezapomenutelné. Tekly m slzičky, já vše prostě ořvu. Manžel tam byl se mnou, čekal venku, hned mi zabavil fotečky 😀 Pokud budete chtít naskenuji je a vložím do alba ... mějte se všichni moc hezky a myslím na vás a vaše miminka.
Hezký den přeje Lenka

jankapavol
10. zář 2008

lenule76:juuu,to je krasny...

lestep:dekuju,docela dobre.Tak jsem navarila,jeste bych si dala,ale uz se mi to jaksi do bricha nevejde.Sakris!

lestep
10. zář 2008

ahojky.
jaja 257- snad se ti ta chuť brzy vrátí..Přibíráš trošku? To je blbý s těma vycházkama.

micanek- tak to jo. Ale máš to dobře zařízený.Mě asi holt nic jinýho nezbývá. baví mě to. vařím už od 12 let.

lenule 76- to je krásný, že jsi viděla oba dva a slyšela jejich srdíčka. Musí to být zajímavý pocit, když jsou tam dva a ne jeden.Určitě nám je nascenuj, moc se těším.. 🙂 Ráda se pokochám.

jankapavol- teď jsem se také pěkně nacpala. A copak jsi měla dobrého? Já omáčku s těstovinama. manžel si dal taky, akorát přijel z práce. 🙂

micanek
10. zář 2008

leni ... i peče když se mu chce 😀 😀 😀

lestep
10. zář 2008

micanek- tak to ti můžu jen závidět..

micanek
10. zář 2008

Lestep: Leni ... proč jsi si nezměnila v pasu co čekáte ... Už tam můžeš mít hrdě napsáno chlapáka 😀 😀 😀

lestep
10. zář 2008

micanek- tak už jsem si to změnila. už to plánuju dlouho, tak aspoň na tvůj popud jsem si to změnila. 😉

micanek
11. zář 2008

Lestep: Leni ... tak to má bejt 😀 😀 😀

Holky za chvilku jedu prp ty fooootky ... tak jak přihrnu, tak Vám je sem dám, ju?

jaja257
11. zář 2008

Ahojky babulky,
ja som mala vcera veselu noc. Skoncila som na pohotovosti s bolestami v podbrusku, nemohla som sa ani otocit ani posadit len som bola skrutena od bolesti, tak manzel zavolal zachranku a hajde na Kramare. ☹ Strasne som sa bala o Barborku, aby sa jej nieco nestalo, tlak som mala 80/50, tocila sa mi hlava a nemohla som sa ani pohnut, proste zufalstvo. ☹ ☹ Nastastie mala bola v poriadku a mne nezistili z coho mam tie krce a bolesti, tak neviem co to chcelo byt, dnes cela dolamana a vsetko ma boli. V podstate som mala stastie ze taam mal sluzbu jeden z ich vynikajucich lekarov a vsetko skontroloval.Bola som tak stastna ze mala zije....... 😀 Len sestricka mala "milu" poznamku na moju adresu ze som mala taxik za 4000 Sk ako keby to platila zo svojho, nastastie ju pocul len manzel a ten to radsej nekomentoval lebo bol este od strachu v soku. Takze sme mali nocny vylet, ktory by som radsej nezazila.

lestep
11. zář 2008

ahojky.
jaja 257- to mě ted mrzí, že sis prožila takovou noc. Tak hlavně, že je malá v pořádku a nic vážnýho se nestalo.Odpočívej, ať je ti líp. Na blbý poznámky se nedívej. Hlavně, že jste obě v pořádku.
Dneska jsem byla v poradně. vše je ok. pěkně přibíráme a rosteme, tak jak máme. Dr. byl spokojený a já taky.

Micanek- tak už se těšíme na fotečky. Sem s nimi.

micanek
11. zář 2008

Holky mám fotky .... ajosou náááádherný ... jdu je zmenšovat, ať je můžu sem hodit. nevím, jk to zvládnu, protože malího chytla strašná zuřivá.

micanek
11. zář 2008

Tak jsem je tam dala ...https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... tak čučnite 😀 😀 😀

jankapavol
12. zář 2008

micanek:jezismarjaaaaaa!!!Ty fotky jsou nadherny!!!Kdo ze to delal a kde?

jaja257:tak to je drsny,takovy krece,jeste,ze je vse v poradku.

Holky,jestli mate nekdo pojistovnu 217,tak je ted dobra akce,bych vam dala vedet,jestli ji nekdo mate.Si nakoupim v lekarne za 800kc na jejich ucet.Mate nekdo napad,co by jste si koupili?Ja chci rasenku🙂A asi krem na oblicej.
Az 15.10.jdu na velky UZ,tak asi do te doby nebudu vedet pohlavi.Mozna jeste koncem zari,pokud to uvidi muj gynekolog.

jankapavol
12. zář 2008

lestep:Leni a to jsem mela bramborovy knedliky plneny masem(to bylo ale z obchodu,jen jsem to ohrala)a k tomu zeli,bylo to strasne dobre.Jakou jsi delala omacku k testovinam?

micanek
12. zář 2008

jankapavol. Jsou dělaný v Boskovicích v atelieru anna ... www.fotoanna.cz ... no já jsem z nich taky hotovson a pořád na ně čumákuju ... jednu si nechám zvětšit do obrazu, jenže se nemůžu rozhodnout kterou. 😅

jankapavol
12. zář 2008

micanek:tak asi jak jste vsichni tri,ne?Ta je super.A nebo ta treti od konce.Skoda,ze ne Brno...a za kolik?Jestli se muzu zeptat.

micanek
12. zář 2008

jankapavol. Vždyť je to od Brna kousek. ... 16 retušovnejch fotek + cd = 1088,-kč .... což mi příjdede dobrá cena.

lestep
12. zář 2008

ahojky- jankapavol- dělala jsem kuřecí maso na paprice, tak trochu na sladkokyselo a zahustila smeanou. Bylo to vynikající. Také se určitě dočkáš a budeš vidět, kdo ti bydlí v bříšku..Jak dopadly ty testy? Už víš výsledky?

Micanek- opravdu nádherný fotky. těším se, až půjdeme k tomu fotografovi udělat umělecké těhu fotky. Jsou fakticky nádherné..To je dobrá cena..

jankapavol- V Brně určitě tak někdo dělá. Mám pocit, že jsem někde viděla upoutávku na foto dětí v brně..Určitě se dá sehnat něco na netu.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru