Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andula1000
3. říj 2008

lifinka
si tu???? ako to s tebou je?

andreahrbacova
3. říj 2008

blueberry,tak jak jsi dopadla u dr.?
já jsem tam byla dneska,v úterý mám jít zase na krev kvůli tomu HCG,doktorce se dzá že to neroste,ale pořád jí tvrdím,že mám pocit že jsem otěhotněla později než si sama myslí
no nic tak uvidím zase v úterý

sirinka
3. říj 2008

andula zavolaj svojmu dr a dohodni si s nim termin, skor ako v siedmom osmom tyzdni to nema velky zmysel, lebo dovtedy nie je vidno srdiecko...
andreahrbacova ja len nerozumiem, na co je dobre chodit tak casto na krv, staci pockat tyzden dva a spravi sa sono a hned budu vediet, na com ste...

andula1000
3. říj 2008

dakujem sirinka 🙂 asi mas pravdu

andreahrbacova
3. říj 2008

sirinko,od své kamarádky jsem zjistila,že naše paní doktorka je velmi úzkostlivá
prostě si myslí,že ten plod se nevyvíjí tak,jak by chtěla ona
jenže ona si myslí,že jsem v 6tt a já si myslím,že to tak není
tak prostě v úterý ráno mám přijít zase na ktrev na HCG,minule mi zjistila napoprvé HCG691
já si taky mslím,že tak často je zbytečné,buď se bude vyvíjet nebo se zjistí že se nevyvíjí,ale proč tam tak často musím lítat,no nevím

lestep
3. říj 2008

bluebery- gratuluju k potvrzení těhu. To tě teda obdivuju, že jsi to vydržela až doteďka. Já jsem to také nevydržela. 🙂 Je to krásný pocit, tak si to užívej. Moc ti to přeju těhulko!!!

micanek- je nadherný. Základem je se umět pochválit, když to neudělají jiní..Jsi pyšná maminka. 🙂

janula_nz
3. říj 2008

chcem sa opytat, ci niektoru z vas aj bolel spodok brucha. mna boli uz 4den a dnes som isla za dokym s tym, ze mam urcite zapal maternice a vajecnikov. no povedal, ze nemam ziadny zapal, aj ultrazvuk mi robil a vsetko pekne ciste. a teraz som bola na wcku a trosku aj krvacam. nie vela ale je to krv . bojim sa, co to moze byt

andreahrbacova
3. říj 2008

blueberry,tak to ti moc gratuluji,pak napiš,co na to manžílek
já nechápu,proč musím pořád chodit na tu krev,už tak jsem dopíchaná.Vždyť ta doktorka musí vidět,že jsem zatím na začátku,a ona hned že to neroste

sirinka
3. říj 2008

andreahrbacova no nic, drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne

maximm
3. říj 2008

Ahojky baby ako si vlastne počítate dni tt ..lebo ja som v 5.3 tt podla kalkulacky,,ale ja viem ze som otehotnela o dva týzdne neskor.podla ovulácie 🙂 chcem vedieť kedy bude počuť akciu srdiečka doky vravy ze o týžden... no ale to som podla skut len 3.3 tt poradte papa
😉

kikatn
3. říj 2008

ahoj maximm,ono kazdy doktor ti to bude teraz pocitat podla poslednej mrxy.aj ked si mala ovulku napr. v strede cyklu,tak budes tehotna o dva tyzdne viac 😀 ,ale potom ked pojdes v 12tt na utz alebo v 20tt na velky,tak podla velkosti babatka ti este zmenia termin porodu.drzim palec

merylin
3. říj 2008

blubery ... no já jsem napjatá jak kšandy .. co na to manža.

Rolincova. Dáji ... ty se zase někde touláš ...a co školáček ... pořád ho zápal neopustil 😀

andreahrbacova
3. říj 2008

blueberry,nepíše a nepíše,tak sand zítra já už jdu spinkat. 😲

micanek
4. říj 2008

blubery .. já čekám... čekám ... čekám ... pořád nic, tak to taky asi zabalím ... vydržela jsem nejdýl 😀

ty vole .. to je hodin .. a to ráno vstávám .. máme vítání občánků ... tak páááá 😅

rolincova
4. říj 2008

ahojky holčičky🙂
lestep: Leničko tady jsem ti okopírovala ten čajíček. Začnu ho pít přesně ve 34, což je za 14 dní.... 🙂

Maliníkový čaj se doporučuje pít od ukončeného 34 týdne těhotenství. Má tonizují vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tím nejen připravuje dělohu na porod, ale porod ulehčuje. Maliník také harmonizuje a reguluje ženské hormony v těle, zejména vaječníků a dělohy, déle tlumí poševní záněty, pomáhá při cystách i neplodnosti, podporuje látkovou výměnu. Má také stahující účinek, je možné jen použít i v kosmetice na stahování kůže, podporuje vylučování moči a žluči a má slabé projímavé účinky. Jeho účinky podporuje vitamín C, např. šťáva z černého rybízu. Maliníkový čaj můžete pít 2-3 šálky denně v dávkování 1 čajové lžičky na šálek. Pokud máte problémy s vylučováním, což není v těhotenství výjimkou, střeva jsou utlačována miminkem což zhoršuje pohyb potravy ve střevech, doporučuji Vám od ukončeného 34 týdne těhotenství konzumovat drcená lněná semínka. Lidová moudrost praví, že len nechá dítě hladně vyklouznout. Len má projímavé účinky, ale nevyvolá průjem, upravuje střevní peristaltiku a zvýší se tvorba poševního hlenu, důležitého pro porod. Denně můžete sníst max. 1 lžíci, je nutné ji vydatně zapít, jinak způsobí zácpu. Po porodu Vám doporučuji pití kontryhelového čaje, stahuje dělohu po porodu a má další zdravotní pozitiva, viz článek „Naše ženské bylinky na gynekologické problémy“ na těchto stránkách v rubrice Bylinky. Přeji Vám krásný porod, ať jste tou nejšťastnější maminkou toho nejkrásnějšího miminka

merylin: Ahojky no toulám, toulám, předělávali jsme obývák, takže to byl mazec. Nějak jsem si toho do porodu odně naplánovala🙂 Miškovi se ve školce líbí snad čím dál víc. Jé kdyby mu to vydrželo, bych byla tááák šťastná...A co vy s mimiskem, jak se máte?

micanek: Ahojky Zuzanko, tak doufám, že teď už je rýma zažehnaná 😉 Já Zuzi taky pořád nakupuju už si připadám jak blázen. Mám pro mimi takovou docela velkou skřínku a je už celá plná a téměř růžová. Jinak jak si Mišku fotila, tak mu to opravdu mooooc sluší. Těšíš se až budeš fotit na vánoce? Prodávají různé vánoční overálky. Já jsem v tom Míšu taky fotila.

micanek
4. říj 2008

Rolincova:Dáji .. na vánoc echci dělat PF .. nahulatej Michálek a má andělský křidýlka .. nebo ja á manža vánoční čepky a mej v tom vánočním oblečku .. tak ydoma cosi mám. 😀

jo a kvítání jsme dostali knížku z říkadlama, plyšáka a KARAFIÁT .. sto let za opicema .. no a já čekala hračku od Fischer Price 😀 😀 😀

Dáji jinak mluvím za Merylin ...Miky už je na tom z rýmajdou líp 😀 😀 😀 pa pááá...

lestep
4. říj 2008

ahoj všichni..
micanek- tak to máš pravdu- karafiát, to už se snad dneska nikde nedáá, ale řekla bych že je možný všechno..
Rolincova-Dáši, díky za ten čajík.. 🙂

andreahrbacova
4. říj 2008

holky myslete na mě v úterý,až zase půjdu na gyndu,na odběr krve kvůli HCG,už podruhé

andreahrbacova
4. říj 2008

jinak doufám blueberry,že se ten tvůj manžílek z té zprávy nezhroutil,když tady pořád nejsi. 😲

micanek
4. říj 2008

andry .. určo budem držet ... no ale u té blubery to vypadá, že manžu ranilo ... 😅

blueberry
5. říj 2008

Tak ahoj holky ...teda, srandu si ze mě dělat 🙂 Tak ten pátek byl prostě bezvadný ...manžel přišel z práce, našel na stole dopis a začal číst: "Ahoj tatínku ....... pak prostě jen zakřičel něco ve stylu: to je nádhera ...a oba jsme se z té radosti prostě rozplakali ....když jsem mu řekla, že už to vím týden, tak chudák nechápal, jak jsem mohla tak dlouho držet jazyk za zuby ... teď každé ráno dostávám pusu i na bříško a doufám, že už nás čekají jenom ty lepší věci ....a že 17.9. bude na ultrazvuku vidět i srdíčko ...
Andrejko, moc na tebe budu v úterý myslet, určitě to bude dobrý ...
Všem, které na mě myslely, mnohokrát děkuju ....
Budu se hlásit s novinkama, zprávama, pocitama a doufám, že mi dovolíte s Vámi ty svoje nej¨hezčí dny v životě trávit 🙂

lestep
5. říj 2008

blueberry - tak to gratuluju, když si to manžel tak užíval.. Je to krásný pocit. Vnímejte to oba. Budete na to vzpomínat celý život. mě se to také vrylo do paměti, když jsem si dělala test a byly tam // čárečky. měla jsem hroznou radost, když se nám to tak rychle podařilo po tom potratu. Ani jsem v to nedoufala. Určitě zase písni, jak se daří a co je nového. Budeme se těšit.. 🙂

rolincova
5. říj 2008

čauky holčiny, podívejte, to je krása http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16979633&ta...)

andreahrbacova
5. říj 2008

blueberry,tak to je super.gratuluji
já taky doufám,že u mě to bude všechno v pohodě.Doktorka zase musí brát,že když dvakrát týdně mě chce vidět na ultarzvuku,tak že se to nemůže o moc zvětšit 😒

andreahrbacova
5. říj 2008

jo a blueberry, av kterém tt jsi?

micanek
5. říj 2008

blubery .. to je doják .. něja se mi smočilo oko.

Roli: Dáji no to je krása .. ten kabátek by byl už asi Bebeškovi malej ach jo .. ale fáákt krása.

andreahrbacova
6. říj 2008

ahojky holky jak se máte?No já nic moc,protože se už trochu nudím.Blbé vycházky,copak jsem nemocná? ☹

andreahrbacova
6. říj 2008

chci se zeptat,co sex na počátku těhotenství,nemůže to nějak uškodit?
😲

rolincova
6. říj 2008

micanek: je to nádherný, ale mi už máme takových šatiček... Přidala jsem do albíka náš nový obýváček, dneska ještě pojedeme pro novou telku. 🙂
lestep: Leničko, tak mrkni už jsem tam dala fotečky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru