Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mabe
5. čer 2008

AHoj Katko, vitej. 😉

Holky, tak dneska je den D. Odpoledne jdu na UTZ. Snad uz tam fazolka bude videt. Uz by mela, jestli ne, tak se picnu. ☹ Uz jsem si zvykla na myslenku, ze bude vse OK.

smolinek
5. čer 2008

lastep: ahoj, už potvrdila, mám i UZ, ale v kolikátém jsem týdnu mi vůbec neřekla. 16.6. mám u ní kontrolu a to říkala, že už by mělo být vidět srdíčko, tak co jsem vyčetla z knížek a vypočítla tak jsem tak opravdu na začátku 7tt.Nějak to radši ani nechci řešit, pak bych se uvázala na počítání tt a asi byc zešílela 😀 Teď o víkendu jdu do nemocnice na takovou základní prohlídku, tak snad mi Dr. řekne víc 😉

smolinek
5. čer 2008

mabe: nechci tě palšit, ale já jsem se na ni načekala dlouho, než se na UZ zjevila 😀 , ale o to hezčí bylo když tam po 14 dnech byla. 😉 sice jsem měla nervy, ale dalo se to vydržet. Budu držet pěstičky.

rkatka: ahoj Káťo, moc gratuluju a přeju aby to dopadlo vše dobře 😉

mabe
5. čer 2008

Smolinku, a jak dlouho jsi cekala? Ja jsem tedka 3tt od meskani MS. Uz aby tam byla.

micanek
5. čer 2008

Ahojky Babulky .... tak mě tu máte spátky. 😀
Michálek se narodil 30.5.2008 v 6:31. Vážil 3550g a měřil 54cm. už teď nám nám je polovina bodýček a dupaek malá. Jsme obříci. Holky .... je tááák nádhernej. Hned jak budu mít chvilku, tak udělám albíčko.
Jinak jsem totál hotovson ... zase letííímm.... páááá 😀 😀 😀

smolinek
5. čer 2008

micanek: gratuluji jste šikulky 😉

mabe: no 14.5. jsem byla prvně u Dr. co jsem zjistila že mám // na TT a to tam nebylo nic vidět a 28.5, jsem byla na kontrole a už tam byla fazolka.

mabe
5. čer 2008

Micanku, gratuluju. No vidis, tak ses dockala. 😉 Tesime se na fotky.

Smolinku, snad uz bude fazolka. Za chvilku jedu. 😒

smolinek
5. čer 2008

mabe: držim palečky, pak napiš papa

mabe
5. čer 2008

Smoli diky. Uz jsem vykoupana, oblecena, namalovana - to jsem na predesly kontroly nikdy nebyla a cekam na manzilka. 😉

m.sroubek
5. čer 2008

Ahoj holky mám zakový dotaz. Mám 7 dní zpoždění a jinak dost pravidelně. Snažíme se tak půl roku. Můj problém je. že jsem si dělala 3x test a pokaždé negativní. |Je možné že je ještě brzy??????:? díky

micanek
5. čer 2008

m.sroubek . já měla test poz. až měsíc po začátku posledních měsíčků.

m.sroubek
5. čer 2008

díky za odpověď jsem s toho lehce nervozní, protože jsem to mívala dost přesně, a le přitom mi nic extra neni, jen mě občas trošku pobolívá v podbřišku jinak nic.

lisounek
5. čer 2008

jee ahoj micanek uz je tu no to je super, jak bylo?? 😀

mabe
5. čer 2008

Tak jsem zde. Dekuju vsem za drzeni palecku. Vsechno je v poradku. Jsme cca 6tt+3. Videla jsem fazolku a tluce nam aji srdicko. Pan dr. me vsechno pekne vysvetlil. Rekl, ze spineni je v poradku. Zadny hematom nic. Kdyz vytahl sondu, tak rekl, ze by to spineni nevydel az tak spatne. Ze tam na ni krve moc nema. Na zprave pro mou dr. napsal, ze je to normalni prubeh tehotenstvi. 😉

micanek
5. čer 2008

lisou: tak už jsem strašně ráda že jsem doma ..... je to nádherný bejt maminkou ..... až na tu strašnou únavu. 😅

lisounek
5. čer 2008

micanek: no to verim, teda ted budou fofry co /nebo uz jsou/, doufam, ze byl porod hladky a rychly....noo do 1.6. to nevydrzel, ale uz jsem Ti to fakt prala 😅, takze moc gratulaci a dej brzy fotecky, at ho vidime pasaka 😵 😉

lisounek
5. čer 2008

micanku: teda to je frajer, jsem to zkoukla hned za cerstva 😀 je fakt rozkosny a jak je hned pekne vyloupnuty, moc moc stesticka a zdravicka prejeme 🙂 🙂

micanek
5. čer 2008

lisou. povedl se co? 😀 😀 😀

Jinak někde jsem popisovala porod, tak vám to sem kopíruju taky.

Celej den mě bylo tak nějak divně, myslela jsem, že Michálek sestupuje, tak je to ono ( to prej už byli kontrakce) ... ve 23:00 to začalo bejt častější a v 1:00 jsem budila manžu , že si sice nejsem jistá ( bylo to po 5 minutách) že radši pojedem. Myslela jsem, že nás ale vrátí.
A houbelec .... byla jsem otevřená na 4 prsty a prej neví, zda ten epi stihnou. Vpich byl hnusnej, byla to taková tupá, divná bolest. No nic příjemnýho. No a do 6:00 jsem necítila skoro žádný kontrakce. Do této doby fakt procházka růžovím hájem. Pak mě ubraly epi a řekly, že ve čtvrt jdeme na to .... šlo se na to a Michálek byl 6:31 na světě. Takhle to zní jako totál pohoda, co 😀
.... No ale těch 16 minut porodu ( který byli teda nekonečný) no tak to byl mazec ...... i sprostá slova padla (kurva já chcípnu .... a tak ) Pak jsem jen vyděla jak schovává sestra nenápadně nůžky abych je nevyděla na nástřih ... vyhrožovali mě klešťama. Dávala jsem nohy k sobě a pokoušela jsem se malího v sobě zadržet. To střihnutí jen tak štíplo .... to měl ještě malej 3x omotanou šňůru kolem krku, tak ji přestřihávali, když byl ještě v cestách. Byla jsem vyděšená jak nikdy v životě. Manžel chudák taky .. takže mě to moc neuklidňovalo. .... no a najednou jsem měla malího na pupíku ..... když mi někdo popisoval jaká je to nádhera, tak jsem nevěřila ... ale teď vůbec mi nevadilo, že je od krve ... první co bylo tak jsem mu řekla ty opico naše chlupatá
Pak ho odnesli ... manža šel fotit a točit.
No a mě odešla během 5min. placenta ... to byla brnkajda ... ale to to šití ..... měla jsem epi, ještě injekci od bolesti ... ale to byla bolest. Myslela jsem, že chcípnu. Šitá jsem od ucha k uchu i vevnitř. No ... ještě teď nemůžu sedět .....Michálek byl teda proti ostatním miminkům dost velikej (hlavně hlavičku) ... jak se protlačí hlavička, tělíčko už je pohoda.

alik30
6. čer 2008

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? http://www.fertilityfriend.com/home/1b3c5f K doktorovi jdu az za 14 dni, tak doufam, ze bude vsechno v poradku.

smolinek
6. čer 2008

mabe: tak vidíš mamino, že je vše v pořádku, tak se těď hlavně opatruj 😉

micanek: 😀 sem si vzpoměla na sestru, když jsem za ní poprvé přišla po porodu do porodnice, tak seděla na gumový kachně (kruh s kachní hlavou) jelikož ji taky nastřihávaly a ona měla malou vlastně předčasně, tak ji musela chodit kojit k inkubátoru, tak ji tam dávali tu kachnu aby mohla vůbec sedět. Tak to je fajn, že si nám to popsala. Vím do čeho jdu 😅 Michálek je fakt úžasnej, já bych ti děti všechny pomuchlovala. Tak se držtě micánci.

alik30: ahoj, uvidíš, že to bude všechno o.k 😉

alik30
6. čer 2008

smolinku dekuju, doufam, ze u nas vsech 🙂

lisounek
6. čer 2008

micanku: tak to je tedy podrobny popis, ale jsem se i nasmala (a pripomela si, jak to asi bude vypadat u nas 😕 )fiha vubec si to neumim predstavit...ale stejne az to prijde, tak to zastavit nejde, jak nam rikali i na kurzu 😀. Pro jistotu jsem si do porodnice koupila i ten nafukovaci kruh s Ferdou mravencem, takze kdyz bude nejhur...kazdopadne hlavne, ze uz mas maleho u sebe, to je fajn... 😵

mabe
6. čer 2008

Dobre ranko devcata,

dekuju vsem. 😉 Tak jen tak dale - to plati pro vsechny. Dneska v noci jsem spala naha a mela jsem otevreny okno. Ja blbec. V noci jsem se probudila a silene me bolela cela pater. 😒 Podle me prochladnuti. Normalne me boli zada - blokuji se me, ale toto...Hruza. Chvilku jsem lezela s manzou, tak me zahral, trosku to pomohlo, ale boli me furt a az do hlavy. Sakra, ze si nemuzu vzit prasek - je to hruza. 😒 Manza me je namazal, ale ted uz to zase boli. 😉

S tim snidanim to mam podobne. Nejsem schopna dopoledne se poradne najist. Takze dneska zase piskoty a caj.

Dneska jsem volala do prace a uz to rekla sefovi, tak byl rad, ze jsem uprimna, ale mysli si, ze do prace uz neprijdu vzhledem k me predchozi zkusenosti. Ja jsem mu rekla, ze jakmile spineni ustane, tak pujdu. Rekl, ze se zaridi, takze asi bude vyberovy rizeni. Trosku me to mrzi, svou praci mam rada, ale rodina je prednejsi.

mabe
6. čer 2008

MIcanku, no teda. To je zazitek. 🙂 Ale je to krasa, co?? 😉

tinulkao
6. čer 2008

Ahoj holky, tak projíždím diskuze, kde se koho zeptat a tady by jste mi snad mohli poradit. Včera jsem byla na druhé kontrole u doktora podle poslední MS bych měla být tak v 7tt, ale gestační váček je prázdný. Sice mi doktor, řekl, že naděje umírá poslední, že to můžu mít posunuté,protože podle oplodnění to je 5tt, ale nevím nevím, mám strach. Už jsem se těšila na mimi a teď takováhle zpráva. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky

mabe
6. čer 2008

Tinulko, ja bych jeste nedelala zavery. Ja jsem minuly tyden taky mela gestacni vacek prazdny. Byla jsem v 5tt a vcera 6tt+4 uz tam byla fazolka a tlouklo nam srdicko. Takze bych jeste pockala. Urco to bude dobry, uvidis. 😉

micanek
6. čer 2008

tinulkao: já jsem v 6t začala krvácet, tak jsem tyky byla na sonu a váček ybyl taky prázdnej ... no a podívej se, co je stoho za nádhernej poklad. Takže nestrácej hlavu. 😀

Jinak holky ..... ten kruh do porodky vám velice doporučuju ... já ho neměla a o víkendu nebyl kde koupit. Teď už vcelku sedím ... ale ta porodnice ☹ Rozhodně bych už do porodky bez kruhu nešla. Musela jsem jen ležet nebo stát .. a pěkně to dalo zabrat mejm nohám a zádům ... zrovna, když si člověk potřebuje odpočinout, tak nemůže.
Fakt vřele doporučuji. 😅

mabe
6. čer 2008

Micanku, ahoj. Gratuluju. 😉 Tak uz ses dockala. 😉 Jakej kruh?

haassinka
6. čer 2008

Ahojky, holky prosím vás o radu holedně mé sestřičky🙂
Nalša na testu dvě pořádné tlustice a šla k doktorce na prohlídku, tam jí udělali jen těhotenský test a poslali pryč s tím ať přijde až za 3-4 týdny, že ji dřív nevyšetří!!!!
Poslední menstruaci měla 25.4.2008 a teď už jí víc jak 14dní mešká MS... nemyslíte si, že už je to na první kontrolu vhodná doba?? Nebo to doktoři takle normálně praktikují? Protože dle mě je teď už v 6-7tt...a jít na první kontrolu v 9-10tt se mi zdá docela pozdě...alespoň krev jí mohli vzít 😠

mabe
6. čer 2008

Hasi, nekteri dr. to tak delaji. Jeste je hodne brzo, aby ji rekli, jestli je vse OK. Ja jsem treba byla minulej tyden taky 14 od MS a byl tam videt jenom vacek bez fazolky. Az tento tyden tam byla. Takze oni ji nechteji asi zbytecne stresovat. Tak ji chteji videt pozdejac, aby ji mohli rict presnejsi informace. Tak to vidim ja, proc ji to takhle rekli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru