Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
8. říj 2008

jj
kukni
🙂

jankapavol
8. říj 2008

andrea:no jo,je to skoda,ze nemuzes pracovat,by ti to vic utikalo.
Ja dostala neschopenku,pac mi nebylo dobre a taky delam ve zdravotnictvi a v infekc.prostredi a taky s rtg...
jinak me pomalu zacinaji bolet kycle,asi jak si mimi dela narok na prostor.a to ani nemluvim o zlucniku,nebo co to je,z ceho mi byva blbe.ale snad je to jen kratkodobe a jak to prislo,tak to odejde.

andreahrbacova
8. říj 2008

no my tam máme taky procedury na které bych s děckama nemohla chodit,protože je tam záření,takže těhotným vstup zakázán.

rolincova
8. říj 2008

zanda81: tak to moc držím pěstičky... Já to měla pořád, tak třeba to u tebe něco znamená 😉
andreahadrbolcova: Tak to mooc gratuluji, je to krásný pocit, že? 🙂 A chodíš do práce, nebo budeš rovnou doma?

andreahrbacova
8. říj 2008

já už jsem doma týden
už přes týden vím že jsem těhu,ale doktorka mě trochu staršila,že to neroste

andreahrbacova
8. říj 2008

nemocenskou mi dala hned

micanek
8. říj 2008

Ahojky Babulky...
Od pondělí do čtcvrtka jsem u mamky .. a tady je net pěkná brzda .. tak vás moc a mooc zdravím a nové těhulky i netěhulky vítám a tomu kdo to potřebuje držím palečky.
Roli: Taky máme velkou plazmu s tím, že se můžeš dívat na druhej program ... strašně jsem si to přáli .. no ale vůbec to nevyužíváme. .. ale obejváček fakt nááádhernej.. s těma káblíkama to byla sranda 😀

lestep
8. říj 2008

ahojky roli- Dáši, tak já jsem si koupila listový těsto. Rozválela jsem je a rádýlkem rozdělila na 4 části. Okrájela jsem si jablko, vydlabala jsem jádřinec, ale ten konec dole nechala,aby to nevytékalo do těsta. Vzniklý otvor jsem naplnila pikatní domácí ybízovou marmeládou, dala jsem tam 2 hrozinky,trochu skořice, vanilkového cukru a pár kapek rumu. Zabalila jsem jablka,aby tam zůstaly otvory a mohla odcházet pára, potřela jsem žloutkem a dala jsem péct do trouby na 150 st, asi tak půl hodiny. Záleží jakou máš troubu. Ještě před koncem pečení jsem to trošku potřela rozpuštěným máslem a je hotovo. Nahoře jsem to ak jen pocukrovala a můžeš si dát do nosu.. Promiň, že to píšu až teď, byly jsme na nákupu v kauflandu. bylo všude hrozně moc lidí.. Jé, t budete mít krásnou myčku. Hned bych si dala říct. Tak to já se mažu pravidelně ráno a večer.

jankapavol- tak to je super, že budete bydlet ve svém. To akorát do února stihnete pořádně vše nachystat.. 🙂

lestep
8. říj 2008

jankapavol- tak jak ¨jsi dopadla u dr? Už víš, co to bude? To jsi byla na 3D nebo na normálním ultrazvuku? To je fajn, že se cítíš dobře a už pomalu nakupuješ na miminko.. 🙂 Dneska jsem si koupila kosmetiku pro sebe,abych už si pomalu nachystala tašku do porodnice. Je sice ještě čas, ale mám ráda vše v předstihu. Ta drogérie je taky pěkně drahá..Pak ještě dokoupím ty různý potřeby do porodnice- kalhotky, vložky, pleny atd..na to jsem koukala v lékárně u nás na poliklinice a mají tam docela zajímavý balíčky pěkně už nachystaný pro maminy do porodnice.. Tak co došla ta hrací deka?

lestep
8. říj 2008

micanek, tak si to užijte u mämky..říkala jsem si, že ses neozýváš jako vždycky.. 😉

brygit81
9. říj 2008

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,Jsem 31 DC ,tj. mam 3 dny spozděni,ovulaci měla jsem asi 22.9.ale nejsem jista,pohlavni styk jsem měla kratce před a po ovu,w den kdy jsem měla dostat menzes dělala jsem si tt www.levnetesty.cz byl moc levny-6 kc/v akci/-vyšel v limitu pozitivni,ale jen slaboučka čarka,byl vic citlivi 20mlU mamatest vysel negativni dalši den děla jsem stejny test,tj.ten prvni a po limitu vysel pozitivni,dnes rano dělala jsem si jiny test GALMEDSET hned vyskočila druha/ taky slaba přitom ten je citlivi 25mlU,jine přiznaki to boli mě bradavky a mam pocit někdy že cele prsa ale nezvětšili se ani nejsou nějak otekle,včera byla jsem u doktora ten mi řekl že mám zvětšenou sliznici,že jsem asi připravena na teh.ale zatim asi to brzo a nic v děloze nevidi,jinak mam takovy mlečny vytok kapku do zluta ale žaden pach,kapku svedí,vim že při všech dětech měla jsem stejny vytok a svedělo,pak mi napsal nejake tablety, nepamatuju nazev,.Jinak ještě boli,spiš bych řekla picha pod břichem,někdy se mi děla špatně a je mi horko,co si myslite holki ,zitra jdu na krev,ale nevim jestli to ne brzo,podle vas mužu byt v tehu?

fido
9. říj 2008

Ahoj brygit, jsem na tom podobně, s tím rozdílem, že TT jsem ještě nezkoušela. Délka mých cyklů je 28, vyjímečně 29 dnů. Dnes jem 28 DC a nic, ani břicho mě nebolí, ani žádné špinění nemám (jindy tak den před MS slabě špiním). Ovulaci jsem měla 13. nebo 14. DC a milovali jsme se 10. a 12.DC. Jinak žádné příznaky nemám, ani prsa mě nebolí, přitom při prvním těhu bolela hodně. Už rok a půl neberu HA a MS mám od té doby sice pravidelnou, ale dost krátkou, vždy jen tak 2-3 dny. Ptala jsem se na to minulý týden doktora, řekl že úplně normální to není, ale že to budeme řešit až v případě, že do půl roku neotěhotním. Tak si říkám, že by to byl zázrak, kdybych byla těhu. Tím spíš, že je to náš první měsíc snažení. Holky, když MS nedorazí, mám zkusit test už zítra ráno nebo raději ještě počkat? Předem děkuju za každý názor 🙂 .

brygit81
9. říj 2008

Ahoj fido,test by ti měl už ukazat,ale dělej to s ranni moči,tam hcg je silnějši po ranu,no asi nejme stejne protože ja přiznaky mám,jinak čekala bych 4 miminko,

fido
9. říj 2008

Teď jsem se dívala na tvé fotky, máš moc krásný děti. Určitě byste si teď přáli holčičku, co? 😉 My máme jednoho syna, skoro sedmiletého. Měla bych z toho těhotenství velkou radost, ale bojím se zklamání, proto váhám s tím testem. Zkusím ještě pár dní počkat, když MS dorazí, nebude mě to tolik mrzet, jako když uvidím na testu jen jednu čárku.

ambret
9. říj 2008

Ahojky těhulky 🙂

Zase jsem tu dlouho nebyla a zatrest mi to nechce přidávat příspěvky 😠

ambret
9. říj 2008

Brygit, jé ty máš samé kloučky, já chci taky kluka, my máme samé holčiny 😀

brygit81
9. říj 2008

fido-děkuji moc,přeju si holčinu,jen že v to nevěřim,když jsem porodila 3 kluka tak už naděje oodešla,hlavně že jsou zdravi,tobětaky přeju brze //,radši ještě počkej z tim tt aspon tyden a uvidiš,nebo když dorazi menzes... 🙂 🙂 🙂
abret-ahoj tak ty čekaš 4 miminko?když to vyjde taky budu těhulka,chci čtvrte miminko ,moc sii to přeju

brygit81
9. říj 2008

ambret to mame něco společneho 🙂 🙂 🙂

ambret
9. říj 2008

Koukala jsem, kluci ksou moc krásní 😉 Taky jsem měla albíčko s holkama, pořád mi někdo buzeroval co můžu a nemůžu v albíčku mít a smazali my ho. Bohužel jsem tam měla fotky, které v PC nemá, tak jsem se naštvala a žádné už nemám. Akorát teď to těhulovské a to se nám zase podělal foťák, takže nemám ani fotky bříška, ani nemůžu fotit víbavičku co už jsem nakoupila ☹

brygit81
9. říj 2008

dekuji ambret...to je mi lito,jinak divala jsem se do tveho alba ,maš krasnej kočar

ambret
9. říj 2008

Ten mám zamluvenej už od minulého měsíce a příští týden pro něj jedeme. Je to už z druhé ruky, ale na 4 mimí odmítám kupovat nový kočárek 🙂

brygit81
9. říj 2008

jo jasně maš pravdu,to se nevyplati protože už asi pak ho nevyužiješ.....ještě pak napišu,jdu do obchodu...ahoj 🙂 🙂 🙂

ambret
9. říj 2008

Jojo tak zatím ahojky a ještě se ukaž 😉

brygit81
9. říj 2008

jo jasně ,dam vědět zitra jak jsem dopadla na krevnich test.,zatim ahoj 🙂 🙂 🙂 🙂

jankapavol
9. říj 2008

cau holky!!!!no si predstavte!!!miminko je zdrave a je to chlapecek.ja asi budu brecet!ja budu maminka

fido
9. říj 2008

Jankapavol: moc blahopřeju 🙂 , už máte vybrané jméno?

andreahrbacova
9. říj 2008

tak to ti moc jankapavol gratuluji
to je super zpráva 😀 🙂

jankapavol
9. říj 2008

jeeeeeeeeeee🙂
no asi bud Jakub nebo Honzicek

ajajanku
9. říj 2008

ahoj holky já jsem to mela dostat v sobotu a v nedeli rano jsem si delala test a byli tam // 🙂 a včera jsem si delala další a zase tam byli // mela jsem mamatest,ve středu jdu na ultrazvuk,že jsem těhu jsem měla tušení už asi 2 tydny poboliva mě pořad břicho a prsa me taky boli

fido
9. říj 2008

Jankapavol: hezká jména, obě dvě 🙂 , my máme Jonáška

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru