Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mmarcelinka
9. lis 2008

anusko83 pokud je BT teplota takhle vysoka již delší dobu,tak zpravidla to těhotenství jen potvrzuje a je to zcela přirozený jev.Já mám např. teď státe 37,2 🙂 a čárka na testu ve vždy v prvních dnech sloboučka,takže žádný strach,vše je O.K 😀

micanek
9. lis 2008

Lenule76: jé ahojky .. tak chlapečci .. to aby jste pak ještě zapracovali na holčičkách 😀 ... jak se jinak cítíš? ani se tu neukážeš 😅

mmarcelinka: tak to moc gratuluji .. fakt to nemá cenu chodit dřív .. já jsem kuli krvácení bal ana sonu v 5tt a šel vydět jen domeček na plodeček ajinak vůbec nic ...

Anuska83: po pravdě banální teplotě vůbec nerozumím .. neměřila jsem jí 😀 .. podle mě těhulka jsi, ale hodně čerstvá 😀 pokud je těhulkování krátké, tak je druhá jen slabounká.

evka .. ahojky .. vítej ... ty patříš mezi snažilk, nesnažilky, maminky ,

katulen
9. lis 2008

Holky, to je skvělé, koukám, že je nás tu pár a vychází nám stejný týden (tt). Jinak já mám teď stále BT kolem
37,2 a podbřišek mně pobolívá a až mi to občas vystřeluje do pánve....myslíte, že to je také v normě?
Zítra volám MUDr.

micanek
9. lis 2008

Katule nn.. uplně normální ... zvětšuje se ti děloha ato je někdy až hodně nepříjemný.

evka
9. lis 2008

ahoj micanek patrim medzi maminky,teraz cakam druhe a tiez ma vsetko pobolieva,ale to je uplne normalne 🙂

lenule76
9. lis 2008

ahojky micanek,
jsem pořád unavená, je to děsný .. nevolnosto pořád mám, sice vím ja na ně, ale nemůžu se jich úplně zbavit .. mě to asi odezní, až po porodu 😎 jinak se cítím docela dobře, myslím že to snáším dost dobře, vzhledem k okolostem. Zatím jsem přibrala cca 2 kg, což není tak strašné ... teď končíme 6,5 měsíc ... tak snad nepřiberu nějak moc, d+lá mi problémy se hýbat ... jinak jsem konečně doplnila albumek ... tak se těhulky mrkněte pokud budete chtít 🙂
Jinak nevím zda se ještě pak pokusíme o holčičku, při mém štěstí by to opět byly dvojčata a zase kluci .. ale jak já tvrdím nikdy neříkej nikdy ... 🙂 a co u vás nového? Co Michálek jak se má k světu?

mmarcelinka
9. lis 2008

Ahoj Katule,koukám,že nejen že jsi stejný týden,ale že jsi i z Prahy,jako já.A v jaké části bydlíš,jestli se mohu zeptat 🙂 ?Jinak podbříšek mě také pobolívá,tak jsem ráda,že je to normální 😉

rolincova
9. lis 2008

micanek: Ahojky Zuzi, teda to je mazec s tou kuchyní, ale už se to trošku chýlí ke konci. Zítra jdu s Natálkou na kontrolu.... A co vy jak se vede? 🙂

katulen
9. lis 2008

mmarcelinko, nejsem přímo z Prahy, ale z Říčan u Prahy, v Praze pracuji. Bohužel mi tam Říčany nešly nastavit.
Ale to nevadí, odkud jsi Ty? Taky jsi nervózní z první návštěvu u MUDr., já jo bojim se, aby bylo vše v pohodě.
Sice už to bude moje druhé dítě, ale přece jenom už je to 6 let, co jsem byla těhotná 😕 Holky zatím,
jdu do hajan, dobrou noc.

micanek
9. lis 2008

Evka : hoď si bobíšky do pasu ... ať máme přehled 😀

Lenule76: Tak 2kg .. není to málo kor na 2 bobíšky??♂♀
Jo a ten náš ♥ ♥ ♥ LUMPIN ♥ ♥ ♥ se má čile k světu ... začíná zvedat prcku a natahovat po mě packy .. no je to sranda. Jo abaští ponožky a moje oblečení. No .. je to prostě ♥ ♥ ♥ MILÁČEK ♥ ♥ ♥

Rolin: Ahojky Dáji .. no ty jsi blázen ... ty už máš bejt nachystaná s kabelou u dveřía ané kuchyňovat 😀 ... ty brďo jak se to zas přiblížilo 😀

mmarcelinka
10. lis 2008

Ahoj těhulíny,,
tak jsem si dnes zas dělala pro kontrolu testík po 3 dnech a čárečka je zase o něco silnější,tak mám hned po ránu dobrou náladu 🙂 .Dnes mám sraz s mamkou,tak to bude asi boj,abych jí to neřekla 😒 .Ale nesmim,bude to vánoční překvapení 🙂 😀 .

katulem: Já taky nebydním přímo v Praze,bydlíme s manželem za Černým mostem u Zelenče,což je k tobě,co by kamenem dohodit 😉 Ale memku mam v Černošicích a Říčany znám dobře,často jsme přes ně jezdili,když jsem bydlele v Černošicích 🙂 .Taky se bojím,aby bylo vše O.K.,k doktorce jdu až 21.11.

katulen
10. lis 2008

mmarcelinko, to je super, to není tak daleko. I já jsem dnes volala k doktorce, obědnala mě na 20.11. 😕 , mám taky hrozný strach, aby se do té doby nic nestalo. Dnes jsem si dělala kontrolní test..jsou tam....//.
Tak budeme myslet pozitivně 😉 a určitě to bude dobré.... .

micanek
10. lis 2008

mmarcelinko .. to já bych asi nevydržela a práskla se 😀

katulen
10. lis 2008

holky, taky nevím, do kdy budu čekat, než to řekneme rodičům, asi po I. UTZ, jestli bude Ok 🙂

micanek
10. lis 2008

Já to řekla po potvrzení těhu od dr. .. to bylo myslím ve středu a o víkendu jesm to hned práskla 😀

eellii
10. lis 2008

ahojky, potřebovaly bych poradit, já asi nejsem těhu, ale v kolikátém týdnu je něco vidět na ultrazvuku? A v kolikátém tt většinou vyjde testík pozitivně?

vikula
10. lis 2008

Čusky Mmarcelinko 😝 to koukáš kdo to tu na tebe kouká 😉 jinak Vás tady maminečky všechny zdravím 😀
Já už jsem jednou nohou v třetím trimestru 😲

Eellii na testíku tak tři dny po vynechání ms(ale taky záleží kdy byla ovulka-viď mmarcelinko 😝 )A na utz tak 5tt a srdíčko je vidět 7-8tt

eellii
10. lis 2008

vikula: díky 🙂

mmarcelinka
10. lis 2008

Ahojky 🙂
vikolo:
to teda koukám 😕 ,že tu ma mě čekáš 😀

Jen pro ostatní,vikula je moje kolegiňka z práce,co už si nějaký ten pátek užívá na mateřské.A také je to moje velká "učitelka",neboť mě vysvětlila,kdy mohu nejlépe otěhotnět díky měření BT a ovulaci a tak dále... 🙂
Takže asi i díky ní,se nám podařilo s manžílkem otěhotnět hned 2.měsíc 😀 ...takže za vše díky kočinko... 😉
Joooo a také mě řekla o koníkovi 😀

katulen a micanek:
Holky té mamině jsem to neřekla,vydržela jsem to,ale byl to boj 😒 .Nebylo mi zrovna dnes moc dobře,tak jsem doufala,že to nepozná,a nakonec dopadlo vše O.K. Ale byli jsme ještě nakupovat v IKEE a musela jsem si vzít košík,abych ty věci netahala a házela jsem to tam rychle,když mamina ještě neví o "fazolce v bříšku" a že bude bebičkou 😀 Ale tahat jsem to moc nechtěla,bylo to těžke 😖 Tak jsem tedy zvědavá,zda se mi to do těch vánoc podaři to ututlat.Hlavně,aby jsme to měli až potvrzene všechný,co holky 😀

vikula
10. lis 2008

Ty jsi moje pusinka viď 😀 Moc hezky jsi mě představila 😉 Už jsi tu jako profík 😵

Už se těším na zítra uvidím miláčka na utz a pak si pohladím malinkou fazolku 😉 Kde jsou ty časy 😝

katulen
10. lis 2008

mmarcelinko, tak se koukám, že se vám podařilo otěhotnět 2. měsíc. I nám se zadařilo napodruhé 😀 , to jsou ale náhody, co? Jinak si šikula, že si na sobě nedala nic znát...
Holky, těhulky užívejte si své fazolky a ať je vše v pohodě.

lidunka1981
10. lis 2008

ahojky hlasim se mezi vas 😀 jsem si dnes udelala pro jistotu dva testiky a byly tam obe // 🙂 tak snad tam vydrzi.

micanek
10. lis 2008

MMarcelinko: .. fakt klobouk dolů .. já i za manžem přišla ... opařená stestíkem .. a jak blbec hlásím ... hele já jsem asi v tom 😀 ... o miminko jsme se teda snažily 3 měsíce .. takže taky v poho. 😀

magic08
11. lis 2008

babumovci: to uz mas potvrdene od lekara? vie to urcit takto skoro s istotou?

babumovci
11. lis 2008

ano, potvrdene a len nech to tak ostane 😉

magic08
11. lis 2008

ak mi lekar povedal ze si mylsi ze som tehotna, ze maternica tak vyzera, ale ze akoby sa este oplodnene vajicko nedostalo do maternice, ako tomu mam rozumiet?

mmarcelinka
11. lis 2008

Ahojky holky,
tak už jsem zase tady 🙂

Lidunko1981 tobě moc gratuluji k testíkům a určitě čárečky vytrží 😀,budu Ti držet palečky.

Jinak si připadam jak blázem,protože kamkoliv vlezu,tak koukám po věcech na Fazolku 🙂 Vždy jsem ráda nakupovala a to hlavně oblečení pro sebe a tak... a taď je vidět,že se karty obratí a budu nakupovat jak blázen krásné věcičky pro fazolku.Manžel se bude bát,pustit mě do obchodáku 😀 už to vidim v živých barvách 😅

micanek
11. lis 2008

mmarcelinko .. no to je asi jak u m .. makupuju víc než jsme schopni unositaa snažím se jen to nejlepší. ještě že je net a dají se věci i prodávat 😀
Jinak já nakupovala taky už od začátku .. nevydržela jsem 😀

lidunka1981
11. lis 2008

marcelinko dekuji mooc a i ja tobe moc gratuluji. Tak hlevne aby to vydrzelo. taky uz se tesim na vsechno to nakupovani 😀

lulu19
11. lis 2008

hojte baby potebujem radu.citim sa ako keby som bola tehotna mam bolesti v podburusku sem tam ma pichne na prsiach sa mi vytvorili tak zilky co som nikdy nemala a brusko am stale take ako nafuknute .dostala som ms ale bt mam stale nad 37 mozem byt tehotna dakujem za rady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru