Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mihapiha
21. kvě 2007

Hojky 😀 😀 😀 Tak já to oznámila šéfce o víkendu, no moc nadšená nebyla, ale asi s tím tak trochu po svatbě počítala. Tak se ted schovávám před rtg a taky se rouškují více než obvykle, at to nečichám tu chemii. K dr. jdu v pátek, tak jsem zvědavá zda tam něco uvidí a co mi poví.Jinak rodiče to už ví taky, zeptali se sami, tak jsme řekli, že ano. Takže jsou happy, ale bojím se, jeste to není potvrzené a do 12. týdne je daleko. Musíme myslet pozitivně, že?Dneska v práci docela maras, přisla jsem domů a hned jsem usla a to jsem na začátku, no uvidíme jak to půjde dále.... 😎

pavlina05
autor
21. kvě 2007

mihapiha my to taky řekli rodičům. Taky podobné reakce - happy. U nás v práci mě všichni šetří. jsem v pohodě, vůbec se nestresuju.
Přesně tak, do 12 tt ještě docela DALEKO!!!!
Ale ono to bude cšechno ok!!! 🙂 🙂 🙂
Taky jsem po práci strašně ospalá, ale to je tak všechno. 😎

mihapiha
21. kvě 2007

Pavli, já se taky v práci nestresuji, jen jsem pořád na nohách a to je začátek. Budu si tam muset dát židličku 🙂 a budu to střídat. Sem tam si sednu, ale to je tak na 5 min. No, musím to nějak zmáknout, hlavně tu únavu snad přejde. Dneska půjdu brzo spát at jsem v 5 ráno fit 😀

pavlina05
autor
21. kvě 2007

mihapiha, 🙂 buďme rády, že máme jen tu ospalost, až přijde něco horšího 😀 , tak nevím jak se to doktorům bude líbit

mihapiha
21. kvě 2007

Přesně tak, dneska jsme se bavili s dr. o zvracení, ptala jsem se jí od kterého týdne zvracela, tak asi od 6.To mám já ted, asi, Takže zatím dobrý, neumím si představit, jak budu od pacienta utíkat na wc a abych to stihla!!!! 😀 😀 😀 WC máme v ordinaci a pak jeste v naší místnůsce, ale kdo ví jestli bych to tam stihla
😉

pavlina05
autor
21. kvě 2007

lifinka
jak to dopadlo??? 😀

labut
22. kvě 2007

Ahojky, tak já mám 31 dní od začátku poslední menstruace a mrška zatím nikde, bohužel testy jsou zatím negativní, tak nevím. Navíc je mi dost špatně od žaludku.

bambulik
22. kvě 2007

labut 🙂
Jsem na tom stejně, dnes jsem 31 dní od poslední MS a testy negativní, dělala jsem si teda dva a vždycky večer tak nevím.
Je mi to divný, MS mi chodí vždy 28 dní

labut
22. kvě 2007

Mně se taky ještě nestalo, aby se menstruace nedostavila takhle dlouho. Jsem ráda, že na to nejsem sama a že taky máš takový problém. Musíme ale věřit a snad ještě chvilku počkat. Doufám, že se ty testy brzo umoudří a dočkáme se // čárek. Tak bych si to přála a přítel taky. Ale to čekání je hrozné.

bambulik
22. kvě 2007

Ty taky máš zatím přítele a nejsi vdaná? Já taky. Snažíme se od září a že by to konečně vyšlo?

labut
22. kvě 2007

Ne, zatím mám jenom přítele, ale za chvilku už to bude manža. My se zatím snažíme první měsíc, to by bylo krásné, kdyby se to povedlo. Budeš zatím ještě čekat a zkusíš si testík později? Já obdivuju holčiny, které se snaží víc měsíců, protože mě to čekání ubíjí už teď a to se snažíme první 🙂

labut
22. kvě 2007

měsíc. chybí mi tam slovíčko měsíc.

bambulik
22. kvě 2007

Já nevím co to je, ale od září jsem takové zpořždění neměla a mate mě že to nepřichází, ale břicho mě bolí jako bych to měla dostat a furt nic.
Jen mi bylo sem tam zle, a co mi bylo divný minulý týden i zle v autě. Nevím nevím. Počítám s těhotenstvím tak napůl, pořád to spíš přidávám tomu že se mi to zpozdilo. Myslíš že test ještě nemusí nic ukazovat?

labut
22. kvě 2007

No pokud je to brzo, tak test ještě nemusí nic ukázat. Mám úplně stejné příznaky jako ty. Taky cítím, jak kdyby to mělo přijít, ale nic. Minulý čtvrtek jsem si byla skoro jistá, že mrška přijde, jak mě bolelo břicho, ale nic. Teď už mě to tak nebolí, jen sem tam píchne atd. Navíc mě hodně bolí žaludek. Já ještě vytrvám asi do pátku nebo do příští středy a zkusím test znova. Budu se modlit, aby tam byly // čárky.

bambulik
22. kvě 2007

Jako jsem to taky furt čekala, běhala na záchod a nic. Kolik Ti je?
Mě bylo včera i na zvracení a to žádný příznaky spíš nehledám, abych nebyla zklamaná.
Myslíš že teda test ještě nemusí nic ukázat?

labut
22. kvě 2007

Mně je 23 a miminko už děsně chceme. To mi povídej, u mě je to nejhorší když si čistím zuby, to se mi teprve zvedá žaludek. Snažím se věřit, že bylo ještě moc brzo. Zkusím ještě v pátek a ve středu a pkud nic tak stejně budu muset zajít k doktorovi, proč se to stalo a jestli jsem v pohodě. Věřím ale, že nás obě čekají // čárečky.... 🙂

bambulik
22. kvě 2007

Mě už je 29. A dnes když jsem si čistila zuby tak se mi navalilo. A Honza ten si myslí že jsem těhu. Mám nafouklý břicho a chutě jako blázen.

labut
22. kvě 2007

Tak to máme fakt stejné příznaky, to přece není možné, že když je to tak stejné, abychom nebyli těhu. No, já mám chutě jako blázen pořád, takže podle těch to rozhodně nepoznám. To mi říká a přítel. Musíme čekat. 29?, tak to už se na miminko určitě moc těšíte. My už sme prostě nechtěli čekat. Taky je s tím pak víc problémů, ale určitě sme těhu a testy si z nás jen dělají legraci.

katkaz
22. kvě 2007

Bambulik a Labut - podle příznaků jste těhu určitě, moc vám to přeju. Určitě zkuste testíky hned ráno z první moči, to bývají hormony nejvyšší. Já měla první testík taky negativní (11DPO), pak další dva ráno mírně pozitivní (13a 14DPO), ale odpoledne tam zas nebylo nic. Ještě to nemám potvrzené od Dr. ale taky věřím.

ikebara
22. kvě 2007

Ahojky... moc vás všechny zdravím a přidávám se k vám... zatím jsem nenašla vhodnější diskuzi... páč k doktorovi na krev jdu až zítra... ale včera sem si dělala několik testů a všechny vyšli krásně... dvě velmi silné a jasné čárky... miminko je opravdu vymodlené, tak doufám, že testy nelžou 😨

makinka.1
22. kvě 2007

Ahoj holky.Doufam,ze k vam budu brzy patrit oficialne,zatim si pisu se snazilkama,ale mam uz tri dny zpozdenou MS,tak doufam,ze jsem tehu.Test jsem si delala vcera,byl negativni,snad to bude zitra lepsi.MS mivam pravidelnou,tak snad to vyjde.Jsem uz stara paka 🙂 tak mam nejvyssi cas do toho prastit 🙂

mirabelka
22. kvě 2007

Ahoj holki. Dnes jsem tu poprvé. Po dvou týdnech zpoždění jsem se dnes vydala k doktorovi a je to tady. Jsem těhotná. Na ultrazvuku už je to vidět. Píšete tu že se chodí na krev, ale mě doktor nic neříkal. Už mi dal průkazku. Zarazilo mě, že mi řekl že se ještě nemám radovat, že 30% těhotenství se neudrží. Věděla jsem to, ale poslouchá se to těžko..

lendyy
22. kvě 2007

Ahoj mirabelko, neboooooooooooj!!! 😉
Někteří doktoři by fakt potřebovali chytnout pod krk.
Já budu volat k panu doktorovi až tento pátek - už mi mrška 5 dní mešká
a těhu testy ukazují stále silněji //.
Podle výpočtů bych měla být ve 4 týdnu.
Tak jsem zvědavá, co se ve čtvrtek po telefonku dozvím 😒
Už ať je tady čtvrtek - to asi nevydržím,pomóóóóóóć 😀

pavlina05
autor
22. kvě 2007

mirabelka
Moc gratuluji!!!
Já toho tvýho doktora nechápu??!!Tak on ti řekl, že jsi těhule, dal ti dokonce průkazku a pak ti řekl ať se neraduješ??? 🙄 Není to nějaký divný?
Nechápu ty postupy???
Mě odebrala už 2 krát krev, a zítra zase a snad už ultrazvuk. Měla bych být 4 týdny od oplodň, a asi 6tt+3 od MS.
lendyy to je sranda!!! Tady každý čeká na nějaký den! Já na etředu!!! 😀
ikebara, 🙂
makinka.1 😉
labut 😒
bambulik 🙂
holky, držím vám pěstičky, ať ty příznaky znamenají jen JEDNO!!!! 😀

anney
22. kvě 2007

Ahoj holky,
nedá mi to a musím vám taky napsat.já měla taky první testíky negativní.dokonce i ten poslední , co jsem si dělala se mi jevil negativně.Položila jsem si ho, ale na hrnek a odešla pryč.Pak jsem ho šla asi za půl hodky vyhodit a byly tam dvě //.Tak jsem tomu nemohla věřit.A měla jsem stejné příznaky jako vy.Bolest jako při menzes, bolest v prsou a taky špatně od žaludku.takže to vypadá, že opravdu čekáte ta vysněná miminka.gratuluju vám...... 😀 😀 😀 😀

mihapiha
22. kvě 2007

Anney nechci tě nejak strašit, ale na testu je napsané, že výsledek testu je čitělný po třech minutách a déle to nemá smyls. výsledky mohou být zkreslené. Tak si raději zajdi k lékaři at tu mou když tak mýlku vyvrátí 😉

Jinak všem novým těhulkám držím pěstičky, at vše probíhá tak jak má.
Mirabelka, je zajimavé, že ti dal průkazku už ted, normálně ji dávají od 10-12 týdne.Ale asi to tak tvůj lékař dělává, každopádně každá z těhulek se na ni stráááááááášně těší!!!! 😎

lenkazdenek
22. kvě 2007

Ahoj holky, i já vám trošku přispěju,na mě dokonce ani doktor v prvních dvou týdnech nepoznal,že jsem těhotná. O to větší to byl pro něj za 14 dní šok 😉

pavlina05
autor
22. kvě 2007

lenkazdenek , tak to moc gratuluji!!! Ještě že ty doktoři se mýlí a někdy něco nividí!!! 🙂

mirabelka
23. kvě 2007

lenkazdenek: taky gratuluji. Mě se stalo něco podobného. Před 14ti dny jsem byla na preventivní prohlídce a protože jsem si stěžovala na bolest břicha, tak mi dělal i ultrazvuk. Řekl mi, že mám asi srůsty a doporučil mi laparoskopii. Měla jsem z toho depku. Včera na mě hleděl jak na zjevení, prostě před 14ti dny to nepoznal.A to už jsem se smiřovala s umělým oplodněním. Měla jsem alergii na sperma a to nejde s miminkem dohromady. Nakonec jsem otěhotněla v prvním měsíci snažení. Jsem z toho ještě v šoku, nepočítali jsem s tím. Svatba za měsíc, základy na náš domeček se budou kopat příští týden,..

labut
23. kvě 2007

No tak bohužel mrcha včera dorazila. 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru