Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

rolincova
21. dub 2008

Ahojky holčičky no taky jsem slyšela o te toxopl. A kamarádka to i měla. Takže i když našeho pejska miluju, tak jsem omezila mazlení. Mazlím se jen se synem. Teda holčičky včera jsem byla úplně vyřízená, měla jsem 37,7 a hrozně mě bolela hlava. Mám rýmu a kašel. Teplota mi naštěstí slezla v noci sama a to i bez paralenu. Ale je to mazec. Takhle jsem se nikdy neléčila. Piju šťávu z cibule a tak 3 litry čaje s citronem a ještě jím jitrocelový sirup. Měla jsem pěkně nahnáno.

rolincova
21. dub 2008

meleri: A vy zůstáváte ve Francii nastálo?

micanek
21. dub 2008

Pajulda: Chudáku ... myslím si, že pokud je tvoje mamka rozumná, tak ti určo pomůže. Je pravda, že v této době si bez školy nic, ale vždycky se dá přerušit, a dodělat pak ..... nebo dělat školu při miminku. Takovejch maminek v této době je spousty ( myslím tím dálkové studium) určitě se dá domluvit na zkouškách.

Ale pokud miminko chceš, tak bych se ho určitě nevzdala. je pravda, že jsi hodně mladinká , ale já jsem od tebe o 11 let starší, čekám první dítě a mám už pocit, že jsem na první dítě zase stará.
Ale podle mě ( pouze můj názor) tak se řiď svím srdcem. A pokud máš mamku normální, tak ti určo pomůže...... no a že bude naštvaná ..... to taky přejde. 😵

micanek
21. dub 2008

Rolincova: měla jsem v těhu chřipajznu 4x ... fakt žádná slast ..... ale taky jsem žádnej lék radši neryskovala.

judit22
21. dub 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na solárko v těhu, asi vyloučeno,že?

imca
21. dub 2008

Pajulda, a je to jistota, že jsi těhulka? nebo si to myslíš jen podle testíku? či už to máš potvrzené od gynekologa?
Je pravda, že jsi mladinká, ale i tak si myslím, že pokud Ti rodina pomůže, tak to můžeš nějak zvládnout - a dostudovat později. Věřím, že je to teďka pro Tebe asi hrozný šok, ale opravdu pořádně si zvaž, jak se svým životem naložíš - jsou různé možnosti a nejlepší bude, dkyž si o tom promluvíš s tvou mamkou... určitě ji to zaskočí, možná i bude nadávat, zuřit, ael věřím, že ji to brzo přejde, a pak se bude snažit ti pomoci přijít na to, co a jak dál...
Hodně štěstí!

S tou toxoplasmosou mám pořád trošku strach, ael co jsem četla, tak se to týká opravdu převážně koček (a jejich výkalů), takže se to snad dá zvládnout (já s kočkami do kontaktu nepřijde, ale pejska mám a je to gaučový mazlík, tak si neumím představit, že bych se s ním nemazlila - je zvyklý spát se mnou v posteli 😅 )

imca
21. dub 2008

judi, myslím, že solárko by nijak zvlášť vadit nemělo - záleží, jaký jsi fototyp a zda jsi na něj zvyklá ... ale raději se poraď s gynekologem. podle mě je to stejné jako pobyt na sluníčku a ten by neměl těhulkám vadit (možná bych se jen bála toho tepla).

meleri
21. dub 2008

Rolincová: Jo, už jsem tu napořád. Akorát jezdím občas za našima a za kamarády do Ostravy.

Imco:
a proč máš strach z toxoplazmozy? Taky ti přišli na to že proti ní nemáš protilátky? Mě teda jo, a prý mi budou každý měsíc dělat krevní testy..já naštěstí žádné zvíře nemám..jo taky to může být na špatně umyté zelenině nebo taky v málo propečeném mase...

Holky, jinak fakt nic moc, dost mě bolí vaječníky, už třetí den, tak jsem zkoušela volat doktorovi ale nikdo to nebere..:(
taky vás to občas trápí? Jsem teprv 4. týden těhotná, a na ultrazvuk mám jít až za dva týdny...:(

ivanalysonkova
21. dub 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, týden mám zpoždění, dnes jsem byla u dr. na utz, ale nic jsme neviděli. Říkal, že vše nasvědčuje těhotenství (sliznice, hlen, atd...) Pozval mě zase za týden, že už by to mělo být jasné. Je naděje, že to bude OK a já po 8 nekonečných měsících budu těhu????
díky

imca
21. dub 2008

melari, to já envím, zda mám či nemám protilátky - vlastně jsem o tom vůbec neuvažovala, až Roli mě trošku vylekala tím, že se raději nemazlí s pejskem ... ale asi to nesmím tolik prožívat 😀
Já ani pořádně nevím, kde přesně ty vaječníky vlastně jsou, ale pokud je to v podbříšku, tak mě taky dva dny trošku tlačily, píchaly - teď necítím skoro nic - tak ti držím palečky, aby ses brzo dovolala 🙂
Ivano, a krev ti doktor nenabíral? Na UZ je podle mě ještě hodně brzo, ale když by ti vzal krev, tak se to podle hCG pozná. Testíky sis dělala? Držím palečky, aby jsi byla těhulka 🙂

meleri
21. dub 2008

Ahoj Imco,

no jestli je to ok, tak si myslím, že je to v poho, a můžeš klidně s pejskem pořád být. Já myslela, jen v případě, že bys neměla ty protilátky. Nám to zjištovali z krve, manželovi a mi, ale bohužel z nějakého důvodu ty protilátky prostě nemám..a kdybych měla nějaké zvíře tak by mi to asi přišlo taky líto ho nepohladit a nebýt s ním....mám jen akvárko, a to je snad v pohodě...🙂 Jinak dík moc! no já bohužel vím až moc dobře kde ty vaječníky mám...🙂tedy už se mě to nabolelo dost...no volala jsem doktorovi a prý je to normální jen kdyby to do pátku nepřestalo tak mám zavolat..

Ivano, držím palce, ještě to vydrž. Já nevím jak to chodí v přirozeném otěhotnění..třeba za ten týden ti udělá krevní testy a podle toho ti určí ten hCG. Jinak se zkus trochu vnímat, jak se cítíš, jestli tě bolí prsa, nebo jsi unavená, to by mohl být příznak těhotenství....🙂 držím ti palce!

ivanalysonkova
21. dub 2008

ahoj holky, test jsem si dělala včera a byl negativní. Krev mi nebrali, prý uvidíme to příští pondělí, to by se mělo rozhodnout (tak tajně doufám) 🙂
Akorát jsme dneska viděli takovou mááálinkatou tečičku. Ale nemohl mi to potvrdit na 100%

meleri
21. dub 2008

no je to těžké, ale asi to budeš muset do toho pondělka vydržet. podle mě je na ultrazvuk fakt moc brzo. Já jdu na svůj první až v 6. týdnu! 🙂 ted jsem teprv ve 4. týdnu. Tak nevím, nejspíš tě pošle na krev? Já byla na ultrazvuku před týdnem, taky tam byla nějaká tečka, ale doktor mi řekl, že to může být cokoliv...:( tak pevné nervy! 🙂

murasek
21. dub 2008

ahoj meleri, jakpak je?

micanek
21. dub 2008

Judit22: Na solárko se v těhu nesmí .... nemá se ani moc opalovat(pupík( nedělá dobře miminku to teplo. Já jsem člověk, co na solárko chodil každej tejden a taky jsem musela přestat. takže se už moc těším až porodím a hned povalím. Při kojení už se může.
Solárko mi dělá dobře na ten můj atopickej ekzem, ale bohužel byla zákaz a co bych pro ten můj poklad v pupíku neudělala.

micanek
21. dub 2008

ivanalysonkova: vydrž mě jeden test ukázal že těhu nejsem a za 4 dny už jsem tam měla 2 čárky. 😅

lili03
21. dub 2008

Holky, taková otázečka, nestalo se vám, že by vám ztmavly chloupky na břiše, v podstatě skoro od začátku těhu? Je to taková blbost, já vím, ale jen mě zajímá, jestli je to normál a pak to zase zmizí. Mám prostě to břicho takový ochmířený tmavšíma chloupkama, jinak mám chloupky po těle světlý, i jsem celkově hodně bledá. Asi je to hormonama, ale doufám, že to nebude pokračovat! 😀

micanek
21. dub 2008

lili03: taky jsem se musela smát, když jsem si jednoho pěkného dne všimla mého pupíku .... holt asi fakt pocházíme z opic. Prej to ale zase zmizne. 😀

petis
21. dub 2008

Ahojky holčinky 🙂
Koukám se koukám na vás už asi týden 😀 , ale zatím ještě nemám odvahu přidat se k vám, těhu mi ještě nepotvrdil doktor, jsem objednaná na až na úterý 29.4. 😉
Ale každopádně dvě čárečky na testíku jsou, tak hlavně ať je to "tam, kde má" 😵

Mel, jak je, pohodářko? Ty už máš miminko v bříšku jisté, co? To je super!!!

Ivi, když sis dělala testík, tak jaký byl? Nebyl to nějaký obyč. Pepino, na který moc není spoleh? Já testovala na Mamatestu a taky na Best2.

Pa pa a držte palce 🙂 a vám všem hodně štěstíčka, ať je vše v pohodě 😉

micanek
21. dub 2008

Petis: držím palečky, ať tam miminko je a drží s všema deseti. 😀

petis
21. dub 2008

Micanek, díky 🙂
Testíky sílí, bříško mě pobolívá, prsa bolí a jsou citlivá a taky na čele mám "krupičku", hormony se zbláznily 😉
V úterý v 16:30 snad budu chytřejší a klidnější, už aby to bylo 😵

micanek
21. dub 2008

Petis: Já poznala, že jsem těhu podle toho, že mě strašně bolela prsa .... takže je to určo na dobré cestě.

imca
21. dub 2008

mně se jako dobrý těhu test ukázal mamatest - ten dělá pěkné čárečky a dobře se dá vypozorovat, zda čárka sílí (doporučuji dělat testy ob den, nikoli každý den). Ten Best jsem měla taky, ale přišel mi málo citlivý.
Já měla jako první příznak kovovou chuť v puse - asi tak týden po transferu - jinak skoro nic. Prsa mě začala pobolívat až minulý týden (mezi 5. a 6. tt) a sem tam mě píchne v podbříšku. Každý má ty příznaky jiné...
Na UZ jsem byla poprvé /neplánovaně/ v 5tt+3 a byl krásně vidět gestační váček - srdíčko by mělo být vidět zhruba od 6. tt.

ivanalysonkova
22. dub 2008

petis: měla jsem mamatest, ale dr. říkal, že v moči zatím nemusí nic být, jdu tam další pondělí, tak se rozhodne. 😉 😵

petis
22. dub 2008

Micanek, tak snad to fakt na dobré cestě je 😉
Kovovou chuť v ústech nemám, poslední MS jsem měla od 14.3., takže na mě odpovídá zbytek toho, co psala Imca-píchání v podbřišku a ta prsa.
Musím týden vydržet, 29.4. v 16 hodin naklušu k Dr. 😵

meleri
22. dub 2008

Holky jak se máte..

Teda s tou kovovou chutí v ústech...já se přiznám, že mám v puse jako kdybych byla po nějaké blicí nemoci..tak nějak všechno chutná stejně...ale to mi dělaly i hormony na IVF, takže pro mě nic nového..

Imco, co to je takové to "5tt+3" tedy ta trojka v tom? Všimla jsem si, že to tady hodně lidí píše.

Petis,

držím palce! A který týden to asi je?

No holky, vytřela jsem, a najednou je mi líp! Nakonec si říkám, že kdybych se možná do pohybu víc nutila, tak by mi bylo líp..jenže já furt nemám odvahu jít na ten bazén - infekce, nachlazení, a pak nevím, jak moc můžu plavat! :(

imca
22. dub 2008

meleri - 5tt (to je jasné, to je 5 týden) a to "+3", to značí že je to 5 týdnů + tři dny, tzn. vlastně 38 dní 🙂
Já jsem dneska 6tt+6, tzn. zítra bych měla být přesně 7tt.
A v puse to nemusí být přímo kovovo, ale i takové jakoby kyselo - prostě nic příjemného... Kovovo už nemám, ale kyselo docela často - jakoby se nemůžu zbavit hlenu v krku - ráno to bývá nejhorší (asi příznaky ranní nevolnosti, ale nezvracím).

meleri
22. dub 2008

Imco,

dík za vysvětlení! 🙂 Jsi o týden dál než já! 🙂
Já jsem ráno strašně unavená, pak se to přes den nějak spraví. Taky mě trápí dech a závratě..pokus o nevolnost tu nějaký už byl, ale vždycky vymizel...🙂

A už máš za sebou první ultrazvuk? Mě to právě čeká ten šestý týden...tak nevím, jsem trochu nervozní...

imca
22. dub 2008

meleri, já byla na UZ v 5tt+3, protože jsem začala špinit - takže taková neplánovaná návštěva - to byl vidět asi cm gestační váček a pak jsem byla v 6tt a dr. už viděl náznak srdeční činnosti 🙂 Zítra ráno jdu na snad poslední UZ v CARu (pokud bude vše v pořádku, tak by mě měli poslat k mojí gyndr.).
Mě taková ta únava, co jsem dřív cítila, docela přešla - budím se kolem šesté a většinou i vstávám, vpráci je to ok, večer to na mě začne padat, v osm si dám utrouš a v devět už nemůžu udržet očka otevřená 🙂.
Bojím se na ten zítřejší UZ - jsem z toho docela nervózní - ale snad to bude OK 😉

meleri
22. dub 2008

Imco,

to je sranda, jak jsme každá jiná..já byla dřív ranní ptáče, ale tedkom bych ráno jenom spala, a na večer ožiju..
No to je mi líto, ale hlavně že to dobře dopadlo!
Ty jsi taky po IVF!
No já mám jet příští týden na deset dní k našim, nejsem už v česku pojištěná, a mám trochu obavy aby bylo vše v poho...ale zatím se cítím fakt od toho transferu furt stejně..někdy lépe někdy hůře...ale je to furt stejné, tak si říkám, že se to snad už nezmění..
Jo ten utrouš mě ničí právě ráno! To vždycky znova usnu! 🙂)
JDeš zítra na ultrazvuk? A v kterém týdnu jsi? myslela jsem že v tom pátém..takže v šestém? No držím ti moc palce, at to dobře dopadne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru