Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pipinka
21. led 2008

zítra ráno si udělám test a uvidíme jak to dopadne-přinejhorším pojedu, ale modlím se, aby to bylo dobré

micanek
21. led 2008

kaciska: Řekni doktorce, vše jak je a pokus se vydržet na neschopence. Nesmíš se dostat na pracák.
1. Na pracáku už nedostaneš neschopenku
2. Nemáš nárok na mateřskou 6-8 týdnů před porodem. až odedne porodu.
3. Musíš automaticky zvoli 4letou variantu na mateřskou.
Pokud jseš na neschopence, tak seš jako zaměstnaná. Pokud ji zrušíš, tak jseš v pr.....
Vím o čem mluvím ... není to fáma, jelikož mám zjištěný, že já jsem v pr.....
Byla jsem si to zjišťovat na úřadech. Je to teď od nového roku.... hrůza 🙄

meni
21. led 2008

micanek,není pravda, že máš na úřadu práce automaticky 4letou mateřskou, to bys nesměla pracovat dělší časové období, na pracáku mi říkali něco o třech letech, prostě pokud máš určitou dobu odpracovanou, můžeš si z variant vybrat. Jsem hlášená na úřadu práce, ale stihla jsem jít v ochranné lhůtě (od nového roku nově sedm dní) na nemocenskou, takže mě naštěstí bude vyplácet ex zaměstnavatel, ale zároveň jsem na úřadu práce, a zjišťovala jsem si to taky 😎

micanek
22. led 2008

Samozdřejmě, když stihneš jít na nemocenskou v ochrané době, tak to je jiná, protože jsi v den nástupu na mateřskou jako zaměstnaná ... tím pádem, si můžeš zvolit jakoukoliv délku mateřské a dostaneš i mateřskou 6-8-týdnů před porodem.
Ale ta paní na siciálce mi přesně říkala, že pokud v době nástupu na mateřskou, nebo v době porodu nejsem zaměstnanaá ( či na neschopence), tím pádem nemám pracovní pojištění a tím pádem nemám nárok na před mateřskou a musím volit automaticky variantu 4let.
MENI: Nechci se s tebou hádat... na to poslední dobou fakt nemám .... pouze cituji to ci mi bylo 3ledna 2008 zděleno.

akras
22. led 2008

Tak je to tady, Mysojc.
Já jdu v 15h, tak jsem už teď nervózní jak pes...jestli mi budou měřit tlak, tak se asi budou docela divit 😒
Držím moc palce a dej vědět.

micanek
22. led 2008

Mysojc: taky jsem pěkně zvědavá, jak dopadneš. Doufám, že bude vše ok. 😉

meni
22. led 2008

Micanek, já se taky nechci hádat, jen jsem si to zjišťovala na pracáku a oni mi spešl volali na sociálku, a právě paní ze sociálky jim říkala, že musí být odpracovaný určitý počet měsíců, ale že pokud skončíš, jsi na pracáku chvíli a jsi těhotná, máš nárok si vybrat délku mateřské. Já jsem to zjišťovala 14.ledna2008, přijde mi dost blbý, že na každý sociálce ti řeknou něco jiného. Samozřejmě to může být pole toho, co řekli tobě, já jen vycházím z toho, co jsem se dozvěděla tady v Pardubicích

micanek
22. led 2008

Jenomže KACISKA pokud je v 11 týdnu, tak na pracáku dlouho bude.

Jinak jsem sem pouze napsala to, co mi bylo zděleno.

meni
22. led 2008

to ano, ale vycházím z toho, že když doktorovi objasní situaci, jen tak jí neschopenku neukončí. Já to dkotorovi řekla tak jak to je, a bez řečí mi neschopenku napsal.

pipinka
22. led 2008

ahoj holky, tak mám po MS, teď už fakt nechápu vůbec nic 😅

meni
22. led 2008

a testovala ses? Jak jsi na tom? Stále máš dvě čárky? 😕

pipinka
22. led 2008

jj, testovala jsem se z ranní moči, moc byla zbarvená do červena a test po 4 minutách vyšel se dvěma čárkami

pipinka
22. led 2008

🙂 😉 😢

meni
22. led 2008

Pipi, i tak, sice jsi objednaná na středu, ale já už bych radší když ne včera, tak hned dneska šla k doktorovi, do dalšího dne bych nevydržela čekat 😎

mysojc
22. led 2008

pipi: Taky souhlasím, je to podivný. ale doufám, že ti to vyjde.

Holky, mě začíná být špatně od nervů. Navíc je tu dneska blázinec, máme ped.radu, říďa řádí od rána jako černá ruka, moji drahoušci poflusali okno, cosi ve třídě zapálili a pak postříkali třídu voňavkou....je to o nervy... ☹

akras
22. led 2008

Tak koukám, že máš pěkný kvítka. Já jsem naštěstí doma, ale možná je to ještě horší, protože mám čas furt myslet na to, aby bylo vše OK. Špatně od nervů je mi je už asi 3hodiny. Snažím se myslet optimisticky, ale...bojím, bojím ☹
Držím ti palce a ozvi se, jak jsi dopadla. Pa

mysojc
22. led 2008

akras: Já si říkám, že to asi ani není možný, že mi fakt vůbec nic není....☹Nic mě nebolí a není mi špatně...Taky se ozvi, držím moc palečky 🙂

dolda
22. led 2008

pipi: moje kamarádka zjistila až ve třetím měsíci,že je těhotná, normáně měla menstuaci.

micanek
22. led 2008

meni: vždyť jsem ji pro to doporučovala, aby řekla doktorce jak to je a neukončovala neschopenku. 😵

akras
22. led 2008

Mně taky nijak zvlášť špatně není, na rozdíl od toho, co tu třeba píšou holky, ale četla jsem hodně příspěvků, kdy to začalo až pozdějí nebo vůbec...nic to neznamená. Mně jen občas bolí podbřišek, občas se mi točí hlava a opravdu jen minimálně je mi trochu špatně. Já si furt říkám, že když MS nepřišla, nekrvácím, žádné velké bolesti nemám, tak co by to mohlo jiného být, ne? BUDE TO DOBRÝ..URČITĚ..U TEBE I U MĚ!!!!

micanek
22. led 2008

pipinka: Doktorka tam ještě nemusí vůbec nic poznat ... já jsem přišla taky hned .... odebr. krev, hcg se zvětšovalo, ale stejně mi řekla, ať přijdu za 14 dní, že je to takové nejisté těhu.
Naštěstí hcg ROSTLO A ROTLO a čekáme chlapečka. 😅

pipinka
22. led 2008

budu muset prodloužit neschopenku, jelikož dělám v práci s barvama a ředidlem. Doktor mi napsal, že je to 6 týdnů od poslední menstruace a v nemocnici mi řekli, že je to ta 2 nebo 3 týden, takže tam stejně nic vidět nebude

meni
22. led 2008

micanek: konec debaty 😉

Jinak mě špatně je, zjistila jsem, že pokud si ráno hned po probuzení sním banán, je mi jakžtakž, ale když ho nesním, tak jsem schopná pět minut po probuzení otestovat toaletu. Takže na nočním stolku mám pořád banány 😎

akras
22. led 2008

Ahoj, tak jsem taky zpět od doktora. Nevím, proč mi sestra do telefonu řekla, ž mě obědnají tak v tom 8tt, aby už něco bylo vidět. Asi to počítala od té posl MS, kterou jsem měla 3.12. Dr se mě ptala, jestli tušíme, kdy bylo mimi počato a když jsem řekla, že před vánoci tak prý, že to odpovídá. Je všechno v pořádku, dobře uhnízděné, asi 16mm (myslím, jestli jsem dobře slyšela).
Byla milá, že mi gratuluje. Ale asi budu muset změnit dr., protože ona je přes celou Prahu a prý, kdyby byly komplikace, tak to mám moc daleko. Mám si zavolat, až se nějak domluvíme doma, a objednala by mě asi za měsíc...
Tak jsem na jednu stranu ráda, že je vše v pořádku a těhu jsem, ale tolik jsem se už těšila na srdíčko...no, holt si budu muset ještě počkat.

pipinka
22. led 2008

jé akras tak to ti gratuluji, já měla poslední mnses 7.12. Včera jsem to ale dostala, a dnes už jen trošku špiním, tak jdu zítra k lékařovi a uvidí se, jestli jsem nebo nejsem těhu 😒

akras
22. led 2008

Děkuju, budu ti držet palce, snad ti to dobře dopadne.
Já jsem v 1. měsíci, tzn. asi 4tt. Je to hrozně matoucí, jak se to počítá, když na koníkovi zadám první den posl. MS, tak mi vyskočí 8tt, ale protože vím plus mínus datum početí, tak to odpovídá tomu, co viděla dr. Musím na koňíkovi zadávat datum posl. MS místo 3.12. asi 23., aby mi vyletl alespoň ten 5.tt, Zkusím to ještě snížit, člověka to pak mate.

akras
22. led 2008

Tak už je to změněno, ten 4tt by to tak nějak mohl být. 🙂

gabi78
22. led 2008

Ahoj holky, tak sem si vás tu dočetla a gratuluji novým těhulkám 😉Já jdu zítra dopoledne do poradny pro těhotné, tak sem zvědavá. Holky, já dnes ráno měla krásný sen. Zdálo se mi, že vezu kočárek a malá brečí, tak sem zajela do baráku a kojila jsem ji, byl to nádherný pocit a pak jak se na mně usmívala spokojeně a říkala jsem ji Magdi. 😀 A známá říkala, že je podobná na tatínka 🙂
Meni: taky spím s banány vedle sebe 😀 ne, že bych zvracela ale je mi blbě z hladu 😉
mám neschopenku a blbé vycházky: od 12 - 16.hodin dobrý,že? a taky mi je blbé se jí zeptat, jestli by to nešlo posunout na 14-18 😖 a to se ji budu muset ještě zeptat, jestli můžu jet v pátek do školy, studuji dálkově češtinu v Olomouci posledním rokem

akras
22. led 2008

Mysojc, co ty? Čekám na dobré zprávy!!!

gabi78
22. led 2008

Akras, teda to jsou výpočty 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru