Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

veronique83
20. lis 2007

Ahoj holky, tajně si vás chodím číst 😵 Doufám, že už budu taky brzy přispívat pozitivními zprávičkami 😝

Anta, ty už jsi 9tt, to je hrozný, jak to letí 😀 S tou prací, nevím, jakou máš náplň práce, ale já chtěla vydržet v práci co nejdýl a povedlo se mi doslova a dopísmene, páč jsem odešla na mateřskou a byla doma asi týden...nic jsem nestihla a to jsem od rána do večera pořád něco piglovala a chystala, horší jak v práci 😀 😀 Ale na druhou stranu, kdybych byla na rizikovým už od začátku, tak se asi zblázním, musím mít kolem sebe spoustu lidiček a něco dělat 😎

Pavlínko, doufám, že u tebe všechno v poho a už se víc těšíš než obáváš 😔 I když ty obavy už tě stejně nikdy neopustí 😀 a čím bude mimi větší, tím horší 😀

Gajma, já myslím, že si jasná těhu, někdo nemá slabou čárku ani týden po vynechání MS a přitom už v sobě nosí fazolku. Zavolej dr. a domluv se sestřičkou, ona ti poradí, kdy by bylo vhodné přijít na první kontrolku.
Držím pěstičky 😉

Holky doufám, že MS nedorazí....dělali jsme pro to maximum 😀 😎

gajma
21. lis 2007

Ahoj holky,
děkuji vám za rady a podporu. Jak jsem na koníkovi několikrát četla doktoři mají pořád čas. Tak to zkusím příští týden. To už bych měla být podle poslední ms v 6tt a to už by mohlo být něco vidět i na tom ultrazvuku. Co myslíte?

adriana1
21. lis 2007

Gajma ahoj to už bude. Já sem tam taky byla v pátým týdnu a to se mi nelíbylo jak semnou doktor jednal tak sem přešla k jínýmu a šla další týden. Podle PM jsem byla 6tt a podle mimča v 5tt. Hlavně at ti to dobře dopodne. Odkut jsi?

gajma
21. lis 2007

Bydlím na Slovensku před týdnem jsem se tam vdala.
Ale pracuju a Dr. mám v Hodoníně. Taky se mi moc nelíbí Dr. jednou tam dojdeš a je příjmená všechno ti vysvětlí a z toho je pak protivná. No ale moc na výběr nemám. Jako odborník je dobrá, takže budu ty její nálady asi trpět dál. Jak s tebou Dr. jednal jako že nic nevidel a poslal tě domů?

adriana1
21. lis 2007

Byl takovej naštvanej a pořád mi tvrdil že nejsem těhotná a že tam není nic vidět. A když sem byla za týden u jíné tak to bylo vidět a hodně. Tak to nemohl přehlídnout. Já bych šla nejradči do práce. Doma se nudím a mám vycházky 2h dopoledne a 2h odpoledne. Nedávno sem měla jet s přítelem na slovensko a doktorka mi to zakázala

nikitt
21. lis 2007

ahojky holky mate nektera zkusenost ze i s negativnim testem jste byli tehu?

adriana1
21. lis 2007

může se to stát. Můžeš mít ještě málo hg. Zkus to ještě ráno za dva dny a uvidíš

pavlina05
autor
21. lis 2007

adriana1 4 hod vycházek? Vždyť to je strašný!!!Proč tak málo? Já mám od 8 ráno do 18. před měsícem jsem změnila dr. a ta řekla, že to mám neomezeně.
Vždyť to musí být děsný doma!

gajma jj, doktoři pořád vyčkávají, oni mají času dost. Já vzhledem ke své rizikové práci tam šla hned po zjištění pozitiv. testu (4tt) a ona mi odebrala krev a nechala týden na neschopence vyčkávat. Samozřejmě začala strašit s mimiděložním. To oni taky rádi dělají. Po týdnu bylo hch 3000, takže uznala, že jsem těhu.

adriana1
21. lis 2007

Je to šílené. To sem chodila v praze to jsem měla 2h vycházky a pak se semnou pravej otec děcka rozešel a šla sem k našim a tady mi dala když sem jí přemlouvala dala mi 4h a víc mi prý nedá. Zezačátku my bylo špatn tak sem to chápala ale když mi je dobře a nechce mi to prodloužit hrůza. Bolí mě hlava jak sem pořád zavřená.

pavlina05
autor
21. lis 2007

Někteří dr. jsou fakt mimo!!!! O co jí jde? Vždyť to tam jen napíše a chodí tě kontrolovat lidi z pojišťovny nebo sociálky! 😠

adriana1
21. lis 2007

prej mi víc nemůže dát a to jsem já a nový přítel chtěli jet na slovensko a taky mi to zakázala. Tet scháníme byt nebo baráček ke koupi. Péta pracuje v praze jako měský polda. Chtěli sme jít do jihlavi ale tam mají plno. Tak scháníme něco v praze a okolí a tam je to hodně drahé. Na brno sem nenašla číslo na měštáky.

adriana1
21. lis 2007

a ta emocenská je taky fakt ubohá

anta
21. lis 2007

Many - Já ti mám taky někdy pocit, že dělám se dřevama, ale to mi asi doktor neuzná, co? 😀
Liduna - ty čekáš dvojčátka ju? A to je tedy tvé první těhotenství? To je tedy fakt dost dobrý, moc ti držím palečky, ať se ti děťátka dobře vyvíjí 😉

many
21. lis 2007

ahoj holky 🙂
anta 😀 😀 😀

pavlina05
autor
21. lis 2007

adriana1 no jí měla zatím jen jednu nemocenskou, marodím teprve měsíc a půl a výplata byla dobrá! Ono záleží asi kolik jsi vydělávala před těhu.
Mám se podívat na to číslo na měšťáky v Brně?

many
21. lis 2007

teda nám dával šéfik prémie bokem,takže moje nemocenská bude úplně ubohá,teď jsem měla 7008,- a to jsem ještě týden dělala,teď to bude katastrofa ☹ to budu brát tak 6000,- fuj 😠

pavlina05
autor
21. lis 2007

No já měla první 13500,- tak uvidíme jak to pak klesne 😠

many
21. lis 2007

tak to máš super 😉

anta
21. lis 2007

A holky, když nejsem poslaná na rizikové, tak to znamená, že nastupuju před porodem (měsíc) už jako na mateřskou?

many
21. lis 2007

asi jo,ale to je tak i na nemocenské ne 😉

anta
21. lis 2007

No já se právě v tom nevyznám, to bude asi pěkněj šok, jestli budu vlastně pobírat jen mateřskou (nebo jak se tomu nadává) tak to budu na hranici bídy, ne? 🙂 Sakra, asi si na sebe nechám založit konto, jen tak pro strýčka příhodu 😀 😀

veronique83
21. lis 2007

Anta když nastupuješ mateřskou šest nebo osm týdnů před termínem porodu, už si to nepamatuju, tak ti první půl rok platí mateřskou zaměstnavatel a mně to dělalo víc než měsíční plat, takže spokojenost, no a potom si musíš jít zažádat o dávky a ty dělají necelých 7600,-. Já myslím, že oproti tomu, kdy maminky dostávaly 2 - 3 tis. je to pohoda 😎 A k mateřské si můžeš neomezeně přivydělávat, ovšem pokud dáš dítě do jeslí nebo do školky, tak ti mateřskou vezmou.
Taky hodně záleží na kolik je kdo zvyklej 🙄

anta
21. lis 2007

Neboj veronique83, já jsem zvyklá mít celý život ho..., takže překvapená moc nebudu 😀 😀

mimap
22. lis 2007

Ahojda holky. Strašně moc gratuluju všem těhulkám!
Mám na Vás takový dotázek, jsem v 5 tt a dr se se mnou na první návštěvě moc nebavila, resp. řekla mi, že těhotná jsem, že jsem si vybrala pro těhotenství špatné období a napsala mi až do 13 tt neolutin - injekčně 2 x týdně.
Dneska jsem ze sestry vytáhnula, že na začátku 5 tt jsem měla hcg cca 550. Můžu se zeptat, kolik jste v tomto období měly vy a jestli někdo také běháte na injekce? Chtěla bych se z těhotenství radovat, ale mám strašnej strach, dlouho se nám nedařilo...
Díky a všem moc a moc štěstíčka! M.

anta
22. lis 2007

mimap - já měla na začátku 5tt 16.938 jednotek HCG. Nevím, proč si to pamatuju, ale tak to je. Neběhám nikam, to by mi manžel dal, kdybych se mu zaběhla a ještě k tomu těhotná 😀 😀 😀
Držím palečky 😉 😉

numerenka
24. lis 2007

Dobré ranko těhule 😉

mery.luu
25. lis 2007

Ahojík všem těhulkám. Jsem tu nová. PM jsem měla 26.10., takže když 23.11. další nepřišla, udělala jsem si večer testík, na kterém jsem objevila dvě //. 🙂 Konečně!! Na druhý den jsem si udělala testík znuvu z ranní moče a taky dvě//. ..Chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat, jestli je normální, že mě pořád pobolívá podbříšek (tak jako bych měla dosat menzes..). Takže nevím, jestli mám s návštěvou gyn. čekat alespoň týden, nebo tam mám raději zajít hned...Zatím chodím do práce a jinak jsem v poho...až na to bříško...Díky za rady. Mějjte se všichni moc fajn a užívejte si těhu.

anta
26. lis 2007

Mery-luu - tak vítej v klubu těhulí. Ano, je to normální, že tě pobolívá bříško jako bys to měla dostat, ale neboj, jsou tam dvě //, tak to určitě nepřijde, i mě občas pobolívá bříško ještě teď a to se podívej, v kolikátým jsem 🙂 Já bych už nečekala, já to zjistila v pátek a následující středu už jsem byla u doktora. Ten mi to potvrdil z krevních testíků. No a 4.12. mám dostat těhu průkaz, to to letí. Tak se neboj, vše je o.k. hlavně nesmíš špinit, to by nebylo moc dobré, držím ti palečky a k dr. co nejdříve, není na co čekat a proč návštěvu odkládat. 😉

gajma
26. lis 2007

Ahoj holky,
tak jsem dnes volala Dr. ve sředu 28.11.2007 se jdu dozvědět, jestli mimísek bude. Raní teploty mám pořád kolem 37 °C prsa mě pořád neuvěřitelně bolí a hlavně mrška ještě nepřišla (snad už ani nepříjde), tak snad paní Dr. uzná že jsem těhu. Držte mi pěstičky ať mi to konečně výjde.

anta
26. lis 2007

gajma-to na dr. není, zda ti to uzná, to příroda sama 😀 A neboj, držíme palečky všem snažilkám, protože chápu, jaké to asi musí být, když to pořád nejde a nejde a pak najednou vysvitne naděje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru