Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

sisa32
24. led 2008

Ahoj holky, děkuju za včerejší odpovědi. Sotva jsem sem napsala, tak mě začalo bolet břicho, tak jsem si šla radši lehnout.

Ada, já mám syna a u něj taky dr. říkali, že má velkou hlavu, říká se tomu makrocefalie. Sledovali ho i po narození a je úplně v pořádku a že má větší hlavu vůbec není vidět.

ada80
24. led 2008

Máš chut na jídlo,nebo ani moc ne? Já mám pořád chut na maso,zato sladkosti nemůžu ani videt 😝

pajca
24. led 2008

já se k jídlu musím nutit a když se najím tak mám břicho jak kdybych byla v pátem měsíci a funim. Každé ráno se přemlouvám abych snědla jogurt jinak bych do sebe nedostala nic mléčného. Doufám, že to přejde, jinak mu moc živin dávat nebudu. Jinak jsem milovala víno a teď ho nemůžu ani cítit.

ada80
24. led 2008

Já se taky ráno přemlouvám abch něco snědla,je to boj,ale odpolko už to je dobrý a cpu se jak zjednaná akorát to na mě není vůbec vidět.jo a vadí mi třeba cigaretový kouř atd.co ti na tvou váhu řekl doktor?

pajca
24. led 2008

Zatím nic. Byla jsem tan jednou a to mi jen udělal ultrazvuk. Řekl, že je to moc malé a že musím přijít za týden aby viděl, jestli je to v děloze. budu tam teď chodit každý týden??

ada80
24. led 2008

A kdy tam jdeš znovu?Já jsem byloa v pátek v poradně a dostala jsem průkazku ted mám 1.2.2008 ultrazvuk a dozvím se kdy mám další poradnu,takže každý týden tam určitě chodit nebudeš.Mě zase v pátek řekl, že mmčo roste tak jak má, ale že má nějakou větší hlavičku tak doufám, že to je v pohodě.

pajca
24. led 2008

Byla jsem tam 22.1 a jdu tam 31.1. Ta hlavička bude v pohodě. vždyť i po narození, je hlava největší aspon jsme se to učili ve škole. Ty jsi teda taky od začátku doma? Ja tyky jsem zdravotní sestra a dělám na ARU a nemůžu tam být.

ada80
24. led 2008

Já jsem taky ze začátku doma, protože jsem asi v 8 týdnu začala špinit a musela jsem na 4 dny o nemocnice kde mi dávali utrogestan a musím ho brát i ted doma a mám mít klidový režim, ale to víš, pořád ležet mě už taky nebaví tak jsem dnes na koníkovi.Tak to jsi mě s tou hlavou uklidnila.není ti to doma dlouhý? mě teda jo a ještě když musím pořád ležet.

pajca
24. led 2008

To víš, že je. Už jsem uklidila celý byt a taď jsem taky na koníkovi. Já mám teda vycházky, ale kam má člověk pořád chodit. Já měla problémy se špiněním každý cyklus, tak jsem zvědavá jestli se objeví i teď.Doufám, že ne!!! Co je jinak tvé zaměstnání?

ada80
24. led 2008

promin,že odpovídám až ted ale byla tady poštačka.ty se máš, že máš vycházkly, já ne ale douám,že mi je doktor snad napíše. já dělám v počítačové firmě a to vš, tahání těžkých počítačů a krabic s klávesnicema a hlavně dvanactihodinové směny a ke všemu noční to bych v tomhle stavu fakt neustála.Co máš k obědu,já segedinský guláš a knedlíky.

pipinka
24. led 2008

holky prosím vás, když je žena těhotná, musí být sliznice zvětšená-nevíte?

ada80
24. led 2008

ahojky já si myslím, že sliznice má být zvětšená.Ty jsi těhotná?

pipinka
24. led 2008

to já právě nevím jestli jsem nebo ne. doktoři mi říkají že mimi ASI samovolně zaniklo, berou mikrev a myslím, že sami neví. V pondělí si mám zavolat na HCG ze včerejška, jinak mám příznaky těhotenství i testy mi vycházejí stejne. menstruaci jsem měla jedn den a nic

ada80
24. led 2008

Tak to fakt nevím, a jak Ti je?A nedělali Ti ultrazvuk?

pipinka
24. led 2008

je mi těžko, točí se mi hlava, mám pořád hlad a mám návaly horka. na ultzrazvuku nic neviděli, akorát mi brali krev a příští středu mám přijít na kontrolu.Myslíš že mám nějakou naději, nebo už je vše ztraceno?

ada80
24. led 2008

pipinko já myslím, že šance ještě je, nezoufej, třeba je to mimčo jen menší a tím pádem těhotenství mladší.Nemůžeš si zavolat na výsledky krve dřív?

pipinka
24. led 2008

ne nemůžu, já totiž bydlím v menším městě a krev posílají do okresního města, víš? Poslední ms jem měla 7.12. a teď ten jeden den 22.1, takže vůbec nevím co

ada80
24. led 2008

A co ti na tu divnou MS 22.1. řekli doktoři?

pipinka
24. led 2008

že mimi asi samovolně zaniklo. Ale vůbec nechápu proč mi brali tu krev. Kdyby to zaniklo, tak by mi přece normálně píchli vyvolávačku na MS, ne?

meni
24. led 2008

ado, koukám, že jsi z Pardubic 😉 , k jakému chodíš doktorovi? Že nemáš žádné vycházky? 😕

ada80
24. led 2008

meni, já chodím do vysokého Mýta, vycházky nemám asi kvůli tomu špinění na začátku těhotenství.zatím mám dodržovat klidový režim.Co ty,kam chodíš ty?víš, taky kvůli prvnímu těhotenství mám rizikovku.

meni
24. led 2008

Takže bydlíš v Pardubicích, nebo ve Vysokém Mýtě? Já chdoím k Peršínovi, sídlí u Kostelíčka, po bývalém doktoru Smetanovi

ada80
24. led 2008

Já bydlím 30 km od Pardubic takže do Mýta to mám blíž je to jen 13 km.chodím k doktoru Mořkovskému.Jak Ti je?

pajca
24. led 2008

Ahoj Ada, musela jsem skončit, protože jsem musela do banky a tak jinak jsem si na obidek zasla k manželovi do práce ( mají hospůdku) a dala jsem si chlupaté knedlíky a zeli. Holky nevíte jak je to s kávou? Mám na ní pořád hroznou chuť, ale prý to není dobré.

meni
24. led 2008

pajco, hodně o tom mluví v diskuzi o pití cocacoly 😉
ada, je mi pořád nějak divně a těžko, už aby byly ty tři měsíce zamnou, prý se to pak zlepší, ach jo 😝

pajca
24. led 2008

já už se taky těším, hlavně kvůli riziku potratu, ale na druhou stranu to můžr přijít kdykoliv. Když se to má stát, tak se to stane.Mě teda špatně není, ale bolí mě břicho. Je normální, že mám takový výtok? 😒

meni
24. led 2008

Prej všechny těhule maj výtok (ale já zrovna ne 😀 ), čerpám info z ostatních diskuzí, sama jsem těhu ještě nebyla... 😝 Jinak jsem se taky dočetla, že nevolnosti jsou cca od šestého do desátého týdne, tak u mě ten šestý týden fakt seděl, ke konci to začlo, tak doufám, že to budou jen ty 4 týdny, to už bych v tom případě měla dva týdny za sebou 😅

ada80
24. led 2008

meni- tak to je zajímavý já mám nevolnosti až ted a jsem v 10 týdnu, ale je pravda, že už je to lepší, ale divně mi je a taky těžko tak nevím, nevím.

pajca
24. led 2008

chcete mi říct, že to u mě teprve přijde????

ada80
24. led 2008

Pajča-třeba to přijde,ale taky nemusí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru