Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

meni
25. led 2008

ado, to je jasný, jen když chodím po městě, tak si těch kočárků prostě už všímám a když se mi nějaký líbí, tak koukám po značce, až je mi někdy blbý, jak po mě ty maminky koukaj, když se snažím přečíst značku. Jen se mi tyhle kočárky prostě líběj, ale ne že bych ho už měla určitě vybranej a nebo objednanej, to až na poslední chvíli, taky nechci nic zakřiknout, jakože ještě nemám žádný obleček, a ještě dlouho mít nebudu...Pro jistotu.
A díky bohu, že hormony semnou zatím ještě nelomcujou, ale manžu v práci všichni strašej, že to přijde, a jak to bylo hrozný s jejich manželkama 😀
Tak jdu ven, jdu krmit kachny, tak zatím papa 😉

ada80
25. led 2008

Ahojky holky jste tady některá?Já jsem tady měla mamku tak proto jsem tady nebyla.

meni
25. led 2008

ahoj, už jsem zas tady 😉

pajca
25. led 2008

Ahoj holky, tak jsem tady zase lítám na záchod.Nevíte čím bych ten průjem mohla zahnat?

jovi
25. led 2008

pajca zkus hořkou čokoládu

pajca
25. led 2008

když tu já nesnáším!!! Já jen doufám, že to přijde, četla jsem tu diskuzi a virová onem jsou v tomhle období nejhorší. ☹

lisounek
25. led 2008

ahoj holky 🙂

jovi
25. led 2008

pajca tak zkus banány.. u mimin to pomáhá

lisounek
25. led 2008

pajca: jestli te to utesi, tak jsem taky mela porad prujem, ale jinak nic vic 😉 ted jsem ale v pohode, kdybych predtim nemela ten problem se spinenim, tak bych vubec nevedela, ze jsem tehotna 🤐

pajca
25. led 2008

Jste hodný! Budu doufat, že to přejde. Já jsem si libovala, že mi nic není a dneska mi začalo bít na zvracení a ještě srajda. Jsem to zakřikla no!!! 🙂 Banány zkusím ty mám ráda. Holky, vím že je to brzo, ale taky už přemýšlíte nad porodem? Já v neděli koukala na nějaky pořad z roku 88 o porodech a bylo to teda dost hustý. 😒

ada80
25. led 2008

Pajca nad porodem vůbec nepřemýšlím, ty jo? Meni:jak bylo na vycházce?

jovi
25. led 2008

jaca.... z vlastní zkušenosti ti řeknu, že na porod se hrozně rychle zapomíná.. a vůbec to není taková hrůza, jak to většina holek popisuje... vesměs ty odstrašující zážitky vypráví ty, ktré se na to nijak nepřipravovaly a pak z roho byli hodně překvapené. DObré je chodit na nějakej předporodní kurz, kde ti všechno vysvětlí a nacvičí se různé dýchání a polohy...

pajca
25. led 2008

Já teď ne ale jak jsem viděla ten pořad, tak mě to trochu vyděsilo. Jinak já byla u několika porodu na praxi a to nevypadalo tak hrozne 🙂 Já se asi za chvili půjdu chystat. Jdeme jeste se segrou s kamarádkou do pizzerie, ale nic si asi nedam jinak bych z toho muzikálu fakt nic nemela.

jovi
25. led 2008

pajca no vidíš.. takže ty to znáš i z té druhé strany. Tak to bych se nebála tuplem

pajca
25. led 2008

Hele já si říkám, že nějak ven se dostat musí a i když to bude náročné, ten pocit, když ti dají do ruky to mimčo musí být super. 🙂

jovi
25. led 2008

to je... v tom okamžiku zapomeneš na veškerou bolest, která se dá mimochodem vydržet a když si ještě pomůžeš nějakýma uvolňovacíma technikama, tak se to dá v pohodě zvládnout. Mě pomáhala teplá sprcha a osvědčené vrtění na balonu.

pajca
25. led 2008

Zkuste se podívat na www.rodina.cz a když se tam zaregistrujete, tak vám budou mailem posílat každý den nebo týden (ted nevím)co se vsechno deje v vasím mimcem.

lisounek
25. led 2008

jj to je pravda, chodi to kazdy den 🙂

pajca
25. led 2008

je to docela roztomilý.Já už jsem s naším broukem lyžovala ve Francii a taky už dostal ochutnat i slivovici 😀 Netušila jsem že jsem těhotná a nějak jsme v to tenhle mesic nedoufali.

meni
25. led 2008

vycházka byla super, teď jsem se začetla do diskuze: Prarodiče na baterky, no to je fakt hrozný, jak se někteří prarodiče dokážou chovat, asi u tcháňat bych to někdy i chápala, ale to samé dělají i někteří vlastní prarodiče 😕
Snad takhle nedopadnem 😒
Na ty porody z roku 88 jsem koukala taky, fakt hustý 😝

beruska2x
26. led 2008

Ahoj holky nenudi se taky nekdo????? 😉

meni
26. led 2008

Tak napůl, musím uklízet, ale moc se mi nechce, zatím jsem vyčistila zvířectvo, tak ještě vyluxovat, umýt nádobí a vyžehlit ☹ , ale ze všeho asi půjdu na nákup... 😎

beruska2x
26. led 2008

No já jsem v práci ale zehlila jsem vcera a vari nastesti manza ted : )).. To toho mas dost a jak je??
Ja byla na kontrole a jsem paf jak je to zmena : ) uz na me mavalo pestickama..
Ted jdu poprve na krev, nevis co vsechno zjistuji??

meni
26. led 2008

netuším, já jdu právě na kontrolu za víc jak týden (teprve druhou, první kontrolu jsem absolvovala před skoro měsícem), a na první kontrole mi dělal stěr děložního čípku, a že příště mi bude brát krev, mám přinést moč a udělají se první testy. Někdo psal, že té krve berou docela dost, jen vím, že mimo jiné zjišťují krevní skupinu, a dělají testy na HIV a tak. Jinak fakt netuším...
No jo, vyrážím na nákup, začínají mi vycházky, a cestou se stavím v lékárně pro ty těhotenský lízátka, jestli vůbec budou babky v lékárně vědět, co to je. Nevolnosti jsou fakt hrozný, drobek mě pěkně testuje 😝

sluninka
26. led 2008

ahojte,můžu k vám??

dukie
26. led 2008

Ahojte těhulky. 😵 Nevím, jestli už není pozdě, ale k průjmům v těhu dodávám, že já včera byla zrovna u paní doktorky kvůli průjmu, a ta mi říkala, že v těhu je klidně možné brát takové to uhlí... prý se to nijak nevstřebává do tělíčka, jen to projde střevy. Tak nevím. Ale paní doktorka je moc hodná a šikovná, tak bych jí věřila. 😵

sluninka: Achój. 😵

beruska2x
26. led 2008

No jasný ahoj, já na chvíli vypadla... Me je skoro lip ,jen to chce otestovat co mimiskovi nechutna, dohodnout se a jde to 😀
No jsem na ty testy zvedava, nemam rada brani krve..

beruska2x
26. led 2008

No já jdu ve čtvrtek tak dám vědět : ))

meni
26. led 2008

Dej určitě vědět, ať mám zhruba představu, co mě čeká 😉
Ty jo, akorát než jsem vypadla ven, tak jsem podruhé otestovala záchodovou mísu a hned jsem si ty lízátka koupila. Je jich tam 8, a stály mě 60Kč, tak jsem zvědavá, jestli to fááákt pomůže.
A k tomu jídlu, když já už ani nevím, co mám jíst, přijde mi, že je mi po všem těžko a pálí mě žáha. Akorát mi není blbě po sladkých jídlech, ale ty zas nemůžu, protože už takhle jsem jako koule, natož kdybych furt jedla sladký 😠

beruska2x
26. led 2008

No me bylo spatne po kysanym zeli a mastnejsi veci nemuzu ani videt, ale zase sladky jsem jedla vzdy
a ted na nej ani chut nemam, ale je pravda ze at snim v podstate cokoli tak mi vecer tezko byva, jako me tlaci
zaludek ale nezvracela jsem jeste vubec.. Ale nekdy je to lepsi, ulevi se ti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru