Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
9. únor 2008

ahoj honzul 🙂 to jsi dobra, ja na brise proste spat nemuzu a ty ruce bych si asi umackala 😀 ale spim vlastne skoro na brise a jednu nohu mam pokrcenou, abych mela bricho ve vzduchu 😅 a ty prsa mam nality snad uz ted, ufff nevim, jak si lehnout a pekne boli, takze ja nez se vzdycky ulozim to je mazec 😀

leryl
9. únor 2008

lisounek:proto se ptám,jetli ti ho už dělali 🙂

lisounek
9. únor 2008

prave ze ne 😢 ale pujdu na kotrolu ve 12+3 tj. jeste prvni trimestr a tak uz snad ..... jsem z toho taky cela nesva, muj dr. je tak trochu asi zastaraly... ach jooooo 😨

sylvka
9. únor 2008

lisounek,já se toho asi nevzdám,jediná šance je,že přes léto je horko,tak mi ta studenější sprcha vadit nebude 😅

honzulka
9. únor 2008

lis-já přímo na břiše taky moc dlouho nevydržím(začnou mě ty ruce brzy brnět ☹ ).Ale přesně si pak lehnu do takové té"stabilizované polohy" a tak jsem spala i docela dlouho,než jsem měla opravdu řádný pupík,že se ani to malýmu nelíbilo..Jinak prsa mi dávali zabrat ty první měsíce,teď už jsou naštěstí v pohodě... 😉

leryl
9. únor 2008

ten můj mi zase neřekl,co bych neměla třeba pít za čaje(piju hlavně bylinky,teda pila jsem),všechno abych z něj páčila,ale zase mně slíbíl neomezené vycházky

lisounek
9. únor 2008

no jo kazdy dr. je jiny no 😔 ale s bylinkama radeji pozor nejake moc bezpecne nejsou a proto v tehu radeji nepit...jen ovocne a specialni tehotenske, pak caje typu roibos apod., protoze jsou zdrave s mineraly a bez theinu 😉 ale to uz asi vsechno vis....

honzul: to je presne ono ta stabilizovana poloha, v te si lebedim 😀

sylvka: v lete se pak budeme ovlazovat spis studenou, jestli budou ty vedra - to jsme si to vybrali co?? 😵

honzulka
9. únor 2008

lis-klíííd!!!Mně UZ dělali u Jeníka ve 13 tý a teď vůbec a nebo mi to jen neřekl.... 😉

honzulka
9. únor 2008

lis-roibos se může???Já pila většinou zelený a teď jen ovocný a už mi lezou docela krkem... ☹

lisounek
9. únor 2008

honzul: me jde spis o ten screening vis, byla jsem u sveho jen jednou a nic moc se mnou nedelal, jen ulz a ten byl dost spatne videt a ani se to male nehybalo a srdicko taky nebylo videt, lec on rikal, ze se ma dobre a ze je vse v poradku...ted tam jdu v utery a mam prijit nalacno a s moci, tak uz se snad zacne neco dit... 😔

lisounek
9. únor 2008

jj roibos je v poho, ale zeleny radeji nepij stejne jako cerny by se v tehu nemel ..... 🤐

lisounek
9. únor 2008

honzul: ty uz mas obrika ale 🙂 to za chvili budes pomalu citit pohyby ne?? ono to kazdej popisuje od jineho tydne....a vy chcete holcicku??

leryl
9. únor 2008

je a já někde četla že zelený se může,a černý mi doktor schválíl,když nebude moc silný,já ovocný nemám ráda a samotná voda mi nejede

honzulka
9. únor 2008

lis-já ti rozumím,jen já nevěděla,že je to screenin.Mně ho dělali u Jeníka v tom 13 tý.Jen můj doktor měl tehdy poněkud zastaralý UZ a byla jsem na něm v nemocnici.Trošku jsem teď plašila,že mě na něj zase neposlal a on má již lepší Uz,takže mi jen řekl,že je vše v pořádku,že nohy ruce máme a srdíčko tluče.Jdu k němu teď v 16 tý,tak jsem zvědavá... 😒 Určitě taky uslyšíš srdíčko a bude to krásnýýýý 😉

leryl
9. únor 2008

lisounek:já tě nechtěla vystrašit,fakt nevím,jetli v I.tr.dělají všichni doktoři

lisounek
9. únor 2008

ja taky presne nevim, co je to screening, snad vsechny ty rozmery a spravne funkce vseho nebo tak 😕 . Me prave prijde taky ten jeho Uz zastaraly, ale treba tomu fakt nerozumim a udela to ted, tak uvidim... 😒

leryl: ja zeleny caj predtim pila porad a ted radeji vubec, je to stejne jako cerny a nekdy je jeste silnejsi, zalezi asi jak casto a jak silny caj je pripraven... ja jsem ale vyzivar a vim, ze obecne se jako nedoporucuje...no 🙂

honzulka
9. únor 2008

lis-doufám,že obřík to nebude.. 😀 Ale někdy mi už teď přijde,že pohyby mám... 😀

lisounek
9. únor 2008

leryl: v pohode, ja vim, ze vetsinou ano ze delaji, proto si myslim, ze me to ceka ted az pujdu na kontrolu - v pohode 🙂

honzul: no myslela jsem obrazne jako ze uz je vetsi a vetsi .... treba uz to pohyby jsou, nekdy to pry nejde odlisit od vetru 😀 nebo skrundani v brise, tak to ja zarucene nepoznam - moje streva obcas delaji divy 😕 😅

leryl
9. únor 2008

lisounek:screening je odběr krve na to,zda není nějaká pravděpodobnost,že bude mít mimi nějakou vadu(Downuv syndrom)...

lisounek
9. únor 2008

leryl: jo aha, tak to uz me asi ceka.... jo jo to budou nervy.... 😒

honzulka
9. únor 2008

lis-já si furt říkám,že to budou větry,ale hlavně proto,že by se mi všichni smáli,protože na pohyby je ještě brzy,ale fakt mě to tak někdy přijde(zrovna před chvílí mě to bralo a teď je to fuč...) 😀 A co taťka,je na tebe hodný... 😠

leryl
9. únor 2008

slyšela jsem,že prví pohyby jsou něco jako bublinky

lisounek
9. únor 2008

honzul: jo jde to, ja jsem musela na dva dny vypadnout k nasim, uz to na me tady vsechno dolehalo, tak jsem jela a ted jsem na tom mnohem psychicky lepe a manza seka ted trochu latinu, ale je porad jeste nastydly, s tim me stve a ja se porad nemoci branim nastesti ... 😨 🙂

honzulka
9. únor 2008

lis-to je ten TRIPL test a ten se dělá v 15-16 tý týden...Jinak ty první pohyby jsou fakt atkový bubliny...ale hezký..Mně se dneska zdálo,že se mi prcek otáčel.. 😀 Naprosto si pamatuji,jak se mi Jeník tehdy otočil..myslela jsem že mi bere sebou i vnitřnosti..Bylo to tak zvláštně krásný... 😅

lisounek
9. únor 2008

😕 no jsem zvedava...

honzulka
9. únor 2008

lis-jen buď!! 😀 😀

lisounek
9. únor 2008

a dnes jdu spat, tak preji krasnou dobrou noc a bezpecne a pohodove tehulkovani a zase nekdy tady papa 🙂 a dobrou noc 🙂

leryl
9. únor 2008

honzulka:právě že se ted někdy dělá i v 10.až 13.tt
ahoj taky přeji dobrou noc

honzulka
9. únor 2008

lis-rychlé uhnízdění do stabilizované polohy a klidné spaní..Dobrou a někdy se zase třeba potkáme!!! 😢 Papapa 😀 😅 😉

sylvka
10. únor 2008

Dobré ráno,už je někdo online? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru