Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ludenka
30. kvě 2008

Děkuju, za odpověď. Ne, že bychom se přímo snažili, ale už to tolik s přítelem neřešíme..Před pár týdny jsme to opravdu neřešili, ale příjde mi, že to hned tak přece nemohlo vyjít..Pročítám si tady vaše příspěvky a vím, že kolikrát to nejde i měsíce a roky..Tak uvidíme..Ale ráda bych rozšířila vaše řady 😉

lisounek
30. kvě 2008

ludenka: my to taky s manzou prestali resit a pak jsme se trefili z jednoho jedinyho sexiku a vubec by jsme to necekali 😀

ludenka
30. kvě 2008

To je krásný..taky gratuluju, Je to zázrak, když to jde tak dobře.. 🙂

lisounek
30. kvě 2008

noo dekuju 😵 predtim jsme taky zkouseli asi 5 mesicu a nic a pak to bylo tak najednou....tak drzim pesticky, aby to klaplo i u Vas, ceka Vas pak jeste dlouha cesta, ale stoji to ve vysledku za to 😉

smolinek
30. kvě 2008

ludenka: ahoj, já jsem nevolnosti dostalal až teď měsíc po otěhotnění a mám stejný příznaky. Motá se mi hlava, bříško bolý jak kdybych měla dostat menzes a nevolnost pociťuji hned ráno jak vstanu, ale pak něco zakousnu a je to lepší. Zkus zázvorový lízátka. Buď ti pomůžou a nebo ne. Kdyby ti bylo špatně pořád zkus vydržet a pak si někam zajdi 😉

madivek
30. kvě 2008

Příjemné, ikdyž parné odpoledne všem těhulkám a budoucím🙂) vím že takých otázek je hodně, ale potřebovala bych poradit.
25.5 jsem měla mít menst.ale nic. Bolí mě bříško, byla jsem i nafouklá. Bradavky mě pálí a svědí. Ale né pravidelně.Špatně mi ještě nebylo. Tak jsem to vydržela do 29. udělala si test a samozřejmě nic, podle diskuzí že to může být brzy atd. k lékaři jsem objd.až 16.6. pokud nedostanu mestru. Teď nevím na čem jsem, jestli jsem si to nevsugerovala že můžu být....🙂) včera jsem brečela když mi manžel něco vysvětloval, chudák nevěděl proč brečím. já taky ne.
🙂 děkuji za radu, vy už máte to hezké před sebou. Marci.

ludenka
30. kvě 2008

Smolinek:A kdy jsi poprvé zkoušela test??Připadám si opravdu jak magor, když věřím, že jsem těhu a test pak ukaže, že ne..A děkuju za radu s lízátkama, zkusím to, protože u mně je to opravdu skoro celodenní.Dělám mezi jídlem a spoustou zákazníku, takže vůně jídla, voňavek..samý dobrý 😠

lucyje.k
30. kvě 2008

ahoj holky,
prosim o Váš názor, případně zkušenosti. V pondělí jsem měla dostat menzes a nic. Ve středu jsem si udělala test a byl pozitivní. Čárka byla ale jen hodne hodne slabounká. Včera i dneska jsem ho zopakovala a opět pozitivní (stále hodně slabě). Před chvíli jsem ale zjistila, že začínám špinit jako při menses. Jsem z toho zmatená☹ Kdy si myslíte, že je čas jít k doktorce? Chtěla bych tam jít až budu mít jistotu, že jsem OPRAVDU těhotná a není to planý poplach.

ludenka
30. kvě 2008

lucyje.k:Ahojky, myslím, že když tam ta čárka je a ne jen jednou, tak to není jen tak a mimi se zabydluje.Špinění je údajně celkem častý..Mám známou,která zjistila, že je těhu až ve 4 měsíci, do té doby menstuovala..Tak zkus testík za pár dnů a uvidíš, že druhá čárka už bude pěkně výrazná..Moc gratuluju!!

lisounek
30. kvě 2008

lucyje.k: pri tom spineni bych sla urcite driv, ja jsem taky spinila a byla jsem v zacatku, ono jak se mimco usidluje, tak to muze byt, ale radeji bych cinkla dr..on toho teda na Utz moc neuvidi, ale ja jsem mela strach, protoze mimco bylo chtene a i pres ty carky jsem spinila..takze jsem se vydala na pohotovost..a bylo sice videt jen plodovy vacek, ale proti spineni me hned dali hormonky na udrzeni a taky ascorutin...proti krvaceni...nekdy je to uplne neskodny a nekdy to muze udelat neplechu (me se treba tam udelal hematom po tom krvaceni a to nebylo nic moc teda - nechali me v nemocnici s tim 3 tydny..), ale fakt to resi u kazdeho jinak..kazdopadne nic nedelej namahaveho a pokud mozno odpocivej... 😉

lisounek
30. kvě 2008

hele ale micanek tu dnes vubec nebyl, takze ta uz urcite rodi 😀 😀

ludenka
30. kvě 2008

Drzíme palce, ať je to opravdu tak..už se nemohla dočkat. 😉

smolinek
30. kvě 2008

lisounek: ahoj, hmm, že by konečně měla myšpulínka na světě? 🙂

ludenka: test jsem si dělala 13.5 a konec menzes jsem měla 20.4. ale když jsem si dělala TT tak ta druhá čárečka byla opravdu slabounká, skoro nebyla vidět, tak jsem se objednala na druhý den k doktorce a ta mi to potvrdila. Pak jsem jen čekala až se mi objeví tečička na UZ. Jinak s těma lízátkama to neni 100% že ti to pomůže: Kamarádce to pomohlo, ale moji sestře ne. Za zkoušku nic nedáš.

lucyje.k: ahoj já jsem takhle taky začínala, ale nejdřív jsem začala slabounce špinit a to asi 14 dní to už mi přišlo divný, tak jsem si udělala test, byl pozitivní. Tak jsem šla k Dr. a ta mi pak potvrdila že je vše v pořádku a ře se to někdy stává.

lisounek
30. kvě 2008

no to teda zrovna v techto vedrech rodit, ale uz to musela byt uleva hrozna...snad to fakt tak je..moc ji to preju a hlavne at je vse ok...no to se jeste asi dlouho nedozvime, az prijde domu 😎

lucyje.k
31. kvě 2008

díky všem za podporu☹
Dnes jsem nemohla dospat a šla jsem si hned udělat test. Jedna čárka☹ ☹ Nechápu to. Je mi zle (možná ze stresu), koukám na předchozí pozitivní testy a jsem totálně otupělá...

lestep
31. kvě 2008

ahojte.micanek: tak to je teda mazec,fakticky se mu asi nechce z bříška..nebo že by už?
s těma bolestma břicha, nevolnostma a výtokama o asi lepší nebude.Holt si na to musíme zvyknout. Prý je o vše normální..
dneska je fakticky hic. Nic se mě nechce. Udělala jsem bagetky v nové pekárně na chleba a pořádnou mísu těstovinového salátu.To bude mňamka..
lucyje. k- uvidíš další dny, jak se to bude vyvíjet.Já vím, to čekání je někdy hrozný..Také teď čekám na kontrolu, kterou mám v pondělí..Jestli dostanu průkazku a vše bude v pořádku..

lisounek
31. kvě 2008

lestep: ahojky, myslim, ze micanek uz porodila, protoze jinak by tu byla a neco malo jsem zachytila v kvetnovkach, kam chodila, takze ta uz to ma taky za sebou... 🙂

lucyje: fakt uvidis, ale je to zvlastni, ze by carka najednou zmizela...to by asi znamenalo ze nic, ale tak fakt to chce casik 😕 🤐

hancazivocich
1. čer 2008

ahoj holčiny,
díky za uklidnění! Všem.
Mám potvrzeno od dr... Jen se chci zeptat, taky se třeba tak bojíte jako já - jestli je vše ok? Třeba jestli se ten malej diblík dobře drží a tak? Asi dokud to neuvidím na ultrazvuku, nebudu mít klid. A v práci jsou taky strašně milý 😢 😢 Prej - nemáš vyhráno a takový debilní kecy!!
vyděsily mě natolik, že když mě předevčírem v noci vzbudily děsný křeče v břiše, tak jsem se hrozně vyděsila, že .. to! A víte co to bylo? ... Větry! 😠 😀
To mě trápí docela dost. Takže Fenyklový čaj to jistí... Jen fuj to nechutenství a omítání wc... Ale aspoň vím, že to dělá ten člobrdík...
Jo a už mám hitparádu jídel, který se blinkají dost blbě! Paprika a margotka vedou!! 😀 😅 😕
Jinak totéž co většina - ta únava! Hlavně o noční. Jinak na to, jakej sem byla dřív nervák, tak mám teď všechno ,,na salámu" Prostě mě málokdy a málokdo rozbrečí, nenaštve atd...

mabe - kolegyně říkala, že pokaždý, když byla těhu, tak dostala strašný průjem (3x) !!! Že prostě věděla, že je těhu eště před tím, než to zjistila.

No, doufám, že vás něco rozesmálo nebo uklidnilo. Pokud aspoň někoho, tak jsem ráaaada 😀

mabe
1. čer 2008

Hanci, taky si myslim, ze to bude tim. Mozna to jeste bude tim, ze beru 3x denne po 2 tabletach Utrogestan na udrzeni kvuli predeslymu potratu. Jinak na kecy se vykasli. Nejhorsi je se strachovat. To neudela dobre ani tobe ani miminku. Ja vim co rikam. Pred 2 tydnama jsem zacla krvacet - hodne. Ted teda spinim, snad to ustava a ustane, co nejdriv a nebo doufam, ze to tak ma byt a mimi se bude v pohode vyvijet. Ale strachy co sem mela. Ted jsem trosku vic v pohode, ale stejne. Po tom, co se me stalo minulej rok - mam strach. Na ty lidi se vykasli. Bude to dobrym, uvidis. 😉

smolinek
2. čer 2008

Ahoj holky:

hancazivocich: můžeš si být 100% jistá, že ze začátku se každá ženská bojí. Já jsem první týden vůbec nespala, když jsem zjistila, že jsem těhu. Teď se bojim abych to udržela a při každý křeči skoro plašim. Nějak jsem se, ale minulý týden otupila 😀 asi tou únavou. Ale řikám, si už abych byla za 12 týdnem a nebylo takový vedro 😀
Jinak jsem zkoušeka ty zázvorové lízátka, sice jsou dobrý, ale nějaký zlepšení moc necítim.

lestep
2. čer 2008

to je fajn, že už to má mičánek za sebou. Chuděra se už musela trápit..snad vše dopadlo dobře..
dneska proběhla kontrola u dr..Vzal mě krev, vyšetřil, dostala jsem těhu průkazku a spoustu letáků a taky krabici, ve které byla jedna plena, dudlík, časopisy, čaje pro těhotné a děti, také nápoj pro těhotné atd. Docela mě to překvapilo a potěšilo..Na ultrazvuk jdu za 2 týdny.teď jsem v 10. týdnu..Tak snad bude veš pokračovat dál..
nancazivocich: bojí se každá ženská, to je normální.Horší je, když má někdo již minulou neblahou zkušenost- IVF- nezdařené několikrát za sebou, potraty atd, tak je to ještě horší. Čím více se ale člověk nervuje, tím ten malej, co v tom bříšku roste to vrací i s úrokama. Také jsem se hodně stresovala a nebylo mě dobře, zbytečně jsem se užírala, měla blbou náladu. Teď se snažím hodně toho přes den zažít, něco dobrýho uvařit, jít na procházku, něco hezkýho si přečíst nebo se podívat na tv, na internet a hned je to lepší. Když mám přijít něco zlého, tak to stejně přijde a my to neovlivníme..teda pokud nebudeme dělat psí kusy a nepřivodíme si to sami.. 😲
mabe: snad tě to krácení brzy přejde a bude vše ok.. držím pěsti..Máš pavdu s těma kecama je to nejhorší. proto jsem to pomale ani nikomu neříkala, jen v práci, kde jsem musela,ale známým vůbec. teď už to tak nějak pomale vyplouvá na povrch..Vzhledem k tomu, že jsem byla vždycky drobná, spíš až vyhublá a prsa taky zrovna ne velký a teď mám vetší pra, břicho pekně nafouklý, tak už to asi moc dlouho neutajím..Když jsem dřív mívala splasklý břicho..Kdy vám začalo růst bříško a nemohli jste dopnout kalhoty?
nancazivocich: kolik toho fenyklového čaje piješ?pomáhá to hodně? Máš vyloženě jen fenyklový nebo nějakou jinou směs ješě s něčím?díky za odpoveď..
smolinek: to si také říkám,abych už byla za 12 tt. ještě mě zbývají 2 tt, tak snad to uteče.. 🙂 😉

smolinek
3. čer 2008

lastep: jůů tak to gratuluji k těhu průkazce 😉 tak je to takovej ten první krůček ke šťastnýmu těhotenství (nebo jak to nazvat)

Já jsem včera začala špinit, ale koukala jsem se do kalendáře a v tuhle dobu bych měla mít zas menzes, tak snad to bude špinění od menzes.

Hancazivocich: Hanko, prosim tě kolik piješ toho čaje? Já jsem zkusila lízátka, ale moc nepomohly a dneska jsem si koupila ten zázvorovej čaj, normálně se má pít prej 3x denně. Stačilo mi když jsem ho ucítila a trochu se napila, tak sice pomohl, ale málem jsem se pozvracela. Ale během hodinky mám zase nevolnosti a snad horší než předtím.

lestep
3. čer 2008

ahojte.
smolinek: jak se ti podařilo dát vedle jména kolikátý jsi týden. nějak nevím, jak do toho? Poradíte mě někdo..Díky za gratulaci. také se určitě brzy dočkáš..Rychle o utíká..Snad tě to brzy přeje to špinění. Držím pěsti.. 😉

lisounek
3. čer 2008

lestep, jak mas nahore vedle uzivatelskeho jmena nastaveni, tak do nej kliknes a ono se ti objevi na vyplneni tabulka..das tam datum posledni menstruace a vypises vse co chces, aby se ti ukazovalo a pak das ulozit a oni se ti ty tydny pak budou automaticky ukazovat i menit vedle fotecky...(je to tam jak sis zadavala i fotecku)... 🙂

mabe
3. čer 2008

Ahoj holky, tak dneskav noci me zaclo pichani v podbrisku na prave strane a porad se me to drzi. Spineni je taky trosku vetsi. 😒 Asi se tam neco deje. Treba je to OK a mimi se uhnizduje. V patek bych mela byt 8tt, tak je to mozny.No ukaze se ve ctvrtek. Musim vydrzat. 😉

smolinek
4. čer 2008

lastep: 😀 tak teď si mě zaskočila, já to ani nevěděla vůbec jsem si toho nevšimla, ale nejspíš v osobním nastavení, já ani nevím v kolikátém jsem mi to doktorka ještě neřekla, ale podle poslední mensrtuace jsem tak v 5tt. Fakt netuším.

smolinek
4. čer 2008

mabe: to bude v pořádku, nesmíš plašit, jinak si něco ještě tím přivoláš. 😉 Mně taky všude píchá a pobolívá, ale zatim je vše v pořádku, nějaký změny se bohužel nedějou, třeba s mýma nevolnostma. 😝

lestep
4. čer 2008

ahojky.
lisounek: díky, konečně se mě to podařilo zadat, tak tam aspoň budu mít správně nastavené tt..
mabe: držím pěsti, uvidíš, žese uleví. Mysli na pěkný věci..Zbytečně se nestresuj..Pak je vše ještě horší..Vím to sama.. 🙂
smolinek: a kdy máš kontrolu u dr. by ti mohla potvrdit těhu?

mabe
4. čer 2008

Ahoj holky, uz jsem klidna. Vcera vecer jsem si dala hermankovej caj. Byly to asi zarazeny prdy. 😀 Takze v pohode. 😉

rkatka
4. čer 2008

Ahojky byla jsem 4 na IVF a konečně se to povedlo tak doufam že budu patřit mezi vás HCG (557) tak doufam ze to bude v pořádku. Jsem tu poprve tak nevim jak to tu chodí. Zatím akoj 😝 Katka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru