Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pavlina05
autor
16. kvě 2007

To by byl úúžasný dáreček. My bychom jej nadělili tchánovi - dědovi k narozeninám
Taky jsi unavená a chce se ti spát? Já jsem včera i dnes dorazila z práce a byla jsem strašně ospalá. 🤐

pavlina05
autor
16. kvě 2007

mihapiha , už jsi to někomu řekla, že jsi těhulka? 😀
Já jsem chtěla vyčkat tak do 12 tt, ale manžel tvrdí co bychom to prý tajili??? 😒
Jeho rodiče se pořád ptají co teda.... 😲
Švagrová čeká v září dvojčátka, tak se o tom pořád mluví.Ona nám to prozradila až v 16 tt, prý až když to měla jisté že je vše ok.
Já nevím, kdy to teda říci.
🙂

mihapiha
16. kvě 2007

Ví to jen manža, a dvě kamarádky, jinak rodičům to řekneme až když budeme mít průkazku, protože se to roznese rychle a já nechci pak někomu něco vysvětlovat, kdyby to náhodou nevyšlo. Jinak v pondělí mě to čeká oznámit v práci, takže další lidé přibudou. 🙂

mihapiha
16. kvě 2007

Jo, a jeste to ví sousedka a je tak natěšená, že mi posílá odkazy na kočárky a ted se na ně díváme. Jen se bojím toho, že každý bere jako, že fakt a nic se nemůže stát,ale .... Jinak nevím proč se ranním nevolnostem říká ranní, když jem i zle nejvíce večer, ale na zvracení to jestě není 🙂

pavlina05
autor
16. kvě 2007

Taky bych to řekla rodičům až budeme mít průkazjku a více jistity.
Já mám zatím jen tu spavost. 🙂

mihapiha
16. kvě 2007

spavost taky, pak slintám 😀 a večer je mi nevolno a prsa bolí furt celý den.... ted řešíme zda se může jít v těhu na melír,kamarádce jak byla na melír (jen pár pramenů) upadly vlasy, když byla těhu... musím si zajít, mám odrost ja k blázen

pufina
17. kvě 2007

Dobré ránko 😀 tak co Ammalko jak si dopadla u doktora? Víš já jsem právě snažilka nebyla, takže se s tím pořád ještě vyrovnávám, ale když tady vždycky čtu jak holky chtěj a tělo si říká něco jinýho tak jsem docela ráda, že jsem toto nemusela řešit. Pavlinko a to nemáš strach, že když to řekneš v práci a kamarádkám, že se to vašim nedonese? Právě řeším to samé a asi už to rodičům řekneme tento víkend, to bude masakr 😀

lifinka
17. kvě 2007

Ahoj Pavli, tak si představ, že jsem včera byla na gyndě a sestřička mi řekla, že HCG bylo v to pondělí 150 😲 ! Zaměnili mi výsledky 🙄 .A já zbytečně brečela, že?(v úterý po telefoně-negativní).Že prý jim volali z labiny! Takže na další návštěvu jdu hned v pondělí, doktor říkal, že mě vezme znovu krev a na ultrazvuku by to mělo být vidět.Že když HCG stoupne kolem 1000, tak je to už vidět, Hurá, Hurá. Pavli já si také zjistila poz.test v sobotu jako ty!!! Tak buďme šťastné, já už brečím jen štěstím. Měj se hezky pá Lída

pavlina05
autor
17. kvě 2007

Líííídoooo!!!!!! 🙂 😀 🙂 😀
To je super!!!! Víš, že mě to strašně moc potěšilo. Tak moc jsem šťastná za tebe!!!!
To snad není možné!!! Oni zaměnily výsledky????
To je suuuuuuuperrrrrrrrrrrrr!!!!
Moc ti gartuluji!!!!!! To hcg se určitě zvedne, rapidní rychlostí vylítne nad 1000!!!! Určitě!!!
Já měla v pondělí hcg 123,9 a dnes už 512,2!!!! Takže valí !!!! A ve středu jdu zase na krev a už mi prý udělá i ultrazvuk!!!!
Noc ti gratuluji!!!!!!!!!!!! A zase příjdi pokecat, teď už se jen budeme smáááát!!! 😀

pavlina05
autor
17. kvě 2007

pufina , no právě řeším jestli to říci nebo ne. Dle tvého profilu můžeme na tom našem těhu být podobně.
Já bych to nejraději řekla rodině až ve 12 tt.
Z práce - rtg- to nikdo neroznese. Ale mám strach , protože naše nemocnice je mala a tamtamy se řítí bleskovou rychlostí. A byla bych dost nerada, kdyby se to naši dozvěděli od nějakých drben!!!
Manžel to chce říci hned, nemá rád žádné výmluvy a lhaní.
No, nevím. 😵

pavlina05
autor
17. kvě 2007

Liduš!!!Slavíte???Moc ti to přeju 🙂

lifinka
18. kvě 2007

Ahoj Pavli, je je tak najednou fajn, jen mě trošku trápí píchání v podbřišku, taky to cítíš? Měly bychom být teda ve stejném týdnu, co? No já, vlastně jsem měla posl.m. 16,4.tak to by bylo 5tt.Co myslíš? A co v práci? Děláš nějaké tešké věci nebo ty jsi psala něco o rtg? Včera jsem byla s manželem na večeři, tak mě jen říkal:holčičky moje dobrou chuť a mě hrkly do očí slzičky. Jen aby to vydrželo, doktor mi napsal magnesko, untrogestan na zavádění a kyselinu listovou. A ty Pavli něco bereš? U mě je to asi jiné! No, v práci už řeší kdo za mě bude makat, jelikož mi bude napsaná co nejdříve neschopenka.Tak napiš jsem v práci do 17,00 tak se ještě ozvu. papa

pavlina05
autor
18. kvě 2007

lifinka
To je krááásný!!!To je hezký od mažela. 🙂 No my jdeme na večeři dnes, oslavit naše těhu.
Já dělám na rtg, ale už od úterý nesnímkuji a nevyskytuji se v záření a ani s pacientama. Sedím u počítače a starám se o chod žádanek atd. Lehounká práce.
Taky bych mohla jít na neschopenku hned, ale teď se mi nechce, ještě mi nic není (nemám nevolnosti).A snad nepřijde nic vážného!!!
Já byla včera na kvi a jdu zase až ve středu na krev a ultrazvuk. Snad už tam dr. něco spatří.
Já měla poslední MS 7.4.Neberu nic za léky, jen kyselinu listovou.
Jsem tak ráda za tebe, ještě že se spletli!!!!!
Já už v práci skončila, mám do 15 a 40 min. autem domů. 😀

konicek33
19. kvě 2007

Ahojte, za jak dlouho vas zacali bolet prsa od otehotneni? Muzou vas zacit bolet po 4 dnech od dne otehotneni? Ja mela menstruaci pred 12 dny, normalni jako vzdy, osmy den mela nechraneny sex-druhy den jsem ovulovala! ted mam uz 2 dny citlive bradavky.

pavlina05
autor
19. kvě 2007

konicek33 , no já jsem měla poslední MS 7.4., jsem těhule a nic mi zatím není. Ale tak od čtvrtka mám také citlivé bradyvky.
🤐

mihapiha
19. kvě 2007

Tak já mám citlivé prsa, ale ne bradavky. Tak nevím. Ale možné je všechno 😉

mandragora
19. kvě 2007

Holky já teda vůbec nemám citlivé prsa,ani mně nebolí ajsem těhu,jenom jsem unavená a mám furt hlad.jinak moooc všem gratuluju k těhu. 🙂

lifinka
21. kvě 2007

Ahoj holky,s těmi těhu příznaky, já snad měla vše! Hned 3den po styku mě vystouply bradavky, byly červené a hooodně citlivé, pak se k tomu přidala zácpa 😒 , a po 10dnech mě začly táhnout prsa, jsem zvyklá spát na břiše, ale to je hrůza, jak ty prsa bolí 😝 .Takže některá pozná, že je těhu brzo po styku, mě třeba vyšel poz,test 12den po styku, byla jsem z toho hotová takže mám doma schovaných 8ks poz. testů 🙂 , možná se divíte proč , ale za 4roky snažení jsem nevěřila! 😀 tak se holky opatruje papa

lifinka
21. kvě 2007

Ahoj Pavli, tak mě dnes večer drž pěstišky, jdu k doktorovi,bude brát krev a taky se chce podívat, jestli už něco bude vidět 😀 , jsem taková nervózní, z toho dnešního večera, nevím co budu dělat, jestli tam něco uvidím na tom ultrazvuku 😉 zešílím!!!!radostíííí!tak jdu makat papa 🙄

katkaz
21. kvě 2007

Ahoj holky, všem velké gratulace. Vlastně ani nevím, jestli k vám patřím, ale doufám, že jo. Poslední MS 13.4. těhu asi od 1.5. // jsem našla 14.5. ale sestra mě objednala až na 13.6. tak zatím jen čekám a závidím vám, že už to máte potvrzené od Dr.Ještě otázečka - na krev se musí na lačno?

janina84
21. kvě 2007

Ahoj holky, moc vam vsem gratuluju a doufam, ze se k vam brzo pridam. Potrebovala bych poradit, jaky test je podle vas nejlepsi. Ja mam nejaky blby, jednou je tam carka trochu videt, pak vic, pak skoro vůbec. Po me minule zkusenosti jsem se rozhodla, ze testum nebudu verit, navic je dost brzy, ale abych to rekla strucne, kvuli nejakym zdravotnim vecem to potrebuju vedet. Dekuju za odpoved

pani_nufikova
21. kvě 2007

Pavlina05: Ahojky - jsem taky z Brna:o)))Má zkušenost mi velí - raději nic neříkat - alespoň do toho 12 týdne. Doporučují to doktoři -a myslím, že je to - obzvlášť v dnešní době - tak nějak v prvním těhotenství - lepší. Tolik jsme se těšila - prožívala to od úplného začátku a nevěděla - že se to může stát - ale asi je to tou uspěchanou dobou. Vůbec mi celé to krátké (9.týdnů)těhotenství nebylo. Ale už je to za mnou a snažilkujeme se zase.

ammalka
21. kvě 2007

Holky a jak je to s těhu v začátcích a sexem?

edimon
21. kvě 2007

Ahoj holky 😉

...vy jste se tady tedy rozepsaly 😉 ...moc bych vám všem chtěla popřát k těhu...moc moc....a přeji hodně moc zdraví, ať jste všechny i s miminkama v pořádku 😉

...holky, jedinné těhu příznaky které jsem měla bylo to, že jsem byla více nervózní a po večírku (ač jsem zase moc nepila 😕 ) mi bylo dost nevolno...jinak co se týká prsou, tak to asi od 5tt jsem začala vnímat větší citlivost...ale je to určitě všechno individuální...jsou holky, které třeba do 5měsíce skoro neví, že jsou těhu 😀

Katkaz...na lačno je asi lepší...ale ne druhou stranu...já když jdu k lékaři na kontrolu, tak si vždy dám minimálně jogurt, jinak by mi bylo zle.....dej si jen něco lehkého (rohlík)...to tomu nemůže vadit 😉 ..sestřička mi taky řekla,ať si klidně něco dám, aby jsme netrpěli hlady 🙂

janinko 84...jestli testům nevěříš, tak si zajdi ke svému lékaři (stejně by jsi měla, když máš pochybnosti)...Když mu řekneš, že máš podezření na těhu a nevíš (i díky nejasným testů), tak ti udělá krevní test a ten ti to řekne jednoznačně.

pani_nufikova...tak přeji hodně štěstí ve snažilkování 😉 Máš pravdu, že je lepší počkat,ale někdy to prostě dost dobře nejde. Stejně ani po 12tt není nic na 100% 😒 ...takže děj se vůle Boží...a okolí tě alespoň může podržet 😉

ammalka...tato otázka mě zajímala taky 😀 ...nastudovala jsem si v odborné literatuře...že pokud neděláte psí kusy, tak by to neměl být problém..ale někteří lékaři prý doporučují první 3m těhu v období očekávané menstruace abstinovat...nevím 😕 Já se přiznám, že když jsem se dozvěděla, že jsem těhu, tak jsem se podvědomě do žádných hrátek nehnala..(trochu obavy), ale pak jsem zjistila, že ty prožitky jsou díky hormonům jetšě lepší 😀 ...takže se neboj....něžný sex ti nemůže uškodit...pokud nemáš nějaké problémy.

lendyy
21. kvě 2007

Ahoj "těhuláči" - mám takový skromný dotaz.
Od pátku hlásí těhu testy //. Hurááááááááááááááááá 😀
A tak se Vás chci zeptat, kdy jste šli nejdříve k doktorovi, jak to probíhá?
Kdy ultrazvuk a kdy průkazka a tak? Napište někdo jedné zvědavé babě 😀
A taky se chci zeptat - jak se počítají ty týdny. Od poslední menstruace?
Takže, když byla poslední 21.04.2007 - tak jsem ve 4 týdnů?
Díkas za veškeré bližší informace o těchto začátcích, patřím v tomto oboru mezi "nezkušené" 😀

ammalka
21. kvě 2007

edimon, žádné problémy právě nemám, zatím jsem tedy u dr. ještě nebyla, ale půjdu tam, psí kusy určitě neděláme 😀.

pufina
21. kvě 2007

Ahoj holky, tak o nás už to všichni vědí, chtěla jsem taky počkat do 12. týdne, ale vzhledem k tomu, že se chceme už v červenci brát, takže se každý zeptal a lhát jaksi neumíme 😀 takže jak říká Edimon asi děj se vůle boží. Doufám, že jsem tím nic nezakřikli, protože všem pak vysvětlovat, že je něco špatně by bylo asi hodně zlý.

Ledyy, mě doktor pozval až 2 týdny po vynechání, krev mi nebral - prostě se jen podíval jestli je to uhnízděno v děloze a nashle za 2 měsíce, kdy mám přijít na krev a pro průkazku, takže ze své zkušenosti doporučuji se na 1. prohlídku moc netěšit pokud je to takhle ze začátku, ale na druhou stranu si myslím že je všechno v pořádku, když mě nikde nehoní po vyšetřeních.

edimon
21. kvě 2007

ammalko...tak beze strachu 😉

pufi...určitě si nic nezakřikla...musíš věřit tomu, že ty i mimi budete vpořádku 😉

Holky, s ostatníma holkama jsme zjistily, že každý dr to má jinak. Já jsem k němu šla cca týden po vynechání MS. Udělala mi UZ a protože nic neviděl, tak mě poslal na krev. Když mi zjistili, že jsem skutečně těhu, tak si mě pozvali cca za 12 dní. No a to už pan dr viděl že je vše na svém místě. cca za 4 dny jsme šla na krev a pro průkazku, ale u spousty ostaních to bylo mnohem později..takže záleží na každém dr 😉

ammalka
21. kvě 2007

holky, mě to nebaví v práci, od té doby, co jsem těhu, tak mě to tu neba a je mi pořád špatně, já to do čtyř snad nevydržím!!! 😢

pavlina05
autor
21. kvě 2007

ahoj holky!!!
lifinka už teď začínám držet pěstičky!!! A přeji, ať tam ten doktor něco uhnízděného vidí!!! 🙂 A ty pak dej vědět!!! Já jdu na ultrazvuk ve středu a taky jsem zvědavá co tam uvidí.

pani_nufikova , taky z Brna!!! Já bych to neříkala do 12tt, ale nešlo to!!!V práci jsem na rtg, tam je záření a já to musela říci. No a když to ví v práci, tak by bylo docela nefér to říci rodičům. Takže jsme jim to o víkendu řekli s tím, že jsme v začítcích a že ....... 🤐 Děj se vůle Boží.
Já se snažím nemyslet na nic špatného, co by se mihlo stát.
(Ale kdyby ....., tak to tak as mělo být,....... 🤐 )No snad ne!!!!!
pani_nufikova a jak jde snažilkování. ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru