Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

dzej
22. zář 2007

sisstin a jakej máš recept na ty chutě?? Po 17h nejíst to bych asi umřela jak hlady tak chutí. Dřív to bylo v poho, ale teď jak mi už není zle tak bych pořád jedla... 😖

anngie
22. zář 2007

to já zase když se nenajím tak je mi ukrutně špatně,a nejhorší je že to přichází z ničeho nic. Prostě najednou se mi dělá zle a ani nemám chuť ale musím něco sníst, protože je mi fakt blbě. To jsem taky předtím neměla, v poho jsem vydržela o hladu celé odpoledne když bylo třeba.

sisstin
22. zář 2007

dzej: v těhu jsem to nedržela 😉 ...ale jinak..jde o zvyk..první dny je to fakt hustý..to jdete spát a zdá se vám o žrádle 😅 , ale pak to přejde 😉

dzej
22. zář 2007

anngie já když se nenajím,tak je mi taky hned zle a musím se najíst. Mám u sebe vždycky nějakou tatranku nebo něco, když náhodou není po ruce jídlo. sisstin tak to jo, já myslela, že i teď po 17h nejíš 😀 já mám problém teď s chutěma...to je strašný

sisstin
22. zář 2007

dzej: teď žeru jak prase 😅 😅 😅 i v noci, když se probudím..a musím čůrat..tak po cestě něco sežeru 😅 😅 😅

dzej
22. zář 2007

no, ale koukám, že vážíš to, co já teď 😀 takže si myslím, že jsi na pohodu, jen máš velkej pupík, to je vše.

sisstin
22. zář 2007

dzej: no já jsem zas mrně víš 😉 asi 158 cm..tak ty kg jsou na mně jinak poskládaný 😅

anngie
22. zář 2007

Jsou to strašný stavy toto: když se najím tak už nevím kdy bych přestala a většinou se přežeru. Jako třeba: večer v devět na mě padne ukrutný hlad tak si jdu nakrájet do mističky ovoce: 2 jablika, broskev a hroznový víno. A je to tak výborný že žeru a žeru a žeru a pak ležím a hekám páč mě tlačí žaludek....a naopak ale to už jsem psala 😀 nějak to nemůžu ukočírovat 😀

sisstin
22. zář 2007

anngie: to jsi jak já..buď mi je špatně z hladu nebo z přežrání 😅 😅 😅

anngie
22. zář 2007

sis: ty už jsi na rozsypání koukám, jak se těšíš na porod? jééé a budete mít kluka! já chci taky kluka a pokud bude tak to bude Petr 😀

dzej
22. zář 2007

anngie a v jakým jsi měsíci?? Nemáš to u sebe napsaný

sisstin
22. zář 2007

anngie: nooo..ještě mám trošku čásek si furt říkám..mně se rodit nechce 🙄 😅 😅 😅 no my máme Petera... 😉 s e 😅 páč budeme žít na Slovensku 😉

dzej
22. zář 2007

sisstin no a to jméno není problém tady v ČR, mám na mysli, jestli to nemusíš někde speciálně ohlašovat nebo tak...

sisstin
22. zář 2007

dzej: teď jsou platná všechna jména, která jsou v kalendáři..a ne jenom českém 😉 jinak my museli jen na matriku kvůli příjmení, když nejsme manželé..ale tam po nás jméno-jako křestní-ani nechtěli 😉 jen jaký bude mít příjmení 😉 na jméno už papír mám taky..v dnešní době to může být už vše..co má význam i v cizině..ale je jasný, že ne třeba jablko a podobně 😅

dzej
22. zář 2007

no my taky nejsme vzití a ani neplánujem, příjmení bude mít po taťuldovi, slyšela jsem, že je kolem toho běhání ☹ kdyby to byl kluk, tak David, to je v pohodě, ale že nám řekli, že holčička, tak právě přemýšlím o nějakým jiným jménu než českým.

sisstin
22. zář 2007

dzej: nic to nebylo..jen jsme došli na matriku, řekla jsem, že chci uznat otcovství nenarozeného dítěte..dali jsme občanky a rodný listy..paní to natukala do PC, my to podepsali..a to bylo celý 😉 záležitost 10 minut 😉

anngie
22. zář 2007

dzej:protože jsem zatím nebyla u doktora a nemám to na 100% potvrzené. Na 99,9% jsem na konci 5.týdne (podle mých propočtů). V úterý mám prohlídku a pak to tam dopíšu 😀

tlap.ka
23. zář 2007

teda člověk je chvíli bez netu a skoro se nemůže dočíst 😉

tak k tématům, co tu probíráte, abych se zase chytla 🙂
- cvičení - to je můj problém, já se prostě nedokopu, nějak mě to samotnou nebaví 😉
- jídlo - jo tak to mě baví dost a to v kteroukoli hodinu, i když je fakt, že mi nejede sladký tak jako dřív - naštěstí 😉
- s taťuldou taky nejsme svoji,tak doufám, že všechno proběhne v pohodě 😉
- no a nakonec věk - asi tu jsem nejstarší jak jsem to tak četla - 31 😉

micanek
23. zář 2007

anngie: právě jedu s nemocnice, jelikož jsem začala špinit. Takže zítra musím na další testy jestly se zvětšuje HCG. Asi mě raní.....
Když jsem to zjistila, tak jsem myslela, že umřu....

cibule
24. zář 2007

Micanek: Tak ať je už všechno OK 😉
Jinak já taky tak k tématům.
Jsem vdaná, je mi 26, civčit jsem nikdy necvičila, když nemám nevolnosti tak přímo žeru a chutná mi skoro všechno kromě masa a vajec 😉

tlap.ka
24. zář 2007

micanek neboj, všechno dopadne dobře, musíme to mu věřit všechny, tka hlavu vzhůru 😉

micanek
24. zář 2007

Tak jsem byla dneska na těch testech a ve středu budu vědět, zda se mi HCG zvětšuje. Doktorka mi řekla, že bych zrovna teď měla období měsíčků, tak ať se nelekám že to může bejt proto. Mám akorát na 3 měsíce zalehnout nohama nahoru. No to jsem teda zvědavá, jaká bude země bečka. To bude fakt HNUS. Doufám, že mi ve středu řeknou, že to jde nahoru. Včera jsem to strašně ořvala. Prej domeček na miminko je velkej 4mm.

tlap.ka
24. zář 2007

no ležet 3měsíce s nohama nahoře není nic moc, ale zase co bys pro mimčo neudělala, že jo 😉 hlavně nebreč a snaž se být v klidu, i když je to těžký, ale všechno dobře dopadne 🙂

já jsem dneska podle ultrazvuku 12+2tt a až dneska je mi nějak divně od žaludku,ale asi je to tím, že zítra jdu na ten NT ultrazvuk, i když jsem zvědavá,co vlastně bude, protože mi kamarádka říkala, že tady u nás ten lepší(a dražší) ultrazvuk nemaj,tak nevím, asi to všechno budou zase zkoumat tím vnitřním ultrazvukem. Mám zase zvláštní pocit, protože mimčo je fakt kliďas - nezlobí - bere na mě ohled,takže mi je fajn a není mi vůbec nic, tak mám někdy pocit, jestli tam uvnitř vůbec někdo je, no uvidíme zítra - snad dopadne všechno dobře 😉

sisstin
24. zář 2007

tlap.ka: to NT už se dělá přes břicho 😉

micanek
24. zář 2007

tlapko: Už teď mě to neba.... ráda pořád někde trajdám, mám ráda lidi kolem sebe a najednou jen gedím u počítače. I babička nám vaří...(to mi ale vůbec teda nevadí)...

sisstin
24. zář 2007

micanek: mě to taky už neba..furt sedět doma 🙄

tlap.ka
24. zář 2007

tak to jsem ráda 😉 i když je fakt, že ten vnitřní ultrazvuk není nic hroznýho 😉 připadám si jak tydýt, když někam přijdu a vlastně ani nevím, co mi budou dělat a jak hodně se mám svlíkat 😉 to bylo u obvoďačky to samý, když mě vyzvala, ať si odložím - hned jsem se jí ptala, jak moc 😉 no ale u dalšího mimíse za pár let už budu zběhlá ve všem 😉

sisstin
24. zář 2007

tlap.ka: na normoš UZV si musíš jen hodně stáhnout kalhotky a kalhoty..hodně pod kyčle 😉 jinak se připrav, že ti toho třeba ani moc neřeknou..ani nedaj fotku..tak abys nebyla zklamaná 😉 pro ně je fakt důležitá hlavně ta šířka NT 😉

micanek
24. zář 2007

Včera mě to vnitřní sono dělal. Ani jsem to necítila, ale taky jsem se strapnila. Viděla jsem obrazovku, tak jsem si myslela, že mě budou jezdit přes pupík. tak jsem si lelhla v kalhotkách. Najednou vedle mě držel kolík 😵 a ptal se jestly si sundám kalhotky..... 😵 😵 😵

Siss: Co je to prosímtě zase to NT?

tlap.ka
24. zář 2007

no já snad ani nepotřebuju obrázek,mně by stačilo, kdyby mi řekli, že je všechno tak, jak má být 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru