Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ludka77
16. lis 2008

Ďakujem. Nevieš mi povedať kedy bude doktor presne vedieť že je dieťatko tam kde má a nie mimo?

g.johnson
16. lis 2008

wsmoulinkaa:Ahojky.Moc děkuju za radu,hned zítra ráno to zkusím.Včera večer jsem si dala banán a hned šel,ráno chuť na banán a opět šel.Takže banány už ani při chuti. 😀 S tou sušenkou to zkusím,ikdyž já sučenky nerada,ale mléko za studena,to mám ráda.
zuzkaxx4:Děkuji za podporu Zuzi a taky držím pěstičky. 🙂

hrozinka
16. lis 2008

ahojky maminky, mám na vás prosbu, byla sem na vyšetření těhu cukrovky a nemůžu se dobrat výsledku jestli ji mám nebo ne 😢 , do průkazky mi to dr napsal tak zvláštně, že se v tom nevyznáme. můžete mi někdo poradit díky.
první hodnotu na lačno mám 4,8mmol/l, po hodině 6,7 mmol/l a po 2 hodinách 4,1mmol/l
moc děkuji

evka_
16. lis 2008

ahojky hrozinko.... viem ze to sem nepatri... ale ako som zbadala ten nick... mozem sa ta opytat, pouzivas ho este niekde? (jednu hrozinku som poznala z jedneho serveru, ktory ale s tehotenstvom nema nic spolocne ;) )

hrozinka
16. lis 2008

evka pokud vím, tak ho mam jen tady 🙂

evka_
16. lis 2008

🙂 tak potom mas nickovu menovkynu... ale ona tusim bola Hrozinka30 ;) a bola niekde kusok od Ostravy myslim...

nevadi, drzim palceky a prajem krasne tehotenstvo a este krajsie babetko 😵

nech sa ti dari...

Inak co sa tyka tych hodnot na cukrovku, myslim, ze ich mas OK. Ja som mala okolo 5,9 tusim (neviem najst ten papier s vysledkami)... a vsetko bolo v poriadku... problem je ak su tie cisla daleko vyssie...

asanaa
16. lis 2008

Ahoj holky můžu??U nás se povedlo na první pokus 😵 jenže teď nevím kdy se mám objednat k doktorovi na ultrazvuk,kdy už pozná jestli je mimi tam kde má být a bije mu srdíčko???Díky moc 😅

cilka2
16. lis 2008

ahojte baby , mám dnes 13-ty deň po KET , menzes som mala dostať 09.11., zatiľ som chvalabohu nedostala , test mi však včera ráno neukázal nič.
môžem byť aj napriek tomu tehotná? ☹

celine
16. lis 2008

cilka2, ja som si robila test po 9 dnoch meskania a ledva ledva som tam videla druhu / (a aj to davno po limite) a bola som tehotna 😉

vendy05
16. lis 2008

celine a kdy jsi měla ovu víš? 😕

celine
16. lis 2008

Hmmm, tak to si vazne nepamatam, ja mam totiz za sebou dva missedy a to testovanie som robila pri tom prvom, pri druhom tehu a aj teraz som to uz zistila hned aj bez testu 😉

vendy05
16. lis 2008

a jak? jsem asi tupec, ale to jsi si prostě byla tak jistá??? to je krásný... jinak moc gratuluji k těhotenství...

celine
16. lis 2008

vendy05 dakujem. Hned od zaciatku ma boleli prsia, mala som taky mliecny vytok, strasne som sa vyhadzala a zacala som mat chute na nemozne kombinacie alebo na nieco, co mi dovtedy vobec nechutilo 🙂 Teraz sa uz pridruzili aj celodenne nevolnosti ☹

vendy05
16. lis 2008

celine tak to je fajn, to je super a jinak ty jsi sledovala hlen nebo čípek před otěhotněním????

celine
16. lis 2008

vobec nic som nesledovala, predtym som 2x otehotnela po hormonalnej stimulacii a teraz.... vobec sme sa planovane nesnazili, mala som prejst k novemu lekarovi, odbornikovi a zrazu.... nabehla som k nemu rovno tehotna .Ako to on nazval: Ideme rovno do boja.Priroda je nevyspytatelna. 😉 Ty uz si tehulka alebo snazilka?

cilka2
17. lis 2008

celine , ďakujem za povzbudenie...
tak dúfam , že zajtra mám ísť na krv aspoň tá už niečo ukáže...
bola som 3 krát na iVF vtedy som dostala menzes vždy aj skorej a teraz nič...
na štvrtý deň od transferu ma veľmi bolelo brucho ako na menzes asi 4-5 dní a potom to prešlo
tak uvidíme , len ten test ma odradil, robila som si ho na 7 deň od vynechania menzesu

jankapavol
18. lis 2008

Ahoj holky,

jste-li nekdo milovnikem bizuterie,nebo by jste nejake takove zene rady udelaly radist(Vanoce,plesova sezona...),mrknete na moje stranky.Moc rada pro Vas neco vyrobim.
Nausnicky od 50kc,privesek na mobil ci klice taky za 50kc.
Reknete barvu,k jake prilezitosti sperk chcete,do jake ceny...

www.janka.webgarden.cz/sperky

ludka77
18. lis 2008

dievčatá kedy ste boli prvýkrát u doktora po tom ako ste zistili, že ste tehulky?

ludka77
18. lis 2008

mňa vlastne zaujíma to či vás kukal aj z vnútra alebo len normálnym ultrazvukom

jankapavol
18. lis 2008

ludka:jestli myslis po embryotransferu,tak ze zacatku by na normalnim UZ nebylo nic videt.urcite to treba sledovat vaginalnim UZ a i to ze zacatku trva,nez na nem je videt gestacni vacek

ludka77
18. lis 2008

mamina sa bojí že keď tam pôjdem že ma bude od spodu rípať. (vieš prvé vnúčatko 😀 ) Tak som z toho dostala taký strach, a asi tam pôjdem až niekedy v 8 týždni. Či mám skôr?

sisaha
18. lis 2008

ludka, ja som v rovnakom 6tt ako ty a dnes som bola 1x u doktorky. Nemam pocit, ze by sa rypala 🙂, skontrolovala iba krcok ci je zatvoreny a urobila sono. Dalsia kontrola aj s odberom krvi ma caka o 2 tyzdne. Takze ziaden strach. Ja som bola zvedava, ci je embryo na spravnom mieste 😅

jankapavol
18. lis 2008

ludka:vsak si delej testy a uvidis,ne?neboj,to neni rypani🙂ale to ti delali IVF a ani ti nerekli,kdy mas jit k doktorovi?
holky,moc vam drzim pesticky,at vam to klapne.

kiert
18. lis 2008

Caute. Rada by som sa pridala do konverzacie a zaroven sa nieco opytala. Dnes som ocakavala menstruaciu, ktora neprisla, ale uz pred tyzdnom som mala take zvlastne pocity - tlak v podbrusku, palciva bolest prs a tak som si vcera, aj dnes urobila tehotensky test, roznej znacky a oba vysli jasne pozitivne asi do min. Je predsa nejaka moznost, ze aj tak nie som tehotna? Kedy je najvhodnejsia navsteva gynekologa na potvrdenie tehu? Ak som tehotna, tak som v 4 tt., to je asi este velmi skoro, ze? Vdaka za odpovede 🙂

micanek
18. lis 2008

kiert: spíš těhotná jsi, než nejsi 😀 .. jinak dr ti vezme krev a potvrdí ti těhu, podle hcg .. ale knížku dávají až kolen 10t až je hcg větší, než 5000 a jsou si jistí, že plůdeček se drží.¨Pokuď nezačneš krvácet, tak první ultarzvuk je kolem 12 týdne .. to už jde plodeček vidět. 😀

kiert
18. lis 2008

micanek a na odber krvi mam este tiez nejaky ten cas pockat? Resp. mozem sa objednat na gynekologiu uz teraz, potreboval by som to vediet na 100 % cim skor, kedze akurat mam nastupit do novej prace.. a neviem ako sa mam zariadit. Nechce sa mi ani verit, ze mozem byt tehotna, ak som, tak sa to podarilo na 1. krat 🙂

jankapavol
19. lis 2008

micanek:mne treba krev vubec nebral...proste mi delal UZ dokud nevidel vacek

cheeky
19. lis 2008

Caute kocky..no mne vysli tiez // ale ked som isla lekarovi na krvne testy,sestricka mi len povedala,ze oni testy z krvi nerobia a ze ked mi to vyslo na domacom teste z mocu,tak to mam brat tak,ze som a prist,ked bude nieco vidiet na UZV,ked som sa jej spytala,ze kedy by to mohlo byt vidiet,len pokrcila plecami a povedala,ze neskor..a na otazku,ze co mam robit,ked si chcem byt ista,ze to je fakt tehu a nie nejaka choroba mi povedala,ze sa mam proste spravat ako tehotna a prist o nejaky cas..tak som bola dobre nastvana.. 😒

mili84
19. lis 2008

Ahoj holky, snad mi poradíte, třeba i z vlastní zkušenosti: Už 3.den mám na testu slaboulinkou 2.čárku, MS měla dorazit včera, ale místo toho jen slabě špiním ... Když jsem to volala doktorovi, sestra mi řekla, že je zbytečné, abych chodila, že stejně by nebylo nic vidět..ale já mám jen strach, aby byslo vše v pořádku, pokud těhu jsem a špiním...Dle poslední MS bych teď byla už 5tt, mám dlouhé cykly, dnes jsem 35DC.. Nemáte někdo podobnou zkušenost?? Myslela jsem, že si mě aspoň sestra pozve na krev, ale ona miřekla, že mám přijít, až mi MS vynechá 10 dní...tak já nevím, zaráží mě ty // na testu a moje špinění 😢 Myslím na to celý den, ještě jsem si dělal test odpoledne a ty // tam fakt jsou (i když slabé - mám to v albu)... celý tenhle cyklus mám prostě jiný než ostatní- týden před MS vždy špiním a pak přijdou dva dny slabého a pak 2 silného krvácení a tenhle měsíc nic...v den toho silného krvácení se mi objevilo o šlinění...vůbec si nevím rady, jestli s tím mám něco dělat nebo já nevím.....

ludka77
19. lis 2008

jankapalko nie IVF. A testiky boli všetky pozitíne.
ja pôjdem k tomu dokimu až v 8 týždni ak to nevydržím tak pojdem už budúci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru