Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

anngie
1. říj 2007

dan: jsme to nedopovídali s tou porodnicí. Jestli chceš rodit v Praze tak se musíš někam zaregistrovat. To máme asi nastejno, tak jsem myslela že když se taky rozhodnu pro Prahu a pro stejnou porodnici jako ty, tak bysme se třeba mohli jít zaregistrovat spolu, pokud tedy nepůjdeš s manželem 😀

anngie
1. říj 2007

venuss: tak si udělej test, zkoušela jsi to? já to poznala podle testu, protože mi vůbec nic nebylo akorát MS se nedostavila.

micanek
1. říj 2007

O bydleni z rodiči, nobo z někým... Z manželem máme v plánu na jaře začít stavět. Teď bydlíme v malilinkém domečku.Naše babička bydlí v Brně a když jí je smutno, tak přijede k nám. Takže 11 měsíců v roce je u nás. Je provda, že ten domeček se stavěl pro ni, tak musíme držet hubu.
Je to ale opravdu hrůza. Jsem takovej samorost a nikdy jsem si nenechala od nikoho do něčeho kecat.... teď no hrůza. Je mi zle, jdu ven pověsit prádlo, babička si na zahradě čte a ani ji nenapadne, že by mi šla třeba pomoct. Aspoň s tím prádlem.
Když náhodou uvaří, tak si pak okolí stěžuje že nám musí vařit a apřitom je tak stará. Je jí sice 78, ale je to čupr bábička. Má rozhodně víc elánu, než já ( teď). Al emanžel jí v práci a chodí večer domů. 2 teplá jídla denně vůbec nevyžaduje ajá stejně nic nepozřu....
No... nedokážu si představit, AŽ PŘIJEDU DOMŮ Z PORODNICE z Micánkem a bude se mi do všeho pléct.... nejhorší je to, že tady na to jsem vcelku nervák...

venuss
1. říj 2007

anngie: Test jsem si dnes dělala,ale je ještě brzy,ke styku došlo 26.9.2007 a 29.9.2007,takže je vážně ještě brzo.udělám si ho v sobotu,to už by mělo být akorát,ne?Jsem četla že po 10 dnech od styku.

anngie
1. říj 2007

ven: jojo po deseti dnech to většina těch testů pozná podle nějakýho HCG v moči 🙂 my teda měli ten osudnej 19.8. a test jsem si dělala 3.9. a už byl pozitivní. Jenže jsem měla 5dní zpožděnou MS a to mi bylo divný protože jsem to mívala přesně. Jinak bych to asi dodnes nevěděla protože mi vlastně nic neni, až na ty prsa. Ty mě bolí od začátku a dokonce mě to v noci i budí 😀

venuss
1. říj 2007

anngie:Tak to mě zatím nic nebolí,i když je pravda,že bradavky mám nějaký citlivější,ale nějak tomu nevěnuju pozornost.A taky mi je jasný,že nám to může nějakou dobu trvat než otěhotním.ale myslím,že nic nezkazím,když půjdu zítra k doktorovi,nebo myslíš,že mám počkat do příštího týdne?

kacka.va
1. říj 2007

venuss: doktor tam stejně nic neuvidí, leda by ti odebrali krev a i tak tam bude ještě málo látek.

venuss
1. říj 2007

kacka.va:takže tam mám jít spíš až třeba příští týden?Já jen,že mě sestřenka straší,že to není dobrý,když jsem ještě nedostala menstruaci a že si myslí,že ani nemůžu otěhotnět,což teda já si nemyslím,nebo aspoň doufám,že to tak není.

kacka.va
1. říj 2007

doktor na utz uvidí něco až tak týden po tom, co jsi měla dostat MS. S tou sestřenkou to moc nechápu, proč bys jako nemohla otěhotnět?

venuss
1. říj 2007

o.k. já si to myslela,že to bude mýlná informace.tak děkuji moc za radu.měj se hezky.papa

danca27
1. říj 2007

Ahoj An tak s tou porodnicí se určtě dohodneme🙂 stačí říct kam no😀
Micánku :::tobě vůbec nezávidím protože jsem v tom žila a vydržela jsem to dva roky uff fuj tajbl hrůza☹ takže dost dobře chápu ty nervy a jak ti je a to ti ještě teda musim napsat že pro změnu u nás to bylo tak, že skorotchyně vždycky jeden týden byla u JEHO ségry a ten další týden jeho ségra přijela s rodinkou s malým chlapečkem co zlobil jako čert a manželem a ona celej ten víkend ječela jak kráva🙂))takže to jsem ještě v tý době dělala noční tak jsem moc nespala a tak to bylo furt prosimtě neječ atd furt dokola až jsem se nas.... a šla do prd...🙂 no🙂
Kdybys viděla jak jsme se hádali jako psi s ní...A to tam byla jen jednou za 14 dní. Někdy třeba byla úplně super a někdy na zabití a no ještě k tomu všemu JČ no totální katastrofa tam žijou jak za krále klacka...myslím na vesnicích ..fuj to fakt nebylo nic pro mě😀DD.Jsou to lidi s úplně jinou mentalitou a někdy mi připadalo že jsem úplně v jiným století ty jejich zastaralý názory jako že svatbu platěj nevěsty rodiče atd spousta dalších keců no...směšný fakt🙂)))
Oni ty tepláky nosit každej den topit v kotli a hrabat se v hlíně...v zimě vstávat do 16 stupňů, protože vyhoří kotel a zatápět a vůbec skládat uhlí a dřít jak kráva to teda žádnej med...nejsem žádná fiflena nebo tak něco , ale když jsme byli v -10 řezat dřevo..????
Jinak ona tvoje babička si asi říká že se nadřela dost a proto to ona v životě NEPOCHOPI to je jak tam ty burani to samý....
Já absolutně neuznávám to jako tam že ženská má bejt u plotny a makat doma sama a chlap kolem domu to byly neustálý dohady...Jé to jsem se rozepsala, ale jak píšu tvojí situaci úúúplně chápu.....78 let to je dooost dobrej věk🙂))

kacka.va
2. říj 2007

danco, anngie a kam plánujete do porodnice? 😉 mě to za chvíli taky čeká jít se někam zaregistrovat.

micanek
2. říj 2007

Tak jsem dostala ještě pořádnou rýmu, škrabe mě v krku a je mi zle.... no to jsem to dopracovala... 😵
Může s enějakej lék brát v těhotenství? Radši si nekapu ani do nosa.

danca27
2. říj 2007

Ahoj Kačko já bych chtěla do Apolináře.....ještě jsme se s Anngie nedomluvily... 😒 ale bude to chtít po tom 12 týdnu tam přímo asi zajít.....jé ty už jsi 13 týden tak to gratuluju už je to teda mimíš se vším všudy:DDD
Míčánku čaj ležet v klidu a panadol maximálně!!!

kacka.va
2. říj 2007

danco, já chci taky k Apolinářovi 🙂

sius
2. říj 2007

Tak uz to mam potvrzene od doktora. Videla jsem mimi na ultrazvuku...pekne s sebou mrskalo🙂) Jsem asi v 3 tydnu a termin mam 31.05.2008
Vcera jsem snedla klobasu...ja cunik...mam chut na samy hnusarny🙂

kotatko.nejvetsi
2. říj 2007

take se hlasim zitra to bude 14tý týden 😉

anngie
2. říj 2007

Ahoj, holky jsem taky pro Apolináře nebo pro Podolí. Takže Kačko a Dan můžeme se domluvit. Ty budou koukat až tam dorazí tři těhule najednou 😀
Mic: s těma lékama, mě brali hrozně záda a na gyndě mi řekla že můžu jedině paralen. Takže ten si dej určitě a kapat do nosu snad nevadí ne? a bereš vitamíny? Já beru Calibrum BabyPlan.
Jinak vítáme Sius a Kotátko - Sius, gratuluju k miminkovi 😀

danca27
2. říj 2007

Sius a Kotátko tak to gratulujuuuu🙂 vítáme vás tady už je nás víc😀No já zatím teda nemám žádný vitamíny protože beru Letrox 50 takže jen tak nějaký nemůžu protože tam je jód ale snad mi dr řekne ve čtvrtek ..Holky jd se mnou manžel poprvně🙂 mně bude asi trapně nebo já vůbec nevim...jaký to je když tam jde s vámi???A může vůbec???

kotatko.nejvetsi
2. říj 2007

danca a angie dekuju moc za gratulaci

anngie
2. říj 2007

dani: určitě může s tebou proč by ne? Taky ho chci jednou vytáhnout. Proč trapně, je to tvůj muž a zná tě nejintimněji tak co. Třeba ho budeš mít u porodu nebo nechce?
S tou porodnicí holky navrhuju abychom počkali do konce prvního trimestru a pak bych tam zavolala a zeptala se na to. Myslím že to bude akorát. Co vy na to?

kotatko.nejvetsi
2. říj 2007

danca: se mnou pritel chodil skoro porad u naseho prvniho mimi, i u porodu byl a byla jsem za to moc vdecna a ted bude take, ja sem mela vetsi pocit bezpeci ale kazdy chlap je jiny a ne kazdy to vydrzi

danca27
3. říj 2007

Ahoj holky Ann to víš že musíme počkat🙂do toho 12 týdne já určitě🙂 hlavně aby bylo všecko v pořádku🙂jinak nevím vubec jako to tam přijdeme spolu nebo počká v čekárně a pak ho zavoláme nebo jak?....Já teda vubec nevim jak to chodí🙂))No a jinak miláček chce být u porodu ..pfff o ufff já vim podpora, ale aby pak na mě nekoukal tak divně přece jen z TOHO lezou divný věci....🙂))
Kotátko tak to jsem na něho teda zvědavá jestli vydrží i když on bude fakt bezvadnej táta..nejvíc čeho se bojí že má velikou zodpovědnost v bance a že nebude moc spát😀DDDTo jsou starosti co? ...protože jak máme 1+1 tak už má z toho nervy prej co když bude v noci brečet a co když tohle a tamto?...
Já mám zase hrůzostrašný sny .Dneska se mi zdálo že jsem porodila miminko a že vypadalo v obličeji jako potkan nebo co a jak jsem mu dávala sát mlíko tak pak jsem viděla jak mě kouše že má normálně myší špičatý zuby tak jsem mu pleskala at nekouše no hrůůůůza fakt!!!!!!Ale proč takový sny???fuuuj...

Ale to bude nejspíš tím jak se o tom pořád bavíme po kom teda vlastně bude jestli po mně tmavý a chlupatý a nebo po tátovi bílý a plešatý😀DDDDDDDDD 😕 😅

kacka.va
3. říj 2007

anni, dani 🙂: já jsem to zjišťovala a prý u Apolináře registrují až mezi 16-20. týdnem kvůli tomu, že mají teď nápor. teprve zítra dostanu průkazku, tak nevím, jestli to mám risknout zajít tam hned a vyhodí mně a nebo jestli mám fakt čekat do toho 16. týdne

danca27
3. říj 2007

Jo? No tak to aby jsme ještě počkali🙂))holky neslyšeli jste o Hloubětíně????

kotatko.nejvetsi
3. říj 2007

danca: tak to ja zkusenosti nemam, nase mala byla hodna spala celou noc budila se vzdy jen jednou za noc a to ve stejnou dobu takze to bylo v pohode....ale neboj tatka to urco zvladne

ervina
3. říj 2007

taky se chystám zaregistrovat u apolináře. za 14 dní tam jdu na utz,tak se tam už poptám,co a jak. nebo když by jsi měla kacko nějaký info dřív,dej vědět. díky.

kacka.va
3. říj 2007

já uvidím, jak to budu stíhat. Možná tam jen brnknu. Jsem na to zvědavá.

micanek
3. říj 2007

Ahojte holky
nikdy jsem nevěřila, jak může bejt člověku zle. Místo toho abych tloustla, tak už má 2kg dole. Nemůžu nic jíst ani pít. Kyblík pořád vedle sebe a nemůžu se ani pohnout. Doufám, že mi to Micánek při porodu oplatí.
Jestly tak strávím celé těhotenství, tak to asi umřu.
Manžel se skusí dneska podívat v lékárně na něco proti těhotenské nevolnocti.
A to jsem si ze začátku libovala, jak mi nic není.
taky už jsem manžela připravovala, že se potom nevyspí, ale bere to tak, že to tak musí bejt. K porodu pujde semnou. I když trochu frfňá ( to bych do něho nikdy neřekla) tak vím, že to pro mě udělá... vždyt je to to jediný, co musí v těhotenství podstoupit 😵

kacka.va
3. říj 2007

tak jsem si docela lebedila, že mi není špatně, ale tento týden už jsem měla 2x rande se záchodovou mísou ☹(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru