Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

vendy05
20. pro 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, mám zpožděnou mentruaci 9dní, dnes jsem to již nevydržela a došla si ke své gynekoležce, ta mi udělala ultrazvuk a jediné co řekla, že sliznice mám 4mm ... a že mám přijít za čtrnáct dní pokud se menstruace nedostaví, netušíte jakou bych měla možnost být těhu??? co ta sliznice??? Jo a říkala, že na krevní testy je ještě brzy, že jsem mohla otěhotnět před 14dny, tak že je brzy... 😖

kaciska
20. pro 2007

klidne si mohla vydržet až do novýho roku já jsem v 6 týdnu a na ultrazvuku moje dr nic nevidela...tak mám přijít za 14 dní...držim palce

vendy05
20. pro 2007

kaci no já bych vydržela,ale manžel je celej natěšenej, tak jsem to zkusila, myslíš, že nějaká naděje je, já jen, že příznaky těhu žádný nemám, jen mě tak divně bolí podbříšek ne jako při ms, jinak... ale prsa, nebo tak něco to ne...

kaciska
20. pro 2007

je jeste opravdu brzo jeste u me se to poradne nerozjelo,uvisíš tak za 3 týdny to bude už 100 procentní...vyrž prtka vydrž

vendy05
20. pro 2007

děkuju moc za podporu, copak já já se na mimi taky těším a moc , ale když jsem viděla zklamanýho manžela, taky jsem říkala, že musíme vydržet a uvidíme... ještě jednou díky za odpověď a příjemné a pohodové těhotenství

prcekpet
20. pro 2007

ahoj tehulky, jsem tady nova, parkrat jsem si tuto diskuzi cetla a dneska se rozhodla napsat: 🙂
kaciska - ja mela taky 2 dny prujem, pak jsem vic jak tyden nebyla vubec, porad mam velky hlad, uz jsem snedla pomalu vsechny kysele okurky, budu je muset jit zitra koupit do salatu 🙂 me 17.12. doktor potvrdil na UTZ tehu, mam z toho krasnou fotecku maleho kulihraska 🙂 jsem na uplnem zacatku, na dalsi UTZ jedu 7.1. a na 8.1. jsem objednana na krev. Uz se nemuzu dockat az uvidim bit srdicko
v kolikatym tydnu se pozna jestli je to holcicka anebo kluk? 🙂

theresa
20. pro 2007

Ahoj prcekpet, tak dnes mi potvrdili z krve taky těhotenství, měla jsem přes 300 jednotek. Zatím chutě nemám vůbec žádné, spíš naopak nemám chuť vůbec na nic.

prcekpet
20. pro 2007

ahoj theresa - nepotkaly jsme se na diskuzi "tehulky po IVF"? 🙂

theresa
20. pro 2007

jj, potkali

kaciska
21. pro 2007

tak kači kde te mám???jak dopadl ten ultrazvuk??? 😒 😒 😒 😒 😅 😅 😅

kacm
21. pro 2007

Ahoj Kačííííííí 😀 tak si představ, že mě ráno brali krev....čekala jsem dvě hodiny na výsledky pak mě vzali na ultrazvuk ten nej. co tady v LBC porodnici mají HCG mi vylezlo dneska na 4298 což je fakt hukot a je to až moc na to jak jsem v malém stádiu těhotenství.....Mudr. mi dělal ultrazvuk a konstatoval, že tam vidim malou buňku byla jsem jak pokusnej králík.....ale tedˇ se podrž říkal, že tam vidí dva žloutky, což znamené dvojčata, říkal, že to je ještě malé na to aby to mohl potvrdit 100% ale proto mi také tak hodně vylezlo HCG jsem z toho všoku asi jsme se tak urputně modlili až jsme si vymodlili....dvojčata....no je fakt, že sestřenka má 8 leté kluky dvojčata, takže ta pravděpodobnost by tady v rodině byla....ale je to mazec....skoromanžílek kostatoval, že se asi odstěhuje do práce nadobro abychom se nešli pást.....holky moje jsem v šoku!!!!! 🤐

many
21. pro 2007

teda Káťo ty se máš 😀

kacm
21. pro 2007

Ahojky many....no to já právě nevím zda se mám, je fakt, že bychom to měli přijednom....hlavní je že to není mimoděložní.....uf!!!! Jinak já právě vím do čeho půjdu a vím jaké to je mít dvě, takže to bude spíše starost jak radost, alespoň ze začátku.....ale ještě to není úplně na 100% potvrzené, jen dedukce Mudr.

many
21. pro 2007

ale to by bylo super 🙂 měla bys to zaráz 😉 taky se mi ulevilo,když řekl,že je to v děloze 😀

kaciska
21. pro 2007

já se poooooooooooooooooosssssssseeeeeeeerrrrrrrrrruuuuuuuuuuu KAČENKO MOJE TY BUDEŠ MÍT DVOJČÁTKA TO JE TEDA NÁŘEZ JÁ TO JDU VYDEJCHAT.......MOC GRATULUJI......čekala jsem tu na tebe celý den akorát ted večer jsme jeli k nesim tak jsem tu nebyla,ale čumím jako blazen......moc ti držím palečky

many
21. pro 2007

ahoj Káťo 🙂

kacm
22. pro 2007

Kačíííííí ještě to není úlplně 100% ale jen konstatování Mudr. co vídí, zatím se to může vyvíjet ještě jinak a nebo mohl vidět placentu a plod, jen mi říkal možnosti, ale HCG tomu na dva prcky odpovídalo..... 😀
Pěkně mi to dává zabrat a nejen mě, myslím, že včera byli u nás doma všichni v šoku...... 😀 😀 😀

kacm
22. pro 2007

Mocccccc děkuju jsi zlatíčko..................

maruska39
22. pro 2007

kacm -moc ti gratuluji,to by už byly druhé dvojčátka 😎 Nějak se tu rozrostly 😉

mery.luu
22. pro 2007

holky - nemáte někdo tabulku, kde jsou týdny těhotenství přepočteny na běžné měsíce ( né lunární ) ???

No koukám, že se tu s těmi dvojčátky roztrhl pytel 😀

marusko39 - já jsem z osmičky a ty??

many
22. pro 2007

mery.luu - to se počítá normálně po těch 4.t. takže ty jsi ve 3.měsíci 😉

many
22. pro 2007

jinak se to nepočítá 😉

many
22. pro 2007

jedině,že by sis to počítala,tak kolik měsíců ti chybí do porodu 😉

mery.luu
22. pro 2007

many - já u někoho v profilu viděla přímo tabulku, kde jsou týdny těhu přepočteny na běžné (kalendářní) měsíce. Bohužel jsem si to zapoměla opsat a už nevím u koho to bylo 😒
To co říkáš ty - 4 týdenní intervaly jsou měsíce lunární...těch je 10

many
22. pro 2007

no a tak se to těhu počítá 🙂 ale někdo tu tabulku tady měl,ale usnesly jsme se,že to je blbost,ale nevím kde 🙂

many
22. pro 2007

tak na normální měsíce to počítej tak,kdy si otěhotněla a kdy máš termín,který měsíc a budeš vědět,ve kterým jsi 😉

mery.luu
22. pro 2007

many - 🙂

many
22. pro 2007

však jak taky bude víc holek tak se poptáš a třeba nějaká bude mít tu tabulku 😉

mery.luu
22. pro 2007

jj asi to moc prožívám... 😝 je jedno jestli týdny nebo měsíce - né?? 🙂

many
22. pro 2007

tak ne,proč,však prožívej,to je krásný to se musí 🙂 jí taky každou chvíli slyším narážky,že to moc prožívám,že je to ještě brzo,..... jako kdybych nebyla těhotná,ale seru na ně 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru