Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

meni
23. led 2008

Ahoj, pipi, myslím, že se počítá, protože mě některé testy vyšly taky až dlouho po limitě, a trvalo asi dva týdny než byly zbarvené hned, jiné naopak ale ukazovaly //hned... Jaké máš testy?

e.k.t
23. led 2008

Sice mezi vás již nepatřím, ale stejně držím vám všem pěsti ať to máte v pohodě. Hlyvně se snažte nestresovat, to není na nic. Uvidíte že bude dobře a byrzy se setkáme třeba na diskusi první děťátko, tam jsou holky taky už od začátku tehu. Tak hlavu vzhůru a držte se.

pipinka
23. led 2008

ahoj meni, doktor mi vazl krev a výsledky budou v pondělí. Jinak mám sliznici normální a těhotneství vyloučil. Pořád je mi ale špatně a na pravém vaječníku mě stále píchá, tak mám ještě sama naději, že by tam mimi mohlo být, ale nevěřím tomu.samam nevím co bude dál. prodloužil mi neschopenku do příští středy

pavlina05
autor
23. led 2008

Pipi? HCG z krve je do 2 hodin! Jaké máš hodnoty?

pipinka
23. led 2008

jo to zatím nevím. Oni posílají výsledky do okresního města, protože bydlím v malém městě. před nástupem do nemocnic e jsem měla 165, v nemocnici 111, v pondělí 82 a teď zatím nevím. myslíš že můžu ještě doufat, nebo už je to ztracené? Pořád mě bolí na vaječníku

meni
23. led 2008

No, když ti testy vycházejí, tak naděje bych se asi nevzdávala, ta umírá poslední 😉 Aby tě třeba neposlali na laparoskopii, když tě to pobolívá, ale je to stejně divné 😒

pipinka
23. led 2008

co jsme tak pozorovala doktora, tak ona sám neví co to je.Kdyby tam ale něco bylo, tak bych měla zvýšenou sliznici, ne?

meni
23. led 2008

Až tak tomu nerozumím. Jestli on sám neví, co s tím, tak by tě měl poslat na další vyšetření, ne? V pondělí si pro výsledky budedš jen volat, nebo tam rovnou jdeš? Asi bych chtěla další vyšetření...

sylvka
23. led 2008

Ahoj,jak se máte?
PIPI,když se to povedlo jednou,podruhé to taky půjde,jeďte na dovolenou a pořádně si užijte 🙂

meni
23. led 2008

ahoj sylvko, mě je pořád nějak zle, po všem co sním, mi je těžko, chjóó 😒

Co ty? 😉

sylvka
23. led 2008

memi,já jsem teprve v 6 tt a vůbec nemám chuť na sladké,což se mi v životě nestalo 😀 Jinak mě ale bolí břicho,jako kdybych měla zánět moč.měchýře a pálí mě při čůrání,tak nevim...nevíš co s tím?

meni
23. led 2008

No, hodně lidí mi říká, že v těhu jsi náchylnější na záněty moč. měchýře, a já z vlastní zkušenosti říkám sama za sebe, že pokud piju za den opravdu málo (jako že dřív jsem vypila přes 3l denně a teď stěží litr), tak mě to pak při čůrání pálí a je mi to fakt nepříjemný. Jedině zkus urologický čaje, jestli ti nepomůžou 😕

sylvka
23. led 2008

memi,těhotný uro čaj nemůžou,říkala paní v lékárně....memi,už tvému mimi tluče srdíčko?

meni
23. led 2008

teď už asi ano, ale na kontrolu jsem ojednaná až za 14 dní, tak jsem dost natěšená, že snad budu mít prvnífotečku a srdíčko že snad bude v pořádku. Na první kontrole byla jen taková bublina, tak se těším, že teď už tam bude vidět trochu víc 🙂

To jsem nevěděla, že těhu urologický čaj nemůžou, každopádně dík za info

sylvka
23. led 2008

já jdu taky za čtrnáct dní a taky jsem měla jen bublu 😉 a co chutě,máš?

mysojc
23. led 2008

Ahoj holky, dneska to teda bylo na nakopnutí, co? Dvakrát jsem vám chtěla napsat a bylo to bez šance cokoliv poslat... ☹

pipi: Naděje umírá poslední. Držím palečky

sylvka: Já myslím, že jakejkoliv čaj pomůže...ne? Hlavně hodně pít.

Já se právě asi přejedla vajíčkovým salátem...mňam. Budu se muset asi odvalit ven, trochu se projít, abych večer po tý cibuli, co v něm byla mohla spát 😝
Dneska jsem to čekla v prádi a říďa mi řekla, že tohle je jediná doba, kdy můžu být ze zákona sobecká a že kdyby něco,ať hned pádím na nemocenskou. Což je príma, aspoň bych si nepřipadala jsko lump, že jsem je tam v tom nechala. 😉

ada80
23. led 2008

Ahojky holky já byla na kontrole v aátek a doktor říkal,ýe mimčo roste tak jak má, ale že má větší hlavičku tak doufám, že to je v pohodě.co myslíte? Příští ultrazvuk máme 1.2.

lisounek
23. led 2008

ahoj holky 🙂

sylvka: vypada to na zanet mocoveho mechyre, to jak popisujes, ale radeji bych sla k dr. byt tebou at se to preleci, ale zase v prvnim trimestru moc nechteji davat jakekoliv leky, ale s tim urologickym cajikem tezko rict?? chce to teplo, klid a hodne pit 😨

pipinka
23. led 2008

sylvko: já měla to samé co popisuješ, nedali mi žádné léky, jen jsem musela být pořád zakrytá a v teple

lisounek
23. led 2008

pipi: je mi lito, co ti rekl doktor, asi to vypada na zamkle tehotenstvi ne? 😒 moc me to mrzi, ale uvidis...

pajca
23. led 2008

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem na začátku šestého týdne, tak že hodně čerstvé.

lisounek
23. led 2008

vitej pajca 😉

pajca
23. led 2008

Jak jste daleko vy?

lisounek
23. led 2008

ja mam devaty tyden, takze taky jeste hodne brzy 🙂 jak se citis??

pajca
23. led 2008

já jsem v pohodě, jen mě trochu bolí břicho a jsem unavená.Už jste to oznámili vašim?

lisounek
23. led 2008

no jo my museli, byla jsem totiz dlouho v nemocnici, takze zadne krasne budete mit vnoucatko se nekonalo - vsichni se to dozvedeli chte nechte 😒

pajca
23. led 2008

My jim to taky museli říct, protože dělám ve zdravotnictví a musím být doma, tak bych to stejně neutajila. Je to tvé první mimčo?Taky z toho máš takové smíšené pocity?

lisounek
23. led 2008

no prvni, pocity mam fakt ruzne, hlavne tomu porad nemohu uverit, temer nic mi neni a videt taky jeste nic neni a porad si rikam, jak to zvladnu a tak 😉

pajca
23. led 2008

Já taky, na jednu stranu mám strach, na druhou radost. I mi proběhla myšlenka jestli to vůbec chci a to jsme se půl roku snažili. No jsem divná, ale snad je to normální. Jen se bojim toho až budu na mateřské 7500,- to je mazec 😒

lisounek
23. led 2008

jsem rada, ze nemam takove pocity sama - taky jsme asi pul roku zkouseli a to jsem porad fnukala, ze chci a ted kdyz to je, tak si zase rikam, ze jsme si jeste mohli uzivat a tak a vydelavat, ale kaslu na to - je to proste jiny stav a ja se na to i tesim, co a jak bude, jen at je vse v pohode 🙂. Z tech penez no je to smesny, jak s tim ma zenska vychazet, kdyz snizili i porodny a zrusili vsechny vyhody, je to na palici fakt 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru