Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jankapavol
14. srp 2008

Holky,to je neuveritelne.Dnes jsem volala na vysledky tech NT plus testu a vyslo mi zvysene riziko Edwardsonova syndromu -trisomie 18 chromozomu.Mam jit na anmniocentezu.Do Brna na Veveri.Holky,musi to dopadnout dobre.Jak kdybych uz pred tim nebyla na prasky.
Nebyli jste na tom nekdo?

jankapavol
14. srp 2008

Ahoj,holky,
to neni mozne.Dnes jsem se dozvedela vysledky z genetiky z toho NT plus testu a vysly spatne.
Vyslo mi zvysene riziko Edwardsonov syndromu.Mam jit na amniocentezu do Brna na Veveri.
Jak kdybych uz pred tim nebyla na prasky.
Nebyli jste na tom nekdo?
Musi to dopadnout dobre...

jankapavol
14. srp 2008

Jejda,tak jsem myslela,ze ten prvni se sem nevlozil...

rolincova
14. srp 2008

petis: Ahojky tak to taky blahopřeju, a už přemýšlíš o jméně nebo už je rozhodnuto, že Karolínka? Tak to jsi zase klidnější, že jsi miminečko viděla vid? A co kočárek, už máš nějaký vybraný?
lestep: Leni, tak to už se brzy dozvíš co se ti tam ukrývá vid? Už jsi napjatá? No já právě chci jen ten pojízdný přebalováček jak jsou pod tím dvě police. Takže proto ta skříňka... Teda ty pořád jen vaříš vid? Jinak jak děláš na zahrádce, tak jen v rukavicích... Kuli tomu tetanu. Včera jsem to řešila ještě s mamkou (dětská sestra) a bráchou (diplomovaný záchranář) a říkal, že by to taky určo nedával, že tím dnem, že ti tetanovka skončila přestane účinkovat, že ne. Ten můj dr. mi taky říkal, že ještě dva roky. Taky dělám na zahrádce, ale raději v rukavicích, občas mám nějakou záděru... A co jste vařili dobrého? My jsme dneska byli s maminou a kámoškou v hale, oni tu jednou za měsíc přijedou se sekáčem, je toho hrozně moc a tak jsem si zase pokoupila moc pěkné věci. Ale spíše na mě než na mrňouska. Ale většinou kolem 50 a zase značky HaM a Tommy Hilfiger, moc pěkný. No mě se ty kočárky taky líběj i ten oranžový. Ale jsem ujetá na červenou... neboj, pohyby začnou najednou, a pak budou hodně a hodně intenzivní....

jankapavol
14. srp 2008

rolincova:jojo,doslo mi to,dekuju,jsou to zlaticka

petreva:ja jsem brala Zoloft,potom Sertraline,je to prakticy to stejne

petreva
14. srp 2008

Janka, tak toje pravda, že Zoloft a Apo-parox jsou ze stejné skupiny...A nemohla by jsi jít k Dr. dříve, když ti je tak bídně? Určitě by tě jako akutní neodmítla. Ty už máš za sebou NT? To mě mrzí, že dopadl jak dopadl, ale povím ti, že jedné kamarádce vyšel špatně s ohledem na Dawonuv sy. a z plodovky bylo vše dobré, má zdravého chlapečka. Hezky si pohlaď bříško, zastav se...není nic ztraceno. Musí to být pro tebe těžké, ale zvládneš to společně s maželem 😉 . Moc držím palce!!!

jankapavol
14. srp 2008

petreva:no,byla jsem na nem a vubec nevim proc...
Kdyz ja to nejak necitim,ze bych ted potrebovala akutne na sezeni...zatim ne.

micanek
14. srp 2008

holky já začala cítit pohyby kolem 24 - 26 týdne ... takže klídek

mataharyy
15. srp 2008

Ahoj, můžu se zatím "neoficiálně" přidat 😕
Před dvěma dny jsem na testíku odhalila //, v úterý mě čeká návštěva na gyndě 😖
Zatím jsem taková mimo, jediné co na sobě pozoruji je únava, bolí mě prsa a kdo ví proč mi začali padat vlasy 🙄 Jo a bolí mě tak zvláštně břicho, jako namoženě, nebo jak bych to popsala 😒
Jsem trochu nerv z toho doktora, s ohledem na to že je to nový doktor, poradíte co po mě bude chtít a co čekat???
Díky moc

jancici
15. srp 2008

Ahoj těhulky 🙂
Jsem tu také poprvé.Ve středu jsem měla dostat ms,ale našěstí se nedostavil.Dělala jsem si těhotenský test a druhá čárka je slabá,ale je tam 😀 Není mi nejlíp od žaludku a doktorky jsemještě nebyla a má teď dovolenou 14 dní.Myslíte že mám zajít k jinému doktorovi? 😨

mataharyy
15. srp 2008

No to asi záleží na tom či zvládneš čtrnáct dní čekat 😀 Já jak jsem našla tu druhou / tak hned druhý den jsem tam volala a už tak mi příjde že do úterý je hrozně daleko 😅

smolinek
15. srp 2008

lastep, rolincová: a co holky už víte pohlaví miminek a nebo se necháte překvapit?

lestep
15. srp 2008

ahojky. krásná páteční večer. Jak se všichni máte? Také u vás pršelo?

ahojky roli- Dáši- moc tě zdravím. jak se máte s mišáčkem a s malinkou v bříšku? To máš pravdu, pořád vařím, ale naštěstí mě to ještě baví..Mám radost, když to manželovi chutná..Dneska jsem dělala kuřecí řízky a brambory a žampiónovou polévku..Byla to mňamka. 🙂 To bude pěkný ten přebalovák..V rukavicích dělám vždycky..S tou tetanovkou počkám. Díky za rady. Těšíme se a jsme moc zvědaví.

matahary- vítej mezi náma. Klidně se můžeš přidat. neboj u dr. to dopadne dobře. Držím pěsti.

jancici- vítej mezi náma. Vydrž těch 14 dní a určitě to bude v pořádku. Také jsem chtěla jít k dr. dříve, ale došla jsem tam 2 týdny po tom, co se mě zpozdila menses a stejně mě řekl ať dojdu za necelý měsíc, že udělá odběry krve a ultrazvuk. Ten den mě jen vyšetřil a říkal, že to na těhu vypadá.

ahojky smoli- tak jak se daří? Už je ti lépe? Jsi ráda, že už nemusíš do práce a odpočineš si viď? Zatím pohlaví nevíme. Na ultrazvuku jsem totiž nebyla. 🙂 ale už se nám to krátí. vydržet do středy.

mataharyy
15. srp 2008

díky za přijetí do klubu 😀
No nějak to urřitě dopadne, ale všichni říkají že když üž dva testy měli // tak je to jasný 😵 tak uvidíme, jen aby bylo vše OK 🙂

lestep
15. srp 2008

mataharyy- určitě bude vše ok. nestresuj se a užívej si toho pocitu, že jsi těhulka. 🙂

mataharyy
15. srp 2008

jo pokusím se k dokonalosti by to dovedla další dovolená 😀 😀

rolincova
16. srp 2008

ahojky při sobotě🙂
smolinek: No nám řekli jak v nemocnici na klasickém ultrazvuku tak na 3D v HK, že to bude holčička.
lestep: Ahojky Leni, u nás pršelo celou noc, měla jsem okno skoro dokořán a bylo to hrozně příjemný jak to bubnovalo do parapetu. Manža má kašel, tak jsem ho vystěhovala do pokojíčku a nastěhovala si do ložnice Mišku. On je to takový mazílek. Copak budete vařit dneska? Pro inspiraci... 🙂

komar
16. srp 2008

ahoj tehulky.jsem jiz po druhe tehotna pred dvemi mesici jsem o to prisla v 8 tydnu,mela jsem silny zluty vytok ted ho mam trochu take a proto mam strach aby to zase nebylo neco podobneho nemate s tim nejake zkusenosti moc bych si prala aby to bylo vsechno v poradku.jsem v anglii a tady mi jeste tehotenstvi v moci nepoznali ale delala jsem si tri testy a ty my vysli pozitivne tak jsem zoufala a mam obavy aby to neskoncilo drive nez to zacalo muzete my nekdo poradit??prosiiim

rolincova
16. srp 2008

komar: Ahojky, no myslím, že by bylo dobré zajít k lékaři, aby tě vyšetřil. Protože to může mít příčin spoustu. Já osobně tedy také mám nažloutlý výtok. Skoro celé těhotenství, ale pořád se na to léčím. Už jsem měla asi 6x čípky na zánět. Je to mazec, ale dr. mi říkal, že někdo to v těhu má. Je to nepříjemné, ale spíš kuli mimi. Protože pokud se to neléčí, tak hrozní potrat, nebo předčasný porod. Ale myslím, že je fakt potřeba, aby tvou příčinu výtoku zjistil dr. Jinak výtok v těhu je normální, záleží také jestli svědí-či nikoliv.

lenule76
17. srp 2008

Zdravim vsechny tehulky,vítám i nové 😀
konecne jsme z dovolené doma. I kdyz se mi strasne enchtelo. Krásne jsem si pocetla, téda jste toho ale napsali 😀
Na dovce bylo krasne, jen me strasne moc zmahali prochazky, tak jsme absolvovali jen kratsi a jak jsem zvladala. Holky, blahopřeji všem, kterým dopadli testíky a kontroly dobre, mám radost spolu s vami. A u těch, které zatím čekají a mají obavy, budu držet palečky, aby vše dopadlo o.k. Já osobně zatím neřeším, že by miminka měla být nějak nemocná. Asi jsem blázen, ale říkám si, že dosud v naší rodině nebyl žádný problém, vada či něco horšího ...takže se snažím si nepřipoustět si, že by se něco mohlo objevit. Samozřejmě občas se veliký strach a obavy objeví ... to je asi normální. Pořád je mi špatně, žaludek mám na vodě, pomáhá mi pít vodu čistou neperlivou a nebo ovocne caje, pak se to mírní. už aby to bylo za mnou, ty nevolnosti me strasne vysiluji a omezuji.
Jak jsem tak četla jak kupujete a nekupujete veci na mimi .. myjsme uz zacli. Kdyz si predstavim ty haldy vecicek na dvojcata, co vse musim koupit, co je potreba, nedokazi si predstavit, ze bych cekala do poslednich mesicu. Na dovce jsme se stavili v super sekaci, koupili jsme haldu vecicek, zatim bereme neutralni barvicky, pak jsme koupili i dve nové soupravicky a dupacky a osusky, vse 2x, zase v neutralnich barvach, no nechali jsme tam penez, hruza a des. Rikali jsme si s manzelem, ze kdyby jsme vse meli kupovat nove tak to abychom si vzali půjčku. Přijde mi, že čím je to menší je to víc a víc dražší. Pak jsme si koupili od manželky pána co má ten pension kde jsme byli na dovce bednu dalsich vecicek v neutralnich barvach, pak jsem si tam jeste nechala vybrane růzove nadherne vecicky, jsme domluvene, ze hned jak budu vedet co to bude ji pisnu a ona mi to posle. vsichni mi rikaji ze to vidi na holku a kluka nebo dve holky 😀 manzel nas vsechny zlobi a pry jsou tam dva kluci 😀 😀 tak uvidime. Take jsme si od te pani privezli druhou postylku, jednu uz mame doma, po svagrovo detech, takze pomalu a jiste se snazime .... s tim kocarkem to nam take tchyne rikala, ale uvidime. Holky měla jsem vybrany hezky kocarek na ejdno mico, byla u toho i autosedacka, no a budu muset lovit v jinych vodach 😀 od té majitelky sekace jsem dostala nazev vyrobce na kocarky pro dvoj a vice miminek, pry to je tak, ze to je vcetne autosedacky. ale musim to jeste prozkoumat, velikost, moznosti apod. tak pak vam pisnu kontakt na webik pry delaji i kocarky pro jedno miminko. Moje mamka je aktivní, v dobrem, volala druhe babice ze pry by koupili kocarek napůl. druha babicka neni proti. tak uvidime.
těhulky mějte se moc hezky, nejak jsem se rozepsala, preji vsem hezkou nedeli, budu se tesit na prispevky.
zatim pa pa zdravi vas vsechny lenka

lestep
17. srp 2008

ahojky roli- Dáši- moc tě zdravím takhle v neděli. Včera jsem měla nuklízecí a žehlící den. Rozvrhla jsem si to do celého dne, tak to bylo dobrý. večer jsme byly s manželem na pizzi, tak to bylo super. Jinak co jsme vařily? Dneska jsem dělala knedlíčkovou polévku, vepřo, knedlo, zelo a ještě jsem upekla bublaninu s červeným rybízem. mňam. Zítra jdeme na tu předporodní přípravu, tak jsem zvědavá, co pěkného se tam dozvíme. Středa už se konečně blíží.. Nemůžeme se dočkat. Dneska mám takovou super náladu. Jsem na všechny protivná. ach jo..přitom je venku tak krásně..

ahojky komar- také bych raději vyhledala dr., pokud už máš takovou zkušenost..Držím pěsti.

Lenule 76- vítám tě zpátky z dovolené. ty ses teda pěkně roznakupovala. Je toho opravdu hodně na dvojčátka. Tak jste si dovšu užily?

jana.jaro
17. srp 2008

ahoj holky,trpím jak pes,mrcha má přijít 20,přitom mě břicho krámově bolí tak 14 dní,týden je mě na zvracení,tři dny po jídle hrozně brkám,večer prdím 😠 a dnes jsem pořád spala.Na testu ani stínek.Zkoušíme první měsíc,tak necápu co se to děje 😕 může si člověk něco takového vsugerovat,je mě fakt hrozně, nejraději bych se neviděla

kukuca
18. srp 2008

Jana.jaro, to znám 🙂 Mám to podobně! 1. měsíc vynehanou antikoncepci a snažili jsme se.Takže tím pádem nevím délku svého cyklu,ale kdysi jsem to mívala na den přesně. Včera měla přijít MS a nic,dneska to taky nevypadá. Jenže já to nevydržela a v sobotu(den před očekávanou MS) jsem si udělalal test- Rapicelar a nic Ale možná to bylo fakt brzo?? Tak jsem z toho celá nervózní, ovulace si myslím že proběhla(podle hlenu i bolesti) ale teď nevím kdy udělat další test abych si ušetřila zkalamání..

petis
18. srp 2008

Dobré ranko, holky !!!
Mám za sebou náročný víkend, tak se mi vůbec nechce pracovat. Teda ne, že by se mi jinak chtělo 😎
V sobotu manža slavil s rodinou 30, bylo hnusně, tak jsme stěhovali obývák a nasáčkovali tam 25 lidí, mazec. Ale myslím, že se to i tak vyvedlo. Kýta i dortík chutnal, lidi se bavili, já přemáhala spánek, ale o půlnoci už jsem šla spát.
Včera jsem byla celý den jako mátoha a asi si namohla bříšeno, ještě dnes ho cítím...

vladulaa
18. srp 2008

ahoj holky,koukám že začínající těhotenství tady už neplatí,ale myslím,že my poradíte. Jsem na začátku těhotenství,tedy jen podle testu.K lékaři jdu až 25.8.. Chtěla jsem se zeptat jestli vás také ráno pobolívalo v podbřišku? je to normální a nebo je něco špatně a měla by jsem návštěvu lékaře uspíšit??? Poradíte????

rolincova
18. srp 2008

Ahojky holčičky při pondělku, tady svítí sluníčko, tak mi udělalo pěknou náladu🙂 Akorát musím opět k dr a zřejmě mi předepíše již po 7 Macmiror.. Ach jo.
lestep: Ahojky Leni, teda ty jsi tak činá, škoda, že nebydlíš blíž. Občas bych zašla na obídek🙂 A ta bublaninka nemusela být vůbec špatná.... Dneska už máš náladu určo lepší vid 😉 Je to hrozný člověk s tím i přei sebevětším přemáhání občas nemůže nic dělat... Tak už se Vám to blíží vid? Teda fakt jsem zvědavá....
petis: Ahojky už se na to vybodni a nepracuj.... Já přesně taky když takhle vyložím trošku více úsilí, tak pak se cítím provinile, protože to na sobě hrozně cítím. Minulý týden jak jsme byli v Praze, Ikea, Metropole Zličín, tak já večer nemohla ani ležet. Celou noc mě šíleně pálili nohy a cítila jsem tlak v bříšku. A samozřejmě jsem si to vyčítala. Kdy už bude za tebe plnohodnotná náhrada a ty zůstaneš doma? Jaký že to chcete kočárek?
vladulaa: Ahojky, jojo, tady už se ty začátky trošku posunuly, ale nevadí a gratuluji k mimiskovi.... 🙂 Musím říct, že mě snad do 3 měsíce často bolelo bříško jako když to mám dostat. No a i teď to tam občas tlačí a píchá. Je to jak se ti zvětšuje děloha. Ale musís se sledovat, aby to třeba nebyla extrémní bolest...
lenule76: Ahojky, teda vy jste si tu dovolenku krásně užili.... To jsi načerpala sílu vid? Neboj nevolnosti přijdou, měla jsem je taky a hodně.... No a včera mi psala kámoška je ve 3měsíci, že poprvé nezvracela. To je mazec co? Jiná kámoška rodila před 14 dny dva chlapečky a jednoho 6 letého má doma🙂

lestep
18. srp 2008

ahojky. přeju krásné pondělní sluneční skoro poledne. Jak se všichni máte??

jana. jaro- psychika je hrozná věc. Tenhle stav znám. Také jsem si to tak přivodila a menses nakonec dorazila. pak jsem na to nemyslela. Ani jsem neměla čas a žádné příznaky jsem neměla. jen ta únava a byla jsem těhu..Skuz testovat za pár dní a uvidíš. držím pěstíky-- 🙂

kukuca- držím pěsti. Testuj další dny a buď tam čárka bude nebo přijde menses. Držím pěsti.. 🙂

ahojky petis- tak to musel být mazec víkend. Šetři seˇ. Kdy to zapíchneš v práci..Jsi dobrá, že tam ještě chodíš..

vladulaa- mě bříško pobolívalo. jen to nesmí být takový křečovitý bolesti, který jsou doprovázeny špiněním nebo krvácením. To bych už k dr. zašla..

ahojky roli- To mě teda mrzí, že máš pořád takové problémy. Snad už ti to konečně pomůže a bude klid. Nálada se pak zlepšila. naštěstí. Šla jsem s manželem na procházku. on šel pak hrát fotbal a tak jsem se domluvila s kamoškou a pořádně jsme pokecaly. Ona chudák by si přála mimi, jenže jsou oba nemocní. ona má revmatoidní artritidu a on má jednu ledvinu a oba braly cytostatika a kortikoidy atd. Moc bych jí to přála. Úplně se na to upnula teď neví, jak z toho ven..Je mě jí líto. nevím, jak jí pomoct. Také si vždycky říkám, že musím být na sebe opatrná. radši si chvilku sednu a pak jdu zase pokčačovat. nikdy nedělám nic na jeden zátah jako dřív, kdy jsem stihla uklidit, uvařit a ještě plno dalších věcí. teď si to pěkně rozvrhnu. potřebuju přesadit kytičky. nějak se jim přes to léto dařilo a jsou dost rozrostlý. Uvidíme, kdy se do toho pustím. radík mě to musí vynosit všechno ven a pak se do toho pustím.. S těma nákupama je to také mazec. V tom Zličíně jsme byly asi před měsícem..

vladulaa
18. srp 2008

tak to jste mě uklidnili.Nejsou to křeče jen mě to pobolívá,takže to je asi normální.Nešpiním nic takového.takže jsem klidná a dočkám se příštího pondndělí v klidu a a pohodě a pak uvidíme co na to Dr. Díky moc

kukuca
18. srp 2008

Lestep, díky..Celkem mě bolí vaječníky, jako při ovulaci,není to divný?

petis
18. srp 2008

Ahoj holky,

Dáši a Leni, já mám v plánu dodělat srpen (to jsou 2 týdny, kdy má nástupkyně dovolenou), pak tu snad ona přijde na uzávěrku a já budu "jen" dohlížet a pak končím. Teda mám takovou vizi, že bych byla posl. den v práci 5.9., pak si vybrala zbytek dovolené a pak už zůstala doma na PN. Nějakou dovolenou si vyberu ještě v srpnu, i teď asi zůstanu st-čt-pá doma. To už se nějak zkoulí ...

Dáši, kočárek ještě úplně vybraný nemáme, ale z těch, co jsme viděli, se nám asi nejvíc zamlouval Mikado Oxford. ještě bych ale chtěla vidět naživo Babysmile twister a pak když jdeme kolem nějakého obchodu, tak zvědavě nakouknu. Ale buď jsou ty kočáry levnější a hodně těžké a nízko u země a nebo jsou to pak palby jak hrom - chtěli bychom totiž rovnou trojkombinaci-hluboký kočár+sporťák+autosedačka. Líbil se mi Bebecar, ale za ten bychom v téhle kombinaci dali 19.000,-, to nee. To Mikado splňuje zatím všechny podmínky, je lehoučké, výborně ovladatelné, korba je velká a cena je dobrá 😉 tak uvidíme, jestli ještě na něco narazíme nebo to vyhraje opravdu tento.

Vladul, takové pobolívání bříška je opravdu normální, mě taky zpočátku takto "trápilo" i te´d ho jeeště cítím, hold se v něm ději změny a ono na ně musí nějak reagovat ... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru