Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
28. led 2008

Většinu si určitě koupím, ale doufám, že i něco dostanu.manželova sestřenka má 3 kluky a já mám pořád pocit, že taky čekáme kluka tak by se určitě něco hodilo. 😉 Co ty,Budeš kupovat, nebo dědit?

pajca
28. led 2008

no spíš asi kupovat, protože jsou kolem všichni těhotný, tak nebudu mít po kom dědit, ale nakupovat začnu až budu mít uspesne za sebou tři měsíce. musím si to nějak rozdělit abych to nekupovala najednou a nebyla to takova financni bomba. Já jsem si na mimco nejak zvlast nesetrila. 😒

katzi
28. led 2008

ahoj holky, možná jsem taky začínající těhulka (dnes 5+0). Jen jsem špinila v době očekávané MS (minulý týden), test byl pozitivní. Nedalo mi to a jela jsem k doktorce, tam mi vzali krev - potvrzeno těhotenství. Ale vystrašili mě tam s tím, že by to mohlo být i mimoděložní - asi když špiním a hlavně nebylo ještě nic vidět na ultrazvuku (ani gestač. váček), to jsem byla asi 4+4. V kolikátým týdnu by ten gestač. váčk měl být vidět - nevíte?

pajca
28. led 2008

Ahoj katzi, u mě byl vidět až 5+4 a to mi doktor řekl, že jsem teprve 5+0 podle velikosti toho flíčku na ut. Já špinila týden před očekávanou MS a ted jsem taky špinila. Dostala jsem utrogestan a zatím je to dobry. Budu držet palce. 😉

ada80
28. led 2008

Já jsem si na mimčo taky nešetřila,protože skoro 3 roky nám to nešlo a když ¨doktor chtěl poslat manžela na spermiogram tak jsem najednou zjistila, že čekáme mimčo.já budu nakupovat až po výsledcích z plodovky na tu jdeme 26.2 a když bude všechno v pohodě tak začnu nakupovat,už se moc těším.Hlavně si nechám říct co to bude protože pořád doufám, že kluk.První mimčo byla holčička.co myslíš, že budeš mít ty?

katzi
28. led 2008

pajca, děkuju! To jsi mě trochu uklidnila. Je to teda adrenalin. Jdu zas k doktorce v úterý, bude mi zase brát krev a HCG by mělo stoupat. Snad bude 😉

pajca
28. led 2008

Já nevím proč, ale myslím si že to bude kluk, nějak ani nad holčičkou nepřemýšlím, to budu ale překvapená až se to narodí 😀 u nás v rodine se totiž rodí samé holky a já bych chtěla kluka.My si nenecháme říct co to bude, teda amnžel to nechce a já to snad taky vydržím. Jen mi zavrhl obě jména, tak vubec nevím jak se bude jmenovat. 😒

ada80
28. led 2008

Já si taky myslím,že to bude kluk. U prvního mimča jsem zas tušila že to bude holčička a byla ale nemocná. ☹ Já si to říct nechám, ale manžel to vědět nechce tak mu to neřeknu/teda jestli to vydržím./jáká jsi měla vybraná jména, že jsi neuspěla?

lisounek
28. led 2008

ahoj holky 🙂

pajca
28. led 2008

Nazdárek, jak se vede?

pajca
28. led 2008

chtela jsem Moniku a Davida. To neni tak hrozný ne?

ada80
28. led 2008

Ahoj Lisounku jak Ti je?

ada80
28. led 2008

Náhodou jsou to pěkná jména.A co se líbí manželovi?

pipinka
28. led 2008

ahoj holky, neměla jste nějaká ze začátku těhotenství kolísavé HCG????

pajca
28. led 2008

On by chtěl po sobe Martin a holčička Markéta, jenže my máme příjmení začínající na R a to by byla chudák

lisounek
28. led 2008

holky je mi fajn, jen mam dnes zas zaludek na vode, ale ja nezvracim, jen nemam chut k jidlu a nevim, co si dat - ted jsem i stihla procist Vasi diskusi - ja jsem se v sobotu taky lekla, ze zase spinim ale dobry. Na kontrolu jdu taky ve ctvrtek, tak to pak s Pajcou poklabosime. Jinak vecicky taky budu kupovat az pozdeji, hlavne chci vedet co to bude, to jako prvni. Ale doufame v kluka, nekolik tydnu bojoval, tak ze by 😉 (jenze holky jsou nekdy bojovnice mozna jeste vetsi co ?? 😕 )

pajca
28. led 2008

Jo chtěla jsem sem dát nějaké fotky ze svatby, ale máme nový počítač a nemáme tu tan program na zmenšení fotek a oni se sem nevejdou. Náhodou nevíte jestli to nejde ještě jinak?

pajca
28. led 2008

Lisounek tak se tady ve čtvrtek musíme sejít. Podle MS bych nela být skoro na konci 7.týdne. To už by melo být vidět srdíčko ne? Budu si ale muset vybojovat místo u počítece, budu mít doma muže a zase bude chtit čudlovat ☹

lisounek
28. led 2008

pajca no jeden takovy program je primo v PC teda mi ho tam meli, ale nevim, zda bys to v nem pochopila a hlavne ty fotky uz jsou pry pak nevratne maly 😀 - ja jsem si jich par takhle upravila a manza pak na me ze jsem si je uz jako znicila, ale my je mame na Cd,tak dobry ....

jinak my mame jmena Karolína a kluk asi Jakub 😵

ada80
28. led 2008

To můj manžel by Pepíka po sobě nechtěl ani náhodou,proto klidně souhlasí s tím, že já jsem vybrala Marka.jinak holčička by byla Kristýna.podle mě je lepší tvůj výběr Moniky a Davida.myslíš, že si ta jména prosadíš?

lisounek
28. led 2008

pajca: to uz by melo byt videt srdicko, vsak uvidis, jaka je to krasa 😉

pajca
28. led 2008

Já vám závidím, že se shodnete. Mrtin si uvědomuje, že mít jméno po sobě není ideální, ale Davida zavrhl hned. Ado, mám tvrdohlavého muže, tak že myslím že si to neprosadím, ale neboj budu to zkoušet. 😉

lisounek
28. led 2008

my jsme taky nechteli jmena po sobe, to ani nahodou - my na Karoline jsme se shodli hned (taky jsem navrhovala Katerina a Kristyna), kluk teda jeste uplne jistej neni, ale na Kubikovi jsme se zatim shodli taky - manza je pohodar 😅

ada80
28. led 2008

lisounek já se taky těším na to až mi řeknou co to je,ale hlavně až mi řeknou, že je to zdravé a v pohodě.Karolína a jakub jsou taky pěkná jména.Takže by jsi taky chtěla kluka?

pajca
28. led 2008

Můj manžel je taky celkem pohodář, ale je z malého podělanej a to má teprve 6mm, navím jak to bude vypadat až se narodí.
Ado, kdy jdeš na tu plodovku, budu ti moc drzet palce.

ada80
28. led 2008

Můj manžel už se dokonce chystá, že koupí malou motorku aby měl s kým jezdit.Na plodovku jdu 26.2 v 9 ráno.To budeš moc hodná,že na mě budeš myslet.Ty na plodovku nepůjdeš?

lisounek
28. led 2008

no jo asi kluka, ale vzdyt vite, v podstate je to jedno, ale bracha ma dve holky, tak by byl kluk uplne milovany u nas 😀 . Hlavne aby to bylo v poho.

Pajca: to mas dobry, oni to chlapi totiz vetsinou tolik neberou dokud nevidi ze to tam je. Proste treba pohyby nebo fotku ci tak. Manza je v duchu taky asi stastnej, ale zatim to asi tolik neproziva protoze to neni nidke videt!! My meli naposledy asi 2,5 cm, tak ted doufam uz to bude znatelne vice 😉

ada: na plodovku jdes kvuli nejakym nejasnostem ? ja myslela, ze kazdy nechodi, jen povinne po 35 letech 😕

pajca
28. led 2008

já doufám, že nebudu muset. Tam se nechodí automaticky ne? Holky kdy se dělají ty genetické testy?

lisounek
28. led 2008

taky bych na ni nechtela pokud bude vse v pohode, kdyz ne, tak samozrejme ano, ale nese to i nejake male procento rizika, ikdyz to dnes asi minimalne 🤐 ja jeste nevim, kdy geneticke testy jen tusim, ze uz by mi to mel rict doktor ted na kontrole 😎

ada80
28. led 2008

já musím jít na plodovku, kvůli předchozímu těhotenství, kde my zjistili, že mimčo má vrozenou vadu neslučitelnou se životem, proto jsem ho musela skoro v 5 měsíci porodit mrtvé, protože na interupci už bylo pozdě.byla to holčička.tak doufám,že ted už bude vše tak jak má.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru