Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

leryl
22. led 2008

meni:u nás je gynda bez objednání,je to závodní doktor.Počítám,že dýl než týden to nevydržím 🙂

meni
22. led 2008

aha, tak to jo, no, u nás byla čekací lhůta na normální prohlídku přes měsíc, a když jsem volala kvůli pozitivním testům, tak se zeptala právě na datum poslední MS, a pak řekla, že mě objedná až za dva týdny, aby bylo něco vidět a nešla jsem tam zbytečně 😉

sylvka
22. led 2008

Ahojky,jsem zase tady 🙂

akras
22. led 2008

Tak vidíte, holky, podle tt nyní mezi vás ani nepatřím, no, snad se nebudete zlobit, když tu ještě chvíli budu 😉 , alespoň do další kontroly, než budou moci stáří stanovit přesněji.

akras
22. led 2008

Pardóón, to mělo být do termínu Září, mezi vás patřím stopro. 😉

meni
22. led 2008

proč bys mezi nás nepatřila, akras? Je to začínající těhotenství, nebo ne? 😉

akras
22. led 2008

Jo, jo, však jsem se spletla, viz příspěvek nad tím tvým 🙂

pipinka
22. led 2008

taky bych chtěla mezi vás patřit, ale nevím nevím 😒

sylvka
22. led 2008

Ahoj,akras mooooooooooooc gratuluji,jsi asi první říjnová,v kolikátém si týdnu? 😅

akras
22. led 2008

No, dr neříkala přesně, ale asi 4.týden (1.měsíc), ale jsem z toho trochu zmatená z toho počítání podle MS, 4. týden je to od početí, čemuž mimi na UTZ odpovídá a dr. říká, že je to OK, tak jí musím jn slepě důvěřovat. Jinak MS 3.12. a podle toho bych byla už v 8tt....jsem z toho jelen, ale nebudu se tím zbytečně trápit

sylvka
22. led 2008

😕 a už si mimi viděla na UTZ?Já měla ms 13.12 a mám dřívější termín 🙂 Ale je to fuk,hlavně aby bylo vše o.k.

pipinka
22. led 2008

akras a už je u tebe vidět něco na ultrazvuku?

akras
22. led 2008

Viděla jsem gestační váček. Já tomu nerozumím a jen se teď nervuju, že je něco špatně. Já si MS na koníkovy posunula asi o 20 dní, aby tam bylo skutečné stáří plodu, protože mě rozčiluje, že to tam píše podle MS.Podle MS jsem měla termín kolem 10. září.

akras
22. led 2008

Dr. potvrdila těhu a když jsem řekla, že jsme počali před vánoci, tak řekla, aha, tak to bude ještě hodně malinké a pak řekla 1. měsíc, vše je v pořádku, tam, kde má být. Tak já nevím... ☹ , asi by bylo lepší nic nečít, spolehnout na dr. a neřešit to.

pipinka
22. led 2008

to mě doktror řekl, že kdyby to vyšlo tak je termín 12.září, no ale kdyby....

akras
22. led 2008

Pipi, snad ti to dopadne dobře, uvidíme, jak to bude dál se mnou a třeba ještě budeme rodit spolu 🙂

sylvka
22. led 2008

Akras,tím se netrap,mímo si poradí 😝

pipinka
22. led 2008

holky je mi těžko jako kdybych jedla houby a mám návaly horka

pipinka
22. led 2008

míváte někdo taky občas křeče v břiše když se předkloníte?

meni
22. led 2008

Tak těžko mi je už přes dva týdny, a křeče občas mívám, ale hodně málo, naštěstí 😉

pipinka
22. led 2008

mě chytla před chvilkou. Ty se máš, ty už víš, že tam miminko je ale já????

meni
22. led 2008

víš, mě přijde, že pořád se na něco čeká. Až ti potvrdí těhu, tak budeš čekat na další kontrolu, aby ti řekli, že i srdíčko je dobré, a tak dál. Pořád budeš čekat, jestli je všechno v pořádku 😒

pipinka
22. led 2008

no kéž by. ted mě naštval přítel, viděl že jsem tady a řekl mi, a¨ˇt už se tady nevrtám, že je to trapný-no chápete to? Ten mě teda naštval, že máme tichou domácnost... Víš co ale nechápu? když mi dělali ultrazvuk minulou středu bylo vidět mimi 2mm a to muselio hodně zvětšit jinak by tam nebylo nic, ale co teda ta denní menstruace?

meni
22. led 2008

No, někdo ještě při těhu menstruuje, nebo špiní, někdo menstruuje celé těhu, jak jsou známý případy, že šla ženská rodit a ani o tom nevěděla, že je těhu... Asi u MS zálěží i na tom, kdy bylo datum oplodnění... Já tomu nerozumím, jen to jsou doměnky, ale určitě se na to zítra zeptej, docela by mě zajímalo, co ti na to doktor řekne 😕

pipinka
22. led 2008

to mě teda zajímá úplně všechno, protože nechápu nic. Asi si myslíte, že jsem fakt treouba jak se tady ptám, ale nikdo z méo okolí se s tímto nesetkal

mysojc
22. led 2008

pipi: Držím palce. Trapná nejsi, jasmý, že chceš vědět, co se děje. Tak se drž a napiš, jak jsi dopadla. 🙂

pipinka
22. led 2008

jj, děkuji, určitě see ozvu. Můžu se zeptat na tvůj názor?Co si myslíš jak dopadnu?

pipinka
23. led 2008

holky prosím počítá se test, který vyšel po limitě?

sylvka
23. led 2008

pipi,ahoj... 🙂 a kolik je tvému příteli? 😀

nemo1985
23. led 2008

Která pravidla porušuje: | ZrušAhojky holky, já MS čekám v pondělí 28.1.
O první mimi jsem přišla v 8tt (zamlklé těhotenství)
Hrozně mě bolí prsa, každý den vypiji půl litru mléka, a to mléko já nemusím, pobolívá mě trošku v podbříšku.
Je to už půl roku, co jsem po revizi. Včera jsem zkoušela test, a je tam jen jedna čárečka.
Ale předtím mi test ukázal až 3dny po zpožděné MS 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru