Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

casia
27. bře 2008

Ahoj holky, mam od vcera od lekarky diagnostikovane tehotenstvi, jsem v 6tt, hcg v pohode, na testu carka jeste trochu slabsi, na sonu videt uhnizdene vajicko, ale zatim ne plod, pristi tyden jdu na sono a kdyz bude plod dostanu teh. prukaz a PN, muzu se vas zeptat na zkusenosti, jak to probiha, decko jsem chtela, mam radost, jen ted trochu strach, aby se to povedlo, byl tam plod, bojim se ted delat i trochu prudci pohyby, to je asi zbytecne, ze..poradte prosim vase zkusenosti.

adriana1
27. bře 2008

Ahoj casia. Já sem měla taky vidět při příští náštěvě když mu už bylo srdíčko jsem byla uznána za těhuli,ale dali mi průkazku až ve 12tt. Jsem celé těhu na neschopence a od příštího týdne na mateřské. Neboj to bude všechno v pořádku a hlavně se nestresuj to se nemá v těhotenství. řekni si o obrázek ze sona teda jestli ho ten tvůj doktor dává. Jinak tě čekají krevní testy ty se dělají v určitých týdnech. To se všechno dozvíš. Kdybys potřebovala s něčím poradit tak klidně písni do IP

gabrus
3. dub 2008

Casia, vidím že čekáš miminko v listopadu, přidej se k nám do diskuze Společná termín, *November/listopad 2008. Je tzo tam s náma fajn 🙂

petra123
3. dub 2008

Ahojte holky na tyto stranky navštěvuji už pomali rok,ale na forum moc nechodím,ale ted jsem si našla příbužné téma o kterém si myslím že by mě mohlo zajimat 🙂 ....Zatím dítko nemám a ani tedy ještě nevím nečekam,už pomali tyden po ovulaci mam divné stavy jako bolest v podbřišku a je mi na zvracení ale je to ještě brzlo na testík.K oplodnění došlo to vím na 100% 29:3 a jak už jsem napsala na testík je ještě brzo,ale otazka je mohla bych mít takové brzké příznaky??Máte tady holky něktrá stím skušenosti??Nic si nenamlouvám,ale byla bych štasna kdyby to vyšlo díky za odpovědi 🙂 Jo n ještě bych zapoměla před měsícem a něco jsem vysadila HA 🙂 díky Petra

zemli
14. dub 2008

Ahoj holky tak od patku mi doktorka 😉 i krev potvrdila tehotentsvi. Tak doufam ze vse bude v poradku. Stale me poboliva bricho tak snad to brzy ustane 😎

kaciska
14. dub 2008

ahojky zemli,gratuluji k těhu,a neboj bolení v podbřišku je zcela normál....když to nejsou nesnesitelné křeče tak je to v pohodě...to jak se děloha roztahuje tak to bolí... 😉

petra123
14. dub 2008

Holky dneska jsem byka u DR a asi jsem taky těhulka,30.4 jdu ještě jednou na kontrolu a to by bobišek měl byt už větší a měl by se ukazat 🙂 ted je to malinkata tečička 😲 no uvidíme držte palečky 🙂 pá Petra

zuzikk
14. dub 2008

Ahoj, jsem tady poprvé, tak Vás všechny zdravím. Jsem 4-5tt těhotenství 🙂 mimi je velikosti 6mm a na další ultrazvuk jdeme 25.4. jestli už tam půjde vidět srdíčko tak nám vystaví průkazku 😀
Včera se nám to trochu zkomplikovalo, začala jsem špinit a začlo mě pobolívat břicho, doufám že všechno bude ok.
Dr. mi nasadil Utrogestan a Ascorutin a musím ležet a nic nedělat. Holky máte s tím nějaké zkušenosti?díky Zuzka

micanek
14. dub 2008

zuzikk: Já jsem krvácela celé 3 měsíce. vždy jsem letěla taky hned k doktorce, ale bylo vždy vše ok. Není to dobré podceňovat, ale hrůzu s toho neměj. V prvních 3 měsících se ti to taky může projevit vždy když máš období měsíčků. Dělá to spoustě těhulkám ... ale uplně tě chápu ... byla jsem vyděšená vždycky ... tak hlavu vzhůru 😅

micanek
14. dub 2008

Petra123: tak to gratuluji ... to byla rychlovka 😀 ... to ses ani moc nenadřela 😀

lisounek
14. dub 2008

zuzik: taky jsem spinila v obdobi co jsem byla jako ty, ja bohuzel musela lezet 3 tydny s tim v nemocnici, ale spoustu holek spini a pak je to ok. Hlavne fakt poslouchej dr. a lez, lez a lez...to je totiz jedine osvedcene, chce to klid a zase klid....prvni trimestr je holt hodne haklivej a nic nenos ani netahej, jen polehavej a odpocivej...

petra123
14. dub 2008

Micanek:Tak to ne minuly rok to nešlo prošla jsem si samyma vyšetřeníma a nakonec začnu brat HA brala jsem je jen 9 měsíců a pak jak je vysadím hura ono se to povede a to jsme se ani nesnažili,ale jsem štasná jako blecha,jen doufám že mimi bude růst a za 15 dnů se ukaže v plné krase.Můj je uplně štasny a ted po 8 letech soužití jsem zistila že je drbna hned to rohlasil všude drbna moja,ale ja mu to nezazlívam je štasny jako já a to jsem moc ráda 🙂 Tak mi držte palečky všechny jen se modlím at vše je jak má být 🙂 Petra

micanek
14. dub 2008

Petra123: tak to jo ... tak to blahopřeji ještě jednou. 😀 U nás jsem to nevydržela zase já ... musela jsem to roztrobit do celého světa. 😀

petra123
15. dub 2008

Micanek:Tak to jo ja se bojím nevěříla jsem že se tak budu bát a proto to nikomu moc neříkam 😖 😀 ale jak to budu mít potvrzené tak začnu rozhlašovat 😀 ,ale dneska jsem začala špinit a trochu se bojim co bude tak jen odpočívam a bojim se aji chodit 😀 zítra jesli se to bude ještě opakovat tak jdu k DR a uvidím co mi řekne ☹ hlavně at je pozitivní tak uvidíme,tak těhule držte se pá Petra

micanek
15. dub 2008

Petra123: neboj ... to nemusí fakt vůbec nic znamenat. Já to měla celé 3 měsíce, ale hlavně odpočívej a nic netahej. 😵

meleri
15. dub 2008

čau holky,
já jsem těhotná 19 dní, po IVF. Snažím se se šetřit a nic moc nedělat, a stejně na to ani nemám sílu protože jsem pořád unavená. Měly jste už nazačátku nějaké příznaky? mě teda dost bolí pánev, hlavně jak chodím, pak ta únava, a motala se mi hlava, ale to už dneska nějak přešlo.
Jinak já to taky řekla našim, tchýně to ví, a dneska jsem volala kamarádce..já mám jít na utrazvuk až za necelé čtyři týdny. do té doby jen jednou ještě na krev. taky mám obavy, snad to bude v pohodě. já teda nešpiním a ani jsem nešpinila, mám takový vodnatý výtok, to je vše..

micanek
15. dub 2008

Meleri: Gratuluji k těhu ... jinak výtoky taky patřej k těhotenství. Teď bych bez slipovky nemohla jít ani ven. Jinak teď by ti na ultrazvuku nebylo nic vidět. Já byla v 4 týdnu ..... protožr jsem krvácela a šel vidět jen ten žl. váček a vevnitř vůbec nic, takže vydrž. 😵
Já poznala, že jsem těhu, protože mě strašně bolela prsa, ale strašně. Unavená jsem taky byla.

meleri
15. dub 2008

Micanku,

včera jsem byla u doktora kvůli bolesti pánve, vyšetřil mě a byla tam na ultrazvkuku taková malá tečka! 🙂
jinak mě taky bolí prsa, ale já jsem na to zvyklá z hormonálních dávek při IVF. Jo jsem fakt mrtvá! 🙂

snad to dobře dopadne! 🙂

dík moc. páni, fakt se máš - 35. týden, to už je asi pohoda! 🙂

micanek
15. dub 2008

Meleri: Právě že teď to už pohoda není ( možná klid, kdyby něco, tak už by měl bejt malinkej v poho) jinak vše mě bolí, když se zohnu, tak mi je na blití, pořád jen renie, nejde mi vstát, jsem si těšká jak prase ( to mám jen 7kg nahoře) ale mám strašně velikej pupík ... každej se mě ptá, zda budu mít dvojčata a mě to pěkně sere 😠 Ale jsem ráda, že už se blíží konec ..... i když na mě přišel strach z porodu (a to jsem se celou dobu nebála)

Jinak jsem měla fakt hnusný těhu, které nikomu nepřeji, tak proto se už taky těším, až to skončí. Každej pořád říká ať si užívám dokud můžu a tím mě jen naserou, protože celé těhu jsem trpěla.

Přeji ti, ať celé těhu máš v poho ... ty prsa taky přestaly bolet, takže můžeš mít těhotenství nádherný. Já ale jsem nemocná normálně, takže u mě se zhoršily všechny nemoci, tak proto.

meleri
15. dub 2008

Micanku,

to je mi líto, že jsi spíš trpěla, než byla v pohodě! U mě je po IVF právě podezření na dvojčata, tak mám z toho strach! Ten strach z porodu to fakt chápu! Sice na takové věci ještě nemyslím, spíš mám strach, aby se to vůbec uchytilo a přežilo všechny ty měsíce!

Ale řekni si, že když jsi měla blbé těhotenství tak se vydaří porod! No je to taková blbost, ale někdy to vychází!

Možná že to břicho máš velké, protože máš velké miminko? Nevím teda! 🙂 Páni jen 7kg? To bych brala! Bůhví jak já dopadnu! A kdy se vlastně začne přibírat? Já mám pořád strašné chutě, ale na kyselé zelí, žeru pořád to, a taky maso...prostě vše co jsem dřív neměla ráda....🙂)

moc ti přeju, at ti to dobře dopadne a at si už můžeš užívat miminka! 🙂

micanek
15. dub 2008

Meleri: já jsem v těhu tzv. chutě vůbec neměla ... spíš toho tolik nesním, než před těhu. Když toho sním víc, tak je mi pak zle. ( no, zrovna baštím medvídky .... ale ty mám ráda odjakživa 😀 ) po těch mě bude teda taky zle, protože dokud nepadne balíček, tak s tím nepřestanu. 😀

Jé to by bylo pěkné hned dvojčátka. Taky jsem si přála dvojčátka, že by jsme to měly jedním vrzem ... ale teď jsem ráda, že je tam Jen Michálek. Sourozence mu pořídíme tak za 3 roky. Teda pokud to pujde.

Pokuď dobře chápu, že IVF je umělé oplodnění, tak ona myslím většina maminek pak čeká dvojčátka. 😀

meleri
15. dub 2008

Micanku,

jo gumové medvídky mám ráda, ale bohužel mě z nich bolí zuby...:( no já jsem zrovna pojedla své kyselé zelí, a tedkom bych si dala něco sladšího! 🙂

no je to fakt,že po tom umělém oplodnění se to fakt stává. akorát ne vždycky se to udrží, tak nevím,j ak to se mnou dopadne.

Hlavně at se ti daří a at je ti už líp! 🙂

micanek
15. dub 2008

Meleri: Jak to vlastně probíhá??? Myslím to umělé oplodnění. 😅

zemli
16. dub 2008

kaciska: Ahoj díky snad to bude v pohodě 🙂 Koukam vam se termin poved pekne na leto 😎

rolincova
16. dub 2008

Ahojky zemli tak koukam, že máš termín na prosinec🙂 To jsme na tom podobně. Jak ti je?

meleri
16. dub 2008

Micanku, jak to probíhá...🙂 nadopujou tě hormony abys měla mnoho vajíček. potom ti z vaječníků odsajou v narkoze ty vajíčka a manžel daruje v ten samý den ráno spermie. no a co nejdřív vajička oplodní..pak se čeká většinou tři dny až mají embryja osm buněk, a pak ti je "vrátí" zpátky do dělohy, říká se tomu transfer. Pak bereš každý den progesteron aby se embryja uchytila, a musíš čekat čtrnáct dní...já pak šla na krev a z toho jsem zjistila že jsem těhotná...bohužel ale nevím odkdy to vlastně počítat, asi od toho oplodnění...protože jsem četla že to normálně počítají od posledních mencků..jenže ty já neměla, protože mi je uměle přerušili, takže jsem je měla jakoby předminulý cyklus.....🙂

Ahoj Rolincova: u mě to bude asi taky prosinec..🙂 jestli bude vše v pohodě...

rolincova
16. dub 2008

meleri. Ahojky tak to jsme na tom taky skoro stejně. Taky z toho mám ještě obavy, do toho 12týdne docela straší. A ty jsi otěhotněla přirozeně? Ale musíme si říkat, že vše ok bude!!!

kaciska
16. dub 2008

zemli-no vyšel ale chtěli sme to mít tak na ten květen ale nevadí... 😵 hlavně že je malá v pořádku,už se na ní tak těšíme...a co ty?ty budeš mít vánoční mimi vid?! 😵

zemli
16. dub 2008

kaciska: jo jo vánoční, na jednu stranu sem ráda že ten batůžek nebudu mit nejvetsi v těch vedrech ale zase ten schon okolo těch vánoc, no uvidíme 🙂 koukam jak se tady ty holky dlouho snaží to musí bejt o nervy 😒 nam to vyslo nastesti po měsíci 🙂 a to uz sem se taky pomalu zacala nervovat ... a jak se těšíš na porod ? 😀 ja videla nedavno nejaky videa a brrr jako

meleri
17. dub 2008

Rolincova, ne neotěhotněla..bylo to pomocí IVF. Proto je to všechno asi pro mě ještě divnější! No ale chce to odvahu! Snad bude všechno ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru