Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
7. črc 2008

hrozinka: myslim si , ze ta parenica je v poriadku, no keby daco nebolo, uz to vies, lebo by si sa urcite citila blbo.

lestep: mas pravdu s tou stravou a este nieco, citala som tvoju otazku na inej teme o tej svieckovej, neviem preco by si ju nemohla papat, pretoze je tepelne upravene a je tam vela zeleniny, tak si kvoli tomu nerob starosti 😀
a ty mas umele nechtiky? ja mam vlastne, ale asi pojdu prec, pretoze odkedy som tehu, tak su neuveritelne tvrde a vcera som sa nimi riadne doskriabala ☹ au.....

smolinek: drzim palceky, aby to dobre dopadlo, ja som stresovala rovnako a dokonca ked mi lekarka odmerala tlak tak bola zhrozena a to nehovorim o vysledkoch ☹ ale neboj a mysli pozitivne

ambret
7. črc 2008

Ahojky mamulky, tak dneska jsem se konečně objednala k doktorce, ale vezmou mi až 31. července ale dostanu rovnou i průkazku 🙂

jankapavol
7. črc 2008

Ahoj holky,nevite,jak je to s pejskama v tehotenstvi?Ze sestra by za mnou prijela na navstevu a jestli si s sebou muze vzit pejska-yorksheera.Nemuze mi to ublizit?

jaja257
7. črc 2008

baby,
co si myslite o cviceni v tehotenstve? viete mi niektora poradit nejake cviky?

ambret
7. črc 2008

Janka, nevím jak je to s pejskama, my máme 2, doma jednoho a druhého na zahradě a to máme ještě 4 kočky ( 2 doma a 2 jsou chvilku doma a chvilku venku)

majkalm
7. črc 2008

ahojky my mame doma take pejska a na mimi jsme čekali 4 roky. Pejsek Ti neubliži ptala jsem se zverolekaře. My mame gaučaka, ale doma u rodiču jsou tři dalši pesani 🙂 ja jsem cvičila před tehu a ted cvičim taky každy den 4O min. beham pozvolna. Ale zaleži jak se citiš a nesmi te u toho nic bolet, lepši je se zeptat lekaře tak pa

jaja257
7. črc 2008

majkalm: vedela by si mi poradit nejake cviky alebo nejaku stranku kde ich mozem najst?

jankapavol
7. črc 2008

Dekuju!I to behani je dobry napad🙂

jaja257
7. črc 2008

Fu, baby prave som sa rozculila v tej o zelenine a ovoci....... ☹ musim skonstatovat, ze fakt mi je v tejto teme najlepsie, pretoze tu aspon nikto nikoho nekritizuje a clovek sa docka normalnej odpovede ale da sa tu aj zasmiat 😉

petis
7. črc 2008

Lestep,
ani nevím, jestli mi dělal UTZ sám od sebe nebo je povinný. Dr. mě nejdřív vyšetřil pohmatem a pak mi už přes bříško udělal UTZ, aby zkontrolovat srdíčko. Bylo to jen pár sekund. Ultrazvuky se miminkům nelíbí, proto se na nich točí zády a Dr. to ví, tak to zbytečně neprodlužoval. Mimi tam tak pěkně plavalo, tak jsem ho poprosila o fotečku.
Jinak jsem v Ordinaci byla všeho všudy ani ne 5 minut, se vším všudy 😉

Jaja, zkus se přihlásit na nějaký kurz pro těhulky, tam ti poradí správné cvičení-hlavně je to o protahování, posilování potřebných svalů, břišní tance ... Já na takový kurz chodím a je to fajn 😉 Jinak se hlavně vyhýbej otřesům a kde je riziko pádu-tak mi to aspoň řekl můj Dr.-třeba kolo, kolečkové brusle by se neměly...

Jankapavol, my máme doma taky psa. Teda hafina je venku a kočky taky. Kontakt se zvířaty ti nemůže blížit, jen se vyvaruj sklízení jejich hovínek a dodržuj mytí rukou. Ale to je jasné, o tom netřeba psát 😉

micanek
7. črc 2008

Jankapavol. pjsi a kočičky přenášejí nemoc, která je pro těhulky špatná ... potratová. Jmenuje se toxoplazmoza. Máme ale doma kocoura a vše bylo u nás v pořádku. jen se člověk nemá dotýkat a víkalů. Já projistotu mu nedávala ani žrádlo. A nečistila pelech. Všechno dělal manžel. Nemáme ho teda v bytě, ale na verandě.
Kočky jsou ale prej o hodně horší na šíření této nemoci. Kamarádka kuli toxoplazmoze o mimíska přišla. Ale pokud budeš dodržovat hygienu, tak se ti nemůže ic stát.

rolincova
7. črc 2008

ahojky holčičky....
Micanek: tak jsem to album ještě nezvládla....to víš, my těhotné máme fůru práce 😉 Jinak jsem zase na prášky, teď má doktor do 13. dovču a já opět začínám mít zánět... Už jsem z toho fakt zoufalá. Už jsem si zaváděla 4x léky...a pak týden ok a opět. Chtěla jsem se zeptat kolik si v těhu přibrala a jestli ještě něco zůstalo 😉 Já už asi polezu z mínusu, jak jsem zhubla 3kg, tak teď už mám o jedno víc... Jinak příští pondělí se dozvíme pohlaví. Je mi to celkem jedno hlavně aby bylo miminko zdravé, ale už to chci vědět.....A co Miška, teď se udělalo trošku lépe...

Lestep: ahojky skoro mamino, jak je? Vše ok? Teda řeknu ti, že se mi to miminko tak rozkopalo. Je to legrační. Ale mám pocit, že jak se začalo hýbat, tak jsem z něho ještě šťastnější. Už cítím jeho přítomnost. S Miškou, se synem jsme vzali fonendoskop a zkoušeli jestli něco uslyšíme. No srdíčko jsme neslyšeli, ale musela jsem se smát, protože mi do něj kopnulo... Už mě docela začínají zlobit záda... Si říkám listopad daleko, a já už mám bříško pěkně velký. A co ty v práci, už jsi skončila? Jak to dopadlo?

petis: To je vždycky krásný pocit, když člověk to miminko zase vidí vid? A hlavně ví, že je vše ok. Já ho teď už skoro 2 měsíce neviděla. Ale aspoň ho už cítím. Ty už budeš brzy taky vid? Už přemýšlíš o kočárku?

jaja257: co herpes už je to lepší?

majkalm
7. črc 2008

ja doma beham na orbitreku to je takova ta simulace jako beh a bežkovani 🙂 ale moc dobra je knižna od cvičitelky Kynychove ta čekala dokonce dvojčatka a po ivf. jsou tam šetrne cviky 🙂

hrozinka
7. črc 2008

=o) hezky řečeno, že je něco menší já dneska byla taky na nehtíky bo se za 14 dní vdávám a už v brně nebudu tak snad vydrží stejně pěkné jak jsou teď, dneska jsem si chtěla jít zkusit šaty, abych věděla jestli se do nich vejdu a oni měli dovču takže si je vyzkouším v den kdy si je budu brát sebou, tedy den před svatbou, tak budu napnutá jestli jo nebo ne 😅 je příjemné,že se ochladilo, aspon se lépe dýchá, chodí a spí. hlavně to spaní, já jsem pořád spocená jak myš fuj. 😠

petis
7. črc 2008

Roli, je to fajn, když jsem mimi viděla. I když to byla jen chvilenka, kdy doktor kontroloval srdíčko. Za měsíc jsem moc zvědavá na ten velký UTZ, kam půjdeme s manželem. Ale to je "až" za měsíc 😉
O kočárku přemýšlím, zatím se mi líbi Bébécar a Implast Bolder, ale naživo se na nějaký půjdeme kouknout asi na podzim, zatím jen tak okukuje na Netu.
Hodně času nám teď zabírá naše přístavba, teď máme týden dovolenou a jede se "do vrchu". Dnes chlapi uložili 2 řady, makali od 7 do 19:30 a zítra zase nanovo. Hlavně ať neprší !!!
Já vařím, zásobuju je jídlem a pitím 😉 Pak jsem odpoledne obírala rybíz, ať můžeme založit na rybízové vínko. Ale dopolední stání v kuchyni a odpolední ohýbání nedělalo dobře mým zádům, bolí jak hrom ☹ Mě pobolívají i normálně, ale dnes je to extrém. Ach jo. A to ještě nenosím velké bříško, co budu říkat pak 😨
Tak dobrou nocku 🙂

rolincova
7. črc 2008

petis: naživo jsou ty kočárky jiné 😉 a hlavně nám k tomu paní dala úžasný výklad a doporučení. No my už ho musíme začátkem října objednat... Teda ty jsi pilná jako včelička, ale měla by ses hodně šetřit.... Já když jsem zpracovávala 16kg jahod, tak jsem myslela, že je to moje poslední. Hrozně mě bolely nohy. Ale ty zase nemáš mít mimíska o tolik déle než já... Já jdu na ten velký ultrazvuk v pondělí a to se dozvíme pohlaví...Jsem napnutá.

micanek: Tak už jsem splnila tvé přání 😉

hrozinka: když ti nehty nevydrží, tak přijeď, opravíme... já je taky dělám. 🙂

hrozinka
7. črc 2008

rolincová : do parubic to mám trošku daleko, ale děkuji 😉

jmj
7. črc 2008

ahojte holky, promiňte, že vám sem lezu, ale chci se jen zeptat, jestli nevíte co znamená volná tekutina za dělohou. to dnes diktovala má gyndařka sestřičce, at to zapíše do karty (při prohlídne Uz). díky.

smolinek
8. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem úplně vyfluslá. Včera mi bylo oznámeno, že musim přibrat, jinak pošupajdim do nemocnice. Jinak výsledky budu mít až toho 14.7., takže další tejden stresu 😒

ambret
8. črc 2008

Ahojky těhulky 🙂

jmj
8. črc 2008

holky nevíte co znamená ta volná tekutina za dělohou? díky moc.

ambret
8. črc 2008

Jmj tak to netuším 😖

zanettt
8. črc 2008

ahojky holky moc se omlouvam ze jsem se neozvala takovou dobu ale na foru kde jsem si dopisuju uz pekne dlouho se stalo moc skaredych veci a tak jsem nemela odvahu zapinat comp... tak se moc omlouvam.. jinak me pristi tyden ceka kontrola a ten sceening tak uz abybylo vse za mnou a hlavne aby bylo vse v poradku!!!! 😉 a jak pak se mate vsichni?? 😉

smolinek
8. črc 2008

zanett: teda ty mě strašíš, já se teď taky klepu na ty screening testy

zanettt
8. črc 2008

neboj se urcite bude vse v poradku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

smolinek
8. črc 2008

zanett: hm, já s tebou budu souhlasit, až mi to řeknou 🙂 tenhle týden jsem nějaká rozhozená. Nevolnosti neustupujou a v práci mi to přijde někdy, jak kdyby mi to těhotenství nepřáli. 🙄

ismail
8. črc 2008

ahoj holky, dovoluji si vstoupit k Vam do diskuze, nebot jsem ve ctvrtek zjistila podle testiku a vysetreni z krve, ze jsem tehotna 🙂 Po snazenicku necely rok je to prijemna zprava. Zatim jsem tedy terpve 4+4, doktor mi jeste nedelal ultrazvuk, jen normalni vysetreni, rikal, ze to vypada dobre, ze deloha je zdurela.
Mela bych otazecku, najde se nekdo komu skoro nic neni? me na dotek lehce bolela prsa a bricho, ale v den testiku vse prestalo, jen jsem velice unavena. Mam strach, jestli se mimi vyviji tak jak ma.... ☹

lestep
8. črc 2008

ahojky..
jé tady to dneska docela žije..To jsem ráda. Koneně mám časík si ás dočíst..Nějak nestíhám a to jsem celé dny doma..Pořád se něco pracuje a ještě dneska jsme vařily s tchýňkou oběd pro zedníky na stavbě..Manželův brácha začal stavět. Tak jsem udělaly dobrý oběd a ještě sváču..Teď mám konečně chvilku oraz..Jsem ráda, že se nenudím..Dneska jsem měla jít nacvičení,ale holt autobusy mají prázdniny a autíčko doma není tak půjdu až příští týden..
Jak se jinak máte vy? Počasí je takové akorát že?

jaja 257- to jsem ráda, že to s tou svíčkovou není pravda.Někde jsem to četla a jsem moc ráda, že to ničemu nevadí..Mám jí totiž moc ráda..Ano, mám umělé ehty. Nechává si je dělat od svatby.. Je to super..Mám blý nehty a tyhle mě perfektně drží, naví to obře vypadá a hlavně jsem si na ně dobře zvykla. Manželovi se to moc líbí..

ambret- hůra, to je super, další mamča, která bude mít průkajdu..Mám radost.. 🙂

jankapavol- tak o pejskách jsem nikdy neslyšela, že by byly škodlivý a hlavně v těhu..Jsou čistotní a hlavně se používají na canisterapii třeba pro postižené děti, které se po nich válí, rodiče je na toho pejska polohují atd.. 🙂

jaja 257- skus nějaké centrum, kde je speciální cvičení pro těhu..Nebo na internetu se dají najít nějaké cviky..Také dvd, kde jsou cviky pro těhu..Chtěla jsem si jedno objednat..nevím přesně ten název,ale můžu ti ho zjistit..Cvičí to myslím Monika Žídková a jsou tam i nějaké rady o těhu, porodu, kojení atd..

petis- tak to je fajn..Jsem zvědavá, jak to bude probíhat, jestli mě rovnou vezme i krev na triple testy..

rolincova- to je super, že už budete vědět pohlaví mimíska..Copak se tam skrývá za rošťáka že? Snad tě i záěty brzy přejdou..Držím pěsti..také se těším, až začne kopat. Aspoň si ho více budu uvědomovat, že je u mě v bříšku..Ale já do práce nechodím? Neměl ten vzkaz být pro někoho jiného?

petis- tak na tom jsme podobně. Někdy mám pocit, že máme doma vývařovnu..Třeba v neděli jsem myslela, že v tom vedru zahynu u toho sporáku..To jsem dělala 35 karbenátků, kýbl rajský omáčky, velký hrnec masový polévky a ještě 5 velkých knedlíků..Rybíz mám jeden za sebou a další tři keříky mě¨čekají..

zanet- tak snad bude vše v pořádku. Držím pěsti..

smolinek- drž se. Ženský v práci dokážou být pěkný potvory. Vím to sama, jak se ke mě zachovaly, když se dozvěděly, že jsem těhu. Musela jsem to říct hned kvůli tomu, že jsem na jipce..Nepřály mě ani svatbu..Já jsem si dovolila mít v nejméně vhodnou dobu dovolenou na svatbu a pak ještě otěhotnět..No mazec. Zamrzí to,ale kašli na ně.Soustřed se sama na sebe a mimíska, snaž se papat. ten stres ti ty nevolnosti také zhoršuje a to vůbec není dobrý..Myslím na tebe..opatruj se.. 🙂

smolinek
8. črc 2008

ismal: ahoj tak to moc gratuluju. Mně ze začátku taky nic nebylo, jen ta unava, ale pak přišli nevolnosti. Stach je normální, já jsem byla u Dr. 3x než se tam objevil na uz váček.
Jinak jestli nemáš žádné příznaky, tak buď ráda 😉

jaja257
8. črc 2008

ahojte kocky,
rolincova: no herpes este stale je, akurat som si dnes nechtiac strhla chrasticku a boli to az joj...... 😒 ☹ ale uz sa pomaly hoji, len mam strach aby sa mi nerozniesol po celej puse,to sa mi stava.....

smolinek: ja budem mat vysledky az 21.7. a tiez som z toho nervozna. Co sa tyka prace, mavala som zvlastny pocit, ze su normalne nahnevani, ze som tehotna, ako keby som si to nemohla dovolit 😝 😠 takze asi viem ako sa citis ty.
A ked sme pri tych zlych pocitoch, tak dnes ma mierne nemilo prekvapila manzelova krsna mama, jej syn uz ma baby a oni strasne vyplakavali, ze nemaju peniaze a tak dalej a nemali na novy kocik, tak som im povedala, ze sa da kupit aj uz pouzinavy, dobry a lacnejsie ako v obchode. No a dnes mi zahlasila, ze ja mam kupit uz pouzity kocik ☹ no co na to povedat, nechapem jej reakciu, pretoze nie ja som ta, ktora plakala kvoli peniazom.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru