Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
1. črc 2008

smolinek: poviem ti pravdu, ja som cakala na vysledky tri tyzdne, pretoze som nemala odvahu tam zavolat a ukludnovala som sa tym, ze keby nieco nebolo v poriadku, tak mi zavolaju. ja totiz chodim na sukromnu luxusnu kliniku a tam to riesia hned. Ja viem, ze som mala mat odvahu a necakat, ale ja som v podstate strasny zbabelec 🙂

smolinek
1. črc 2008

jaja: to já hrdina taky nejsem, ale chci to vědět rovnou abych podle toho pak mohla reagovat, rozmyslet si pro a proti. Já chodim taky do soukromé ordinace a vždy mi přišli opravdu ochotný, tak si taky řikám, kdyby se něco dělo, že zavolají, ale spoléhat se na to nechci, může se stát cokoliv, třeba nedorazí sestra a Dr. nebude vědět co dřív 🙂
Spíš nemám ráda čekání. Dráždí mě to, že jsem v nejistotě, že nic nevím 😒 to je asi můj celej problém a hlavně chci mít za sebou ty screening testy, pracovala jsem u dětí postižených tim Dawnovým syndromem a fakt se toho děsim ☹

jaja257
1. črc 2008

smolinek: to ja som skor opak, ja by som asi skolabovala, keby mi nedvihali alebo povedali, ze pridte je to na osobny rozhovor ☹ bohuzial som taka a cim som starsia, tym je to horsie ☹ ja osobne by som bola najradsej, keby sa to dalo tak, ze vezmu krv a povedia, pockajte hodinu a boli by vysledky.....
toho screeningu sa bojim aj ja, dnes sme zacali prve kolo a viem, ze nebudem dobre spat, kym sa screening neskoci cely ☹ ale myslim, ze ten strach patri k tomu, pretoze ked vsetko v poriadku, tak je clovek stastny. Ja ta chapem, pretoze skusenost s detmi, ktore su nejakym sposobom postihnute zanechava silnu stopu v cloveku.

smolinek
1. črc 2008

jaja: hmm,bohužel to tak je. Ale nebudem tady kalit vodu, když jsme zdravý a je malé procento toho, že by to bylo zrovna s Dawnem 😉
Budem mít zdravý miminka a basta 😀

zanettt
1. črc 2008

me take ceka screnning 16.7. tak se take trosinku obavam ale uz to chci mit vsechno za sebou... 😉

jaja257
1. črc 2008

smolinek: presne ako si povedala, budu zdrave 😀 😀 😀
co sa tyka toho dawnovho syndromu, tak nam dnes merali aj tu nuchlnu translucenciu a doktorka sa tvarila, ze je to tak ako to ma byt 😉 mimi totiz ako prvu ukazalo hlavicku, aby ma ubezpecilo, ze sa vyvija tak ako ma a nechalo si dva krat poslusne odmerat 😀 odmerat zvysok bol dlhy boj, ktory sme skoro prehrali, skryvalo sa za placentu 😉
zanett: asi ta prava(zbabela) ti povie, ze mas verit ze to bude ok, ale treba verit 😉

zanettt
1. črc 2008

musi to byt v pohode u nas vsech!!! 😉 😉 dnes jsem mela mensi depresy ale uz si zase uzivam mimiska na plno!! 😉

jaja257
1. črc 2008

presne tak 😀 😀 😀 kazda z nas mam obcas mensie depky ale to je len preto, ze si prajeme zdrave dietatko. Myslim, si ze taka co nemala strach, depku alebo obavy ani neexistuje 😉

smolinek
1. črc 2008

holky, já teda nemám zas takový depky, ale začínám být nějaká vzteklá 😖 jak je to vedro, atak jsem nervní a mám chuť každýho kdo otravuje praštit pantoflí 😀 😀 strašně nerada teď něco vysvětluju, nějak se mi vytrácí trpělivost

taj ju mamči, já letim domu. Dneska jsem konečně zdlábla pořádnej kus zapejkanejch těstovin a dostala chuť i na okůrkovej salát, takže mažu domu než mě ta chuť přejde 😀 mějte se papa

micanek
1. črc 2008

Rolincova: jo, jo zrovna začínáme stavět ... holt všechno najednou 😖

Marki.la: já jsem začala v 6 týdnu krvácet a podle sona tam byl taky jen ten váček. takže klid. ... no a podívej se co mám nádhernýho doma s toho váčku 😀

lestep: mě pupajs rostl od začátku, i když kg ne. jak se mi zvětšovala děloha, tak pupík rostl a rostl a rostl ... ave finále jsem vypadala, jak kdybych sežrala malej tank. 😀

Jinak doufám, že budem příští rok bydlet (iluze) říkala, jsem že klidně půjdu bydlet do staveniště, ale hlavně vypadnout odsud. 😖

smolinek
2. črc 2008

ahoj maminy,

tak jsem včera zas vybouchla jak atomovka. Normálně mě ty lidi tak deptaj v tom vedru. 🙄 Stojim si včera na bus zastávce a řikám si jo, to si sednu v tomhle vedru. Najdednou se vyřítěj lidi z metra a normálně mě nějaká odbarvená vyschla fizule, šlápne jehlou na nohu a ještě mě taškama, normálně bouchla do břicha. Já se tak klepala vzteky. Ani se neomluvila nic. Tak když jsem vystupovala, tak jsem ji pořádně dupla an špičku u nohy. 😀 Hned mi bylo líp.

rolincova
2. črc 2008

petis: Ahojky krásné ráno, to víš, že mě v podbřišku píchá, to asi každého. Jak se roztahuje děloha a prostě se to tam připravuje. Ale přiznám se, že mě to taky vždycky vyleká. Minulý týden mě píchalo na jednom místě dva dny. Tak jsem volala gynekologovi a on mi řekl, že pokud to nebolí, že je to normální.

zanett: To je vždycky v podvědomí, myslím třeba, že přemýšlíš o tom pohřbu a pak se ti z toho zdají takové sny. Už aby to bylo za vámi a pak to tak trošku opadne a musíš začít přemýšlet hlavně o miminku.

Holčičky to je mazec, člověk se pořád jen a jen bojí. Ale nepřejde to po porodu. Synovi je 6 a já teď asi vlivem hormonů jak jsem přecitlivělá, tak se o něj bojím úplně hrozně. Každý den ho prohlížím, aby neměl klíště. Hodně se mu dělají modřiny, tak nás teta na mou žádost (ona je dětská doktorka) poslala na krev. Dělali mu snad vše možné, a když jsem čekala odpoledne na výsledky, tak mě tak šíleně rozbolela hlava a málem jsem omdlela. Ale bylo vše v naprostém pořádku. Včera měl zase uzlinku v pod paží, tak jsem se zase tak hrozně lekla. Mamka (zase dětská sestra) mi řekla, že je to normální, že jsme to měli taky. Takže je to fakt mazec. Co přijdou děti, tak se o ně člověk jen a jen bojí. Ale jinak je to naprosto úžasná součást člověka.
Mamča mi včera koupila nějakou minerální vodu ve spray. Stála asi 120 doporučila ji to známá lékarnice. Bolela mě trošku hlava a po nastříkání na obličej mi bylo úžasně. Normálně se to může nastříkat na make-up a vůbec se nic nerozmaže a samo to uschne. Bude to součást mé kabelky. Stříkám si to do dekoltu, na krk a je to fakt úžasný. Při těch našich stavech fakt bomba. Holky vyzkoušejte to....

Jo ještě mě včera kámoška vzala do velkého obchodu pro miminečka. Měli tam hoooodně kočárků. Paní tomu fakt rozuměla a už mám trošku jasno do jakého půjdeme. Protože ono se to musí objednat tak měsíc předem což u nás je říjen. Fakt paní chválila x-lander, říkala, že to je hodně vymakaný kočárek a že na něj nejsou žádné reklamace a stížnosti. No Quinny, které je dražší, mi fakt nedoporučila. Vyjmenovala mi co vše je špatné. Jinak z těch dražšších potom hodně chválila Jané, ale tam jsou úplně příšerné barvy. Teda mě moc nenadchly. Už jste přemýšleli jaký kočárek?

lestep: My máme taky domeček předělávaný, každýmu se teda hrozně líbí, ale já s manželem taky chceme barák podle svého. I když tomu nikdo nerozumí, protože je fakt pěkný, ale já v něm vidím mouchy. Takže jsme si řekli až seženeme parcelu, jelikož máme fakt pěkné místo, tak se nám jinam nechce, ale tady jich má být do 3 let asi 50, tak pak do toho půjdeme.

jankapavol
2. črc 2008

ahoj holky,

ja se asi konecne odvazim teda napsat....ja jsem asi v 6tt,jsem taky na neschopence.jsem uz taky na neschopence.tim nechci demoralizovat,ale ja jsem to opravdu potrebovala.
Moc ale nevim s tim,kdy to mm oznmit svemu okoli.Zatim to vi jen par lidicek.Mam nejak strach,ze to jeste nevyjde a lidi uz to budou vedet..
rolincova:jak jsi to udelala,ze mas vychazky?ja prave asi nemam.je to nekde napsane na te neschopence?prave ja se potrebuju hlavne uklidnit a hodit do pohody,tak si myslim,ze je pro me dulezite,abych mohla ven atp.

smolinek
2. črc 2008

rolincova: jojo, tyhlety spreje jsem používala taky na spálenej obličej. Vždycky mě to přestalo pálit, ale bohužel je těch sprejů hodně. Já měla nějakej s termální vodou a stál cca kolem 160 Kč. Jakou máš přesně značku? Taky jsem přemýšlela, že si na to vedro nějaký koupím.

Naše mamka se o nás bojí do těď. Jestli je všechno semnou v pořádku a ze ségrama taky. Se musim někdy smát, že v tomhle věku má pořád starost, ale asi to pochopim až budu mít svoje píďata 😉

jankapavol
2. črc 2008

marki.la:tak to jsme na tom asi podobne,ze?6tt.ja mela taky na UZ jen gestacni vacek a mam prijit az skoro za 3 tydny,no taky bych radsi uz chtela,aby slysel to srdicko.

marki.la
2. črc 2008

janka....já jsem byla tedy 6tt+2 dny, vlastně 30 dní od ovulace. Možná došlo k uhnízdění později....taky mi řekla, že je vše v pořádku, a že mám přijít za 3 týdny, ale sestra mi napsala termín 16, takže za 2 týdny, no měnit to nebudu, už aby to bylo.......

smolinek
2. črc 2008

holky já snad zakápnu v tom vedru, to je hnus 😖 potřebovalo by to rovnou kýbl s vodou 😀

micanek
2. črc 2008

Rolincova. Taky se mi šíleně dělaly modřiny. Koupila jsem si homeopatika Arnica Montana 9ch a pomohlo mi to.

jankapavol: to máš nasané n atom lístečku od neschopenky. Takže pokud tam nic nemáš napsáno, tak vycházky nemáš. Ale jinak blahopřeji k těhulkování. 😀

rolincova
2. črc 2008

jankapavol: Ahojky tak gratuluji k mimiskovi... No já jsem to taky řekla brzy těm nejbližším a pak postupně. Tím, že jsem po IUI, tak jsem zůstala doma hned a jsem za to ráda, protože první 3 měsíce byly docela obtížné. Jinak měla jsem první kontrolku s vycházkami, asi 5 hodin denně a až v tom 3 měsíci mi dali neomezené vycházky.

Smolinek: Ahojky, je to La Roche-Posay, ale fakt super. Tomu věř, že to pochopíš tu starost hodně rychle. Už běheme těhotenství a pak ještě vzroste.... Ale to je asi normální u normálních lidí, že se o dětičky bojí... Ale teď to píšu přehnaně, není to pořád jenom strach... Je to i obrovské štěstíčko.... 🙂 Uvidíš, těš se....
Počkej zítra, už se ti ochladí, ale zase budou ty příšerný bouřky. Minule mě pěkně bolelo bříško asi tlakem.

Micanek: Díky moc za radu. Ale on to má, že s klukama blbnou a pořád je spíš omlácenej, ale já chtěla mít jistotu. Jak snáší vedro Mišulka? Jo a už mám vyhlídlej kočárek....

jankapavol
2. črc 2008

Tak mam vychazky 8-11 a 13 az 17h.Dodrzujete to?

jankapavol
2. črc 2008

A co furt delate doma?

micanek
2. črc 2008

rolincova: No .. Boban má chudák plnej obličejík potniček. Teďje tady vedle mě vyvalenej jen v bodíčku a chrní ... no už se teda budí. jinak nic moc přes den nespí. je to pro něho chudáčka taky hrozný. Je hodně teplej ... tak ho pořád měřím, ale jak ti mimísci mají tu špatnou termoregulaci, tak se holt lehce přehřeje. Teplotku 37 jsme naštěstí měly jen jednou. Dneska jsem hodila zase nějaké nové fotečky.

Jakej kočárek máš vybranej???

smolinek
2. črc 2008

janka: já bych měla takové práce doma 😀 😀

rolincova
2. črc 2008

jankapavol: Ne vůbec jsem to nedodržovala, ale mám kolem sebe v rodině dost zdravotníků 😉 Já i při prvním jsem byla hned doma a byla jsem docela akční, pořád někde. Máme dům a zahradu, takže práce se najde. A relaxace na terásce, krása.

Micanek: No to je pro ty miminka mazec, ale ten spray je i pro děti, třeba by mu to bylo příjemné a nebo ho i otírat vlažnou vodičkou. Líbí se mi x-lander kombinace vínové a černé. Chtěla bych vše od hlubokého po vajíčko.

jaja257
2. črc 2008

Ahojte,
ja pojdem na pn od septembra. Vcera o tom rozhodla lekarka, lebo telesnu ma ucit nenecha a nasej riaditelke odporucila ich psychiatra.
Ale dovtedy............ ☹ dnes som prisla z nejakeho skolenia a odvtedy robim nejake plany, lebo v maily som si nasla vzor a termin je zajtra. Rozhodli o tom dnes a este tam bolo napisane, zelam prijemnu nicim nerusenu pracu 😝 😝 😝
ale uz len jeden den a potom ma to nemusi zaujimat dva mesiace a potom az do navratu z MD 😀 😀 😀

micanek
2. črc 2008

rolincova: to byl pro mě favorit číslo dvě, ale celej černej ... tam se to myslím u x-landeru nazívá graphit.... nebo tak nějak 😀
Volba povolena 😀 😀 😀 😀 😀

marki.la
2. črc 2008

holky, díky za podporu, jsem ráda, že jste to některé měly podobné a dotáhly jste to tak kde jste, nebo do konce. Na jednu stranu internet umí nadělat dobrou paseku, ale na druhou stranu, pokud se narazí na prima lidi, tak fakt pomůže............. 🙂

rolincova
2. črc 2008

micanek: Tak super díky 🙂 😀 😀 😀 Rozmýšlela jsem se ještě nad Jané, ale X-lander mě nejvíce upoutal... Krásné sníky 😉

smolinek
3. črc 2008

dobré ráno těnulky a maminy 😀

jaja: no vidíš, jak ti to pěkně dopadlo 😀
marki: já si to řikám taky, i když jsem teď hrozně užvaněná a někdy musim lejzt někomu na nervy, tak jsem ráda, že se můžu někam obrátit 😉

zanettt
3. črc 2008

ahojky holky tak vcera jsme byli na tom pohrbu a zvladla jsem to as na jednicku.. mela jsem z toho vetsi strach.. ale pri kondolovani jsem musela ven protoze jsem citila divny tlak ... no jinak nas ta smula asi opousti... tchan se totiz vzbudil s komatu a vipada to nadejne,... tak se trosku ulevilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru