Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
26. zář 2008

AHOJKY BLUEBERRY:určitě musíš věřit,protože já jsem ten stejný případ,dělala jsem si dokonce dva testy,na obou se mi objevili dvě čárky,dneska jsem byla na odběru krve,na ultrazvuku nebylo ještě nic vidět,a pro výsledky půjdu v úterý,takže den po tobě,určitě se nám to podaří 😉

micanek
26. zář 2008

blueberry - andreahrbacova .. holky moooc vám budu držet s Michálkem palečky ...ma na ultrazvuku nebylo tak nic viděta teď mám doma nádherného chlapečka. Držíme palečky .. i u noh 😀

andreahrbacova
27. zář 2008

ahojky micanku,děkuji za držení palečků,určitě mi to pomůže.Dneska ráno mě prsa bolely,měla jsem pocit jako kdybych ležela celou noc na břichu 🙂

smolinek
28. zář 2008

Ahoj tějulky a mamindy,
tak hlásim druhý návrat 🙂 konečně za mě v práci hledají náhradu, tak připravuju jak jen to jde. Snad se máte všechny fajn a užíváte si těhu. 😉

Zdravím nové maminy a taky se přidávám k držení palečků. 😉

andreahrbacova
28. zář 2008

ahojky holky,tak ještě zítra vydržet a už si jdu v úterý pro ty výsledky 😉 a pak do práce,ale vypadá to že půjdu hned na nemocneskou,mám docela těžké povolání

sluninka
28. zář 2008

andrej...jestli Ti dá dr PN tak neváhej a zůstaň doma..já se bála,jak se budu nudit a zatím si to užívám naprosto nádherně..mám klid a čas na všechno a odpočívat můžu kdy se mi zachce 😉 tak držím palečky ať vše probíhá tak jak má 😵

andreahrbacova
28. zář 2008

no asi mi ji dá.Pracuji totiž v lázních v dětské léčebně jako ošetřovatelka,dělají s etam noční,jsou tam někdy vozíky,takže je to někdy náročná práce.No já už o tom mluvím,a a ni to těhotenství nemám ještě potvrzené

sluninka
28. zář 2008

áha, tak to záleží na Tobě jak se Ti chce být doma 😉

nemáš potvrzené? a testíky?

micanek
28. zář 2008

Rolincova: Buuuduu prvvnníí .. Dáji popřej Michálkovi za mě aza Michálka k svátečku .... mi máme ten první v životě 😀

andreahrbacova
29. zář 2008

no dva testíky byly pozitivní,všechny náznkay odpovídají těhotenství,ale zítra si jdu pro výsledky jak mi dopadla krev,a hned se s doktorkou domluvím co a jak bude dál
no pracovat se už mi moc nechce,někdy je to tam dost náročné i psychicky

blueberry
29. zář 2008

Holky, já má hrozný strach ...ve 13hod. si mám volat na výsledky ... hrozně moc doufám, že to vyjde ...

blueberry
29. zář 2008

dneska ráno opět na testu // ... ale pořád nejsem úplně přesvědčená ...

sirinka
29. zář 2008

gratulujem babenky k // a drzim palce nech vsetko dobre vyjde... 😵
andreahrbacova existuju obmedzenia v praci, ktore tvoj zamestnavatel musi/mal by dodrziavat. treba sa dohodnut, ja som zdrav. sestra a ked som bola tehu, tak som len sedela pri pc, robila som iba osmicky, ziadne nocne, takmer ziadny kontakt k pacientom, no taka pohoda.... ale ak nemas ustretovych sefov, tak radsej sa daj vypisat na rizikove... 😉

lestep
29. zář 2008

ahojky. zdravím všechny mišulky a přeju jim k dnešnímu svátku všechno nejlepší..Micanek- to je krásný, že slavíte první svátek..
smolinek- jak se daří?

andreahrbacova- to znám, mezi pacientama je to těžký. Musíš na to pořád myslet a šetřit se, ale někdy jsou situace, kdy musíš zabrat a prostě tomu člověku pomoct. Tak držím pěsti, aby to vyšlo..

sirinka- tak to jsi měla fajn, že jsi měla takovou práci. Nevím, kam by mě u nás daly. Dělala jsem na jipce. Na ambulanci bych jít nemohla, protože se tam stejně slouží služby a když byl nějaký akutní příjem, tak ta co je na ambulanci chystá operační sál nebo chodí s doktorem na konzilia, takže docela blázinec. Jsem na PN od začátku a vůbec mě práce nechybí...Jsem ráda, že si užívám těhu..

blueberry- držím pěsti i bobíšek v bříšku, aby to dobře dopadlo. Neboj, určitě uslyšíš pozitivní zprávy.. 🙂

blueberry
29. zář 2008

Lestep, ani nevíš, jak moc bych si tohle přála ... to čekání je děsný ...

jankapavol
29. zář 2008

Ahoj,holky,
tak dneska jdu do poradny a moc bych chtela,aby uz mi doktor rekl pohlavi,jsem zvedava!

andreahrbacova
29. zář 2008

blueberry,budu ti držet palečky,a ty mi budeš držet palečky zase zítra,jo?
protože jsme na tom úplně stejně
no chtěla jsem si koupit ještě dneska znovu test,ale uzž to kašlu,dělala jsem si dva
co má být to bude

andreahrbacova
29. zář 2008

no s tou práci je to těžké,nevím co bych dělal jiného,kam by mě šoupli na jinou práci,asi když to zítra dopadne dobře,půjdu na tu nemocneskou

sirinka
29. zář 2008

lestep jasne, ked to nejde, tak radsej rizikove, ja by som to tiez neriskovala 🙂

blueberry
29. zář 2008

Andrejko, jasně, že ti budu držet pěsti ... s tím počítej ...🙂

andreahrbacova
29. zář 2008

blueberry,že nám to výjde,že jo?Jsi taky tak nervózní jako já?Jenže ty se už to už dneska dozvíš já si budu muset počkat do zítřka ☹ hned jak to budeš vědět tak nám napiš.

micanek
29. zář 2008

Lestep: Leni ... objednala jsem Michálkovi nové lehátko od FP )po skušenostech už vím, že konečně tohle bude to pravé .. je od 0 -do 18kg .. všechny jsou jen do 9kg. ba njen za 1300,- ... pokud budete někdo chtít, tak vám dám adresu ... normálně stojí kolem 2000,- a ještě jsem mu objednala od FP tu hvězdičku, co má projekci na zeď ... a ani jedno nám ještě nedorazilo ... ach jo .. ajá se těšila, že to dneska dostane k svátečku. Vím, že s toho nemá hlavu .. a le má svátek a ani nic nedostane :o((

Holky jinak moooc držím palečky ... určo to výjde :o)) 😀

blueberry
29. zář 2008

Tak se hlásím ...jsem těhotná ...sice úplně na začátku, HCG 183 ....v pátek jdu znova na ultrazvuk a kontrolní krevní testy ...já vůbec nevím, jetsli má brečet nebo se smát 🙂 Mám si jít koupit nějaké vitamínky? Má s tím někdo zkušenost ....tolik jsem si toho přečetla, a teď nevím najednou nic ....
Andrejko, teď jsi na řadě ty 🙂 Určitě ti to taky vyjde ...moc ti to přeju

micanek
29. zář 2008

bluberry: mooooc gratuluji ... teď se hlavně šetři .. než budeš mít hcg 5000, tak je to nejrizikovější ... ale neboj ... roste to rychle
Jinak vitamínky klidně pakej ... hlavně kyseliinu listovo dvě denně .. ta je důležitá .
Jé ... to mám radost za tebe ... 😀 a dej si do pasu nějakou fotku ... ať má člověk trochu přehled s kým mluví 😀 😀 😀

blueberry
29. zář 2008

Micanek, děkuji moc ... pořád se nějak nemůžu vzpamatovat ...v pátek už budu jistější ...doma ještě nic neřeknu, ať manžela zbytečně neplaším 🙂 Ježííš....to je nádhera ...sestřička řekla, že je to ještě úplně na začátku, tak ještě to není 100%, tak mě úplně vyděsila, jestli se teda mám těšit nebo ne .... v pátek už bych asi měla být na začátku 5tt, to už by snad i doktor něco viděl....

blueberry
29. zář 2008

Andrejko, myslím teď na tebe ...kdy se to dozvíš, ráno nebo odpoledne? J
Já teď budu každý den ráno do práce vstávat se strachem, jestli tam miminko zůstane ...

murynka
29. zář 2008

ahojky holky prominte že sem vpadávám 🙂
ve čtvrtek jsem zjistila na těhu testu // dnes jsem si v práci nabrala krev hCG 156,byla jsem u dr ale ten mě nějak vyplašil je to prý malé těhoteství 😕 váček má 3 mm podle poslední MS je to 5 týden 😅
já ted nevím co si o tom mám myslet?jsem těhu nebo ne?
koupila jsem si kyselinu listovou a budu papat

andreahrbacova
29. zář 2008

tak to ti blueberry moc gratuluji,no já tam jdu zítra po osmé hodině,ale tady nevím kdy budu,ale jak se dostanu domů,tak hned napíšu.Já jsem totiž zítra v práci,ma beru si propustku,takže se pak zařídím podle toho,co mi řekne na gyndě
jinak tu kyselinu listovou už pakám taky nějaký ten měsíc
a jak ji doberu tak si chci pořídit Pregnium.Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

sirinka
29. zář 2008

gratulujem zenicky 😀 blueberry uplne bude stacit, ak budes jest kyselinu listovu a k tomu pestru pravidelnu stravu 😉

blueberry
29. zář 2008

murynko, můžu ti říct jen to, co řekla sestřička na gyndě mě ....HCG 183, těhotná jsem, ale je to na začátku ...takže vydržet týden a pak se krev vezme znova ...pokud HCG poroste, můžu být klidná ... takže ty jsi stejná diagnóza 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru