Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
8. únor 2008

dr. mi rekl, ze jsou to kvasinky, ale ja tomu neverim...uz to zmizelo a ani jsem si nezavadela globule co mi dal.... 😕

lisounek
8. únor 2008

hmm on mi prave nedelal ultrazvuk, protoze jsem tam byla vlastne jako mimo poradnu a ne s tehotenstvim, takze me to trochu stvalo, ale ja jdu k nemu v utery, tak to uz se dockam....

kaciska
8. únor 2008

já jdu ve čtvrtek tak se pak tady ozvy a dej vědet jak si dopadla...ju?? 😉

lisounek
8. únor 2008

no jasne to hned pisnu. Me vlastne jeste nic poradne nedelali zadne vysetreni a tak, takze doufam, ze uz se zacne neco konecne dit 😕

pajca
8. únor 2008

Ahojky holčiny, moc se omlouvám, že vás takhle zanedbávám, ale máme nějaký rozbitý PC a pořád se vypíná, teda hlavně když ho používám já, to je divný co? Já vím jsem technický typ 😀 Tak vás zdravím a všem přejí bezproblémové těhulkování.

lisounek
9. únor 2008

ahoj holky, koukam, ze tady zase nikdo neni a od vcera jen pajca - zdravim vsechny a ukazte se 😅

kaciska
9. únor 2008

ahojky a když tu jsem já tak tu taky nidko není... 😀 😀 😀 přeji pěknou sobotu

betina
9. únor 2008

Ahoj holky,

moc vás prosím o radu. Mám pořád teplotu okolo 37.5. Byla jsem ve čtrvtek na ultrazvuku, jsem v 5 týdnu a zatím byl vidět jen váček.
Beru jitrocelový sirup, sirup s echinaceou a nic víc, ale teplota mi nechce lézt dolů.

To, že je mi pořád zle, ještě přežiju, ale mám pocitž, že miminko prostě neudržím, že už nemůžu a to jsem na začátku.

nevíte holky, jak je to s tou teplotou, jsem fakt na mašli

Děkuju

lisounek
9. únor 2008

betina: ahoj, trochu jsem z tveho dotazu nepochopila, zda myslis jako telesnou teplotu, coz predpokladam nebo bazalni teplotu, ale vzhledem k tomu, ze jsi tehotna, tak jsi k tomu zrejme nemocna, a proto teplota?? dale nevim, proc bys nemela miminko udrzet - to jako kvuli te teplote?? vis ja jsem byla v nemocnici a tam me porad merili teplotu a taky jsem mela porad kolem 37 st a nekdy i treba 37,3 a tak a nidko to tam neresil... pokus se prosim trochu specifikovat svuj dotazek a neboj nic je potreba prezit prvni tydny to ano, ale pokud budes v klidu a pohode, da se to - ver tomu 😉

lisounek
9. únor 2008

tak uz se tu nekdo ukazte ☹

sylvka
9. únor 2008

Je tady někdo??? 🙂

lisounek
9. únor 2008

ja tu jsem, ale jinak nikdo cely den 😒

leryl
9. únor 2008

betina:neboj těhotné mívají i chřipku s vysokou teplotou a miminku se nic nestane

leryl
9. únor 2008

já jsem tu můžu se k Vám přidat?

sylvka
9. únor 2008

lisounek zdravim,jak se máš,jak ti je?máš chuťe?
Leryl ahoj 😵 Snažíš se?

leryl
9. únor 2008

sylvka:už jsme se snažili a je z toho 6tt 🙂

lisounek
9. únor 2008

leryl: gratuluji, jinak ahoj holky, konecne nekdo 🙂

lisounek
9. únor 2008

sylvka: zadne zvlastni chute nemam, a rozhodne ne treba na jednu vec, ja mam takove tehu, ze ani nevim, ze je 😕 akorat vecer jsem nafoukla, jak balon, ale tot vse 🙂

sylvka
9. únor 2008

leryl,gratuluju 😉 kdy jsi na to přišla?Už to máš potvrzené?
Lisounek,já o mimi taky zatim nevim,ale to nafukování je hrůza ☹

lisounek
9. únor 2008

no jo presne, porad jsem nadmuta a pak me desi kazdy pichnuti...a hrooozne mi vyrostly prsa ufff 😀 kdo to ma tahat a co teprve potom jeste bricho?? 😉

leryl
9. únor 2008

díky holky,mám to potvrzené,už máme srdíčko,v ut jdu na kontrolu a náběry.
lisounek:dělali ti screening v I.trimestru?

sylvka
9. únor 2008

lisounek,prsa jsou zatím O.K.ale nemůžu spát na břichu-----jinak na to velké břicho se těším 😀 třeba pak budu mluvit jinak .... 😝

leryl
9. únor 2008

jinak mám chutě na rybí salát v majonéze 🙂

lisounek
9. únor 2008

sylvka: me prsa rostly snad od zacatku, ale je fakt, ze nejvic asi kolem toho tveho tydne 😀 ja jsem uz taky na brise, co jsem vedela, ze jsem tehu pak nespala, protoze to proste neslo, ikdyz zadne nebylo....

leryl: ja jeste mam porad prvni trimestr a mam vse posunute, protoze jsem skoro do 10 tydne byla v nemocnici, takze jdu k dr. v utery a to uz by se melo zacit neco dit, takze zatim zadny screening 😨

lisounek
9. únor 2008

ve skutecnosti jsem dnes zacala 12 tt, takze to snad bude vse akorat 😕

sylvka
9. únor 2008

lisounek,člověku to nedá na tom břiše spát... stejně tak jako s kouřením,ale čeho se nedokážu vzdát je teplá sprcha,vím,že by se to nemělo,ale nemůžu si pomoct ☹

leryl
9. únor 2008

já právě nevím,jestli ten v I.trimestru dělají všem,ve II.trimestru určitě,ale ten v I.trimest. by měl být přesnější,tak se na to zeptám svýho doktora.

lisounek
9. únor 2008

proc tepla sprcha? myslim, ze to nema zadne opodstatneni - ano asi dochazi k vetsimu prokrvovani, ale myslim, ze horsi je treba vana...ja jsem se bala na zacatku sprchovat teplou vodou (u me je tepla, ale fakt tepla, ja to mam rada), protoze jsem mela riziko potratu, tak jsem to chvili dodrzovala, ale ted se normalne sprchuji, ne uplne horkou, ale teplou ano...ja jsem vzdycky tak promrzla a dela mi to dobre 😅 🙂

lisounek
9. únor 2008

leryl: normalne by to meli delat v prvnim trimestru a me budou taky, ja v nem porad jeste jsem vis.... 😉

honzulka
9. únor 2008

Ahoj holky,mohu se přidat??? ☹ Já jsem taky furt jak balon a břicho mě pobolívá pod žebry,jak kdybych měla pohyby... 😒 Jinak já zatím na břiše spím a dávám si ruce pod "kyčelní kosti",abych neležela úplně na břiše,ale já zatím moc břicho nemám.Já usnu jedině na břiše a pak s velkým pupkem to je mazec!Já s Jeníkem nemohla spát ani na zádech,takže jsem se fakt těšila až budu po porodu a lehnu si na břicho... 😲 Jenže pak jsem taky hned nemohla,páč jsem měla nalitý prsa... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru