Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

akras
21. led 2008

Ahoj Gabi, tak to jsme v tom s těmi státnicemi spolu. my ani podzimní termín nemáme, jedině pak v lednu, ale to bch už ve škole byla 7 a půl roku. Taky bych to chtěla mít z krku, asi by mi muselo být hodně mizerně, abych to v květnu vzdala.
Mysojc: tak už zítra! Já byla dneska u obvoďačky, aby mě uschopnila, jenže ona mi změřila teplotu a řekla:"s teplotou a ještě gravidní, to vás teda ještě poslat nemůžu" 😒 pak mi vzala prstu krev a udělala nějaký test, jestli někde nemám nějakou hnisavou infekci, ale zaplať pánbuh je to v pořádku.A ještě jsem dostala vynadáno, když jsem oponovala, že se asi uneschopnit kvůli těhu zatím nemůžu nechat kvůli práci. Prý je nedůležitější, aby mimi bylo v pořádku a že se svět nezboří 😉 Vím, že má pravdu, takže když to řeknou nekompromisně, tak jdu na nemocenskou a hotovo.Ale jestli mi dají vybrat, tak asi ještě ne.

gabi78
21. led 2008

Ahoj Akras, tak na to aspoň nejsme samy, budem na to spolu a budem se vzájemně podporovat. 😉 Souhlasím s tvou dr. neriskovat zbytečně ztrátu těhotenství, to je teď nejdůležitější. Mně dr. dala neschopenku hned na začátku těhu.

honzulka
21. led 2008

Lis-konečně jsem o tobě našla nějakou zprávu!!!Pořád jsem čekala na začátečnicích a ty jsi tady!!!!Tak držím palečky,ať je už mimísek v pořádku!!!!!!!! 😉

kaciska
21. led 2008

ahojky holky já jsem na neschopence už od 19 prosince,sice mě bývá navečir jeste zle ale už bych chtěla vycházky,zítra jdu k dr myslíte že jí to mám říct,a jak se jí mám zeptat,aby mi je pak nezrušila! 😅 bojím se že mije nedá,nebo řekne když chci vycházky tak můžu do práce anebo mi dá 4 hod.děnně což není nic moc.poradte dik 😨

akras
21. led 2008

Mysojc: v kolik hodin zítra jdeš, já až v 15h.
Kaciska, to ti asi neporadím. Někde jsem tu četla, že měly holky vycházky třeba od 10 do 18, což si myslím, ž je paráda, protože se vyspíš a večer už jsi stejně unavená, tak jsi radši doma.
Asi se jí normálně zeptej,jestli bys nemohla dostat delší vycházky, pokud pracuješ a práce tě stresuje apod...tak ti podle mě neschopenku nesebere, i když ti nebude špatně. Držím palce 🙂

sylvka
21. led 2008

Ahoj těhulky,akras,slíbila jsem že napíšu jak dopadl dnešní UTZ,dopadl skvěle,viděla jsem malilinkou černou tečku a v děloze,jsem strašně šťastná 😀

akras
21. led 2008

Tak to ti moc přeju, gratuluji, už bych taky chtěla mít tu jistotu. Už zítra 🙂 , hurá....ale trochu bojím, bojím 😒

meni
21. led 2008

Ahoj, hodně záleží na smluvním vztahu doktora s pojišťovnou, každej doktor dává vycházky jinak, navíc se to liší i podle regionů. Některý doktor dá jen ty na čtyři hodiny, mě automaticky napsal od 11-17, že to tak dělá u každé těhu, jedna holčina tu má vycházky od osmi od rána do osmi do večera... Opravdu záleží na doktorovi 🙂

sylvka
21. led 2008

Akras,já se hodně bála,bála ale neboj,ta radost je jako blesk z čistého nebe....V noci se mi zdálo,že mě vyšetřuje doktor Mázl,ty hormony 😅

kaciska
21. led 2008

meni-mě dr napsala rizikový těhu ale já ho ve skutečnosti nemám rizikový jen mě bylo zle a zvracela jsem a mám dost fyzicky náročnou práci,ona je trošku ráznější tak mám strach se jí zeptat,už mě je lépe je mi jen zle ale zž nezvracím...ale zase jí nechci líst do zadku 🙄

akras
21. led 2008

To já mám sny o tom, jak to říkám v práci ☹ a jak se na mě tváří...asi si z toho dělám zbytečnou hlavu 😉

micanek
21. led 2008

Kaciska: Pokud máš hodně fyzicky náročnou práci, tak bych se na to vyprdla a zůstala na riziku. Můžeš ublížit jak sobě, tak i miminku a to si maýslím , že určitě nechceš. Kor ta unava teprve přijde.
Peníze budou, my nebudem. 😅

mysojc
21. led 2008

akras: Já jdu dokonce až v 15:45...to bude panečku dlouhej den. Navíc mám pěkně ucpanej noc...tak nevím. Bylo by fajn, kdyby mě nechal doma, ale zase si říkám, co tu budu těch zbývajících 7 měsícl dělat? To se unudím...asi ...a navíc ty peníze jsou fakt bída. Ani nevím, jestli bychom to utáhli.No uvidíme. 😎 Ale taky bojim.

U nás to říďa ví, že asi...ptali se, co se se mnou děje, jestli by o něčem neměla vědět, tak jsem jí řekla, že zatím nic jistýho...a ona měla radost, ale nevím, jestli ji bude mít i když bych šla na nemocenskou...

sylvka: Tak to je super!!!!Doktor byl trošku mistr katastrofických scénářů, ne?

kaciska
21. led 2008

já vím ale přes leto být zavřená doma to si nedovedu představit,a hlavně já jsem v roce 2007 podala výpověd v listopadu a pak jsem hned otěhotněla a šla na neschopenku takže mě zaměstnavatel pořád platí,ale jestli mě dr neschopenku veme tak mě zpět do práce nevemou a vypoved bude naplněna a já můžu jít na pracák.a jěště je tu problém dělám v hypernově v humanicu kde se tahaj těžký bedny s botama je to prostě náročný a v unoru se prodejna zavírá jelokož hypernouva se přestavuje tak ´já vůbec nevím co mám dělat.... 😕

mysojc
21. led 2008

kaciska: Pokud budeš zaměstnanec, tak by tě přece neměli vyhodit, oni mají povinnost ti držet místo, ne?

kaciska
21. led 2008

ale já jsem podala v listopadu výpověd,a ta mi měla skončit 12.ledna takže kdybych nebyla těhu tak 12.ledna jsem skončila.

mysojc
21. led 2008

kaciska: Aha...no tak to nevim...to bych se s nima zkusila poradit. Ale v tom případě tě asi pošlou na pracák ☹

lisounek
21. led 2008

ahoj holky zdravim vsechny

honzulko: no bylo to psycho...ale zvladli jsme to 😉

sylvka
21. led 2008

mysojc,doktor byl hroznej,docela si mě vychutnal 🙄
Jinak já jsem na mateřské od dneška,protože jsem zdr.sestra v domově důchodců a tam je ta práce fyzicky náročná,ale musela jsem si o neschopenku požádat.... 😎

lisounek
21. led 2008

sylvka: tak co?? cetla jsem vyse, ze dobry, no vidis to a to bylo strachu, fakt bylo brzy - hezky pocit vid?? 😉

meni
21. led 2008

kacisko, já mám psané taky rizikové, i když vůbec zatím naštěstí rizikové není, jen mi skončila práce a potřebovala jsem jít v ochranné lhůtě na nemocenskou, žádný problém s tím nebyl.... Jen se budeš asi muset spokojits vycházkami, jaké ti dá...

sylvka
21. led 2008

Ahoj lisounek,je to ten nejkrásnější pocit na světe,viděla jsem takovou maličkou kuličku...... 😀

lisounek
21. led 2008

no jo to ja znam a pockej az Ti ukazou jak bije srdicko, tak za tyden 🙂

pipinka
21. led 2008

ahoj holky, tak jsem byla na kontrolních odběrechHCG bylo 80.dopoledne jsem dostala silnější menstruaci a teď už jen špiním. Je mi pořád na zvracení, takže nevím co a jak?Už jsem z toho na nervy.Jsem těhotná nebo ne?je mi do breku.poraďte prosím

sylvka
21. led 2008

pipi,šup do nemocnice!Budeš mít jasno!a když nic jiného tak si odpočineš.... 😉

meni
21. led 2008

pipinko, když jsi byla na odběrech, tak jsi říkala, že jsi dostala menses? Taky bych už být tebou byla dávno v nemocnici, aby ses ujistila, že je vše v pořádku 😨

pipinka
21. led 2008

byla jsem v nemocnici od středy do pátku a na víkend mě pustili domů.já mám jít ve středu k doktorovi a ten řekne co dál a podívá se na mě. V té nemocnici co jsem byla, tak mi dne s ráno výsledky říkala sestra-to je co? byla jsem pěkně roučilená-doktoři prý byli u porodu. Myslíte, že bych mohla být těhotná a mít mestruaci?
SYLVKO: MOC GRATULUJI 🙂 🙂 🙂

lisounek
21. led 2008

to je teda pristup, ale po pobytu v nemocnici uz me taky nic neudivuje - je to ale divny, sestry by nemely rikat diagnozu - takze je to fakt pochybny - jinak jsem Ti odpovedela na hospitalizaci 😉

sylvka
21. led 2008

pipi,díky....ale stejně bych do té nemocnice zajela,jinak jsem ale slyšela ,že při těhu můžeš krvácet... 😉

mysojc
21. led 2008

pipi:Taky bych jela, neni radno si s timhle zahravat. Nikdy nevis. Budu drzet palce.

Tak my uz zitra budem vedet...holky, ja mam strach. Jsem zvedava, jak zejtra preziju celej den az do 15:45 😢 😢 😢 Bojim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru