Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
17. črc 2008

lastep: hmm, tak to máme asi stejný. Já jsem včera o tom přemýšlela než jsem usnula a řikala jsem si že to nemužem stihnout. Takovejch věcí ještě zařídit 😖
Budu ti držet palečky, ale screening ti dopadl dobře a triplýky budou taky v pořádku 😉

lestep
17. črc 2008

smolinek- neboj, vše stihneš zařídit. Je to sice někdy na mašlu, ale dá se to zvládnout..My jsme ještě s manželem chodily na přípravy do kostela..Byly to 4 sezení v sobotu a pak ještě 3x s farářem. Časově docela náročný, když jsem dojížděla od nás do Brna do práce- nějakých 65 km a ještě k tomu noční, skloubit vše kolem zařizování byl mazec..
Díky, také doufám, že bude vše ok. To víš, budu na to pořád myslet do tý doby, než to nebudu vědět.. 🙂

rolincova
17. črc 2008

Ahojky holčičky, krásný zamračený podvečer🙂 Jinak cukrovka se nekoná 🙂 hurá 🙂 Mamča je sestřčka, tak mi dneska zjišťovala výsledky. Jinak bych je měla až v pondělí....
Petis: No můj doktor body určitě nesbíral, i když taky takové znám, ale měla jsem proužek z moči celý zabarvený do zelena, tak mě na to proto poslal. Jinak teda můj doktor se podívá na ultrazvuk a pak to všechno ukazuje mě. Jsem z něho naprosto unešená. Je brán jako kapacita v nemocnici a já k němu cítím respekt, ale fakt velkou důvěru. Strašně moc ho chci k porodu. On rodí i operuje. Mamča mě k němu dostala, má jen pár svých pacientek. Ze začátku se mnou manžel nechodil, vždycky byl v práci, ale teď to vyšlo, že na ten velký šel. Jinak u Míši byl na každém ultrazvuku od začátku. Myslím si, že by to doktorovi vadit nemělo, je to podpora pro ženu.

Lestep: Ahojky, tvé pocity z toho strachu z řízení chápu. Zkus se překonat než se mimísek narodí. Aby si byla samostatná. A uvidíš, pak ti to bude připadat jako prkotina. A švagrové ukážeš 😉 To je dobře, že je manžel takový hodný a ohleduplný. Je fakt, že někdo se prostě bojí a nenaučí se ten strach ovládnout. Ale zase manža jezdí se záchrankou (takže mazec), takže pokud tak velký strach opravdu někdo má.... tak fakt neřídit. Ale u tebe mi připadá, že to zvládneš. Máš do toho chuť... Nebo aspoň tak mi to připadá.. Jinak dneska jsem vlítla jen na skok do CaA a ty úžasný mrňavounkatý věcičky a fakt ze 600 na 300 moc pěkný. Ale odolala jsem. Ještě je brzy. Jo jinak kamarádka si udělala testík a hurá 🙂 // byly tam.... Nemohla jsem ani dýchat když mi to napsala. Jinak já teda omáčky vařím výjmečně, máme je většinou u tchýně v neděli. Ale spíš tak jako dietnějc a snažím se samozřejmě zdravě. Hodně zeleniny, ovoce. Ale taky zhřešíme, není to jen o zdravé stravě. Mě začínají pěkně bolet záda v kříži. Úplně se mi vybaví porodní křížové bolesti a bojim, bojim.

petv: ahojky, nechováš se blbě, nemůžeš za to... Já si to taky říkám... Vždyť to je docela záhul nosit mimíska 9 měsíců, snášet ty nálady, bolesti, nevolnosti... No ať si to zkusí, by to chlapi nevydrželi.

Teda mě dostalo, jak říkali, že první muž porodil. Co to je za blbost, vžďyť to byla normálně ženská, jen předělaná a dělají z toho. Asi se dám předělat na chlapa, pak porodím a nechám si to nehorázně zaplatit 😒

Smolinek: No to je teda síla, to jsi mě úplně nadzvihla. Jak může být někdo tak hnusný a vulgární? Normálně bych mu řekla, co si to dovoluje s tebou takhle mluvit? A proč k němu chodíš?

tetadolly
17. črc 2008

lestep: ahojik z toho si nic neděl mě bolí v kříži pořád už od počátku a to jsem ani netušila, že jsme v očekávání, přišla jsem na to až v šestém týdnu a teď jsem ve dvanáctém, takže jistě chápeš, že se těšim až to porodim 😎

zanettt
17. črc 2008

ja si take myslim ze kdyby tam bylo neco vaznejsiho tak me budou hnat dal po vysetreni a nenechali by me takhle... ta sestra co mi vcera volala rikala zr je to dobry ale ze to vyslo s tim hranicnim cislem a ze mi muj gynekolog na jejich doporuceni bude delat trojite testy... no a to jsem se dozvedela ze taky vychazi falesne jo?? 😕

smolinek
18. črc 2008

ahoj holky, tak už jsem konečně úspešně dokončila focení 😅 a plínky mám v albu

roli: já k němu nechtěla, chodim ke své gyndařce, ale tohle bylo na ambulanci v nemocnici, Dr. mě tam poslala kvůli tomu zvracení a fakt jsem nečekala, že tam tenhle blbec bude. Včera mě to teda nějak nevzalo, už jsem věděla co od něj mám čekat, tak jsem se prostě jen zvedla a odešla, ale jak jsem tam byla poprvé před cca 2 měsíci, tak jsem tam opravdu brečela jak želva. Je mi volnej a abych mu vracela urážky tak na jeho úroveň se nesnížím. 😉

tetadolly
18. črc 2008

Ahojky, tedy čím víc čtu, tím víc mám pocit, že mluvíte o kladenském špitále 😀,ale je lepší nemenovat. Já jsem si s doktorama taky užila svoje, hold se člověk musí smířit s tím, že některý jsou prostě hulváti a s tím nic nenaděláme. Jedno se mi stalo, že mi doktorka ve špitále v mých 27 letech vynadala, jak si vůbec můžu dovolit neužívat hormonální antikoncepci, no to jsem se ji vysmála sebrala jsem věci a jela jsem s problémem do motola, jaký štěstí že to nebylo nic vážnýho, jen jsem trochu prochladla no a bum dva měsíce na to se dozvím o děťátku a to mi doktoři tvrdili, že nemůžu mít děti, chachacha 😀

jaja257
18. črc 2008

smolinek: tak to je fakt uzasne, ze takychto ludi nechju robit s buducimi mamickami 😝 😲 ale mas pravdu, takeho hulvata je lepsie si nevsimat ako sa snim pustit do diskusie.

tetadolly
18. črc 2008

nuděláš nic, lidi jsou prostě zlí, já mám takovou zkušenost, že když je někdo hulvát, tak já jdu na ním s úsměvem a řikám mu, teda vy jste tak na mě hodný a odejdu, někdy bych fakt chtěla být v jeho hlavě a vědět co si myslí, když jsem na něj milá a on na mě hulvát 😀

smolinek
18. črc 2008

teta, jaja: přesně tak. Přijde mi čím víc se s nima dohaduješ, tím jim to dělá dobře, ale tohle jsou opravdu vyjímky. Zatim jsem nenarazila na jiného hulváta než na tohodle a vytočit se od něj už nedám. 😉

tetadolly
18. črc 2008

nedej, mysli na mimčo, jeden hulvát v životě nic neznamená, to já jich potkala spoustu 😀. koukám, že máš na fotce kočičku, jak jsi to vyřešila s kočičkou, já jsem uměle odchovala 4 a dvě nám zůstali a co je bomba, tak když jim byl měsíc otěhotněla jsem, což jsem samozřejmě do 6tt nevěděla a je pro mě strašně těžké si jich nevšímat, protože jsem k nim vstávala jak k miminku, krmila, masírovala bříško, utírala kakánky a čůránky, mazlila se s nimi. Ale bohužel, musím si na kočičky dát pozor. ☹

smolinek
18. črc 2008

teta: opravdu? já teda se nijak neomezuju. Jsem u zvířat od malička a říkala jsem to i dorktoce. Když mi brali krev tak se udělali testy i na toxoplazmosu.Vše bylo o.k. Záchod jsem mu taky čistila normálně, ale brala jsem si pak rukavice. Mazlim se s ním normálně.

tetadolly
18. črc 2008

No to já se s nima taky mazlim, ale potají, jsou to prostě moje děti, akorát muž nadává, páč se samozřejmě bojí o mimčo, já si myslím, že úplně zbytečně 🙂 no příští týden jdu do poradny, doktor mi taky řekl, že když jsou uměle odchovaný, tak je to jiný, než kdyby je kojila kočka, to by pak asi problém byl, al e očkovaný jsou, odčervený a dokonce na ně ani nejdou blešky 😀 já nevim, že ty chlapy zbytečně vyšilujou, stejně je to dítě bude zajímat až když má žena pořádný bříško a mimčo bude kopat a až se to narodí, tak budou chtít spát po práci a mimčo je bude zajímat, až bude trochu větší a nebude pořát jenom spinkat, jů a ta hysterie, když maj mimčo přebalit, že mamina nemůže, to nám ho radši strčí do ruky a zamíchaj omáčku za nás, pak se vyvalí v gauči a čučí na telku, tohle si myslím, že mě čeká 😀 máš to stejné?

jaja257
18. črc 2008

smolinek: ja som vyrastala pri zvieratkach, vzdy som ich milovala, len teraz mam strach sa ich dotknut ☹ a pri tom ked mi robili testy tak boli v poriadku....len ten nestastny strach mi to nedovoli.

Inac ja uz zacinam byt na tom velmi zle, mam strach zjest nieco, co som neuvarila ja alebo svokra, aby som nieco nechytila, mam strach kupit si ovocie, ze bolo postriekane zlymi osetrovacimi prostriedkami mam strach ci nema nejaku chybu na srdiecku, lebo som vela fajcila kym som zistila, ze som tehotna a tak.... A manzel sa ide zo mna zblaznit 😖 ale neviem si pomoct ☹ ☹ len ak mam byt uprimna, vela z tych veci som nachytala na niektorych temach na konikovi, pretoze som si zvykla nieco sem tam precitat a teraz to mam ako vratenu zbran proti mne ☹

tetadolly
18. črc 2008

nesmíš si všechno tak brát, buď v klidu, dítě se pokud nemá dispozice k nemocem narodí úplně zdravý, a to kouření, já si myslím, že to na to vliv nemá, mě doktor řekl, že pokud se mi nezvedá žaludek, mám to omezit a ze dne na den můžu přestat až překlenu 1.trimestr, prý bych mohla z absťáku potratit, protože už kouřím 14 let, víš co ale každej ti řekne něco jiného, to je těžký vědět co je správný a co ne. Vykašli se na to, kdyby se něco dělo, kontrolní testy v poradně by to ukázali a pak by tě doktor poslal na plodovku, tak fakt buď v klidu 😎

jaja257
18. črc 2008

teta: dakujem ti za podporu, potreboval som pocut nejake povbudzujuce slova.
Aj ja som fajcila uz hadam 11 rokov a doktorka mi nic sice nezakazala, len proste obava tu je. Ale inac , mas pravdu, ze vsetko je podmienene dispoziciou a u nas hrozi max alergia.... A co sa tyka testo v, v pondelok si idem po vysledky z prveho screeningu a uz nech to je za mnou, pretoze este zopar testov je predo mnou.

tetadolly
18. črc 2008

Jaja: v kolikátém, že jsi týdnu? já ve 12. a piješ kávičku?

smolinek
18. črc 2008

teta: toxoplazmosa, prej útočí hlavně ze začátku těhu. Teda co mi aspoň říkala Dr. Náš macek venku neběhá, jen o víkendu když jedem k rodičům, tak běhá na zahrádce a chytá motýlky, ale jinak se spíš vyvaluje u nás. Tak u nás to asi tak nebude, přítel je takovej pořádku milovnej, v naší domácnosti jsem to já kdo si po sobě hned neumyje nádobí a nebo nevyluxuje každej den 🙂 hlavně od začátku těhu jsem hrozně zlenivěla. Jinak přítel teď pomáhá při přebalování neteře, je vždycky zvědavej kolik toho tak malý mimčo vykakalo a hrozně se u toho diví 😀 😀

jaja: taky jsem si to brala, ze začátku, ale každá ženská je jiná a má jiné příznaky a hlavně jinak se ten plod vyvíjí 😉 nesmíš si to připouštět, protože pak by ses bála všeho a stresem by sis jen ubližovala. S těma nevolnostma je to naprd, ale je to jen dočasné, na pár měsíců 😅 třeba to pak zas pomine. U mě je to horší když se mení počasí. Jinak už jim normálně a skoro všechno, kromě kyselejch okurek 😀

jaja257
18. črc 2008

teta: ja som v 15 +5tt. Ano pijem kavicku, pretoze mam nizky tlak a som na nej tak trosku zavisla. myslim si, ze kavicka je lepsia ako lieky a doktorka povedala, ze dve slabe za den mozem, 😉 A pravdupovediac, kava od mojho manzela ani nie je kava 😀 neviem to pomenovat, vonia to sice tak, ale je v nej tolko mlieka, ze ten kofein by som tam asi ani nenasla 😀 A ty pijes kavicku?

jaja257
18. črc 2008

smolinek: no super, ze uz lepsie papas 🙂 aspon troska priberies a bude to v poriadku 🙂 hadam ten strach pominie, ked pridu vysledky a budem vediet na com som. Mozno za to moze trosku aj vek, mam 30 a to je uz taky pokrocily vek 😀 a mozno uz starnem naozaj.... 😀

smolinek
18. črc 2008

jaja: prosim tě, 30 let je krásnej věk, se přirovnáváš k důchodkyni 😀 uvidíš že pak tomu strachování zasměješ, až ti řeknou, že výsledky jsou o.k. Jo jsem taky ráda, že už mi chutná, teda jak se to vezme. Jím tak na co mám chuť, ale jak všechno mi chutná stejně 😀

tetadolly
18. črc 2008

jaja: já pijem kávičku, ale pravda je že ji nemůžu sladkou a musim tam mít mléko, jinak je mi špatně. S těma lékama máš pravdu, brala jsem léky na alergii a na štítnou žlázu a bylo mi divne, že jsem je furt zvracela až po měsíci co jsem si je sama vysadila, mi doktor oznánil tu úžasnou novinku a ty léky mi vysadil, jenže to nevěděl, že už je dávno neberu, a musim říct, že je mi bez nich mnohem lépe. 😀

smolinek
18. črc 2008

😀 ono je to někdy lepší. Dostala jsem nejdřívn na to zvracení čípky, když sem si přečetla letáček, tak tam bylo, že je těhotné nemají vůbec užívat 😕 , no tak jsem si řekla, Dr. asi ví proč mi je předepsala, ale ten průjem mě pak potvrdil, že to neni ono a pak ty tabletky jsem brala dva dny a nakonec mi udělala dobře dovča. Sice na jeden den jen, ale ráno jsem vstala, nasnídala se , pak lenošila s kocourem. No bájo a jak mi šlo najednou jíst 😉

jaja257
18. črc 2008

smolinek: neboj sa to prejde 😀 ja mam chut uplne na vsetko, okrem cesnaku, z toho mi je zle, a podla toho aj vazim 😀 pribrala som uz 3,8 kg, brusko mi vyzera tak na piaty mesiac a vobec sa uz nezmestim do nohavic, lebo mam v pase o 12 cm viac 🙂 a ked to neprestane, tak ma na porod odvezie asi zeriav lebo do auta sa nezmestim, to je pre takych mensich a stihlejsich ludi 🙂 🙂

teta: ja som brala lieky na alergiu teiz, lenze ked sme zacali pracovat na babu, tak som ich jednoducho bez diskusie s lekarkou vysadila a dalo sa to prezit 🙂 ale teraz mam stale upchaty nos, tecie mi z oci a hned by som si jednu tabletku dala,aby sa mi ulavilo 😉 este 25 tyzdnov a budem si moct beztrestne davat kvapky do nosa 😀

smolinek
18. črc 2008

jaja: 😀 😀 no leda stěhováky pak, to já už přibrala kilčo, ale pořád je to málo, tak se musim snažit. Teď čekám na šéfíka, abych si mohla skočit na jídlo. Tak doufám, že dorazí co nejdřív 😉

jaja257
18. črc 2008

smolinek: 😀 😀 😀
hadam ta sef nenecha dlho cakat, a hlavne si daj nieco velmi dobre 😀

tetadolly
18. črc 2008

teda já vám závidím, že přibíráte, to já naopak zhubla z 58 na 54 a všechno mi de bo břicha a ten česnek, ten tak nemůžu ani cítit 🙄

jaja257
18. črc 2008

teta: nemas mi co zavidiet 🙂 ako som napisala, fakt pojdem zeriavom alebo este lepsie, ako napisala smolinek , tak stahovakmi 🙂 a ja som momentalne nad svojou vahou a velmi vysoko, pretoze ja som este pred tehu pribrala asi 5 kg a cez leto som chcela sportovat, cvicit a schudnut aspon par kil..... 😲 a pozri, nakoniec ani necvicim, ani nespotrujem ( ak neratam beh k chladnicke alebo do skrinky so sladkym 😀 ) a este k tomu aj priberam....... 😠 hned by som vymenila svoju vahu za tvoju 😀

ismail
18. črc 2008

ahoj holky, tak se zase hlasim, vcera jsem nemohla , nebot jsem den a noc stravila v nemocnici ☹
Vcera me hned hospitalizovali, doktor na ambulanci mi rekl, ze v deloze je prazdna dutinka a ze ta cysta na vajecniku je ziva, ze je to tedy mimodelozni a ze me musi hned hospitalizovat a ceka me laparoskopie. Tak jsem to obrecela a sla na pokoj, asi za ctyri hodiny mi delali dalsi ultrazvuk a doktorka mi rekla, ze je to v deloze, ze je tam dutinka 7mm a patrny zloutkovy vacek 2,5 cm a ze to odpovida 5-6 tydnu(vcera jsem byla 5+6, ael ovulace byla asi az 17 den cyklu)), jiste si umite predstavit tu radost, rozbrecela jsem se tam jako mala holka....nicmene jeste neni jiste, ze se to vyviji jak ma, v pondeli rano jdu zase na krev a ultrazvuk a uvidi se, moc si preju, aby to bylo v poradku. Jo a kdyz jsem se ptala, jak je mozny, aby utz v rozmezi ctyr hodin ukazoval neco jinyho, tak mi rekli, ze na normalni ambulanci nejsou utz tak kvalitni...super, ze? A tam jdu i v pondeli.... Nevite nahodou, co je zloutkovy vacek? Jestli uz je jiste, ze z toho bude embryo? A od vcerejska me uz tolik neboli prsa, myslote ze by to mohlo hrat nejakou roli v tom, ze se mimi nevyviji jak ma?
Jinak ja mam doma taky kocicku, je ciste domaci, ven nechodi, zachod jsem prestala delat, ale jinak se s ni mazlim dal, kdyz je ockovana a odcervena, myslim, ze nic nehrozi.

ismail
18. črc 2008

Omlouvam se, zloutkovy vacek je 2,5 mm ne cm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru