Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

hypo
17. dub 2009

no holky ja se vratila od dr. mam rozbihajici OHSS proto ty krece a vse ostatni
cekam na vysledky krve, samozrejme je jeste moc brzy na to videt bublinky v deloze takze jsme nevideli nic....

fifinka31
19. dub 2009

Ahoj holky,ja jsem taky v počátku tehu-4+3(pocitano od 1dc.)a k Dr.jdu zitra ale vim ze este nic neuvidi,snad mi aspon vemou krev.Jsem nervozni,a dokud neuslysim srdicko tak budu jako na jehlach!!Mame to tak si vsecky.
Jinak ja nemam zadne bolesti v brise ani krece,nebyt // na testu ktere dikybohu sílí,a toho ze není MS tak ani nevim ze jsem tehu.
Taky se bojim mimodelozniho ale jsem po laparce,vejc.byly ok,tak snad nee.ale pozna se to myslim az pozdeji jak embrijko roste a tlaci na stenu vejcovodu.

poseidonka
20. dub 2009

ahojte baby, ja som si tiež robila minulý týždeň test a to v pondelok, bolo mi nejako divne, a predstavte si vyšli mi dve čiarky. No ale tá jedna bola slabsia. Tak sme zopakovali v stredu a vo štvrtok som isla k lekárovi, ten videl len malú bodku. Zobrali mi krv a na druhý deň, mi sestrička zagratulovala, že som tehotná. Od vtedy sa cítim uplne normálne. Je mi to divné. Nie je mi zle a ani nemám nejaké extra chute. Jediné čo mi je som náladová. je to normálne?

fifi01
20. dub 2009

ahoj holky.....

hypo: to je co to OHSS (bohužel se zatím nějak v těch zkratkách neorientuju :o(

poseidonka: to je normální :o))

hypo
20. dub 2009

OHSS - hyperstimulacni syndrom, vyskytuje se po IVF coz je muj pripad
ale uz je lip, nastesti se nerozjel cely tak jsem neskoncila na infuzich
jen mam zvetsene vajecniky tak to boli, ale dodrzuji pitny rezim a klidovy rezim a je mnohem lepe 😅

moncicak4
29. dub 2009

Ahoj holky,můžu se k Vám přidat??

tinariso
30. dub 2009

Ahojte chcem sa Vas vsetkych opytat,ze ci neboli niektora z Vas na umelom oplodneni.Napiste prosim.

foued
10. črc 2009

Ahojky,jsem tu poprvé.Potřebovala bych poradit.Brala jsem asi 6let antikoncepci.22.7.jsem dobrala poslední a od té doby se snažíme o miminko.4. a 5.7.jsem zvracela.Neustále mě bolí břicho,ale dnes jsem byla na gynekol.a doktorka říkala že je to normální,po vysazení antikonc.Dělala jsem si i testy,ale myslím si že je to ještě moc brzo.Prosím o radu,jestli nedělám něco špatně.Moooc děkuji ☹

balisek
5. srp 2010

Ahoj holky,můžete mi některá poradit, s manželem se snažíme poprvé o druhé mimi, začli jsme v sobotu při ovulace, je to tedy 6 dní, začala jsem mít bílý výtok, který jsem měla i při Tomáškovi, jenže malej mě dneska parádně nakopl do břicha, myslíte, že bych o mimi mohla přijít, kdyby tam náhodou bylo?děkuju za opověd

marmat
18. srp 2010

ahoj, jsem tady poprvé a měla bych dotaz na vás, těhulky,.Máte některá zkušenost s bolestmi v podbřišku asi od druhého dne po ovulaci, takové občasné dloubání buď v místě vaječníku, nebo okolí pupku, bolavými bradavkami a viditelnými žílami na prsou? Já to mám přesně takhle, do MS zbývá týden, ty bolesti mám právě od minulého týdne, takže sedmý den… před tím mi to takhle nikdy neudělalo, ale na příznaky mi to připadá hrozně moc brzy ne?Ale bychla bych ráda, kdyby byly no 🙂 …asi se moc pozoruju že? 😢

mia.k
18. srp 2010

@balisek neboj,bábenko je ešte malinkaté a dobre chránené v maternici,ak by si ho mala nedajbože stratiť,tak by sa ti začala odlupovať stielka v maternici a to by si spoznala podľa krvavého výtoku. Držím palce,nech je všetko v poriadku. 😉
@marmat ja som mala tiež bolesti v podbrušku na začiatku tehotenstva,začali mi približne tak v 3-4týždni,ale každý sme iný a znamenať to môže čokolvek.

perglajka
20. srp 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,
OHHS se děje jen po IVF ?

hypo
22. srp 2010

@perglajka ovarialni hyperstimulacni syndrom OHSS se tusim (ale nevim to 100%) vyskytuje jen po IVF, je to reakce na hormony kterymi te dopuji avy vajecniky vyprodukovaly vice folikulu.......

nemko
22. srp 2010

Kľúčovým momentom vo vývoji OHSS je podanie HCG pri dosiahnutí gravidity. Je popísaný aj výskyt OHSS pri spontánnej gravidite, je však extrémne zriedkavý.

broskvicka21
22. srp 2010

Holky mám polycystické vaječníky a poprvé jsem otěhotněla po clomhexalu (na potporu ovulace). Včera jsem si dělala test a je pozitivní. Minulý čt jsem byla na prevenci a dr. mi dělala i ultrazvuk protože už jsem byla opět 40den cyklu. Mívám i delší cykly, tak jsem se nějak nevzrušovala. Doktorka mi řekla, že vypadá, že jsem tento týden ovulovala, měla jsem i vysokou sliznici. Ale o těhu ani zmíňka. A teď ten test je pozitivní i další. Mám strach, že je těhu mimoděložní. Myslíte, že bylo třeba ještě brzo aby něco viděla, ovulace byla určitě později, děkuji za radu.

perglajka
23. srp 2010

Holky moc vám děkuju za odpovědi. Jsem ve třetím měsíci a vyděsily mě některé příznaky. Doktor si časté bolesti nějak zvlášť nevšímal, prý mám vytahanou dělohu, když jsem podruhé těhotná, tak se nemůžu divit 🙂 Ještě jednou díky 🙂

perglajka
23. srp 2010

@marmat Ahoj, znám případy, kdy holky zvracely hned druhý den po styku a byly těhotné 🙂 To co popisuješ by mohly být příznaky těhu. Zkus si udělat test, mně se ukázali dvě čárky už po týdnu, sice byla slabá, ale byla tam 🙂 Jem si kup nějakej hodně citlivej test, drřím palečky 😉

drndapetka
15. zář 2010

Ahojky holky, mám po 1. úspěšném IVF. Dneska bych měla být 5+2tt. Včera jsem byla u doktora na ultrazvuku a byla vidět jen bublinka s 1mm zárodešným terčíkem-je to v pořádku? Taky mě zaráží moje těhu příznaky - čekala jsem, že budou bolet prsa a ony nic ( při prvních dvou těhu mě bolely fest ), jse jen unavená, strašně se potím, mám návaly horka v průběhu celého dne, bolí mě kyčle a bederka, mám jakoby křeče ve stehnech (přesně takový pocit jako by měla dojít mrcha), a ráno mám šílený křeče v žaludku, až mi je z toho skoro na omdlení-ale když se najím, tak to přejde. Ráda bych věděla jestli tyto příznaky jsou o.k. nebo jsou divné 😕 Jinak se cítím fajn....

drndapetka
15. zář 2010

ještě jsem zapoměla dodat, že jsem po transferu prodělala OHSS, měla jsem kapačky, ale do týdne přešel, te´d už je fajn 🙂

lilinka81
16. zář 2010

@tinariso ahooj,pozri si temy -IVF,je ich tu vela a mnoho info,aj ja som tam zacinala,tiez som bola na oplodneni.

denousek
1. bře 2011

ahoj holky jsem 46DC (14 dni spozdeni ms) 18DC dle ovu testi byla ovulka... vcera jsem mela HCG pozue 92 - zitra me ceka kontrolni odber..bolesti nemam nespinim,muze to byt mimodelozni tehu?diky

gazovicka
1. bře 2011

@tinariso ahoj... ja som bola... co by si vsetko chcela vediet? pytaj sa ... 🙂

gazovicka
1. bře 2011

@hypo mozem sa spytat ako sa to prejavuje?

denousek
1. bře 2011

hypo
3. bře 2011

@gazovicka urcite bolesti u vajecniku, nekdy spatne dychani, tech priznaku je vic ja mela jen tyto...... doporuceni po IVF hoooodne piti je urcite namiste,a jist bilkoviny

iknella
18. zář 2011

Ahojte byby, nájde sa tu niekto na pokec o tehotenstve? 🙂

iknella
22. zář 2011

Asi som tu sama. 😢

tichackova
22. zář 2011

@iknella Sama určitě nejsi, jen to asi plno holek nechce zakřiknout🙂

iknella
22. zář 2011

OK som rada že nie som sama.

iknella
22. zář 2011

@tichackova Veď ani ja preto som sa nikomu nezdôverila iba sem som napísala. Ale cítim sa dosť sama, nemám sa s kým o to všetko ani podeliť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru