Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

akah
29. srp 2007

není zaco děkovat lidé si mají pomáhat a pokuď mám tu zkušenost a pomohlo mi to proč bych se nepodělila snad to zabere i tobě 🙂 🙂 🙂

cibule
29. srp 2007

Akah: 😀

kachnicka01
29. srp 2007

cibule: posledni mesicky sem mela 20.6. - pise to 11tt protoze to bylo ve stredu a dnes je streda, takze od dnes mi to pise 11tt - vcera to bylo jeste 10tt...tak proto asi.. 🙂 ja zvracela jenom jednou v noci...jak mam ten kasel, tak sem kaslala a letela - sotva sem to stihla 😉 no prave me taky hrozne pomaha ze sem na PN - jak je mi zle, tak si lehnu a je to 🙂 ale pristi tyden uz asi pujdu do prace, tak to se netesim, jak to zas budu rozdychavat 😒

tlap.ka
29. srp 2007

ahoj holky, tak konečně se moje paní doktorka vrátila z dovolené a na zítra jsem k ní objednaná, mám z toho zvláštní pocit, nevím, jestli se mám těšit nebo jestli se mám bát, ani nevím, co mě čeká. ☹ Poslední měsíčky jsem měla 20.6., ale tak nějak vím, že k početí došlo 6.7., tak jsem zvědavá, v kolikátém týdnu vlastně jsem 🙂 no uvidíme zítra, držte mi pěstičky 🙂

cibule
29. srp 2007

Kachnicka: Aha, tak to bude tím 😉 A já fakt nevím, co bych dělala, kdybych musela pracovat.... Teda vím, asi bych blila jak Amina 😝
Tlapko, držím palce, pak napiš jak jsi dopadla 🙂

akah
29. srp 2007

tlapko taky ti držím palce 🙂

cibule co zabírá to,nemáš nějakou radu na záda ty pro mě 🙂 😉

kachnicka01
29. srp 2007

tlapko, to jsi stejne jako ja - dnes ti zacina 11tt urcite napis jak jsi tam dopadla a jak je velke miminko 🙂 ja jdu na dalsi kontrolu 7.9. a jsem uz cela napjata 😉

cibule: jako jestli me obvodacka v pondeli posle do prace, tak to bude horor, fakt byt doma je super!!! Jsem krasne v klidecku a muzu si spat, kdy chci (ted fakt hodne..ucim se na zkousku a vypada to tak, ze 30minut ctu a pak 2hodiny spim 😠 vazne efektivni uceni 😖 ) A ty mas PN jako uz na neurcito? Ja ted na to nachlazeni... a porad kaslu jako tuberak, asi se toho jen tak nezbavim.. 😒

cibule
30. srp 2007

Akah: Na záda? Tak jedině se natáhnout a nedělat pokud možno nic. Jinak fakt nevím 😒
Kachnicka: No já dělala na směny a ještě navíc s chemickýma látkama, takže dr mi hnedka napsal neschopenku. Teďka když jsem tam byla na kontrole, tak neříkal nic a tak jsem se ho ptala, co teda s tou prací. A on na to, že jak jsem to měla do teď... Tak říkám, že mě nechal doma a tak a on říká, že to už necháme do konce. Tak doufám, že jo, Že si to třeba ještě nerozmyslí, nebo tak.... 😉

akah
30. srp 2007

diky vyzkouším,ale myslím si že s dvouletým dítětem to asi půjde dost těžko 😉 😉

cibule
30. srp 2007

Akah: No, napadlo mě to, že máš doma malé dítě a bude to asi problém.... Ale na druhou stranu mě nic jinýho na bolest zad nenapadlo..... 😉

kachnicka01
30. srp 2007

cibule: no tak to je jasny, ze te nechal doma 🙂 a aspon si to tehotenstvi v klidecku uzijes 🙂 ja to fakt vidim ted, jak je mi dobre - nemam zadny stresy (az na to uceni na zk) - mam cas kdykoliv odpocivat, proste nadhera...zitra uvidim, jestli uz me posle do procesu (kez by ne 😉 ) jo ted sem se mrkla do profilu a fakt tam mame uplne stejny datum porodu - to nevim jak to pocita, me to na ultrazvuku ukazalo uz 21.brezna termin...uvidim jaky mi rekne doktor pristi patek 😉

Ahah: me taky hrozne bolej zada uz od zacatku, ted je to malinko lepsi... zkus je mit v teple a taky zkus takovy ty cviky, jak lezis na zadech na zemi a davas koleno na jednu a pak na druhou stranu - vis co myslim.. prej taky pomaha cviceni na mici, ale to sem zkousela jako leda si protahovat hlavu, moc ty cviky neznam 😒 taky mi manzel jemne ty zada masiroval mesickovym olejickem a pak sem si je zateplila a sla spat.. je to hrozne neprijemny ty bolesti, ze.. drz se!!!! 😉

akah
30. srp 2007

holky díky za rady určitě vyzkouším,já jsem doma takže vím jaké je to si užít celé těhu v klidu a bez stresu,ale někdy i ta práce chybí 🙂

cibule
30. srp 2007

Kachnicka: Mě to podle ultrazvuku vůbec doktor neřek, jen sesra mi to spočítala podle poslední Ms a to vychází stejně jak tady. V září jedu ale na pořádný vyšetření, tak se to snad dozvím přesněji i podle velikosti plodu. Já jsem si dělala ovu testy a podle všecho byla ovulace 9.7. Tak jsem zvědavá 😉

tlap.ka
30. srp 2007

tak už to mám za sebou 🙂 podle paní doktorky jsem v 10týdnu,ale já si myslím,že jsem o trochu míň(myslím, že k početí došlo až 6.7.), uvidíme podle ultrazvuku, na ten jdu 10.září 😉 ale dneska jsme s paní doktorkou poslouchaly srdíčko, to byl rachot 🙂 a hodně zvláštní pocit 🙂 z ordinace jsem odcházela s rukama plnýma propagačních materiálů, krabicí s dudlíkem, plínkou a dalšíma materiálama,vitamínama,... prostě na začátek až moc dárečků 🙂prostě dneska byl moc prima den 😉

olina02
31. srp 2007

Ahojky holky!!
Tak už jsem mezi vámi konečně taky!!! Snažili jsme se od března 2006 a konečně je to tady!! Sice nám pan doktor musel troch pomáhat - brala jsem měsíc Clomhexal a hned na poprvé to vyšlo!! Je to skvělý pocit!!!! V úterý 4.8. jdeme na první velký ultrazvuk 🙂 Před 14 dny to byla jen malinká tečka, tak doufám, že bude vidět víc... Zatím ahoj a přeji hezký večer!!

kachnicka01
1. zář 2007

tlap.ka: moc moc gratuluju 🙂 to je uplne super 🙂 tyyy jo tak to te hezky zasobila, ja dostala "jen" vitaminy a fotku z ultrazvuku ( v 7tt - ted tam pujdu v patek 7.9. podruhe teprve 🙂

olina02: taky ti hrozne moc blahopreju 🙂 je to nadhera 🙂 my se snazili od ledna 2006 a uz sem mela jit v kvetnu na operaci s polycystickyma vajecnikama, ale pila sem bylinky a pak jsme jeli na dovolenou v cervnu a bylo to 😉 😉 vubec sem tomu nemohla uverit chichi 🙂 takze asi vim, jakou mas radost 😉 hezky si to uzivej a moc ti preju at ti neni spatne od zaludku 🙂 a proste at mas co nejpohodovejsi tehu 🙂

tlap.ka
1. zář 2007

no odcházela jsem s plnýma rukama a ani jsem si nestihla uvědomit, že to jsem já o koho se jedná a komu ty dárečky dali 🙂 ale je fakt, že jsem pořád slyšela to ťukání srdíčka 🙂 toho 10září se uvidí, v kolikátém vůbec jsem, protože si jsem skoro jistá, kdy došlo k početí - no uvidíme 😉 jen od té doby, co už teda mám potvrzený těhu mi začíná být trochu špatně od žaludku - jen takový to divný kroucení žaludku, no snad to brzy přejde 🙂 jinak jsem začala brát ten Mamavit, ale chci se zeptat - je pravda, že se po vitamínech rodí větší děti nebo je to jen pověra? 🙂

vilo
2. zář 2007

Holky, můžu se zeptat jestli jste některá neměla před těhu příznaky jako já? V termínu předpokládaného uhnízdění mi teplota k večeru vystoupla na 37:60, odpoledne mi nic nebylo a k večeru mi bylo docela špatně, druhý den ráno už zase v pohodě. Od té doby mám jakoby trošku vystouplé podbříško a je teplejší než jiné části. Včera si toho dokonce všiml i manžel. Jinak mě taky popíchává podbříšek, ale trošku jinak, i když podobně 🙂 než před MS. Dostat bych to měla tuto středu.

mikulenka
3. zář 2007

Ahoj holky, tak to mám potvrzený. Jsem v 7tt a 17.9. si jdu pro těhu průkaz. Nevolno je mi střídavě. Hlavně při jízdě autem, nebo když nejsem najedená. Je fakt, že čerstvý vzduch pomůže. Tak se držte.

tlap.ka
4. zář 2007

ahoj holky,nemáte někdo nějaký stránky, na kterých by bylo, jaký vyšetření a co nás v kterým měsíci čeká? 😉 Jinak já jsem teď těžce v pohodě, zobu Mamavit a není mi ani špatně, takže si to užívám 🙂

kacka.va
5. zář 2007

my to máme od včerejška také potvrzené 😉. Včera když mi doktor ukazoval srdíčko, tak jsem na ten ultrazvuk zírala jak vyoraná myš a pořád mě to nějak nedocházelo, jak jsem byla nervózní 😉

krista
5. zář 2007

Ahojky,
všem moc gratuluji 🙂

Tlap.ka tady jsou ta vyšetření, která nás čekají 😉
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=2...

danca27
7. zář 2007

Ahoj holky dnešním dnem se přidávám k vám🙂 jsem štastná i když jsme to nečekali, jsem po op=eraci 3 měsíce..přešs antikoncepci, je to krásnej pocit..k doktorovi jdu až 20.9...Snad se tedy ten ,,čůůúúúrací,, test nespletl?🙂

kachnicka01
7. zář 2007

ahojky holky tak jsem dnes byla na kontrole a uplne koukala, jak miminko vyrostlo 🙂 termin mi ultrazvuk vypocital uz na 20.března 🙂 bylo to strasne krasny, byl u toho i manzel a pan doktor nam vse suprove vysvetlil a ukazal .. proste parada 🙂 🙂 a uz ma krasny nozicky a rucicky a hověl si tam jako v pelíšku 🙂 a dostala jsem i tehu prukazku, tak mam velikou radost 🙂 znova jdu za 4tydny 🙂

mikulenka: me je spatne od 7tt doted, ale rekla bych, ze se to pomalu zlepsuje. Taky se daji v lekarne koupit zazvorova lizatka pro tehotny a vubec zazvor mi pomaha - jestli ho mas rada, tak zkus 😉

tlap.ka
7. zář 2007

ahoj holky, já musím zaťukat na dřevo, že mi fakt zatím špatně není 🙂 ale mám jiný problém, skočila na mě nějaká chřipajzna - mám rýmu jak trám a trochu mě pobolívá v krku, je mi jasný, že prášky žádný nee, tak piju čaj s citronem a válím se pod peřinou, ale nemáte ještě nějaký babský rady jak se chřipajzny zbavit? díky za rady

cibule
7. zář 2007

Tlapka: Taky jsem byla nachlazená a řešila jsem to podobně jako ty. Takže čajík s medem a citronem, čajík jsem si dělala ovocnej, černej moc nemáme...tak radši. No a začla jsem pít každý ráno (jako v reklamě) Actimel a už je mi ok 😀

tlap.ka
7. zář 2007

cibule, díky za info 🙂 jen jsi mě trochu zarazila s tím černým čajem, kamarádky těhulky se vyhýbaly zelenému čaji, tak jsem myslela, že černý čaj je v pohodě ☹ no tak to musím nějak omezit a dát se na ovocné, i když ty mi moc nejedou 😉 ono vůbec postupem času zjišťuju, že toho nevím spoustu, až si občas říkám, že lepší je někdy nevědět 😉

kacka.va
7. zář 2007

mně doktor řekl, že černý čaj můžu, pokud ho nebudu pít litry a že můžu své klasické ranní kafčo 🙂

tlap.ka
7. zář 2007

no já jak tak pročítám ty různý věci kolem těhu,tak mi připadá, že v podstatě můžem jíst a pít skoro všechno,ale samozřejmě s mírou 😉 jde o to, jak co která z nás snáší 🙂 Já třeba teď skoro nejím, nějak nemám hlad,špatně mi není,ale prostě nemám na jídlo chuť, tak se do něj musím trochu nutit 🙂 dřív jsem byla ujetá na sladkým a to teď vůbec nejím a nějak mi vůbec nechutnají minerálky a vůbec všechny bublinky 🙂

kacka.va
7. zář 2007

to já mám teď pocit, že dřívější zvyk: snídaně, oběd, večeře mi nevyhovuje, potřebuju tak 7x denně, ale hodně málo jídla. na oběd mi stačí polévka víc už nemám chuť, ale jakmile přijdu domu, musím si zase vzít něco k snědku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru