Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lendyy
4. čer 2007

Ahojky "danamatus" a "katkaz" - tak koukám, že máme trochu více společného
😀
Hlásím 6tt těhu - koník mi ale vypočítal 7tt. A také mě stále pobolívá podbřišek a spíše jako kdyby vaječníky. Když jsem se ptala doktorky, tak je to normální. Co mi říkala kamarádka - ta na to dostala "oooooobrovskou" pixlu nějakých léků. Je to všechno z toho, jak roste děloha - tak se tam v nás všechny svaly napínají. Tak jestli to nepřestane do té doby než půjdu na prohlídku - tak jí to řeknu, že mě to stále bolí a uvidíme 😖
A jinak u nás také přípravy na svatbu. Tak doufám, že to tam nějak vydržím 😀
Občas mi bývá "blivno" tak aby se nestalo něco zlého 😀

alca.m
4. čer 2007

lendyy: Nevím nevím, ale já se držím hesla "co nejmíň léků". Třeba by Ti stačil čaj z kontryhele. Jak říká tchýně-bylinkářka: Je to na všechny ženský problémy. A to je pravda, z vlastní zkušenosti. Zažene premenstruační syndrom i těhotenské nevolnosti. 😉

lendyy
4. čer 2007

Ahoj "alca.m - já taky žádné léky nepapkám - jen říkám, že pokud to nepovolí, tak se budu muset paní doktorky opítat - čím to je 😒
Ono to asi taky není normální - pokud mě tam bude stále pobolívat.
Jinak žádné léky neberu - jen piju čajík pro těhotné 😀

danamatus
4. čer 2007

lendyy, blahopřeju a doufám, že ty svatby nějak zvládneme 🙂

lendyy
4. čer 2007

danamatus - to taky doufám 😉
Ale nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř.
Ale určitě to nějak vydržím, už jen pro toho mimíska, přece se musí narodit do úplné rodiny 🙂
Takže 04.08.2007 to spečetíme 😀

danamatus
4. čer 2007

To máš pravdu. My 7.7.budeme rodina

lendyy
4. čer 2007

Tak to je dobrý,
já jsem včera říkala "skoro manžovi", že máme teď na pošt. schránce každý svý jméno za svobodna.
Od 04.08. - to můžeme přelepit na "novomanželé" a od února to můžeme přelepit na "rodinu" 😀

terkakell
4. čer 2007

☹ na tehulkách: únor 2008 nikdo a vy jste všichni tady?...tak u nás vrcholí přípravy na svatbu 7. 7. 2007, už se nemůžu dočkat. A taky mám strach z toho aby mě nebylo třeba špatně, je to skoro za měsíc, tak doufám, že tam neomdlím 😉
Jo a taky mám v bříšku nějakou paseku, chvíli mě pobolívá, potom zase jako by píchá, tak myslíte že je to normální? No snad to zítra u Dr. klapne 🙂 Chtěla jsem se Vás zeptat, jdu dneska na kosmetiku, ale to ničemu nevadí, ne?

darunka
4. čer 2007

ahoj děvčátka, tak já vás hledám a vy jste tady 🙂
Lendy, co to piješ za čaj a kde jsi ho koupila?

lendyy
4. čer 2007

Ahoj darunka - bývá mi dost časlo zle od žaludku, tak jsem zašla do lékárny -
zda na to nemají nějaký LÉK. Tak mi paní magistra doporučila lízátka - trochu to pomáhá a taky čaj pro těhotné.
Myslím, že když v jakékoliv lékárně řekneš, že chceš čaj pro těhotné nebo nastávající maminky - určitě tě rádi obslouží 😀

alca.m
4. čer 2007

Mám pocit že je to čaj od firmy LEROS, jo a těma lízátkama už se tu někdo chlubil, zní to zajímavě. Až bude hůř, taky zkusím 😉
terkakell: To pobolívání je normál, ale kdyby se to zhoršilo, tak k doktorovi..vlastně tam jdeš zítra tak se mu o tom zmiň. A kosmetika neva..proč?? O tom jsem ještě neslyšela 😵

terkakell
4. čer 2007

tak to taky zítra zajdu do lékárny pro nějaký dobrý čajík pro těhulky 🙂 koupím ho prckovi a mě až půjdeme zítra od doktora 😉
To bříško mě nebolí moc jen občas spíš pobolívá v podbříšku. Jo a jinak teda papám, od té doby co jsem vysadila HA (asi půl roku) kyselinu listovou 🙂

ao
4. čer 2007

tak tady jste všechny 😉
mě to podbříško tlačí pořád, už si na to tak nějak zvykám jako na permanentní stav 😖 Doktor mi po telefonu říkal, že kdyby bylo něco v nepořádku, takže by to bolelo jinak a že bych to určo poznala. Prý je potřeba to vytrpět, že bude s bolestmi hůř 😅 😅 😅

pavlina05
autor
4. čer 2007

lendyy 🙂 koník to počítá divně. Když jsi třeba v 6tt+1, tak tady máš už 7tt.Já jsem asi v 5tt+3 a už tady mám 7tt. Ale to je zase díky tomu, že to počítá od poslední ms, to bych byla už v 8+3. Záleží kdy byla ovu, u mě asi dost pozdě. Musela jsem tady nastavit jinou pMS. Chodím do januarovek, ale asi přesedlám na februarovky. 😀

slunicko200
4. čer 2007

Holky prosím, máte některá zkušenost s falešně pozitivním výsledkem testu? Dělala jsem si dnes FOR YOU comfort (takovej plastovej, asi lepšejší) a mám jasné // i když tu druhou malinko slabší. Mám 2 měsíce po vysazení HA, do této chvíle MA vždycky přesná po 28 dnech. Měla jsem to dostat dneska, a protože jsem zvyklá na pravidelnost, šílela jsem a test si udělala. Píšou tam, že ukáže po 5-7 dnech po oplodnění, sice divný..ale je to tam. Nechce se mi věřit, že bych byla v tom, nemám žádné příznaky....Není to zrovna super čas, v září se vdávám, ale samozřejmě BYCH BYLA ŠTASTNÁ KDYBY JO,jen nevím co si o tom myslet...měl by někdo nějakou radu nebo zkušenost? Díky moc

pavlina05
autor
4. čer 2007

slunicko200 holky na únorovkách ti už psaly. Myslím, že je to ještě docela brzo dělat si testík. Já si jej dělala až po 12 dnech a měla jsem druhou / slabou.Ale moc ti to přeju, abys byla už v Únorovkách!!!! 🙂

mihapiha
4. čer 2007

Pavli teda koukám jak ti skočilo na únor 🙂 . Tak to jsem zvědavá co mi řekne dr. na termín porodu. Ale zatím se počitám mezi Lednovky.

pavlina05
autor
4. čer 2007

mihapiha já jsem si to sama posunula na koníkovi. Docela nesmyslně. Trochu jsem si pohrála. Poslední ms 7.4., a já ji tady musela nastavit až na 23.4.aby mi vyšel ten 5tt+3.Docela síla. Myslela jsem že to bude leden, ale....uvidím příští týden. Taky se tomu divím 🙂 Ale jsem pořád v lednovkách ,ale koukám i do únorovek 🙂

pavlina05
autor
4. čer 2007

mihapiha jak jsem slyšela od kamarádky, tak doktoři to ještě alespoň dvakrát změní, podle ultrazvuku. 😀

mihapiha
4. čer 2007

Mi vychází podle mých výpočtů, že OVU byla 13.4. tak si myslím, že jeste ten leden stihnu, ale opravdu to potvrdí až dr. A je fakt, že ty termíny mění, to más pravdu. 😎

pavlina05
autor
4. čer 2007

Tak ty jsi opravdu lednová. 🙂 No já měla ovu asi až tak okolo 20 -23 .4., ale nevím to přesně, po vysazení HA to netuším.Tak uvidíme, stejně je to +/-pár týdnů, hlavně že jsme 🙂 😀 😵
Dobrou krásnou noc 🙂

katkaz
5. čer 2007

Ahoj maminy a skoronovomanželky. Já jsem ještě u dr. nebyla, tak taky počítám jen podle poslední MS. Ale volala jsem včera dr. kvůli nevolnosti a řekl mi 7tt (počítaj to na celý, ne že už jsem 7 + něco a tady ukazuje 8tt). No, uvidíme podle UTZ, jdu tam až 13.6. Jinak svatbu máme ted v sobotu 9.6. Od víkendu trpím, ale dnes je to o moc lepší. Zatím jsem léčbu čajíčky a lízátky nenasadila, ale na sobotu se připravím, abych to zvládla. Tak přeji hezký den! K.

katkaz
5. čer 2007

Jo, holky odkdy se snažíte? Já jsem HA vysadila v lednu a byla jsem připravená posunout svatbu dopředu, pokud by to dopadlo hned, ale nakonec nebylo potřeba. Tak možná slunicko zvaž variantu svatby dříve. Ale je to vlastně jedno, větší bříško, nevolnosti, ... hlavně aby mimča byla v pořádku, že? Ať se vám daří!

alca.m
5. čer 2007

Ahoj a dobré ranko.
Tak jsem včera byla u Dr. Řekl mi tu bezva zprávu a že jsem v 7tt. Podle poslední MS jsem v 9tt. Jak mi řekl, oni to počítají -2tt, jakože od pravděpodobného početí 😉 Nechala jsem si už vytisknout fotečku, je tam malinkatá fazolka, hrozně roztomilá 😵
Jináč HA jsem vynechala v březnu. 😉

katkaz
5. čer 2007

Alco, koukej se s fazolkou pochlubit v albíčku. Těšíme se na ni!

masacek
5. čer 2007

Ahoj Holky mám často boleti zad-v kříži.Máte s tím někdo taky zkušenosti??

simlenka
5. čer 2007

Ahoj holčiny, já jdu k doktorovi zítra a jsem hrozně zvědavá, dělala jsem první test včera, ten byl pozitivní, pak dnes ráno, ten neukázal ani tu testovací čárku, takže byl vadnej, no a třetí test jsem dělala před chviličkou a ten byl zase pozitivní - už se nemůžu dočkat až mi to potvrdí doktor 😵 jinak docela dost mě pobolívá bříško, přes den sem tam píchne a při milování někdy jo a někdy ne, prsa mě bolela, ale už to víceméně přestává být tak hrozný - jinak jak dlouho jsem "možná" těhotná, to nevím, poslední MS byla 18.4. ale nemívám pravidelný cyklus, někdy je to 30 dní někdy třeba i 40, takže těžko říct 😖

alca.m - taky chci Kubíka a Terku 😉

pavlina05
autor
5. čer 2007

simlenka tak super těhulo!!!!A zítra se přijdi pochlibit!!!! 🙂
alca.m ukaž nám fazolku!!!!Chceme fotečku!!! 🙂

zuzaa
5. čer 2007

Ahoj holky,
tak jsem právě hledala, co je "normální" v 7tt, protože mě je od soboty pěkně šouflo - motá se mi hlava. Mluvila jsem s doktorem a prý je to normální stav. Ve čtvrtek 14.6. jdu na druhý ultrazvuk, tam se potvrdí, zda je to okay. Na prvním ultrazvuku jsem byla minulý týden a viděla mimi - maličké, ale je tam🙂 Bylo to krásný!

pavlina05
autor
5. čer 2007

zuzaa ahoj!!! Tak to je tvůj první příspěvek?
Když jsi v 7 tt, tak to bude koncem ledna? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru