Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lajcikova
27. zář 2011

dobre rano,
včera sem zažila opět noc hruzy,po pohlavnim styku sem začala strašně krvácet ☹ takže sem celou noc prořvala,a dneska sem šla radši k doktorovi,udělal mi ult,jsem přesně 6tt,byl tam vidět zárodek a naznak srdečni akce,semtam se to mihlo,řikal že to krváceni bylo tim že děl.čipek je moc měkej,takže sex.absence min do 12tt,ale to je mi fuk,hlavně když to bude vše v pořádku...tak hezkej den

babsiegirl
27. zář 2011

@lajcikova Jeee, no vidis to, hlavne, ze je vse ok 🙂 Ja jsem krvacenim pri pohl. styku jsem obcas trpela taky (nastesti ne pokazde), ale musim zatukat, ze ted pri tehu se to zda byt ok. Tak hlavne ofafrne, ten tvuj chlap to urcite pochopi 😀
@jarabica123 jak rika @herbik3 tak to mas stesti, ze jsi mela aspon to sono. Ja ziju v anglii a tady prijdes k doktorce, reknes, ze jsi tehu, ona ti da spoustu letaku a rad si sama. Pak mas v 8. tydnu schuzku s tzv. "midwife" ci porodni babou, ta s tebou projde papiry, zdravotni stav rodiny atd. a zepta se te, v jake nemocnici chces rodit. Pak krev a moc no a az kolem 12. tydne jdes na prvni UTZ 😒 Takze uz se nemuzu dockat, snad se nam to nase bejby ukaze 😀
@tichackova chudatko moje, ja si vubec zvraceni nedokazu predstavit, ja jsem jen strasne unavena a obcas se mi udela zle, ze mam pocit, ze budu zvracet, ale nastesti nic. Tak at to rychle zase prejde 🙂 Ale co my bysme pro ty nase ratolesti neudelali, ze? 😎

tichackova
27. zář 2011

@babsiegirl Já naštěstí nezvracim, jen se mi zvedá žaludek a je mi permanentně zle... 😒 a jsem stráááášně unavená... 😝

zvalentova
27. zář 2011

@lajcikova ahojky, mě to řekli rovnou po trasnferu. Do 12tt ani ň, ještě k tomu mám Utrogestan, takže mě to ani neláká 😎

babsiegirl
27. zář 2011

@tichackova hihi to by jsme si mohli placnout 🙂

Holky a odkud vlastne vsechny jste? ja jsem z pardubic, ale puvodni moravanda 🙂 od Kyjova 😉

zvalentova
27. zář 2011

@babsiegirl V Pardubicích mám kolegyni, já jsem z Prahy 😉

babsiegirl
27. zář 2011

@lajcikova ted jsem si uvedomila, ze za tech 9 tydnu jsem nabrala 2.5kg - neee pet!!! 😲 Ach jo, zatraceny anglicky vahovy jednotky 😀 😀 😀 proste pul libry za tyden, coz je nejakyho ctvrt kila 🙂 fjuuu! :D

babsiegirl
27. zář 2011

@zvalentova V Praze mam kus rodiny z mamcine strany, ale uz se s nima nevidame.. Tak nejak se to rozpadlo, ale lito to nikomu neni, takze v poho 😀

lajcikova
27. zář 2011

@zvalentova ja taky beru utrogestan a dneska mi napsal ascurutin jen kdybych nahodou špinila

ja taky nezvracim,většinou se vzbudim kolem 4.30rano a je mi divně 😝 ale pak to zaspim,a furt spím ale to děla ten utroš,jo a kruči mi v břichu furt 😀 ale jak se najim tak je to v pohodě,a smrdi mi maso to ted nejim,ani vajička..
@babsiegirl neboj přítel je v pohodě,včera chudak skoro plakal semnou,je to zlatíčko,on ma víc optimisnmu než ja,a zatim mu to vše funguje asi se budu muset nakazit 😀
jinak ja jsem s kojetina takže moravačka jak poleno...

babsiegirl
27. zář 2011

@lajcikova jee tak to je zlatej 🙂 No jo, oni ti chlapi zmeknou, co? S tim mym je taky sranda... Vecne mi kouka na pupek, obcas si snim pokeca a to jsme teprve 10tt :D Je Kojetin je kousek od Popuvek, ze? Tam jsme taky bydleli :D A do Kyjova to taky neni od vas daleko 🙂 jsme jak kocovni cikani, teda aspon muj tatka, ten vzdycky musel tam, kde byli kone/prace. No a ja jsem se trochu extreme potatila, ja zavitala az pres La Manche! 😀

lajcikova
27. zář 2011

@babsiegirl jasně popuvky jsou kousek,dělam tam okružni jizdu na kole,no ted tedy ne 😀 ted nesmim nic,segra řikala že mam jen sedět,nedychat a vubec se nehybat 😀 😀 sem ji řikala že nam kyslikovou bombu 😝 taky bych cestovala ale bojim se létat,už ten egypt byl pro mě šok,ale přžila sem za tu krásu to fakt stoji,přišti rok pojedem možna fakt tak do těch popuvek 😀

babsiegirl
27. zář 2011

@lajcikova to jsi jak muj manzel, ten letani taky nerad a hadej, kam jsme leteli na svatebni cestu - Mauricius - skoro 12hodinovy let! Chudak to prozival, ale byl statecnej. Akorat, ze uz asi nikam nikdy nepoletime, rikal, ze jedine do cech, coz jsou necely dve hodky. To pry prezije. Nastesti do CR jezdime autem, takze v blizke budoucnosti taky letat nebudem, kor kdyz je Lambino na ceste 🙂 V egypte jsem nikdy nebyla, ale spousta kolegyn z prace tam ted frci na dovcu, nemuzou si to vynachvalit! Treba jednou az manzel zapomene, jaky to letani je utrpeni! 😀

lajcikova
27. zář 2011

@babsiegirl ježiš 12hodin letu-nikdy! 😠 mě stačil ten egypt,4hodky sem trpěla,ještě nam odložily let o tři hodiny nakonec sme letěly v bouřce a turbulencich,jak sme přistály tak sem řekla že už zpátky neletim 😀 bohužel mi nic jineho nezbylo,ale zpátečni byl krásnej.egypt je fakt nádhernej jina kultura,nevidiš tam vubec ženy,jen chlapy,hlavně ty služby byli super,byli sme v 5hvězdičkovem takže fakt luxus,a pak sme jeli za měsic do chorvatska,ale asi se to neda srovnávat,a pro nas misto ktere se nam moc nelibilo,tak budem nakonec milovat do konece života,jelikož sme si dovezli to nejcenější 😉

babsiegirl
27. zář 2011

@lajcikova juu miminko z dovci, jo?? :D Tak to se povedlo.. No nam se zadarilo az dva tydny po priletu ze svatebky 🙂 predtim jsem cekala na prvni "nepraskovou" mrchu, ta se dostavila v den odletu z mauriciu (vyhoda :D) no a od te doby uz nic 😀 jen prsa jak konve na mliko, nejaka ta nevolnost, zravka, unavenost 😀 😀 😀

mirkson
30. zář 2011

holky, jenom pro zasmani. Vsechny si vozite miminka z Egypta a tak. My jsme si nase udelali ve stanu

tichackova
30. zář 2011

@mirkson A my na pračce😀

zvalentova
30. zář 2011

@mirkson my ve zkumavce 😎

lajcikova
30. zář 2011

@tichackova no ještě že ne v pračce 😀 u nas to byl fakt zázrak,nebo co 😕
jinak sem asi fakt divna,ale ja se necitim jak těhotna,semtam mě pichne dole,a trochu večer prsa,tak ja fakt nevim,už mam panickou hruzu z toho 13.10 😖 no nic třeba vydržet,chci zvracet,omdlivat,abych věděla že je vše v pořádku 😝

pazibarb
30. zář 2011

Koooonečně narazim na ženský co jsou na začátku jako já! Ahoj!
Jsem tu dnes poprvé, přeskočila jsem z beremese. Jinak chodím na babyweb, nějak ten web nejede, tak jsem na fóru 2011 založila skupinu 2012 🙂
Ještě jsem nebyla u doktora, ale volala jsem a sestra mi řekla, že mam přijít v 7.-8. týdnu. Teď jsem asi v 6. jestli jsem teda zmákla ty zapeklitý počty. Prsa mě pobolívaly minulej tejden, břicho taky, mrtě mě píchalo a pořád na jinym konci břicha než předtim. Obojí teď ustpoupilo, ale jsem oooooospalá! 🙂 Jinak obtíže nemam. Tak snad mě vezmete do party? Pa

lajcikova
30. zář 2011

@pazibarb ahojik,vítej 🙂 vidimj že sme na tom podobně,ja jsem dneska 6tta 3dny,a v utery se tam už cosi mihalo,nebo tak nějak to řikal mudr.taky nemam skoro žadne potíže,ospala sem též ale to mam s leku co mi napsal na udrženi a podporu těhu.taže rano než si lupnu prášek tak musim aspon trochu uklidit,a pak si ho dam,a do pul hodky spím. 😀 takže ani nechtěj vědět co mi pořad miha hlavou,každej zvraci a co ja vim co,a ja tedy nic moc..ale musim věřit že tentokrat to bude dobre,a vše dopadne jak máá 🙂

pazibarb
30. zář 2011

@lajcikova proc beres leky na udrzení těhotenství?

michaela_2
30. zář 2011

@lajcikova Tak já ještě v 6 týdnu ani nevěděla, že jsem těhotná 🙂 a zvracet jsem začala až tak od konce druhého měsíce........ale držim palce aby ti to takhle vydrželo i dál

lajcikova
30. zář 2011

@pazibarb protože sem před asi třemi roky potratila po IVF.tak mi napsal utrogestan
@michaela_2 je to si mě trochu uklidnila 🙂 ze začatku mě pořad bolelo břicho jak před ms,ale to ted všechno pomalu ustupuje,tak se trochu bojim,ale to asi každa

pazibarb
1. říj 2011

@lajcikova ja se taky trochu bojim, když se cítím normálně. 🙂 Jsme normálně prdlý!!! Já sem teda o týden míň než ty. Dnes 5+4. Snazili jsme se otehotnet 13 mes a tak sem strašně nadšená a nemůžu se dočkat až pujdu na tu první návštěvu kde mi dr řekne, jestli je vše ok.

lucy125
2. říj 2011

Ahojte holky, tak na tejto téme som nová,som začínajúca tehulka, aktuálne dnes 4tt plus 6 😀 😀 .Otehotneli sme pri treťom pokuse o umelé oplodnenie ale ešte našťastie v prvom cykle IVF. Nemohla som otehotnieť, kvôli zlému manželovmu spermiogramu a mojej vysokej imunite maternice na ktorú beriem kortikoidné hormóny, aby som nepotratila, od stredy idem na rizikové a budem len domka oddychovať.V pond. mám asi prvé sono u mojej Dr. tak sa docela bojím, lebo jedna moja známa, v máji potratila na zamlklý potrat, v 9 tt ☹ ☹ a nakoniec našli príčinu potratu, nejakú chorobu, ale ja sa aj tak veľmi bojím. Baby poraďte mi ako prežívate svoje tehotenstvá, toto je moje prvé. Za každú radu vám veľmi ďakujem 🙂 🙂

lucy125
2. říj 2011

Ešte som kočky chcela dodať, že normálne sono ,mám 18.10.to budem v 7 tt v BA už by malo byť aj srdiečko alebo srdiečká, neviem či je jedno alebo dve 😉 😉 , strašne ma bolia prsia ale ukrutne, stačí aj keď normálne chodím, nieto, že ležím, alebo tak bolí ma v podbrušku ☹ ☹ , hlavne keď som stále na nohách, alebo niekde použijem trošku silu a nenormálne by som spala. 😖 😖 Snáď bude všetko v poriadku

lajcikova
2. říj 2011

@lucy125 ahoj a moc gratuluju 🙂 držim pěsti na ult.jinak ten strach mame všichni,taky mam za sebou potrat v 5tt po IVF,no a ted sem druhej rok s jinym mužem,a nějak to šlo samo,a sem těhu,ja sem pořád v šoku.ale upřimně se těšim až potkam bejvaleho a v pálim mu do ksichtu že se kurvil zbytečně a házel všechno na mě 😠 pomalu věřim tomu co říkal kdysi docent sobek,že ne všechno je tak jak to vypada,a že psychika a chtíč obou děla moc. 😉 ,ale v našem případě sem to chtěla jen já,za to ted?přitel pořád mluvil jak chce miminko, 🙂 prostě je to zlatíčko.
jinak dneska mě píchalo v levem boku jak hrom,a prsa mě boli spíš večer a na bokach,ale strach mam uplně šílenej,ale snažím se věřit že to bude dobré 😉

lucy125
2. říj 2011

@lajcikova Ahoj, ďakuejm veľmi pekne,aj ja ti moc držím place, aby to už teraz vyšlo.Ja dúfam, že všetko bude ok, že ma potrat obíde, keď som si toho toľko už preskákala ☹ ☹ .Aj ti našli príčinu potratu?No ja bereiem kopec liekov na udržanie, hormóny, aj kys. listovú tak sná´d to už konečen po 4 rokoch bude ok.No mńa prsia bolia vkuse a stále a nenormálne, mám ich naliaté, bolavé ☹ ☹ a podbruško tiež skoro stále, vraj sa rozťahuje maternica, keď pobolieva, tak hádam to bude dobré. Zjatr idem na sono mojej gynekol a pre pnku si budem od stredy doma oddychovať.V koľkom týždni si? ja 4 tt plus 6 🙂

lenkalela
2. říj 2011

@lucy125 ahojka ja mam sono 19 teho 🙂 drzim palceky

nemo1985
2. říj 2011

Ahojky holky.
Jsem 31DC a ms stále nikde, prsa mě bolí, břicho světí a na večer skoro každý den žáha palí. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru