Zjištění těhotenství 7 DPO. Mohou to být dvojčátka?

t_e_a
26. únor 2013

Ahoj děvčata,

už jsem maminkou čtyřletého chlapečka. První těhotenství jsem poznala skoro ihned - změnily se mi oči, byly lesklejší, hluboké a prostě jsem byla najednou celá jiná...

Teď jsem se rozhodli, že budeme mít druhé dítě. Moje oči už jsou pár dní lesklejší, já se vznáším na obláčku, mám z ničeho nic mega prsa a jsem si 100% jistá, že jsem těhotná. Nevydržela jsem a i když jsem předpokládala, že mi test 7 DPO NEMŮŽE vyjít, udělala jsem si ho. Vyšel pozitivní (žádný duch, krásně viditelná čárka). Druhý den jsem nakoupila testy a udělala si rovnou dva. Oba dva pozitivní (slaboučké čárky). Dnes jsem 9 DPO a oba dva testy které jsem dělala jsou sice slaboučké, ale jsou pozitivní 🙂 /Celkem 3 druhy testů od různých výrobců/.

Jsem šťastná, ale překvapená. Čekala jsem, že testy budou pozitivní, ale až tak za pět, šest dní... U minulého těhotenství se mi pozitivní tt ukázal 14 DPO.

Takže napadají mě dvě varianty - buď ovulace byla dřív (což celkem vylučuji, protože dle čípku, hlenu, bazální teploty i ovulačního testu který mi vyšel 15 DC jsem ovulaci měla 17 DC.

Nebo bych mohla čekat dvojčátka?!

Děkuji za reakce 🙂

maximka33
3. bře 2013

@t_e_a ahoj, nebrala jsi nějaké léky? ty by mohly také způsobit dvě čárky na testu, například ovitrelle. určitě bych dál testovala. já tedy netestovala dřív, než jeden den před příchodem menstruace. a to proto, že dřív může být vajíčko oplodněno, ale nemusí se uchytit v děloze a odejde a nastane normální krvácení (někdy trochu zpožděné), ale čárky u toho slábnou. takže určitě dál testovat. nebo jsi mohla mít ovulaci dřív. i dvojčata jsou možná. ale třeba švagrové to řekli až v 7tt, dřív to nešlo vidět.

t_e_a
autor
4. bře 2013

@maximka33 Ahoj, nemůžu spát, tak nakukuju 😉
Děkuji za odpověď, léky neberu žádné.
// sílí den ode dne 🙂 Těhotenství mám potvrzené už i z krve, čekám na ultrazvuk, jsem cca 4+4 tt. Četla jsem spoustu diskuzí, obvykle jsem našla maminky dvojčátek, které měly tak brzo pozitivní test, ale jsou i výjimky. Jsem nedočkavá, těším se na ultrazvuk a dám vědět. Ať tam budou dvě nebo jedno, budu šťastná, hlavně ať jsou/je zdravé. Je mi jasné, že si na pořádné prozkoumání ještě pár týdnů musím počkat 🙂

Teď mě trápí kašel a bolest v krku, nedá mi to spát, tak hledám co si na to mohu vzít. Před chvílí jsem naložila cibuli do cukru a ráno si dám lžičku šťávy (tak to dělávala moje babička) a kloktám Vincentkou - snad to bude stačit.

Táááák a teď jsem se úplně probrala...

maximka33
4. bře 2013

@t_e_a TAK TO je super, že čárky sílí 🙂 mně taky hned 6. týden trápilo nachlazení. mrkni ke mně do alba, mám tam léky, které se můžou v těhotenství 🙂 jsem zvědavá, jestli tam máš jedno nebo dvě 🙂

nessik
4. bře 2013

@t_e_a já měla pozitiví test 8DPO, příznaky jsem měla taky, čárka byla pěkně viditelná, žádný duch. Čekala jsem jen jedno, bohužel to nakonec dopadlo špatně, ale to je do jiného tématu.
Tak držím pěsti 😉

t_e_a
autor
5. bře 2013

@maximka33 díky za info ohledně léků - pomohlo to 😉 Až budu vědět, ozvu se 🙂
Zatím jsem v pátém týdnu, tak si budu muset minimálně 2 týdny počkat než se to dozvím.

t_e_a
autor
5. bře 2013

@nessik to mě mrzí, díky za odpověď. Koukala jsem, že máte dvě holčičky - plánujete ještě třetí?

nessik
5. bře 2013

@t_e_a jo, chtěla bych moc ještě jedno. Jsem 2 měsíce po revizi ☹
Když jsem byla těhotná, taky jsem to věděla skoro hned, navíc jsem měla velké křeče v podbřišku, myslím, že to bylo uhnizďování, pak jsem udělala test těch 8DPO a čárka byla pěkná. Těch 7DPO bych měla určitě čárku taky. U dětí jsme dělala test až když měla přijít menstruace a to už byly vždy dálnice.
Moc držím pěsti, ale určitě to bude v pořádku. 🙂

michaelarackova
8. črc 2013

@t_e_a Ahojky, můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo??? Já jsem na tom dost podobně, mohla jsem otěhotnět nejdřív 11dc a 18dc jsem měla jasné 2 čárky, na 2 různých testech a pak mi ClearBlue ukázal +2-3. Tak jsem si myslela,že se zadařilo v minulém cyklu, ale to mi doktorka dnes vyvrátila. A na ultrazvuku dnes 20dc byla dutinka 8mm. Tak jsem z toho taková všelijaká, aby bylo vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru