Zkratky v těhotenské prukazce

andyasofi
6. únor 2018

Maminky, prosím o vysvětlení, co znamenají zkratky v těhu prukazce... Co znamenaji čísla hlavně v kolonce FD že je to každý týden vyšší, a v kolonce vyšetření, je opravdu možné abych měla čtyři týdny po sobě čípek 2cm a uzavřeno?? Ze se tak dlouho nic neděje?
Díky za odpovědi, ptz já blbá se ho vždycky zapomenu zeptat :-/

jaanicce
6. únor 2018

Mas stejnou prukazku jako ja. Ted na to koukam a do FD nic nepise. Navic tem jeho klikyhakum absolutne nerozumim. Taky kouknu co to je.

jaanicce
6. únor 2018

Jo tak FD je vrchol delohy. Aha. No tak na to bych taky prdela.

plachetnicka
7. únor 2018

FD se zvyšuje, protože plod roste a s ním roste i děloha směrem nahoru. Měří se od stydké kosti právě k vrcholu. A na poslední kontrole už máš čípek propustný pro špičku prstu. Ale ano, je to normální, že se nic neděje, někdo má takový nález i 14 dní před termínem porodu 😉

andyasofi
autor
8. únor 2018

Děkuji holky 😉

wendis
8. únor 2018

Mam taky nalez pro prst tesne a cipek 2 cm uz asi 2 tydny a jedine co se deje tak sileni poslicci uz kolikrat myslim ze rodim a ono nic. Zitra mam dalsi poradnu, termin mam ve stredu tak jsem zvedava co se zmenilo.

wendis
8. únor 2018

Jinak v prukazce to mas krasne vse rozepsane, kdyby si videla jak pise muj gyndar, divim ze se to po nem vubec nekdo precte, ja kolikrat i hodinu lustim co to napsal

andyasofi
autor
8. únor 2018

@wendis ty to po tom mém přečteš?? 😱 Já teda ne... Tak držím palce... 😉

wendis
8. únor 2018

Jj 🙂 ten muj pise jen ve stylu obloucku :D taky drzim pesti

andyasofi
autor
9. únor 2018

Mamči, asi před třemi hodinami jsem měla posliky, za hodinu třikrát, po 20ti minutách.... Teď to přešlo, ale šla jsem na malou, a na toaletaku takový táhnoucí se hlen, býval bezbarvý, teď krvavý... 😱😱 Hlenová zátka postupně odchází a mám zůstat doma nebo jed do porodky? Bolesti nemám, pohyby cítím

mia636
6. črc 2018

Ahoj holky, chci se zeptat jestli nevite co znamena tohle v tehotenske prukazce?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru