Znovu těhotná, tentokrát neplánovaně. Manžel mimi odmítá

ezenduska
28. únor 2013

Ahoj všem, dostala jsem se do nepěkné situace.
Nejspíš jsem znovu těhotná (už máme dva chlapečky 5 a 2.5 let), manžel 3 miminko rezolutně odmítá. Když jsme se o tom bavili, tak mi řekl, že pokud si to dítě chci nechat tak bez něj, vůbec nechápu kde se to v něm vzalo, pak mi řekl že jsem hloupá když nechci jít na potrat. Bože kam se ztratil můj manžel? 😕
Nejsme sice žádný boháči když to tu napíšu naprosto upřímně tak máme měsíčně 24 tis příjem a 10000 na splátky, poplatky telefon a tak. S dalším miminkem by jsme měli nárok na přídavky na děti což by bylo +1600 a další necelá 1000 za dítko na dani. I když je pravda že žijeme od výplaty k výplatě, ale je to spíš tím že neumíme hospodařit. Denně se vaří teplé večeře, obědy a dopřáváme si mňamky. Bydlíme v rodinném domě, ale máme jen byl 2+1 v patře bydlí moje máma s rodinou. Takže kluci mají jeden pokoj cca 24 m2, my máme v obýváku skříňovou postel a tam spíme.
Spoustu oblečení mám ještě po klukách, takže pokud by to nebyla holčička nemuselo by se nic kupovat, kočárek máme sporťáček na který bych koupila jen bazarovou korbu, postýlku také máme.
Nevidím jediný důvod proč bych měla jít na potrat se zdravým miminkem ☹ Nejsem blázen, že ne? Hrozně mě zamrzela ta reakce od manžela, nevím co bych dělala kdyby mi dal ultimátum - buď on nebo mimi
Dokáže někdo poradit?

pejullka
1. bře 2013

neni to lehky, me samotne vyslo na testu, ze jsem zase v tom, Bylo mi uplne zle a vazne jsem premyslela o potratu. Zijeme jak se da a tri deti neni sranda, Ale bala jsem se, ze uz to nebudu nikdy ja a budu si to do smrti vycitat. U me to byl jen spatny test, takze jsem se nakonec rozhodovat nemusela.

hannyy
11. bře 2013

Myslim , ze tohle jste si meli rozmyslet drive, uz mate dve a pokud jste treti nechteli meli ste se dle toho zaridit, na druhou stranu chapu tve zklamani , od manzela takova reakce nebyla spravna , na vyrobu jste byli spolecne u toho a pokud ted od toho da ruce pryc tak to neni chlap. a do tretice , na dnesni dobu jeste s vasema vydajema je treti miminko opravdu moc, nemuzes pocitat penize co dostanete za mimi, musis pocitat spiz vydaje pro 5ti clenou rodinu a v tom ma zrejme manzel obavy a i pravdu . Urcite je to tezke , asi bych nedokazala jit na potrat , no preji hodne sil a dej vedet jak jste to vyresili.

aknoen
11. říj 2016

@norma
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat přečetla jsem si Váš příspěvek,jsem v podobné situaci co se týče financí ,můj muž se bojí zda to zvládneme ale já mu říkám vždyt už by jsme nic nemuseli kupovat jen ty plýny ,tady jde spíše o to že mám doma 3-měsíční holčičku a když by se to narodilo tak by malé byl 1 rok nevím co mám dělat mimi si chci nechat ael zároveň se bojím okolí co na to řeknou a rodina...na to že mi je 41 tak ten nahoře nám nadělil zdravou holčičku když vlastně podotknu že loni mi vzal mé 3 blízké osoby do toho jeden potrat než jsem otěhotněla s malou..pomozte mi co mám dělat potrat rezolutně odmítám... 😒

shine2015
11. říj 2016

@aknoen mame deti po 14mes a zvladnout se to da a vidim v rom vyhody...na potrat bych nesla...a vek nereste...moje kamaradka ma dva syny a to ve 41 let a ve 42let...neplanovane a jak je stastna!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru