1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
18. črc 2011

tak mi jsme měli dříve vždy spermiogram perfektní. Když nám po odběru vajíček přišli říct, že jsou spermijky nějaký zmatený a nejezděj rovně, dost nás to překvapilo. doporučili nám metodu ISCI, kterou jsme samozřejmě přijali..7.000,- Kč jen to fiklo

111janinka
18. črc 2011

@cuddle Já ti taaaaak závidím. Když vidím, jak mě trápí jen to čekání od testu k testu, od ultrazvuku k ultrazvuku, jak se nemůžu dočkat až budu mít OPU za sebou a ještě víc až budu mít za sebou i ET..... a ty už máš na dosah to nejkrásnější!!!! 😉
Taky mě dojala ta kytička cos dostala od manžela.... no prostě nádhera (a závist 😝 ) 😉

werinka1
18. črc 2011

Holky mam takovej asi úplně blbej dotaz, ale mě vám tak různě pořád dloube a strašně píchá po stranach, nemůže se stát, že ty folikuly prasknou samy předčasně??? 😅

111janinka
18. črc 2011

@werinka1 Ahoj... neboj.... 😉 taky mě dloube a píchá 😉
Myslím, že od toho jsou léky a kontrolní ultrazvuky, v neposlední řadě pak závěrečná injekce, která podle mě teprve nastartuje dozrání. Předčasně by to jít nemělo... i když nejsem odborník 🙂

werinka1
18. črc 2011

@111janinka Snad máš pravdu, asi se moc pozoruju 🙄

111janinka
18. črc 2011

@werinka1 všechny se teď moc pozorujeme 🙂 stačí kýchnout, škytnout, být unavená, mít blbou náladu... a za vším hledáme reakce na stimulaci... to je asi normální 😅

werinka1
18. črc 2011

@111janinka Jj, souhlasim, píchlo mě trošku jinak než předtim a už přemýšlim cože se to děje 😕

cuddle
autor
19. črc 2011

@xavera ano tak ono pri horsim spermiogramu je to sazka na vetsi uspech, taky jsme meli jeden spermiogram krasnej a pak hroznej, takze bez ICSI by se nam asi nic neoplodnilo, mozna ano, ale riskuj to, ze - takze jsme taky zaplatili za ICSI na 12 vajicek 12 tis 😒

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 me taky pichalo v klidu, to je tim jak o sebe narazi, a poporustaji 😉

cuddle
autor
19. črc 2011

holky tak z nasi uzavrene diskuze skupinky holek , ktere si tak piseme, je 1 1 den po ET dyl jak ja a uz 2 dny testikuje a pozitivne, teda ja se bojim,ze bych tak brzo uvidela bile nic, no ale co jsem se tak divala nekdo testi 6 den po ET s duchem a jiny 12 den po ET a taky dusik, tak fakt nevim cim to je, ze nekdo ma krasne carky tak brzo a jiny dlouho ceka- myslite, ze je to treba i stavbou tela? jakoze by oplacanejsi vetsi si muzeme dele pockat nez ty hubene???
jinak dalsi holcina, ktera dlouho se snazila a byla po zamklem tehu , dnes testikovala a vykoukli taky //, takze hned 2 uspechy behem tak kratke doby, no krasny - zavidim 🙂
dale hlasim, od vcerejsiho dne, uz me neboli prsa, predtim citlive bradavky jako hrom a ted 2 den nic, tak nevim jestli to neni spatne znameni 😠

xavera
19. črc 2011

@werinka1 mě bolelo na obou stranách šíleně. Bála jsem se toho samého co popisuješ ty, aby samy nepraskly. Oulace startuje ale opravdu až tou finální injekcí. Neboj, je to v pořádku. Taky jsem si říkala, že čím víc to píchá, tím víc jich tam bude 🙂

xavera
19. črc 2011

@cuddle tak jsem si napřed řekla, že testovat budu opravdu až za těch 14 dní, ale pěkně jsi mě teď nakousla s tou myšlenkou tělesné konstituce. Jak nad tím tak přemýšlím, mohlo by na tom něco být...no jsem zvědavá, kdy na to vlítnu 🙂

cuddle
autor
19. črc 2011

@xavera no holky co znam a testovali ted ten 5-6 den nebo 10-12 DPO , tak maji tak 50 kilo i s lyzakama, no a ja mam o nekolik desitek kilo vic a prave jsem nekde cetla, ze je to dost indivudialni ten projev HCG do krve , a ja i po pregnylu kdyz jsem zkousela mela jen dusika a po 3 dnech byl fuc i ten a nekomu se drzi klidne 8-10 dnu po pichnuti pregnylu, tak se prave bojim, ze u me ta hladina HCG asi stoupa hodne pomalu , nevim , zkoumat to nebudu , dle caru mam testit 10 den po ET a dat jim vedet vysledek, takze nejpozdeji v sobotu si test udelam a mozna jeste predtim , kdyz se budu citit, ze to zvladnu i s vysledkem prijmout 😉

xavera
19. črc 2011

@cuddle tak a je to 🙂 jsem definitivně nakousnutá, že budu testovat dřív, než mi v Gennetu řekli. Jsem hrozně ovlivnitelá 😀 ..řekli 14 dní po ET, ale jak píšeš, mohlo by se začít něco rýsovat již dříve...

xavera
19. črc 2011

@xavera kolikátý den po ET jsi začla normálně fungovat? potřebovala bych vyžehlit horu prádla, něco si zařídit ve městě, atd...Zítra jdu již normálně do práce, ale tak si říkám, jestli bych neměla dnes přecijen ještě odpočívat. Mám 3. den po ET.

flyaway
19. črc 2011

Holky, já dnes asi prodělala svou první stimulační krizi ☹
Od včerejška mi není moc dobře, motá se mi hlava, je mi na zvracení, píchá mě v břiše, dneska mě bolel i puregon a decapeptyl už jsem pomalu neměla kam píchnout, snad napětkrát jsem ho zkusmo džogla a všude to bolelo jak čert, než jsem našla to správný místečko, do toho ještě dneska pohřeb strýce - no prostě jsem se tak lehce složila a rozbrečela se jak malý děcko. Asi jsou to hormony, ale kombinace toho všeho a jak mi ještě není dobře, mě fakt dostala a teď si tak říkám, jestli mám v sobě fakt tu sílu to dotáhnout do konce 😢 .
Klobouk dolů holky, jak to všechny bravurně zvládáte, asi jsem fakt slaboušek... 😒
No snad to brzo přejde a opět budu hýřit optimismem - jen jsem se asi potřebovala "vykecat"... 🤐

cuddle
autor
19. črc 2011

@xavera no ja mela 2 dny volno z prace a 2 dny tam byl jeste vikend, ale normalne jsem varila, byla nakupovat, zehleni je asi ok, dulezite je nedelat veci jako umyvani oken, veseni zaclon, nosit tezke veci - jako stehovat nabytek a tak 😀 lehci veci jsou asi ok, takove kde se porad nemusi ohybat
jinak to testovani, je fakt individualni, ale zase muze te to brzke zklamat, ze to bude negativni a pritom treba za 2 dny uz bude dusik, ta psychika je v tom taky hrozna 😒 chce to nejit nejaky zlaty stres 😉

cuddle
autor
19. črc 2011

@flyaway zlato v klidu , stimulace je proste zatezova zkouska tela hormony, ja bych brecala pomalu u vecernicku i ted, kazdy negativni clanek me rozhodi, beru si vse osobne jsem dotcena
u stimulace te vsechno poboliva, trosku vnitrne stresujes jestli je to vsechno ok , jestli to roste jak ma, jak to bude dal - je to hrozny se od toho odprostit a myslet na neco jineho, ale proste ty negativni myslenky to jen zhorsuji - navic ten stresovy hormon pak zablokuje vse co je na tom pozitivni, clovek hleda jen to spatne , ma vsechny priznaky
pokud te bude neco hodne bolet a nebude se ti to zdat byt v poradku volej koordinatorku a ptej se , je tam od toho, ja taky byla na ultrazvuku jestli nemam hyperstimulacni syndrom a nejakou volnou tekutinu, pac me vsechno bolelo a jine holky psaly, ze uz treba 2hy den po OPU byly jako rybicky, je to fakt INDIVIDUALNI kazdy to vnimame jinak, to co je u jednoho bezne mue bytu druheho uplne jinak
navic stimulujeme poprve, zadna z nas nevi jak bude reagovat prave to jeji telo, jak to bude snaset 😒

xavera
19. črc 2011

holky, tak je mi všelijak. teď jsem se dozvěděla, že druhé vajíčko se nevyvinulo do potřebného stadia k zamražení, taže nemáme nic zamraženo a já mám v sobě jen jendo vajíčko, které navíc nemělo moc dobrou prognózu ☹ strašně moc je mi do breku...když nám na začátku říkali, že jsme zcela v pořádku, vůbec jsem nečekala, že to může takhle špatně celé dopadnout. Pořád si říkám, čím to může být.

cuddle
autor
19. črc 2011

@xavera vis co je to boj, my z 12 vajicek ze kterych se 11 oplodnilo mame 2 - takze skore vyrovnane - je to holt priroda, proste ty kusy, ktere nejsou urceny k preziti likviduje a na tech co zustanou je jeste spousta prace jestli se vubec uchyti , jestli je deloha prijme, jestli se neprestanou vyvijet, to proste oni dopredu nevi, soupnou je do tebe s vedomim, ze to muze a nemusi vyjit, jo kdyby to bylo 100% tak to je krasny
musis verit, ze je to bojovnicek - ja take pocitam s neuspechem,je to vzdy lepsi nez se upinat na myslenku, ze to proste vyjde a pak byt moooc zklamana- no jedine verit, ze pripadny druhy pokus bude lepsi a ze to nepodarene bylo jen cviceni , aby si to telo natrenovalo
je to tezky , ale hlavu vzhuru 😉
ja dnes z niceho nic uprosted debaty s manzelem o planovanem grilovani, ktere budeme delat v zari a chceme pozvat manzelovu rodinu ze Slovenska z niceho nic zacala bulit, proste uprosted debaty o kurecim mase a pivu zacnu rvat, rikam si, jestli uz si nemysli, ze jsem fakt divna - ale me najednou prislo na mysl, ze tam prijede i svagrova, ktera ceka dvojcata na prvni pokus a ze bude uz v 7mesici a ze se vsichni budou bavit o jejim brichu a miminkach a jemnech pro ne a ja budu delat statecnou a snazit se nerozezvat - no vidis a tohle si mozek podvedomky vyhodnotil a ja zacala bulet ☹

xavera
19. črc 2011

@cuddle to je mi moc líto a chápu tě. To je hrozné ten tlak okolí. Taky se snažím pořád před všemi držet, být statečná, veselá, ale když jsem chvilku sama, slzy se hned derou ven. Letos mi bude 34, už to tlačí. Kamarádky i můj bratr mají vesměs už 2 děti, nejlepší kámoška za 14 dní podruhé rodí, už jsou v jiném stavu i některé kamarádky, co jsou třeba o 5 let mladší. Úplně tě chápu s tím grilováním, mě čeká te´d v pátek něco podobného a taky se děsím, jak budu muset být milá a nadšená z toho bříška, které nám jedna holčina přijde ukázat. Každopádně díky za podporu, uvidíme jak to napoprvé dopadne a pokud špatně, tak si zkusím srpen naplno užít. Tenhle měsíc totiž stál hodně slušně řečeno za nic.

cuddle
autor
19. črc 2011

@xavera me pripadlo , ze jsem zacatek srpna cely stravila v caru, porad nejaka krev, ultrazvuk, kontrola, embryologie,pak OPU, ET no podavala jsem si ruku s dverma snad obden, je to vycerpavajici kolobeh,ale tak musime verit,ze povede k vytouzenemu cily a kdyz ne napoprve tak napodruhe!

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 zitra pfuj, pfuj pfuj 🙂

cuddle
autor
19. črc 2011

@leeela tak jak vam dopadla vajicka, mas uz vysledky oplodneni??? teda ja jsem napnuta jako sraky 😉

werinka1
19. črc 2011

@flyaway Úplně tě chápu 😒 Když se blíží konec stimulky, je to fakt hrozný. Já už si od soboty řikam, ať už je konec a hlavně úspěšnej. Včera jsem byla na chvíli v práci, dneska celej den a fakt jsem ráda, že už jsem doma. Neni mi vůbec dvakrát, mam různý návaly, valim se jak ve třetim měsíci (dneska jsem si i všimla zvláštních pohledů kolegyň a různých nepřímých i přímých narážek). Včera mi v práci kolega řekl, že jsem zelená a dneska mi to zopakovala kolegyně. Kéž bych jim mohla zanedlouho potvrdit že se zadařilo 🙂 Bulim každej den a ani nepotřebuju vnější podnět, prostě začnu jen tak... 😢

werinka1
19. črc 2011

@cuddle Děkuju děkuju! Už se fakt těšim, hlavně ať už mi splaskne to břicho. Včera jsem si píchla tu injekci...teď nevim, no něco jako pregnyl a dneska mam hroznej výtok, přesně takovej sem měla když jsem měla ovulku, ale teď je to silnější. tak snad to neni abnormál 😒 A taky začínam mít citlivý až bolavý bradavky...
Myslim na tebe, aby byl brzo alespoň dušík. Určo bude, držim pořád palečky a už se nemůžu dočkat až nám ukážeš další fotečku toho broučka 😉

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 jo ja po tom pregnylu to je vylozene ziskavano od tehulek , tak potom jsem trpela asi 2-3 dny, nez se ty prsa uklidnila, i pri oblikani jsem upela....bolelo to jako cert...

trinity1973
19. črc 2011

@cuddle ahojky,tak čtu,ze to mas uz za sebou. kdo ti delal ET ,smi-li se ptat? crha nebo čadová?

cuddle
autor
19. črc 2011

@trinity1973 ja z obilnaku odesla, jsem v Heliosu

111janinka
19. črc 2011

Ahoj holky 🙂 poslušně hlásím, že dnešní kontrola dopadla docela dobře. Dostala jsem pochvalu, že folíci dohnali růst 😉 Teda tentokrát to docela bolelo, to asi jak je to tam teď všechno nateklý a podrážděný... ale netrvalo to dlouho a já se dozvěděla, že jich je cca 14 😎 nejmenší 9 a největší asi 14... ještě jdu ve čtvrtek na další kontrolu a OPU bude prý sobota nebo neděle. To už doufám úspěšně dorostou všechny 🙂
Taky proběhl pohovor s embryoložkou a vyfásla jsem papíry kolem všech možných souhlasů a potvrzení o předání informací. Přesně jak psala cuddle 😉