1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
4. bře 2012

@werinka1 neboj Veru, musíš doufat, držím palec, hele my jich měli kvanta, měla jsme hyperstimulák jak prase, nakonec ztoko kvanta vajec nám vydrželi na pk 2 , jedno mám ---Valentýnka ted 32tt a ještě tam máme jednoho asi pána 🙂 neboj vydrž.....

pentagras
4. bře 2012

@bugee 😀 😀 to jsi mimčo nějak čajem nabudila ne, no já to mám když sním sladký, to je pak mazec 😀

bugee
4. bře 2012

@werinka1 Weri, nezoufej a nepodléhej tomu - že se výtok zastavil je přece skvělá zpráva 🙂 A 3 rychlejší embryjka jsou také pěkná, budou to silní bojovníci, z toho určitě jeden nádhernej prcek bude, přesně jak píše @pentagras, byly tu holky, co měly jen jedno vajíčko, jedno embryjko a mají krásné mimčo v náruči 😉 Zkus do zítra nějak zrelaxovat - venku začíná jaro, tak dej nějakou procházku, nadýchej se čerstvého vzduchu, naber pozitivní energii a hlavně věř, že se to podaří 🙂 Držím palce!

xavera
4. bře 2012

@werinka1 ahoj, přidávám se k bugee, držím palečky a posílám mnoho pozitivní energie, ať zítra transfer proběhne na jedničku. 🙂 my měli 10 odebraných folíků, všechny ICSI, z toho PK jediné přežilo a bylo prý ještě k tomu nějaké pomalé. No a podívej jak se krásně uchytilo 🙂

xavera
4. bře 2012

@bugee jj, je to mazec. Mám 30 dní do TP. Takže za 16 dní bude mimi donošené a " v termínu". Začínám trochu myslet na porod 😒

pentagras
4. bře 2012

@xavera toto letí, vid, taky už se teším a i bojím 🙂

babka
4. bře 2012

@werinka1 Buď optimista, určitě je mezi těma embryjkama ten "výtězný" bojovníček, co se zakousne a nepustí 😉 Budu zítra držet pěstičky, aby se k tobě hezky přestěhoval 🙂

gabulenka
4. bře 2012

@pentagras ty otoky mě moc mrzí, no já zjišťuju, že mi taky začly otíkat lýtka. Ne nějak moc, ale začly ☹ Ale musím taky zlepšit pitný režim, tak uvidíme 😉 my už to zvládnem neboj 😉

gabulenka
4. bře 2012

@werinka1 souhlasím s holkama, kvantita není kvalita 🙂 uvidíš, že budete mít krásné bojovníčky a vše dopadne dobře. Výtok je pryč, to je super a věřím, že vás čekají jen dobré zprávy. Hlavu vzhůru 😉 Koukni tady na nás, každá měla nebo má trable s něčím jiným a jak už jsme daleko. Vše dopadne dobře!!!
@babka @xavera holky, vy už to máte fakt za pár 😀 toto letí 😀 no o porodu poslední dobou dost přemýšlím a bojím se...

xavera
4. bře 2012

@gabulenka no já na to začla docela myslet po předporodním kurzu tuto středu a shlédnutí porodního sálu...dochází mi, že jde do tuhého....

tina74
4. bře 2012

@bugee Já jsem právě byla na všech zákrocích v košili s dlouhým rukávem. Rukávy jsou ale volné, takže není problém je vyhrnout a použít kanylu.

Jinak holky všechny moc zdravím, zítra snad v klidu dočtu, co se tady přes víkend událo. My jsme včera a dnes malovali a je to hotové!!! Jsem poměrně dost unavená, ale příjemně, protože mám o jednu starost míň. Říkala jsem si, že to jen tak zkusím, a budu sledovat, jestli je to OK nebo není, a případně váleček přenechám manželovi. No a nakonec jsem vymalovala všechny stěny v pokoji s téměř 25 m2 a tím to dost urychlila🙂 Docela jsem koukala, že mi z toho vůbec netvrdla děloha, jako když třeba dlouho chodím nebo něco zvedám. Byla to celkem příjemná změna - tolik pohybu jsem už dlouho neměla a úplně se mi z toho do těla vyplavily endorfiny🙂 Doma normálně nesmím ani luxovat nebo umývat podlahy, takže tohle byl fakt úlet, ale snad z toho předčasně neporodím...

@werinka1 Hodně štěstí s ET!

bugee
4. bře 2012

@tina74 Ty jsi teda šikulka, žes zvládla vymalovat tak velký pokoj 🙂 Tak teď hlavně nohy nahoru a odpočívej 😉

pentagras
4. bře 2012

Holky musím říct že ten pitný režim má něco do sebe, dnes víc piju a je to daleko lepší ty otoky 🙂

pentagras
4. bře 2012

@bugee
@tina74 to jsi dobrá, taky by jsme potřebovali vymalovat, mě to čeká v létě 🙂
@xavera
@gabulenka
Jinak holky, mám vše vyžehlené a uklizené no už jsem připravená, docela jsem se i tím uklidnila, ted už žádnej stres, supeeeeeeeeeer 🙂 🙂

gabulenka
4. bře 2012

@xavera tak máš aspon nějakou zkušenost a představu, já na kurz asi nepůjdu, jen na zákl.informační schůzku a prohlídku sálů 😒 ale bojim bojim dopředu ☹
@tina74 jsi šikulka, u nás se bude asi taky malovat až v létě 🙂
@pentagras šikulkaaaaaa 😉

tina74
5. bře 2012

@bugee @pentagras @gabulenka Holky, děkuji🙂 Mám fakt radost, že to máme za sebou a vůbec nic mi není... I miminko se zdá být spokojené... (Jen panu doktorovi to asi raději nebudu říkat ...😉)
Do praní se pustím až příští týden. V pondělí nám budou v pokojíčku čistit koberec, tak tam pak už budeme moct dát nábytek na definitivní místo a nebudu muset všechno několikrát přenášet.
Rozhodla jsem se, že to nebudu moc hrotit. Vyperu zatím jen nejmenší velikosti (56 a 63) v neutrálních barvách - tj. věci, které jsem koupila sama nové, a pak ty které jsou použitelné jak pro holčičku, tak pro chlapečka z balíčku z MK. Včera jsem to procházela a byla jsem překvapená, kolik toho je neutrálního i v holčičím balíčku. Připadá mi blbost prát a žehlit teď všechny ty růžové šatičky a tričínka, když se nám třeba narodí chlapeček.
Počítám, že všechno by mohlo být hotové a nachystané, než začne jaro. Pak už budu jen chodit na procházky po okolí a slunit se na kvetoucí zahrádce🙂

tina74
5. bře 2012

@pentagras A kolik teď piješ? Já se od začátku těhotenství snažím pít 3 litry denně, jak mi uložil pan doktor. Když se některý den zapomenu a nepiju dost, tak to už odpoledne taky na sobě poznám a narychlo to doháním...

tina74
5. bře 2012

@babka Jasně, hlavně ať je v pořádku miminko. Půjde to rychle a vyhneš se spoustě komplikací...

tina74
5. bře 2012

@bugee Na ten čaj pozor - myslím, že je to stejně problematické jako káva. Neměla bys překračovat určitou dávku. Já se přiznám, že ačkoli každé ráno kávu piju (dvě lžičky instantní - mám přesně vypočítaný obsah kofeinu), protože bych jinak nefungovala, kávu ani čaj bych si nikde nedala, protože nevím, kolik toho tam je. Teď už to není tak problematické jako na začátku těhotenství, ale přeci jen nechci příliš zatěžovat nervový systém miminka.
Pro jednou se určitě nic nestane, ale vidíš, že to s Jonáškem pořádně zamávalo...

bugee
5. bře 2012

@tina74 Taky bych chtěla kvetoucí zahrádku ☹ Zatím se nám o ní v našem panelovém miniútulku může jen zdát... Jsi téměř připravená, a s těmi věcmi máš pravdu, vyper jen malé velikosti a ještě je prober, to ostatní zatím nepotřebuješ a jestli toho máš hodně, stejně všechno nevyužiješ. Já se do toho pustím tento týden - ten minulý jsem neudělala vůbec nic - jak začalo to jarní počasí, dopoledne jsem vždy rychle něco zařídila a odpoledne jsem byla vlastně každý den na dlouhé (1,5hod) odpolední procházce se psy, no a pak už nezbyla energie na nic jiného. Včera jsem se zřídila totálně - ráno jsem byla venku půl hodinky, pak jsem dělala něco do práce, pak oběd a pak jsme vyrazili k Lysé nad Labem do lesů a procházeli se a procházeli, až z toho byla dvouhodinová procházka, že jsem se nemohla doplazit k autu... Ale jak jsem byla zničená fyzicky, tak jsem zase načerpala ze sluníčka tolik energie, že jsem připravená a tento týden máknu na přípravách (praní, žehlení a tak) 😉 Teď jdu ven s našimi mazlíky 🙂

tina74
5. bře 2012

@xavera Neskutečně to letí a fakt jde do tuhého. Zatím jsem ještě relativně klidná, protože čípek byl doteď v naprostém pořádku a ani břicho mi moc často netuhne, ale člověk nikdy neví. Miminko se může narodit v podstatě už kdykoli...
My jsme nakonec na sále nebyli, oba dny byly plné. Byla jsem trošku zklamaná, ale třeba je to takhle lepší....

bugee
5. bře 2012

@pentagras To je super, že když dodržuješ pitný režim, je vše hned lepší 🙂 🙂 🙂

bugee
5. bře 2012

@gabulenka Také budeme malovat až později - manžel si na to původně vzal dovču teď v únoru, jenže byly ty extrémní mrazy, tak jsme to museli odpískat... Měl domluveného i kamaráda na pomoc s posunutím nábytku, tak to teď asi nebudu hrotit a v létě mu s tím pomůžu už já 🙂

bugee
5. bře 2012

@tina74 @xavera My jsme o porodu dlouze mluvili na té včerejší procházce, probírali různé možné alternativy, manžel z toho má hrůzu a už chce, abychom to měli za sebou... Já jsem zatím v klidu, říkala jsem mu, že musím nejdřív nacvčit s epi-nem, pak ať se děje, co má 🙂

tina74
5. bře 2012

@bugee Dobré ráno🙂 Posílám sněženky - ty už nějakou dobu kvetou🙂
Je super, že trávíš tolik času venku s pejsky. Já se k tak dlouhým procházkám nejsem schopná sama každý den donutit, ale měla bych chodit taky. V sobotu jsme byli po malování venku s manželem zhruba 1,5 hod, to bylo moc fajn, i když jsem z toho byla na konci už docela zničená. Snažím se ale chodit alespoň na kratší procházky, pohyb a čerstvý vzduch je potřeba. Dneska je zase nádherné počasí, tak po obědě určitě zase vyrazím.

tina74
5. bře 2012

@bugee Mě hlavně začíná děsit, že mě to zatím vůbec neděsí. Možná to beru až moc na lehkou váhu a pak se budu hodně divit...

tina74
5. bře 2012

Jinak miminko mi připadá čím dál vnímavější. Možná to byla náhoda, ale možná už trošku rozlišuje i tón hlasu. Přes víkend se mi párkrát stalo, že bylo v naprostém klidu, a když jsem o něm začala mluvit (doma nebo telefonicky s mámou), najednou několikrát nadskočilo, jakoby se k tomu taky chtělo vyjádřit🙂 Nepředpokládám, že by reagovalo na pouhou zmínku o sobě, ale možná o něm mluvím jiným hlasem než třeba o nákupu nebo vaření...

tina74
5. bře 2012

Právě dorazila matrace kokos-molitan-kokos a tvrdost je akorát🙂 Tak je další starost vyřízená...

bugee
5. bře 2012

@tina74 Děkuju za sněženky, jsou krásné 🙂 Jsem zpět z procházky a mám umytou koupelnu 😉 Z okna to nevypadá, sluníčko svítí, modré nebe, ale venku je pěkně mrazivo, byla jsem oblečená celkem nalehko a přišla jsem pěkně vymrzlá 😒 Doufám, že z toho nebude nějaká polízanice... Jestli to azuro vydrží do odpoledne, tak už se moc těším na odpolední vycházku 🙂 Užívám si to teď zejména proto, že předtím jsem vždy chodila na ranní procházky za tmy, zimy a večer opět za tmy a zimy, manželovi záviděla polední hodinové procházky, navíc v týdnu, když široko daleko nikde nikdo, můžeš si je naplno vychutnat, to je prostě paráda 🙂

bugee
5. bře 2012

@tina74 Ohledně porodu - spíš se na něj snažím těšit, že to bude vyvrcholení zázraku, který nám byl nakonec dopřán... Jen doufám, že budu statečná. Ale skutečně nevím, co sama od sebe můžu čekat 😕
Matraci v postýlce budu mít nakonec úplně obyčejnou molitanovou z Ikei (od kamarádky), na ní prodyšnou podložku - zvolila jsem ji na její radu, protože s ní má dobrou zkušenost, vše se lehce přepere a vyčistí.