1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
3. dub 2012

@tina74 My přezout chceme, ty zimní se pak na teplém asfaltu dost ničej, nevydrží víc sezón a my máme letos nové, potřebuju mít jistotu, že bude vzorek v zimě na namrzlé vozovce fungovat spolehlivě ještě alespoň dva roky (i kvůli mimču a psům).
Ke kadeřníkovi jdu zítra odpoledne po předoperačním vyšetření, potřebuju vydržet aspoň přes šestinedělí...
To je dobře, že ses nakonec rozhodla pro to focení - určitě by Tě to mrzelo - bude to krásná vzpomínka a památka 😉 A to sladký si nevyčítej, to jsou poslední dny, kdy si ho můžeš dopřát 🙂
Jinak nemůžu říct, že bych nějak trpěla víc únavou (je fakt, že jsem celé dopoledne prospala, ale zase jsem pak byla hodinu a půl venku se psy a pak na předporodním kurzu), ale odpoledne před kurzem se mi opět vrátily ty bolesti podbřišku a tlaky na konečník, vydrželo to celé odpoledne, teď se to zklidnilo a je to lepší, jsem zvědavá, jak se to bude stupňovat...

tina74
3. dub 2012

@bugee My to auto určitě taky přezujeme, jen nevím kdy. Jezdíme málo, tak to tolik nevadí. Máme tady kousek velice časově flexibilního automechanika, některý den to nejspíš vyřídí manžel cestou do práce/z práce. Já ještě tak maximálně sjedu do myčky - to mě hrozně baví🙂
Ten kadeřník už ale hoří víc! 😀

tina74
3. dub 2012

@bugee A jaký byl kurz? Co jste dnes měli za téma? Já už zase budu muset projít ty zápisky, mám pocit, že si nic nepamatuju...
Bolesti už zase nemám. Ani tvrdnutí břicha. Jsem zvědavá na příští monitor, jestli už na něm bude něco poznat... Když jsem hodně unavená, tak je i miminko nějak klidnější. Dnes jsem si už skoro dělala starosti. Hodně ale ožilo, když jsme se slunili a trénovali na světle očička. A taky teď večer. To zase bylo cestujících boulí...🙂

pentagras
3. dub 2012

@jajinka28 jj, piju ten maliník ale zatím 2 denně, a jím ty lněné semínka, tak uvidíme 🙂 Neboj třeba to dáš až do termínu, holky se většinou přenášej 🙂 🙂

pentagras
3. dub 2012

@bugee jj, dnes jsem ten stres hodila za hlavu, nějak mi uplně utekla pointa, teším se na mimčo a hold všechno má svou cenu 🙂 tak doufám že nebudu hysterka a dám to 🙂

pentagras
3. dub 2012

@bugee já taky ted víc spím, prý to je normální, tělo čerpá sílu před porordem.Jinak já už jsem přezula min.týden radši 🙂 🙂 a ke kadeřnici jdu za týden 🙂

pentagras
3. dub 2012

@flyaway taky gratuluju k holčičce 🙂 🙂 a jak se bude jmenovat??

flyaway
4. dub 2012

@pentagras Děkuji 🙂 . Bude to Eliška 🙂

bugee
4. dub 2012

@tina74 Máš 38tt 🙂 🙂 🙂 Gratuluju 😉
Já přezouvám u nás v práci, takže tam chci zajet sama a chvilku s nimi poklábosit, když mě půl roku neuvidí 😉 Navíc mě chce vidět šéf a tak trochu doufám, že má pro mě dáreček z našeho butiku (o který jsem si velmi nenápadně řekla - golfky k autosedačce...) 😉
Kurz byl včera o šestinedělí, kojení a tak. Bylo to zajímavý, ale ta spousta nových informací by vydala na román a není vyloženě nějaká, co stojí za zmínku (techniky kojení, polohy, co dělat s prsy, když začíná zánět, jak rozpoznat v šestinedělí, že je problém s hojením poporodních stavů, kdy jet do nemocnice...) Jediné, na co jsem se ptala a nebylo mi zatím zodpovězeno, je, jakým způsobem kontrolují zdravotní nezávadnost mateřského mléka od jiných matek, které pak mimču dávají, když ještě nemáš svoje mléko (např. první dny po císaři) a jestli je možné ho odmítnout a požádat radši o umělou výživu (dávají Bebu) nebo si přinést svou (koupila bych Nutrilon) - odpověď mi zjistí na příště. Děsí mě totiž myšlenka matky, která sice měla krevní obraz v pořádku, i třeba pohlavně přenosné choroby, ale co když něco chytla těsně před porodem (např. žloutenka typu C, nějaká vážná infekce a je zatím v inkubační době...?) - mé švagrové se stalo, že ji pravděpodobně nakazili žloutenkou C právě z infuze v porodnici ještě před samotným porodem a rok se drasticky léčila a do toho se starala o malou - a to má další tři děti 😒, takže ten rok jí dal šíleně zabrat ☹ Jinak včera se mnou nebyl manžel, ale příště bude, a to nás čeká pro něj asi nejzajímavější část - prohlídka porodních sálů a další praktické info k porodu 🙂 Už se jim dokonce podařilo zprovoznit druhý porodní sál, kde pod ním probíhala rekonstrukce, tak je na výběr...
A včerejší noc zase rodeo - od kurzu v 17h nedal prcek pokoj do dvou do rána, opět to bylo, jako by se chtěl prokopat ven (několikacentimetrové vybouleniny u pupku, kopance do žeber a k tomu ta bolest podbřišku a občasné tvrdnutí dělohy). Dnes ráno je ale klid a po všech bolestech ani památky 🙂

bugee
4. dub 2012

@flyaway Dej si pozor s tím válením, abys nedopadla, jako většina z nás - bláhově jsem si myslela, jakej bude doma fox... pohodička, válení, knížky, filmy... jo a od rána do večera jsem uklízela, zařizovala a nakupovala výbavičku - ono když Tě popadne to "hnízdění", tak je to vážně na palici 😉

bugee
4. dub 2012

@111janinka Ahoj 🙂 Zrovna čekáme, až nám z porodnice propustí Xaveru s Violkou, no a mezitím jsi na řadě Ty a @hp (netuším, jestli ještě drží 2v1). Pak zřejmě já s císařem... nebo půjdeme všechny najednou 😉
Co se týče váhy, tak prý mimča v posledních týdnech nabírají průměrně asi 30g denně, tak si to můžeš zhruba dopočíst. Můj chlapeček je mrně, 3kg by mohl mít tak na plánované datum porodu (minulý týden to bylo 2,5-2,8kg). Přeju Ti do posledních dní těhu, aby sis je ještě užila a aby porod proběhl co nejrychleji a v pohodě, ať jste obě zdravé a šťastné 🙂 Dej nám pak vědět.

babka
4. dub 2012

@flyaway Já jsem taky RH neg. a krev mi brali na začátku, pak někdy až po 20. týdnu (přesně si to bohužel už nepamatuju) a pak ještě na konci ve 32tt, takže buď v klidu 🙂 Ony by se ty protilátky případně zhoršovaly až ke konci, proto se tam tak dlouho žádný odběr nedělá, když to na začátku bylo o.k. A u prvního miminka prakticky nic nehrozí, tak žádný strach 😉

hp
4. dub 2012

@bugee Ahojky,stále 2 v 1 😉 .Právě jsem dorazila z nemocnice.Byla jsem na kontrole, vše v pořádku,prý je to v bříšku všechno správně nachystané, tak teď nezbývá než čekat až Mišák zaklepe, že chce ven z domečku 🙂 No děvčata celkem jsem zvědavá jaké tady nastane pořadí,hlavně ať si tu nepísáme ještě v květnu.To by mě piclo 😀 Hezký den všem............

tina74
4. dub 2012

@bugee Jojo, ode dneška už jsme vlastně "v termínu"🙂🙂🙂 Uvidíme, kdy se miminku zachce na svět... Počítala jsem, že kdyby mě případně nechali přenášet max. 10 dní, bylo by to do 4.5., takže přesně za měsíc už by miminko opravdu mělo být na světě nebo by se měl alespoň pomalu, ale jistě rozbíhat porod.
Nad tím, co píšeš ohledně cizího mateřského mléka, jsem taky přemýšlela. Já jsem tedy nepřemýšlela vysloveně nad vážnými nemocemi. I bez nich by mi to bylo hodně nepříjemné. Říkala jsem si, že se celé těhotenství snažím zdravě stravovat a pak by miminko třeba dostalo hned po narození mléko od maminky, která jí kdoví co. Myslela jsem spíš na různé alergie a tak. Ale je pravda, že se může stát i něco vážnějšího, jak píšeš. Pokud bych skončila s císařským řezem, tak si to budu muset pohlídat - rezolutně jim říct, že si to nepřeju a miminku dám raději Nutrillon.

bugee
4. dub 2012

@tina74 To já bych se pravděpodobně do května nepřehoupla, i když nikdy neříkej nikdy 🙂 Nejzazší datum je 1.5. (TP+10dní), a to máme s manželem 15. výročí seznámení, to by byla sice romantika 😉 , ale představa čekání ještě skoro měsíc se mi zas až tak nelíbí 😠
Za chvilku razím k doktorce na předoperační, pak na úřad ověřit doklady k porodu a pak ke kadeřníkovi, aby mi to u porodu slušelo 😉

@hp To je dobře, že ještě držíš, aspoň tu budeme ještě chvíli po kupě - termíny máme hodně blízko, to jsem vážně zvědavá, jak se to pořadí vyvrbí 😉

bugee
4. dub 2012

Tak mám vše zařízené a jsem po těch čtyřech hodinách totálně vyřízená 😉 (Jenom poznámku k našim úřadům - byla jsem na městském úřadě kvůli ověření oddacího listu pro porodnici a dostala jsem vynadáno, že jsem přinesla "pouze" originál a ne ještě tu kopii, kterou chci ověřit 😕 To vážně nechápu - na většině úřadů si dělají kopie sami, aby si byli jisti, že je to skutečně kopie z toho originálu... No comment! 😠)
Zase už sotva chodím, celý podbřišek bolí, konečník tlačí, no asi už to lepší nebude, prcek se vehementně dobývá dolů do pánve... Jinak vlasy jsem dala zkrátit vcelku radikálně, abych vydržela až do půlky června, takže skoro takový vojenský sestřih 😵

tina74
4. dub 2012

@bugee Já jsem měla jednou jedinkrát podobný zážitek u notáře. Jinak si ty kopie všude normálně dělají sami. Někdy to naúčtují, někdy ne, ale nepozastavují se nad tím.
V pondělí jsem chtěla jet udělat ověřenou kopii na poštu, ale když jsem vytáhla originál, byla u něj ještě i starší ověřená kopie, kterou jsme asi potřebovali jeden nebo druhý před lety k vyřízení nové občanky, takže jsem to měla nakonec bez práce🙂 A teď už vše potřebné leží na matrice v porodnici...
Já už taky budu muset sáhnout k radikálnějšímu sestřihu. Pěkně dlouho jsem chodila jen na barvu, stříhat vlasy mi bylo líto, když teď tak pěkně rostou a nepadají, ale už je to opravdu potřeba...

babka
4. dub 2012

@bugee @tina74 holky,někde v porodnici to dělají,že by dávali darcovske mléko,když maminka nekojí? Jsem myslela,že to se dělá max. u extrémních nedonosenatek. My dostali automaticky nutrilon a jsem za to ráda.

bugee
4. dub 2012

@babka Včera na kurzu nám právě PA sdělila, že u Apolináře je praxe taková, že pokud maminka ještě nekojí, dávají mléko odstříkané od jiných matek, teprve při jeho nedostatku dávají umělou výživu, a to navíc Bebu... Nutrilon je prý moc drahý 😖 Vůbec se mi to nelíbí... Ale nevím, jak je to jinde.
A co vy dvě? Nějaké pokroky v kojení nebo nové postřehy?

hp
4. dub 2012

@bugee Kopii oddacího listu mam připravenou, ale notářsky ne ověřenou(všude je psáno pouze kopie,tak nevím)

bugee
4. dub 2012

@hp U Apolináře mají napsáno, že buď přineseš originál (a ten Ti vrátí, až si půjdeš vyzvednout rodný list mimča) nebo musíš přinést notářsky ověřenou kopii (je to tam všude - na dotazníku o jméně dítěte i v instrukcích).

hp
4. dub 2012

@bugee Je to věc názoru,ale podle lékařů je právě beba určo vhodnější pro kojence než nutrilon.Nevím, jaký je v tom finanční rozdíl, ale kdyby něco určo nastoupím do beby 😀

hp
4. dub 2012

@bugee Tak dík ještě to necham ověřit, aby nebyl problém 😉

bugee
4. dub 2012

@hp Mě ve finále až tolik nevadí ta Beba (i když ve mně zrovna Nestlé jako značka vesměs nezdravých pochutin moc fundovaně ve věcech kojenecké výživy nezní...), ale spíš to mateřské mléko od jiných matek, to mi vadí daleko víc. A doufám, že se opravdu dá rezolutně odmítnout.

hp
4. dub 2012

@bugee Jo to si myslím, že určo.Je to jen na tobě možná jim to nebude,ale tvé rozdodnutí musí respektovat.Vždyť jsou i holky, které odmítají laktaci a taky s nima nikdo nic nemůže...........

pentagras
4. dub 2012

@flyaway moc hezký jméno 🙂

tina74
4. dub 2012

@babka @bugee Nám na kurzu taky říkali něco v tom smyslu , že se někdy využívá přebytečné mléko jiných matek. Podrobnosti ale nevím. Každopádně to taky nechci, tak to zavčas nahlásím...
Ještě si matně vzpomínám, že se v diskusi o porodnici jedna maminka hrozně rozčilovala, že její miminko přikrmily bez jejího vědomí a dozvěděla se to až následně z dokumentace.

tina74
4. dub 2012

@hp Kopiii musíš mít určitě ověřenou (notářem, z městského úřadu nebo CzechPointu). Neověřená nemá moc velkou výpovědní schopnost...

pentagras
4. dub 2012

Ahojky devčátka, tak @gabulenka už má svojí Terezičku taky u sebe, to jsem zvědavá kdo bude dálší v pořadí 🙂 🙂
Jinak jak tu píšete o těch kopiích, u nás jsou v klidu, byla jsem na matrice a stačí jen kopie i bez ověření ale záleží prý na matrikářce, u nás je bezvadná 🙂

pentagras
4. dub 2012

@gabulenka GAbu, tak ještě tadyy jednou,moc moc moc gratulujuuuuuuuu, myslím na tebe at vás brzy s Terezkou pustí domů 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂